انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
فرهنگ و هنر
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
"پس از برخوردِ جسم سخت به سر" دوباره به روی صحنه می رود
خيز براي تصاحب فصل طلايي!
نامتناهی سازی ذهن در سینما
روايت سكانس هاي در بند!
آغاز ثبت آثار برای شرکت در نخستین جشنواره ملیِ هنرهای دیجیتال
رشد زیر سایه‌ حاشیه ها
ترکیب عشق و سینما با ذائقه شرقی
از فرمان قیصر تا فرمان جوجه فکلی
روایتی از سرگشتی انسانی
کله‌پاک‌کن سینما
وضعيت سيمرغ‌هاي جشنواره مشخص شد
نابودی درک و حضور زیبایی در اثر هنری
بلوغ کارگردانی
فقدان شخصیت داستانی
روزِ فیلم‌هایی که از جشنواره اعتبار می‌گیرند
ميركريمي با «قصر شيرين» به اوج بازگشت
رويارويي انعطاف و اغراق!
وامانده در فرم و مفهوم!
لزوم قانون‌گذاری و نظارت تعاملی در رسانه های مختلف
ديدار با يك ذهن جوان
خط بطلان بر يك گمان!
روز متظاهرانه‌های روشنفکری
صف کشی متـوسط‌ها و ضعیف‌ها
خراشِ فالش بر حنجره موسيقي!
رهایی با فرم‌گرایی
روایتگر زیبای یک فاجعه انسانی
از نگاه کیوریتور
انزواي ژانر وحشت بر پرده نقره اي!
انعكاس سيماي زنان در سيمرغ و سينما
«مردمی بودن» مهمترین ویژگی انقلاب است
آشوبِ ستاره‌هاي خاموش!
اميركبير، فرزند خلف اما ناکام رویاهای ضد استعماری
هنر در بودجه مهجور مانده است
6 ایرانی در فهرست ۵۰۰ هنرمند برتر ۲۰۱۸
طرح مجلس برای وزارت‌خانه‌اي كه متولي است ولي هنر ندارد!
پنجاه ميليون ايراني يك بار هم سينما نرفته اند
آلبوم هاي موسيقي درخواب زمستاني
انیماتوریست شرقی با نگاهی جهانی
هشت کتاب در مینای مهتاب
تقابل جهان دیروز و امروز
پرواز سیمرغ‌ها بر فراز آشیانه!
جدول کامل برنامه نمایش فیلم‌ها در جشنواره فجر
مهرمجوزهای ارشاد پای تئاتر جنجالی
جای خالی و یاد ماندگار
كوتاه آمدن مهدي يراحي در برابر ارشاد
گرته برداري از آمريكايي‌ها در صداوسيما
پیاده شده گان در ایستگاه سلینجر
سطرهاي كتاب در سكانس‌هاي سينما
پشت پرده يك ابطال!
زمان آن رسیده که چرخ صنعت تئاتر ایران به حرکت در آید
بیشتر
کد خبر: 11792 | تاریخ : ۱۳۹۵/۷/۲۷ - 16:20
چه كسي به ساختمان خیابان «کمال‌الملک» مي‌رود؟
جایگزین های احتمالی علی جنتی

چه كسي به ساختمان خیابان «کمال‌الملک» مي‌رود؟

«البته قرار نیست در این رابطه صحبتی کنم اما در چند روز آینده همه چیز مشخص خواهد شد».اين صحبت‌هاي علي جنتي،وزير فعلي فرهنگ و ارشاد اسلامي است كه در پاسخ به شايعه رفتنش از اين وزارت‌خانه گفت.

قانون- «البته قرار نیست در این رابطه صحبتی کنم اما در چند روز آینده همه چیز مشخص خواهد شد».اين صحبت‌هاي علي جنتي،وزير فعلي فرهنگ و ارشاد اسلامي است كه در پاسخ به شايعه رفتنش از اين وزارت‌خانه گفت. شايعه‌اي كه روز به روز قوت گرفت و حالا نام جنتي در كنار نام سه وزير ديگر نشسته تا دولت حسن روحاني موضع خود را در قبال گمانه‌زني در خصوص استعفا،بركناري يا ابقاي آنان اعلام كند.گمانه زني‌هايي كه با صحبت‌هايي در خصوص رفتن وزير از ساختمان وزارت‌خانه فرهنگ در بهارستان شروع و بعد هم نوبت به وزير ورزش و آموزش و پرورش رسيد.
پيش از اين ماجرا ، رحمانی فضلی، وزیر کشور درباره شایعه استعفای علی جنتی گفته بود:«نمی دانم آیا ایشان استعفا داده اند یا خیر؛ البته قطعا در جلسه هیأت دولت (یکشنبه) این موضوع مطرح می شود». جلسه هیأت دولت در شامگاه یکشنبه برگزار شد و البته آن طور که شنیده شده، علی جنتی هم در این جلسه حاضر بوده است.
هرچه كه دولت و وزرايش در خصوص اين گمانه‌زني ها سكوت اختيار كردند ،در عوض فضاي مجازي و رسانه بي كار نماندند و دست به معرفي گزينه‌هاي احتمالي تصدي اين وزارت‌خانه‌ها زدند. در اين بين به می توان به افرادی چون سیدرضا صالحی امیری، حجت الله ایوبی، احمد مسجدجامعی، حسام الدین آشنا، محمدحسین ایمانی خوشخو، سیدعباس صالحی و حتی مصطفی کواکبیان اشاره کرد كه از آنها به عنوان محتمل‌ترين گزينه‌هاي سرپرستي وزارت فرهنگ نام برده مي‌شود.آن‌طور كه رسانه‌ها مي گويند حسام‌الدين آشنا محتمل ترين و قابل حدس‌ترين گزينه روحاني بر اي سپردن سكان وزارت فرهنگ به دستش تلقي مي‌شود كه البته خود او در اين خصوص گفته است كه اين موضوع - يعني سرپرستي وزارت ارشاد- را نه تاييد مي‌كند و نه تكذيب،درست مانند ماجراي اصل خبر رفتن جنتي از اين وزارت‌خانه و«احمدمسجدجامعي» نيز محبوب‌ترين اين گزينه‌ها در نظرهنرمندان است. درذيل نگاهي مي‌اندازيم به گزينه‌هاي احتمالي تصدي وزارت ارشاد:
 
