انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
بي قانون
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بي قانون/اشعاری که دورکرسی سروده می‌شوند
بی قانون/زبان نامادری
بی قانون/مسعود فراستی را بهتر بشناسید
بی قانون/بي‌اعتنايي غرب وحشي به تربيت كودكان
بي قانون/یه بوس کوچولو برای مدیریت بحران
بي قانون/هفت‌تپه رستم
بي قانون/یا در آتش یا در حسرت
بي قانون/داستان یک روح
بي قانون/دوستی عموخرسه
بي قانون/بازگشت پشت مو کفتری به بازار مد و فشن
بي قانون/ 80 درصد مردم میخکوب صدا و سیما
بی قانون/فرشید، فرشته فرناز و دیگران
بي قانون/قصه‌جهانگرد
بي قانون/بچه‌ها متشكريم
بي قانون/آقای ترامپ! برو از خدا بترس!
بي قانون/سماق؛ مکیدنیِ گران‌قیمت!
بي قانون/ترامپ شود سبب خیر . . .
جايي براي نئاندرتال‌ها نيست
بي قانون/وله کِن دونالد!
بي قانون/دور دور با نفت‌کش
بي قانون/جادوی یک نگاه
بی قانون/گیر و گور
بی قانون/یه حبه قند در مراسم ختم بابای خانم رشیدی
بي قانون/استوری رو هاید می‌کنی؟
بي قانون/نوشابه شیشه‌ای مال من هرچی که دارم مال تو!
بي قانون/انتخاب‌وزیر ازمیان‌همسایه‌ها
بی قانون/چرا فردوسی‌پور باید کتک بخورد؟
بی قانون/فواید بی‌شمار نوشابه برای بازنشستگان
بی قانون/برنامه جامع مقابله با قطعی اینترنت
بی قانون/دفترچه سوالات مبانی بی‌آرتی
بی قانون/بازنشسته نشو لعنتی
بي قانون/باغچه‌ بی گُلابی
بی قانون/ماه مهر، ماه مدرسه در دو رايحه
بی قانون/اي داد و بيداد از دست آقای جهانگیری
بی قانون/چرا با FATF مخالفیم؟!
بی قانون/تابستانی که در انتظار پاییز ماندم!
بی قانون/تاپ تن‌ زندگی‌ اجتماعی و شهری ما
بی قانون/محمدرضا گلزار را بهتر بشناسید
بي قانون/عشق سیاسی
بي قانون/نامه‌ای محرمانه به خودم پیرامون fatf
بی قانون/خاطرات خوابگاه شماره ۸۴ وکیل مدافع شیطان
بي قانون/مهارت‌های مناسب دختران
بي قانون/استفاده از مترِ پارچه‌ای در اقتصاد کلان
بي قانون/چرا سریال ممنوعه ممنوع التصویر شد
بي قانون/اولین تجربه روی نیمکت جلوی دانشکده ریاضی
بی قانون/آینده‌نگری تخم‌مرغی
بی قانون/اگر با من نبودش هیچ میلی، چرا منو accept نمی‌کرد لیلی؟
بی قانون/در آستانه فصلی زرد
بی قانون/واكنش‌ها به پيروزي پرسپوليس مقابل ا لسد
بي قانون/مونیکا بلوچی را بهتر بشناسید!
بیشتر
کد خبر: 90398 | تاریخ : ۱۳۹۷/۸/۱۹ - 13:45
بي قانون/سماق؛ مکیدنیِ گران‌قیمت!

بي قانون/سماق؛ مکیدنیِ گران‌قیمت!

محققان اخیرا دریافته‎اند که سماق داریم تا سماغ! سماق‌ها هم عین آدم‌ها بر اساس قیافه، سن و نحوه‌ به عمل آمدن‌شان ویژگی‌های متفاوت دارند و خب سماق از این جهت اهمیت دارد که اخیرا با سه برابر شدن قیمتش همه را دچار ناتوانی در مکیدن کرده است.

قانون-مهرداد نعیمی

محققان اخیرا دریافته‎اند که سماق داریم تا سماغ! سماق‌ها هم عین آدم‌ها بر اساس قیافه، سن و نحوه‌ به عمل آمدن‌شان ویژگی‌های متفاوت دارند و خب سماق از این جهت اهمیت دارد که اخیرا با سه برابر شدن قیمتش همه را دچار ناتوانی در مکیدن کرده است. سماق که روزی جایگاهی مهم در زندگی ما داشت به جمع مرغ، گوشت، ماهی، میوه و سایر اقلام حیاتی زندگانی پیوسته است.

سماقک: گروه اول سماق‌ها شدیدا اسیر دست عواطف انسانی هستند مشابه یک دختر شاداب و خوش‌برخورد‌ و بالطبع آینده‌داری هستند که بسیار حساس است. این سماق جان می‌دهد برای پاچیدن روی کباب! این‌گونه سماق‌ها نه تنها غذا را خوشمزه‌تر می‌کنند بلکه آنزیم‌های بد گوشت قرمز را هم خنثی می‌کنند.

