انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
قضایی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
هرج و مرج در زندان اوین، پس از خودکشی یک زندانی در بند روحانیت
جزييات شكايت دادستاني از وزير روحاني
ایران و اقلیم کردستان کمیته تبادل زندانیان تشکیل دادند
دخالت افراد غیرمتخصص در امور قضایی غیرقابل قبول است
آزادی 15 محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
تشريح پرونده حسين‌فريدون، شريعتمداري و حسن‌عباسي
محدودیت حق بر اشتغال و پدیده‌ درهای چرخان
محدودیت حق بر اشتغال آقازاده‌ها، به استناد منفعت عمومی مردم
ترک همدانی مشمول عفو رهبری قرار گرفت و آزاد شد
سخنان اژه‌اي درباره مرتضوي و رييس جديد دستگاه قضا
چرخش شغلی از قضاوت به وکالت
بهترين شيوه كنترل زندانيان
چالش انتخاب شهرداران در بزنگاه اقدامات خلاف قانون
بطلان عقد رهن به جهت نبودن دین در حقوق ایران
استفاده از ظرفیت های دعاوی حقوقی درمقابل نقض برجام
سندهایی با دو مر جع ثبت
جزئیات عفو گسترده زندانیان دوشنبه اعلام می‌شود
تاييد ممنوع‌الخروجي يك مقام ارشد دولتي
نكاتي كه بايد در زمان تنظيم قرارداد بدانيم
سكه هاي سلطان سكه چه شد؟!
تكذيب حكم اعدام شهردار پيشين كرج
رييس سازمان خصوصي‌سازي ممنوع الخروج شد
حبس سرباز خواب‌آلود براي شلیک به سربازي دیگر
رييس قوه‌قضاييه دلايل حمله به دستگاه قضا را تشريح كرد
مقصران حادثه دانشگاه آزاد معرفي شدند
خطر تبدیل ارزش علم به ضد علم
نشاط اجتماعی با محوریت حقوق زنان
عقب نشینی آمریکا از سوريه فرار رو به جلو است
تحلیلی حقوقی بر خویشاوندگرایی در مشاغل دولتی
نماینده‌ هتاک یا هتاکی به نماینده
داوری و کاهش اطاله دادرسی
حمايت مشروط رييس‌قوه قضاييه از حبس زدايي
زنان اسير پنج‌گانه خشونت
نمايندگان مجلس پرسشگر گراني‌هاي بي‌رويه باشند
تایید محکومیت‌های اسفندیار رحیم مشایی
حق از ياد رفته
سرنوشت اموال سلطان سكه چه شد؟
بررسي مشکلات آب مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ
شرمساري جهـاني
پيش‌بيني رهبر انقلاب درباره حوادث فرانسه
يك حكم اعدام ديگر تاييد شد
قبولی ۳۸ مددجوی زندان‌های تهران در آزمون‌های سواد آموزی
بازرسی دوره‌ای از دادسراهای تهران
دستگیری ۴ متهم در رابطه با حادثه تروریستی چابهار
نباید خودمان را در معرض پولشویی قرار دهیم
آیین‌نامه مربوط به دادگاه‌های ویژه اقتصادی ابلاغ شد
وزارت اطلاعات دستگاه‌های اقتصادی را رصد کند
قانون اصلاح قانون صدور چک،راهگشا خواهد بود؟
بیشتر
کد خبر: 12425 | تاریخ : ۱۳۹۵/۸/۴ - 16:40
ارائه تسهيلات به ايثارگران كاهش نيافته است
معاون حقوقی بنیاد شهید:

ارائه تسهيلات به ايثارگران كاهش نيافته است

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با اطمینان اعلام می کنیم که هیچ تسهیلات و خدماتی در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران حذف نشده است.

قانون- سعید عندلیبی در جمع خبرنگاران افزود: تمامی تسهیلات و امکانات موردنیاز خانواده بزرگ ایثارگران در این قانون دیده شده و نه تنها هیچ تسهیلاتی از آن کاهش نیافته بلکه برخی از تسهیلات و امکانات برای ایثارگران نیز اضافه شده است.