سیدعباس صالحی
 هم اکنون صالحی، معاون فرهنگی وزیر ارشاد است. او روحانی زاده ای است که تحصیلات علوم دینی خود را در حوزه های مشهد و قم انجام داده است. همچنین در دانشگاه رشته فلسفه خوانده و دکترای کلام اسلامی با گرایش فلسفه دین دارد. او در مجلات متعددی چون حوزه، پگاه، پژوهش های قرآنی و مانند آنها قلم زد و مسئولیت برخی از آنها را نیز بر عهده داشت. او تاکنون عمده فعالیت های فکری، فرهنگی و رسانه ای خود را در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم دنبال کرده است.
حسام الدین آشنا
 حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی حسن روحانی است. معممی که اغلب لباس روحانیت بر تن ندارد و با کت و شلوار و پیراهن یقه آخوندی دیده می شود. آشنای ٥٣ساله، کارشناسی ارشد معارف اسلامی و تبلیغ و دکترای فرهنگ و ارتباطات دارد و درحال حاضر هم از اعضای هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) است. آشنا، داماد حجت الاسلام دری نجف آبادی نخستین وزیر اطلاعات دولت خاتمی است و البته مدتی هم مدیرکل اطلاعات استان قم بوده است. آشنا ازجمله چهره های دولتی است که در صفحات مجازی ازجمله فیس بوک و توییتر حساب کاربری دارد و در آنها گاهی خبر یا توصیه هم می نویسد؛ ازجمله توصیه اش به عزت الله ضرغامی، رئیس سابق صداوسیما که در انتخابات ٩٦ شرکت نکند.
 
سیدرضا صالحی امیری
 رضا صالحی امیری هم اکنون رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی است. پیوند او با دولت به ستاد انتخاباتی حسن روحانی بازمی گردد؛ آن هنگام که معاونت فرهنگی ستاد انتخاباتی روحانی را بر عهده داشت. بعد از آن هم از سوی رئیس جمهوری به عنوان گزینه پیشنهادی وزرات ورزش و جوانان به مجلس نهم معرفی شد، اما نتوانست از سد مجلس عبور کند. او دانش آموخته علوم سیاسی است و دکترای مدیریت دولتی دارد. صالحی امیری پیش تر، عضو دادگاه انقلاب ارتش بوده است و البته سابقه عضویت در شورای عالی امنیت ملی و مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام را هم در کارنامه خود دارد.
حجت الله ایوبی
 ایوبی هم اکنون معاونت سینمایی وزارت ارشاد را بر عهده دارد. ایوبی دومین چهره امام صادقی است که در بدنه دولت به نوعی حضور دارد. اگرچه او مدارک دانشگاهی خود را از دانشگاه لیون فرانسه در رشته علوم سیاسی گرفته، اما یک مدرک ارشد هم در همان رشته از دانشگاه امام صادق(ع) دریافت کرده، علاوه بر اینکه پیش تر ریاست دانشکده علوم سیاسی دانشگاه امام صادق(ع)، مدیرکل تحصیلات تکمیلی همین دانشگاه و نیز مدیرکل آموزش دانشگاه امام صادق(ع) را بر عهده داشته است.
احمد مسجدجامعی
 احمد مسجدجامعی از اعضای شورای چهارم شهر تهران است. او البته قبلا همین سمت را در دولت خاتمی تجربه کرده است. او این پست را از سال ١٣٧٩ و بعد از قبول استعفای عطاءالله مهاجرانی تا سال ١٣٨٤ بر عهده داشت. مسجدجامعی ازجمله چهره هایی بود که از او به عنوان گزینه محتمل روحانی برای کابینه یازدم نام برده می شد، اتفاقی که نیفتاد. اگرچه با توجه به شرایط پیش رو باز هم احتمال طرح نام او بعید به نظر می رسد. مسجدجامعی پیش از آنکه وزارت را بر عهده بگیرد هم در فعالیت ها و مناصب فرهنگی حضور داشته است.
محمدحسین ایمانی خوشخو
 ایمانی، هم اکنون رئیس دانشگاه علم و فرهنگ است. ازجمله دانشگاه های غیرانتفاعی که زیرمجوعه دانشگاه های سراسری محسوب می شود. او دکترای گردشگری از منچستر انگلستان دارد. همچنین ازجمله نیروهای جهاد دانشگاهی به شمار می رود. ازجمله مسئولیت های او می توان به مسئول شورای هماهنگی فعالیت های فرهنگی مرتبط با سازمان یونسکو در ایران اشاره کرد.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.