سماقچه: به سماق‌هایی که در دوران بلوغ به سر می‌برند و به تازگی پشت لب‌شان سبز و دهان‌شان کف کرده، سماقچه گفته می‌شود. این سماق‌ها با وجود داشتن جوش‌های ناشی از غرور، خاصیت ضد میکروبی دارند، این کشف را اولین بار سماقف ماکسیمیلیانویچ در قرن 17 سماقانی کشف كرد و به احترام او همه سماق‌ها در نوجوانی عینک به چشم می‌زنند.

سماقه: این‌ها سماق‌بانوان، خون‌گرم و خوش بر و رو هستند که مصرف آن‌ها از درد و خونریزی و سوزش جلوگیری کرده و اگر به صورت نوشیدنی مصرف شوند، برای درد معده و اختلالات گوارشی نیز موثر هستند. به این گونه سماق‌ها، سماقه‌های تحریک کننده نیز گفته می‌شود چرا که خوردن و حتی بويیدن و حتی نگاه کردن به آن‌ها باعث تحریک اشتها می‌شود!

سماق‌باغ: این سماق از آن پسرهای پر شر و شوری است که اصلا توی باغ نیست و همیشه درصدد ورود به آن است، تازه چشم و گوشش باز شده و هوس فتح دنیا را دارد. این سماق مدام در حال صادرات به این کشور و آن کشور است! هرچند خودش بیشتر ترجیح می‌دهد فقط به تایلند صادر شود. این سماق‌های جوان به علت داشتن روحیات منکراتی‌شان، خاصیت ادرارآور یا دیورتیک دارند! این‌ها همان سماق‌هایی هستند که همسایه‌تان می‌آید و از شما قرض می‌گیرد و فامیلِ همسایه‌تان هم از همسایه‌تان قرض می‌گیرد!

سماق‌زاده: این سماق مایه‌دار و به‌ظاهرفرهیخته که گاهی تیریپ روشنفکری هم دارد، روزها در سلف دانشگاه ول می‌چرخد و عصرها با دوز و کلک به قلب سماق‌های آفتاب‌مهتاب ندیده می‌زنه سرک و با ابراز عشق نم‌نمک و خواستن‌های کم‌کمک، فتنه تو کارشان می‌کند و هزار جور بلا بر سر سماق‌های مادرمرده می‌آورد و آخر هم با تکیه بر پول و اعتبار بابایش به آمریکا یا کانادا مهاجرت می‌کند. گردی که روی میوه این‌گونه سماق‌هاست، بسیار قابض بوده و مانند حقیقت تلخ است و استعمال آن می‌تواند موجب تقویب لثه‌ها و فک ‌و دهان شود!

سماق‌خوب: دنیای مکیدنی‌ها هم مثل دنیای ما مکنده‌ها، همه چیزش معکوس است. هرچه خوب‌تر باشید، خوب‌تر می‌فروشندتان! این سماق چشم‌های شهلا و پر احساسی دارد، وفادار و با برکت هستند و به این زودی تمام نمی‌شوند. هرچند مرتب در عشق و شغل‌شان شکست می‌خورند. خداییش دل‌تان می‌آید ننشینید پای برنامه‌های تلویزیون و این سماق را نمکید؟ به عشقِ نیرومند آن‌ها اعتماد کنید و دورشان نزنید. این سماق‌ها خود از بیمارهای خونی رنج می‌برند اما مجبورند پشت ویترین چشم انتظار بیماران گوارشی باشند تا به آنان خدمات پزشکی ارائه کنند. ما خود را ملزم دانستیم درد این مکیدنی‌های گرانقیمت را به گوش شما و جهانیان برسانیم و کمک‌رسانی به آنان را به غیرت شما مکندگانِ آریایی واگذار می‌کنیم.

سماق‌زا: این سماق سالخورده و فرتوت که سابقا برای خودش برو و بیایی داشت، دیگر آفتابِ لب بوم‌ شده و نه استقامتی برایش مانده نه دندانی. پزشکان تاکید دارند که این سماق‌ها بیشتر به درد خفاش‌شب‌ها می‌خورند. این سماق‌ها با وجود اجاق‌کوری و ناتوانی جسمی برای بارداری (که طبیعت سن و سال‌شان است) می‌توانند مسمومیت‌زا، تاول‌زا، خارش‌زا و کلی‌بیماری‌دیگرزا باشند. این سماق‌ها معمولا در همین سنین از فرط خورده نشدن و مورد دست‌درازی قرار نگرفتن فاسد شده اما روحیه‌ خدمت به مردم در آن‌ها نمی‌میرد و همچنان احساسِ تکلیف شدید در خون‌شان جاری است. (با احمدرضا کاظمی)

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.