به گزارشقانون به نقل از ايرنا،وی با بیان اینکه تعداد از ایثارگران و خانواده های شهدا نگرانی جهت اجرای این قانون از نظر کاهش یا حذف برخی از خدمات را دارند، اظهار داشت: با اطمینان می گویم که جامعه ایثارگر و خانواده شهدا نباید نگرانی داشته باشند چون تسهیلاتی حذف نشده و حتی اقداماتی صورت گرفته که امکانات بیشتری نیز در اختیار آنان قرار گیرد.
عندلیبی با بیان اینکه نگاه بنیاد شهید در راستای اجرای این قانون توزیع عادلانه خدمات به ایثارگران است، افزود: قانون فعلی جامع خدمات رسانی به ایثارگران از سال 93 در کشور به صورت آزمایشی اجرایی شده و تا دی ماه امسال به حالت آزمایشی آن به پایان می رسد، دارای 76 ماده است که با اصلاحات انجام شده و تجمیع برخی از قوانین که مشابه هم بودند اکنون به 65 ماده رسیده است.
وی تصریح کرد: طبق برنامه زمان بندی قرار است دهم آبان ماه لایحه اصلاح قانون جامعه خدمات رسانی به ایثارگران تقدیم دولت شود اما چون مطمئن هستیم تا دی ماه که زمان اجرای آزمایشی این قانون است به نتیجه نمی رسد، درخواست تمدید یکساله آزمایشی قانون را داده ایم.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکم آذرماه نیز لایحه تمدید یکساله این قانون را به مراجع ذیربط ارائه می دهیم اما در مجموع ممکن است سال 1397 قانون جدید با اصلاحات انجام شده به طور کامل اجرایی شود.
وی با بیان اینکه با این قانون بار مالی ارائه خدمات به ایثارگران در بنیاد شهید افزایش می یابد، ادامه داد: تمام تلاش این نهاد ارائه خدمات مطلوب و عادلانه به ایثارگران است.
عندلیبی خاطرنشان کرد: این قانون دارای فصل های مختلف بهداشت و درمان، مسکن، اشتغال و استخدام، معیشت و رفاه و فرهنگی است و تمامی خدمات به ایثارگران در این فصل ها گنجانده شده است.
وی درباره این قانون و اصلاحاتی که در آن انجام شده است به صورت مبسوط توضیحاتی را ارائه داد و گفت: در آستانه اتمام دوره آزمایشی و چهارساله این قانون هستیم به همین منظور بنیاد شهید به عنوان متولی اصلی آن اقدامات لازم برای اصلاح و بازنگری قانون انجام داد.
وی اضافه کرد: شروع اصلاح قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران از نیمه اول سال 1393 بود اما چون موضوع اصلاح و بازنگری زمان بر و پیچیده بود به همین منظور یک کمیته تخصصی تشکیل داده شد.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع بازنگری نیز به معاونت حقوقی این نهاد واگذار شد ما دو نگاه برای اصلاح آن داشتیم که یکی تشکیل کارگروه داخلی و دیگری دعوت از سازمان های متولی نظیر سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع بود.
وی با بیان اینکه تاکنون 45 جلسه توسط کاگروه تخصصی برگزار شده است، تصریح کرد: با تشکیل این کارگروه و اعضای جدید آن موفق شدیم اشکالات را کاهش و قانون را به روز برسانیم.
عندلیبی افزود: توانمندسازی ایثارگران یکی از مباحثی است که در این قانون آمده و نگاه ما این است که ایثارگران باید توانمند شوند و بنیاد شهید فقط کمک های فرهنگی و معنوی به آنها داشته باشند.
وی رویکرد توزیع عادلانه خدمات و امکانات را از دیگر برنامه های این قانون عنوان کرد و گفت: رویرد این کارگروه تخصصی این است که تسهیلات، امکانات و خدمات به سمت خود ایثارگران سوق داده شود و به عنوان نمونه در پرداخت شهریه فقط به فرزندان شاهد و ایثارگر خدمات ارائه نشود بلکه خود ایثارگران نیز از این خدمات بهره مند شوند.
