انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
بي قانون
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
نگاهی گذرا به بخشی از برنامه‌های صدا و سیما
بی قانون/ مصائب اول مهر یک عدد انار مهاجر
بی قانون / تورم، تورم تورمت مبارک
بی قانون/ صادرات عارضه یا عوارض صادرات
بی قانون/طنز شهري
بی قانون/پیرمرد‌ها را احتکار نکنید‌
بی قانون/نمایشگاه میلانی، تناولی و باقی ماجرا!
بی قانون/مرگ تدریجی سال چهارمی‌‌ها
بی قانون/عاشقانه‌ای بی‌قانون!
بی قانون/آخرین تاس فضایی
بی قانون/تحمل ندارینا!
بی قانون/ در صورت کمبود پوشک چکار کنیم؟!
بی قانون/آخرین اینتر رو محکم ‌تر بزن
بی قانون/هلند و چین و افغانستان!
بی قانون/چرا باید فامیلی یک نفر با پدرش فرق داشته باشد؟!
بی قانون/بحران کمبود مای بیبی و شیر خشک
بی قانون/عوارض عارضه یا ماست‌هایت را کیسه می‌کنند مبادا کلا
بی قانون/انتظارات ما از آقای جادوگر
بی قانون/یک جعبه نان خامه‌ای
بی قانون/پوشک‌هایت را برای گریه کردن دوست دارم...
بي قانون/پوشک‌پژوهی
بی قانون/قصه‌ چراغ جادو
بی قانون/تلفن‌خونه
بی قانون/سرويس امنيتی
بی قانون/حمایت نادر از سیمین
بی قانون/من و سانسورچی
بی قانون/بابايِ اختلاس‌نكن!
بی قانون/نویسنده‌ها خیلی طفلکی‌ان!
بی قانون/مخلصِ پدر اقتصاددانم برم
بی قانون/وقتی دستام خالی باشه وقتی باشم عاشق تو...
بي قانون/ قهرمان خنداننده‌شو کیست؟
بي قانون/تیزه!
بي قانون/دست در جیب هم کنیم به مهر
بي قانون/ وسط مسابقه نهار نخورين!
بي قانون/اتهامات یک بهاریتی!
بی قانون/بای فور اِوِر زلاتان!
بی قانون/جایی برای پیرمردها نیست
بی قانون/ما دو بال‌پرواز مرغ‌عشقیم!
بی قانون/از کشف مهم زمین‌شناسی توسط شهرداران
بی قانون/چه زود!
بی قانون/عبور از مرزهای نقدپذیری
بی قانون/سردت نيست؟
بی قانون/کنکور بشم خرج کردن بلدی؟!
بی قانون/خواننده سوپرمارکتی
بی قانون/نقش واردات موز در کمپین فرزندت کجاست
بی قانون/قصه عشق در جاده تهران-قزوین
بی قانون/ماهی کبابی و شنا با پیژامه در دریای خزر!‏
بی قانون/برسد به دست محسن چاوشي!
بی قانون/مناظره در باب رژیمِ حقوقی دریای خزر
بي قانون/جوجه کباب ترش و فرزندت کجاست؟!‏
بیشتر
کد خبر: 72769 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۹ - 09:55
بی قانون/ مشکل تنهایی دهه شصتی‌ها

بی قانون/ مشکل تنهایی دهه شصتی‌ها

یادتان می‌آید چندماه پیش وزیر امورخارجه انگلیس یک زن را به عنوان وزیر امور تنهایی منصوب کرد؟ از آن روز هیچ کس از سرنوشت ایشان اطلاعی ندارد.

قانون- طيبه رسول‌زاده

یادتان می‌آید چندماه پیش وزیر امورخارجه انگلیس یک زن را به عنوان وزیر امور تنهایی منصوب کرد؟ از آن روز هیچ کس از سرنوشت ایشان اطلاعی ندارد. البته از عکس‌های این خانم برمی‌آید که خودش هم خیلی تنهاست و بعید نیست تا الان خودکشی هم کرده باشد. در اغلب آن عكس‌ها هم در حالی‌که به پنجره تکیه داده و به افق خیره شده، لبخند تلخی به لب دارد که از گریه غم‌انگیزتر است. بعد از شنیدن خبر ایجاد این پست در انگلیس ما سعی کردیم در تنهایی خودمان نسبت به آن بی‌تفاوت باشیم. چرا که بی‌تفاوتی بدترین سلاح است. ولی بعد متوجه شدیم این سلاح در حد پانکراس مسئولان هم نیست. هر چه منتظر ماندیم به این نتیجه برسند ما هم در ایران به چنین سازمانی نیاز داریم به روی خودشان نیاوردند. توقع داشتیم به جای وزیر رفاه، یا رییس ستاد مدیریت بحران یا معاون حقوق شهروندی، یک مسئول امور تنهایی منصوب کنند. یا حداقل یک منشور حقوق تنهایان بنویسد تا بتوانیم با آن کل مشکلات کشور را حل کنیم. برای اینکه شدت سونامی تنهایی را متوجه شوید ما در اینجا فقط چند گروه از ایرانیان تنها را نام می‌بریم که بدانید چقدر این پست در کشور ضروری است.

