انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 14200 | تاریخ : ۱۳۹۵/۸/۲۵ - 12:09
روند تخريبي جليلي عليه دولت ادامه دارد

روند تخريبي جليلي عليه دولت ادامه دارد

افرادی که تعامل را طوری معنا می‌کردند که باید چیزی را از دست دهیم تا چیزی بدست آوریم، اکنون در صرف فعل به «دست آوردن» دچار لکنت شده‌اند!

قانون- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: افرادی که تعامل را طوری معنا می‌کردند که باید چیزی را از دست دهیم تا چیزی بدست آوریم، اکنون در صرف فعل به «دست آوردن» دچار لکنت شده‌اند!

به گزارش قانون به نقل از فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (دوشنبه) که به دعوت بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی دانشگاه کردستان در جمع دانشجویان این دانشگاه حاضر شده بود، اظهار داشت: جمهوریت در اقتصاد یعنی برخورداری همگان از فرصت‌های اقتصادی.

وی افزود: همانطور که «تصمیمات سیاسی» باید در درون کشور شکل بگیرد، «تصمیمات اقتصادی» هم باید در چارچوب منافع جمهور و اراده‌های داخل کشور شکل بگیرد.

جلیلی ادامه داد: جمهوریت یعنی سازوکاری که در آن به مردم تکیه شود اما اجازه دخالت به بیگانگان داده نشود و اگر امکان فعالیت اقتصادی جمهور مردم با رانت و تبعیض محدود شود، خلاف جمهوریت و اسلامیت نظام است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: معوقات بانکی از سوی عده‌ای خلاف جمهوریت و حقوق مردم است و نظام بانکی ما باید منطبق با جمهوریت و اسلامیت نظام باشد، نه اینکه کسی برای وام 10 میلیونی دچار مشکل باشد و کسی صدها میلیارد تسهیلات اخذ کند!

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه جمهوری اسلامی یعنی اسلامی که برای جمهور و عامه مردم اصالت قائل است و نه برای عده ای خاص، افزود: امیرالمومنین علیه السلام «رضای عامه» را بر «سخط خاصه» مرجح می‌دانند.

جلیلی ادامه داد: دولت مقتدر دولتی است که بتواند رضایتمندی عموم را حفظ کند نه رضایتمندی عده‌ای خواص.

وی خاطرنشان کرد: هر قدر انحصارات اقتصادی برای عده‌ای ویژه خوار باشد، به همان میزان هزاران نفر در حصر بیکاری خواهند بود و تا آن انحصارات باشد حصر جوانان در بیکاری بیشتر و حصارها بالاتر خواهد رفت. حصارهای بیکاری است که نفس مردم را تنگ خواهد کرد.

جلیلی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در فضای تنفس مردم گشایش و طراوتی ایجاد شود راه آن فرو ریختن خساراتی است که انحصارات عده‌ای خاص به دور اقتصاد کشور کشیده و آنچه زندگی را بر جمهور ملت سخت و نفس مردم را تنگ می‌کند، حصارهایی است که کدخدا های داخلی با اعتمادی که سیستم بانکی به آنها می‌کند بالا می‌برد.

وی گفت: کسانی که به انحصار هزارها میلیارد تومان از نقدینگی بانک ها در دست عده‌ای ویژه خوار رضایت می‌دهند در حقیقت هزاران نفر را در حصار بیکاری قرار می‌دهد.

جلیلی خاطرنشان کرد: یکی از علل افزایش معوقات بانکی اعتماد به منطق ویژه خواری کسانی است که ادعا می‌کنند در صورتی که سرمایه‌های ملی به پای آنها ریخته شود رونق کارآمدی ایجاد می‌کنند!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: معنای برد_برد در منطق آمریکا یعنی اگر برای ایران بردی باشد اما همراه برد برای کدخدا نباشد باید از آن صرف نظر کرد و هدف دشمن از برجام 2 صرف نظر از بردهایی است که به ضرر کدخداست.

وی ادامه داد: برد_برد در اقتصاد یعنی محوریت اقتصاد ملی در تعامل با جهان و دنبال کردن منافع ملی؛ اگر چه با منافع نامشروع کدخداهای بین‌المللی در تضاد باشد!

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: هدف آمریکا از تعامل یعنی تنظیم مناسبات سیاسی اقتصادی و فرهنگی با محوریت آمریکا. یعنی آمریکا بگوید چه چیز بخرید یا نخرید! با چه کسی معامله بکنید یا نکنید!

وی تاکید کرد: افرادی تعامل را اینگونه معنا می‌کردند که باید چیزی را از دست بدهیم تا چیزی را بدست بیاوریم و سپس فاز اول را که از دست دادن بود به سرعت به انجام رساندند. فعل از «دست دادن» برای گذشته و حال و آینده صرف شد اما امروز در صرف فعل به «دست آوردن» دچار لکنت شده‌اند!

جلیلی خاطرنشان کرد: کسانی که می‌گفتند چرا خودمان را از ظرفیتهای غرب محروم کنیم امروز باید پاسخ دهند چرا باید از ظرفیتهای داخل محروم باشیم؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مهمتر از مفاد برجام «تجربه برجام» است، گفت: خوب است امروز سیر «برجام خوانی» در دانشگاه‌های کشور به راه بیفتد تا با دقت بر تجربه بدست آمده بهتر بتوانیم منافع کشور را تامین کنیم.

وی در پایان افزود: آمریکایی‌ها که قبل از برجام می‌گفتند می‌خواهیم تحریم‌های فلج کننده علیه ایران وضع کنیم، پس از برجام تا به امروز 73 طرح و بیانیه علیه ایران به کنگره ارایه داده‌اند! اینها واقعیات پسابرجام است و کسانی که می‌گویند سباست خارجی عرصه واقع‌نگری است باید این واقعیات را ببینند زیرا اینها واقعیت‌های سیاست خارجی آمریکاست.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.