انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سرزمين
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گردشي از زادگاه فردوسي تا ماسوله مشهد
مخالفت تشکل‌هاي مسئول با طرح گردشگري آشوراده
خنج بر چهره ميراث
شهر «دقیانوس» در خطر ویرانی
گردشگری بازاري ناکام در ایران
مسجد، تلفيق مهر ازي اير اني و اسلامي
روزگار تلخ غار باستانی بهشهر
سونامی خشکسالی و تهديد امنيت غذايي
زاگرس محمل نهفته «بيلندانا » ياجشن سده در كردستان
مسئولیت نم‌زده، بلای جان گنبد قابوس!
گزارش لغو یک جشن
خشكسالي در مديريت منابع آب
میدان هشت گنبد، زیر سایه پاساژها
تالاب‌ها در کشاکش بهره برداری و مصرف
عطش هامون
تهرانگردي در عمارت‌هاي تاريخي
دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت
تهران، محصور در فروچاله‌ها
آشوب در آشوراده
بازارهای جذاب گردشگری شهری
انتقال‌ رانتی آب
چالش های طراحی مبلمان شهری
برای نجات نقش جهان، تعارف‌ها را کنار بگذارید
گلستان در برزخ
رشد سدها بدون نظارت
از سرو ابر كوه تا قديمي‌ترين چنار تهر ان
جولان غول خشكسالي
حریم درجه یک نقش جهان اصفهان با خاک يكسان مي‌شود
گردشگري، فرصتي كه ناديده گرفته مي‌شود
جزييات وام 20ميليوني گردشگري
نفس پايتخت به شماره افتاده است
خاک سست
شیرابه، بلای جان ماهی های شمال
میر اث پارسه؛ نماد پیشکش داد و مهر به جهانیان
بازار داغ گردشگري در زمستان
روياي ديرينه تحقق حساب اقماری
تبر بر ريشه ‌ريه‌هاي تنفسي ايران
تکرار سرنوشت کارون در «تجن»
گوردخمه های همدان زیر تیغ جویندگان گنج
حفاظت پیشگیرانه، بهترین درمان برای موزه‌هاست
روستاگردي؛ كليد مهاجرت معكوس
گردشگري؛ معدن ارزي كه نمي‌بينيم
سونامي خطر با خشكي گاوخوني
ميراث عليه ميراث جهاني شوشتر
بلعیدن یک شهر به بهانه طرح توسعه دانشگاه
رازهاي آتشكده چك‌چك
شهرهاي ماشين‌محور بلاي جان شهروندان
خطر نابودي در كمين اقليم كشور
استمداد از رهبري براي نجات خليج فارس
گره پالایشگاه بر محیط‌زیست شهر ری
بیشتر
کد خبر: 10577 | تاریخ : ۱۳۹۵/۷/۱۲ - 15:01
عدم مصونيت در مقابل فساد انجام داده
ابتکار:

عدم مصونيت در مقابل فساد انجام داده

ابتکار با اشاره به اینکه هیچ کس درمقابل تخلف وفسادی که انجام می دهد، مصون نیست، گفت: باید فعل فساد یا تخلف صورت گرفته در جلسات مختلف برای سایر کارکنان شرح داده شود تا جلوی تکرارآن گرفته شود.

قانون- ابتکار با اشاره به اینکه هیچ کس درمقابل تخلف وفسادی که انجام می دهد، مصون نیست، گفت: باید فعل فساد یا تخلف صورت گرفته در جلسات مختلف برای سایر کارکنان شرح داده شود تا جلوی تکرارآن گرفته شود.

به گزارش قانون به نقل از  مهر، جلسه کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم در سازمان حفاظت محیط زیست با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در محل این سازمان تشکیل شد.

ابتکار در این جلسه با اشاره به جایگاه حاکمیتی و نظارتی سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: موضوع سلامت اداری در این سازمان از اهمیت و جایگاهی ویژه برخوردار است.