وی خاطرنشان کرد: در بازنگری و اصلاح قانون ما به مطالبه ایثارگران توجه جدی داریم، حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی که فراکسیون یکصد نفره از ایثارگران را دارند، به این موضوع توجه خاصی دارند و ما به طور قطع به متن قانون پایبند خواهیم بود.
معاون حقوقی و امور مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه ایثارگری با وجود خلاها و مشکلات، اما قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران را قبول دارند اما ما اشکالات آن را رفع کردیم و در فصل معیشت و آموزش نیز تسهیلات بیشتری را به ایثارگران ارائه می دهیم.
وی یکی دیگر از نگرانی جامعه ایثارگران و خانواده شهدا را قانون احکام دائمی برنامه های توسعه ای و لایحه برنامه ششم در راستای اجرای این قانون جامع دانست و گفت: احکام دائمی برنامه های توسعه ای با 50 ماده توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده اما شورای نگهبان به آن ایراداتی گرفته که این موضوع نیز در حال بررسی است.
عندلیبی اظهار داشت: این موضوع به شورای نگهبان ارجاع داده شد که ایراد اصل 85 به آن گرفته شد چون لایحه 50 ماده بود و ما 70 ماده را به آن اضافه کردیم اعلام کردند که این موضوع با این اصل مغایرت دارد پس به همین دلیل با رفع اشکالات به همان 50 ماده برگردانده شد.
وی با بیان اینکه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در سال 91 توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید، افزود: شورای نگهبان اعلام کرده که دائمی شدن آن نیز باید توسط همان مجمع باشد و چون در احکام دائمی برنامه توسعه ای احکامی در مورد ایثارگران نیامده است، نگرانی ایثارگران این است که چون این بخش حذف شده ممکن است در ارائه خدمات، برخی از تسهیلات نیز حذف شود.
وی با اطمینان کامل اعلام کرد که در ارائه خدمات به ایثارگران هیچ امتیازی حذف نشده و تمام خدمات به آنان ارائه خواهد شد اگرچه احکام در لایحه آن حذف شده اما به معنی حذف خدمات به ایثارگران نیست.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید گفت: تمام خدمات در بخش مسکن، بهداشت و درمان ، تسهیلات استخدامی، اداری و اشتغال و معیشت و رفاه و حتی فرهنگی در جای خود باقی است و جامعه ایثارگران نباید هیچ نگرانی داشته باشند.
وی ادامه داد: همچنین در این قانون معافیت مالیاتی در بخش های دولتی و خصوصی، پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد از فرزندان شاهد و ایثارگر، تخفیف بلیط هواپیما ، استفاده از طرح حالت اشتغال، موضوع معیشت و رفاه، اعطای خودرو به جانبازان با محدودیت جسمی و حرکتی، هدیه ازدواج، پرداخت به والدین شهدا فوت شده و دارای فرزند معلول و مطلقه و دیگر خدمات دیده شده است.
وی همچنین اضافه کرد: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز اقدامات پیش بینی شده که در این قانون آمده است، حتی سهیمه حج جامعه ایثارگری نیز از 10 به 15 درصد افزایش یافته است.
عندلیبی ابراز امیدواری کرد با اجرای دقیق این قانون که اصلاحات خوبی در آن انجام شده است، رضایت جامعه ایثارگری و خانواده شهدا را در آینده شاهد باشیم.
براساس آمار بنیاد شهید، شمار جانبازان کشور 546 هزار و 108 تن است که از این تعداد 320 هزار و 528 تن، جانباز زیر 25 درصد(59 درصد از جانبازان) به شمار می آیند و 225 هزار و 580 تن (41 درصد جانبازان) بیش از 25 درصد جانبازی دارند. همچنین 230 هزار شهید تقدیم انقلاب شده است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.