انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
بي قانون
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بي قانون/اشعاری که دورکرسی سروده می‌شوند
بی قانون/زبان نامادری
بی قانون/مسعود فراستی را بهتر بشناسید
بی قانون/بي‌اعتنايي غرب وحشي به تربيت كودكان
بي قانون/یه بوس کوچولو برای مدیریت بحران
بي قانون/هفت‌تپه رستم
بي قانون/یا در آتش یا در حسرت
بي قانون/داستان یک روح
بي قانون/دوستی عموخرسه
بي قانون/بازگشت پشت مو کفتری به بازار مد و فشن
بي قانون/ 80 درصد مردم میخکوب صدا و سیما
بی قانون/فرشید، فرشته فرناز و دیگران
بي قانون/قصه‌جهانگرد
بي قانون/بچه‌ها متشكريم
بي قانون/آقای ترامپ! برو از خدا بترس!
بي قانون/سماق؛ مکیدنیِ گران‌قیمت!
بي قانون/ترامپ شود سبب خیر . . .
جايي براي نئاندرتال‌ها نيست
بي قانون/وله کِن دونالد!
بي قانون/دور دور با نفت‌کش
بي قانون/جادوی یک نگاه
بی قانون/گیر و گور
بی قانون/یه حبه قند در مراسم ختم بابای خانم رشیدی
بي قانون/استوری رو هاید می‌کنی؟
بي قانون/نوشابه شیشه‌ای مال من هرچی که دارم مال تو!
بي قانون/انتخاب‌وزیر ازمیان‌همسایه‌ها
بی قانون/چرا فردوسی‌پور باید کتک بخورد؟
بی قانون/فواید بی‌شمار نوشابه برای بازنشستگان
بی قانون/برنامه جامع مقابله با قطعی اینترنت
بی قانون/دفترچه سوالات مبانی بی‌آرتی
بی قانون/بازنشسته نشو لعنتی
بي قانون/باغچه‌ بی گُلابی
بی قانون/ماه مهر، ماه مدرسه در دو رايحه
بی قانون/اي داد و بيداد از دست آقای جهانگیری
بی قانون/چرا با FATF مخالفیم؟!
بی قانون/تابستانی که در انتظار پاییز ماندم!
بی قانون/تاپ تن‌ زندگی‌ اجتماعی و شهری ما
بی قانون/محمدرضا گلزار را بهتر بشناسید
بي قانون/عشق سیاسی
بي قانون/نامه‌ای محرمانه به خودم پیرامون fatf
بی قانون/خاطرات خوابگاه شماره ۸۴ وکیل مدافع شیطان
بي قانون/مهارت‌های مناسب دختران
بي قانون/استفاده از مترِ پارچه‌ای در اقتصاد کلان
بي قانون/چرا سریال ممنوعه ممنوع التصویر شد
بي قانون/اولین تجربه روی نیمکت جلوی دانشکده ریاضی
بی قانون/آینده‌نگری تخم‌مرغی
بی قانون/اگر با من نبودش هیچ میلی، چرا منو accept نمی‌کرد لیلی؟
بی قانون/در آستانه فصلی زرد
بی قانون/واكنش‌ها به پيروزي پرسپوليس مقابل ا لسد
بي قانون/مونیکا بلوچی را بهتر بشناسید!
بیشتر
کد خبر: 88674 | تاریخ : ۱۳۹۷/۷/۱۸ - 12:41
بی قانون/تاپ تن‌ زندگی‌ اجتماعی و شهری ما

بی قانون/تاپ تن‌ زندگی‌ اجتماعی و شهری ما

در زندگی اجتماعی لحظاتی هست که آدم به خودش افتخار می‌کند اما باید لذت این لحظه‌ها را در خودش دفن کند، چون همیشه یک فالوئر پیگیر هست که تضادهای دنیای مجازی و حقیقی شما را برملا کند. شهروند نیستی اگر در این 10 موقعیت‌ قرار نگرفته ‌باشی.

قانون-مهدیسا صفری‌خواه-

در زندگی اجتماعی لحظاتی هست که آدم به خودش افتخار می‌کند اما باید لذت این لحظه‌ها را در خودش دفن کند، چون همیشه یک فالوئر پیگیر هست که تضادهای دنیای مجازی و حقیقی شما را برملا کند. شهروند نیستی اگر در این 10 موقعیت‌ قرار نگرفته ‌باشی.

۱- پیدا کردن صندلی خالی در ایستگاه‌های تقاطع دو خط، اولین افتخار هر شهروند کلانشهری است. وقتی شما صندلی خالی را پیدا کردید خودتان را به کمای درجه سه می‌زنید تا از تله آفساید آدم‌های مسن و زنان باردار در امان باشید. مورد داشتیم که آنقدر در نقشش فرو رفته‌ بود که در ایستگاه دروازه دولت سه‌بار احیا شد تا خطر تسخیر صندلیش رفع شود.