معاون رئیس جمهور ضمن تاکید بر ضرورت آسیب شناسی در سازمان حفاظت محیط زیست و بررسی و شناسایی مواردی که زمینه‌ساز تخلف و فساد فردی یا سازمان دهی شده در سازمان است، تصریح کرد: این اقدام می تواند کمک موثری برای به کارگیری اقدامات پیشگیرانه در این زمینه باشد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: بیان قبح موضوع تخلف و فساد، همچنین آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به کارکنان از طریق برگزاری دوره های مختلف آموزشی در زمینه سلامت اداری، قوانین و مقررات می تواند تاثیری به سزا در پیشگیری از تخلفات داشته باشد.

وی افزود: در کنار به انجام اقدامات آموزشی و آگاهی بخش، گسترش رویکرد اخلاق مداری و پایبندی به تعهدات و چارچوب قوانین و مقررات باید در دستور کار قرار گیرد.

این مسئول اصلاح، ساماندهی، تغییر فرآیندها و نهادینه کردن شایسته سالاری را امری زمان بر توصیف کرد و افزود: برای دستیابی به این اهداف باید خط مشی مشخصی تعریف و به صورت شفاف بیان شود.

ابتکار خاطرنشان کرد: سلامت اداری و مقابله با فساد و تخلف موضوعی است که باید به صراحت از کارکنان خواسته شود و چارچوب و خطوط قرمز آن نیز مشخص باشد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: هدف از ایجاد و تدوین منشور اخلاقی یا سوگندنامه برای سازمان ها و نهادهای مختلف، بیان شفاف چارچوب ها و خطوط قرمز و افزایش پایبندی به تعهدات و اخلاق مداری است.

به گفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، با حفظ آبروی افراد و بدون ذکر نام فاعل، باید فعل فساد یا تخلف صورت گرفته در جلسات مختلف مدیریتی و آموزشی برای سایر کارکنان شرح داده شود تا از تکرار آن جلوگیری شود.

وی افزود: موضوع معیشت بسیار مهم است و ما نیز همه تلاش خود را برای بهبود شرایط معیشتی کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست به رغم چالش های اعتباری دولت و مشکلات حاضر در این زمینه انجام داده ایم و البته نوع مناسبات و معادلات در طرف دیگر بسیار متفاوت است و پیشنهادها در سطح بسیار بالاتری دنبال می شود.

ابتکار با بیان اینکه تصور عده ای در جامعه این است که برای پیشبرد اهداف خود در دستگاه های دولتی باید از روش هایی خارج از چارچوب قانونی بهره گیرند، اظهار کرد: هیچ فردی در هیچ سطحی از سازمان حفاظت محیط زیست حق ورود به مناسبات خارج از قانون را ندارد.

ابتکار ضمن تاکید بر این موضوع که هیچ کس در مقابل تخلف و فسادی که انجام می دهد از مصونیت برخوردار نیست، تصریح کرد: از مهم ترین بیانات مقام معظم رهبری در دیدار ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۳ تاکید بر ضرورت نظارت بدون اغماض در سازمان حفاظت محیط زیست بود که بی شک دو سطح درون سازمانی و برون سازمانی را شامل می شود.

معاون رئیس جمهور اشاره ای هم به همکاری های صورت گرفته با دستگاه های بازرسی و نظارتی داشت و افزود: طبق ارزیابی های صورت گرفته از عملکردها و گزارش این سازمان ها، محیط زیست همواره از جمله سالم ترین دستگاه های دولتی بوده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: موضوع نشاط در فضای اداری از دیگر موضوعاتی است که باید به جد دنبال شود تا کارکنان از انگیزه و روحیه بالایی برای انجام تعهدات خود برخوردار باشند و البته در این زمینه کمیته رفاهی سازمان نقشی مهم دارد.

وی با بیان اینکه فضای سازمان حفاظت محیط زیست، فضایی باز است و کارکنان به راحتی می توانند با مدیران در سطوح مختلف ارتباط داشته باشند و چالش های و مشکلات موجود را بیان کنند، گفت: یکی از اهداف اختصاص زمانی برای دیدار با کارکنان در چهارشنبه هر هفته، بازگویی همین چالش ها و مشکلات بدون واسطه و تلاش برای رفع آن ها بود.ابتکار گفت: کاهش ارتباط فیزیکی و بهره گیری از دولت الکترونیک از دیگر موضوعاتی است که برای کاهش فساد و تخلف در سازمان حفاظت محیط زیست باید در دستور کار قرار گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.