الف) بزرگ‌ترین گروه دهه شصتی‌هایی هستند که هنوز دنبال نیمه گمشده‌شان می‌گردند. تازه از وقتی همه متوجه شده‌اند آن‌ها باعث و بانی تمام مشکلات کشورند دیگر هیچ‌کس محل‌شان هم نمی‌گذارد. البته اینکه سن‌شان برای از تنهایی درآمدن دیگر زیاد است هم بی‌تاثیر نیست. حتی انتصاب یک وزیر دهه شصتی چیزی از حجم تنهایی این افراد کم نکرد. فقط باعث جدایی یک دهه شصتی از جامعه آماری‌اش شد.

ب) آن دسته از عزیزانی که هر روز صبح در گروه‌های تل‌گرامی پیام می‌گذارند: «سلام صبح زیبای‌تان به‌خیر. امروز جمعه است. روزتان گلباران و به زیبایی بارش باران». اگر کسی بود که وقتی صبح‌ها این عزیزان چشم باز می‌کنند با آن‌ها سلام و احوال پرسی کند دق و دلی‌شان را سر همه خالی نمی‌کردند. یا اگر کسی دور و برشان بود، به آن‌ها می‌گفت همین کارها را می‌کنید که همه رفتند کسی دور و برتان نیست.

پ) دخترانی که به همه می‌گویند خواستگارهای زیادی دارند ولی چون پدرشان نمی‌تواند دوری عسل بابا را تحمل کند جواب‌شان منفی است. این در حالی است که عسل بابا برای بابا پشمک هم نیست و هر چه نان‌خور اضافه کمتر بهتر. این عزیزان باید بدانند که چنین حربه‌ای امروزه دیگر جواب نمی‌دهد و این‌گونه، هم معدود گزینه‌های پیش آمده را از دست خواهند داد و هم مجبورند بین خواستگارهای نداشته‌شان مقایسه انجام دهند و انتخاب برای‌شان سخت می‌شود.

ت) افرادی که با حمام رفتن و مسواک زدن بیگانه‌اند ولی باز هم از همه می‌پرسند: نمی‌دانم چرا هیچ کس من را دوست ندارد. اگر اين افراد واقعا می‌دانند ولی به روی خودشان نمی‌آورند و سعی می‌کنند با اسپری و ادکلن قضیه را رفع و رجوع کنند که امیدواریم در تنهایی خودشان بمیرند. اما اگر نمی‌دانند، وزیر امور تنهایی اینجاها به کار می‌آید. او می‌تواند تلفنی مساله را برای‌شان باز کند و راهکار هم ارائه دهد.

ث) آن دسته عزیزانی که تنها پیام دریافتی‌شان پیام‌های تبلیغاتی است. البته با کارشکنی‌های وزیر ارتباطات فرستادن پیام‌های تبلیغاتی ممنوع شده است. انگار نه انگار دهه شصتی است. البته این دوستان هنوز می‌توانند روی پیام تبریک رییس‌جمهور در عید نوروز حساب باز کنند و با این‌ها زمستان را سر کنند.

ج) صدا و سیما و به طور خاص شبکه چهار. هر چه شبکه «آی‌فیلم» در حال متحول کردن زندگی دیگران در سراسر جهان است، شبکه چهار در تنهایی به کارهای زشتش فکر می‌کند. ولی تنهاتر از شبکه چهار، کسانی هستند که عید نوروز را با شبکه چهار تحویل می‌کنند یا بد‌تر از آن با شبکه خبر. در واقع وزیر تنهایی باید سر این عزیزان را سخت در آغوش بکشد که یک دل سیر گریه کنند یا لااقل شانه‌هایش را برای گریه کردن در اختیارشان بگذارد.

چ) محسن رضایی وقتی در انتخابات ثبت نام می‌کند. البته بین دو انتخابات هم ایشان تنهایند ولی چون موجود وارسته‌ای هستند اصلا به آن اهمیت نمی‌دهند و سعی می‌کنند با چهارتا توییت «این یعنی یک اشکالی هست» و فکر کردن به برادرزن صدام اوقات فراغت‌شان را پر کنند. الان که خوب فکر می‌کنیم می‌بینیم ایشان گزینه مناسبی برای این پست هستند. حتی استاد میرسلیم را هم می‌تواند به عنوان معاون برگزیند. بالاخره این عزیزان درد کشیده‌اند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.