۲- دور زدن دوربین طرح ترافیک، روش‌های پلاک‌پوشانی افراد از نظر به‌روز بودن به سرور دانشگاه هاروارد وصل است. البته بعضی‌ها هم هنوز سرسختانه معتقدند بهترین سلاح دربرابر دوربین‌ها بی‌توجهی است و با افتخار توی چشم دوربین نگاه می‌کنند و از آن رد می‌شوند. نکشیمون فعال مدنی، گاندی زمانه!

۳- سبقت از نیسان آبی، سومین در لیست تاپ تن‌های زندگی اجتماعی است. دانشمندان درجه لذت آن را با لذت پیامک واریز حقوق برابر می‌دانند. نیسان آبی آن گلبرگ مغروره که می‌میرد زبی‌آبی، پس اگر به شما راه داد بدانید Winter is coming در هرحال.

۴- خرید از فروشندگان مترو، آن‌هم وقتی ۴۰ تومان همکار را ۲۰ تومان می‌خرید. آن‌ها مجهز به لوازم آرایشی هستند که خود کمپانی اصلی هم عمرا به ذهنش نمی‌رسید که تولیدش کند. شما از کنسرو لوبیا چیتی تا ارز نیما و یخچال ساید با گارانتی و لیزینگ پراید و کاغذ با ارز دولتی را می‌توانید از همین فروشنده‌های مترو بخرید. بیش از ٨۰ درصد طرفداران بیوتی‌های اینستاگرام سرانه لوازم آرایش‌شان را از همین فروشنده‌ها تامین می‌کنند.

۵- بستن جای پارک جلوی مغازه با انواع ادوات جنگی توپ و تانک و فشفشه. فروشنده‌های این ژانر کاری که با خیابان‌ها کردند تماشاگرنماها با داوران نکردند. دیزاینرها با الهام از این موجودات در اینستاگرام در حال طراحی کانسپت «دیزاین جلوی مغازه با وسایل بازیافتی یه جوری که کسی شک نکنه راه رو بستی» هستند.

۶- کسب تجربه‌های فاخر در ایستگاه‌های مختلف مترو. مثلا در ایستگاه متروی تجریش بعد از رسیدن به هسته زمین و تجربه نزدیک مرگ به خومان قول می‌دهیم آدم بهتری شویم و در بهارستان با استیضاح عملکرد شخصی به این نتیجه می‌رسیم که ما خیلی خوبیم و بقیه لیاقت ندارند. در دروازه دولت با کشف یک رانت تازه تبدیل به کسی می‌شویم که واقعا وجود خارجی ندارد اما روی همه مناسبات اقتصادی کشور اثرگذار است؛ اما نگران نباشید بیشتر ما در فرهنگسرا ریسِت می‌شویم و برمی‌گردیم به تنظیمات کارخانه.

۷- هول دادن نفر جلویی صف سوار شدن در مترو و اجرای فنون تخصصی سرزیربغل در ایستگاه‌های شلوغ و بارانداز از سرخطِ یک تا ته خطِ یک، از رفتارهای شهری ماست. حالا گفتن ندارد ولی مورد داشتیم تکواندو را هم از همین ایستگاه‌های شلوغ مترو شروع کرده ‌است. شما می‌توانید در این واگن‌ها یک مشت‌ومال حسابی بگیرید. پول فیزیوتراپ و ماساژور هم ندید. مورد داشتیم بر اثر اصطکاک در ایستگاه‌های شلوغ به صورت «هاش‌بک» از قطار خارج شده‌است.

۸- کشف مشکلات خانوادگی نفر بغل‌دستی. رصد کل پیامک‌ها، تخمین درصد وفاداریش به همسر و اطلاع از آخرین دریافتی حقوقش یکی از افتخارات ده‌گانه اجتماعی و شهری ماست. مورد داشتیم از طریق مشاوره به زوجین در آستانه طلاق پیامکی در مترو امرار معاش می‌کند. البته نامبرده در صفحات مجازی سرسختانه معتقد است انلی گاد کن جاج می، ولی خودم جاج می‌کنم پولش را هم نقد می‌گیرم.

۹- استفاده از تکنیک لایو و استوری در خیابان‌های شلوغ. تحقیقات دانشگاه یل نشان می‌دهد افراد در این حالت پاسخگو‌تر هستند. بنابراین از همین تریبون مسئولان را به چالش لایو در ترافیک دعوت می‌کنیم.

۱۰- استفاده از تکنیک پشت آمبولانس برو، ویژه کسانی که همیشه دیرشان شده‌است. حالا اگر شما کل زندگی این آدم را رصد کنی می‌بینی بزرگ‌ترین مسئولیت زندگیش گفتن جمله «فعلا سیستم قطعه. فردا بیاین» به ارباب‌رجوع است. دولتمردان در حال اعطای ردیف خاص بودجه‌ای به این قشر برای سفر بی‌بازگشت به مریخ هستند. آن‌ها از این پروژه به‌عنوان «سلکشن بچه زرنگ‌های زمین» نام می‌برند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.