انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سرزمين
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گردشي از زادگاه فردوسي تا ماسوله مشهد
مخالفت تشکل‌هاي مسئول با طرح گردشگري آشوراده
خنج بر چهره ميراث
شهر «دقیانوس» در خطر ویرانی
گردشگری بازاري ناکام در ایران
مسجد، تلفيق مهر ازي اير اني و اسلامي
روزگار تلخ غار باستانی بهشهر
سونامی خشکسالی و تهديد امنيت غذايي
زاگرس محمل نهفته «بيلندانا » ياجشن سده در كردستان
مسئولیت نم‌زده، بلای جان گنبد قابوس!
گزارش لغو یک جشن
خشكسالي در مديريت منابع آب
میدان هشت گنبد، زیر سایه پاساژها
تالاب‌ها در کشاکش بهره برداری و مصرف
عطش هامون
تهرانگردي در عمارت‌هاي تاريخي
دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت
تهران، محصور در فروچاله‌ها
آشوب در آشوراده
بازارهای جذاب گردشگری شهری
انتقال‌ رانتی آب
چالش های طراحی مبلمان شهری
برای نجات نقش جهان، تعارف‌ها را کنار بگذارید
گلستان در برزخ
رشد سدها بدون نظارت
از سرو ابر كوه تا قديمي‌ترين چنار تهر ان
جولان غول خشكسالي
حریم درجه یک نقش جهان اصفهان با خاک يكسان مي‌شود
گردشگري، فرصتي كه ناديده گرفته مي‌شود
جزييات وام 20ميليوني گردشگري
نفس پايتخت به شماره افتاده است
خاک سست
شیرابه، بلای جان ماهی های شمال
میر اث پارسه؛ نماد پیشکش داد و مهر به جهانیان
بازار داغ گردشگري در زمستان
روياي ديرينه تحقق حساب اقماری
تبر بر ريشه ‌ريه‌هاي تنفسي ايران
تکرار سرنوشت کارون در «تجن»
گوردخمه های همدان زیر تیغ جویندگان گنج
حفاظت پیشگیرانه، بهترین درمان برای موزه‌هاست
روستاگردي؛ كليد مهاجرت معكوس
گردشگري؛ معدن ارزي كه نمي‌بينيم
سونامي خطر با خشكي گاوخوني
ميراث عليه ميراث جهاني شوشتر
بلعیدن یک شهر به بهانه طرح توسعه دانشگاه
رازهاي آتشكده چك‌چك
شهرهاي ماشين‌محور بلاي جان شهروندان
خطر نابودي در كمين اقليم كشور
استمداد از رهبري براي نجات خليج فارس
گره پالایشگاه بر محیط‌زیست شهر ری
بیشتر
کد خبر: 15618 | تاریخ : ۱۳۹۵/۹/۱۴ - 14:46
مصوبه محرمانه انتقال آب خوزستان لغو شود

مصوبه محرمانه انتقال آب خوزستان لغو شود

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه محرمانه دولت برای انتقال آب از خوزستان باید لغو و استاندار اگر توان لغو این مصوبه دولت را ندارد باید استعفا بدهد.

قانون-نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه محرمانه دولت برای انتقال آب از خوزستان باید لغو و استاندار اگر توان لغو این مصوبه دولت را ندارد باید استعفا بدهد.

به گزارش قانون به نقل از مهر، علی ساری اظهار کرد: وضعیت استان بسیار بحرانی است و مدام می شونیم که مصوبات مختلفی برای انتقال آب می آید و وقتی صحبت می کنیم دولت اعلام می کند که اینطور نیست. دو روز پیش مصوبه جدیدی برای انتقال آب از سوی دولت صادر و برچسب محرمانه هم خورده بود، وقتی از دولت اعتباری تقاضا داشتیم بی پولی را بهانه کردند ولی برای انتقال آب در این مصوبه وزیر نیرو مکلف به انجام امور و تأمین  اعتبار می شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه چنین مصوبه ای یعنی حمایت همه جانبه از سوی دفتر ریاست جمهوری برای انتقال آب گفت: در صورتی که خود شخص رئیس جمهور به استان خوزستان سفر کرده و وضعیت بحرانی این استان را مشاهده کرده است.نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک نامه هشت صفحه ای به اتفاق کاظم نسب دیگر نماینده اهواز را به منظور رد و تأیید نکردن انتقال آب از خوزستان تقدیم رئیس جمهور کردیم که منطبق بر پژوهش های علمی و آن هم نه از سوی دفتر من بلکه از سوی گزارش های اعلامی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی بود.

ساری ادامه داد: در این نامه با گزارش های علمی ثابت شده که انتقال آب از خوزستان نه اقتصادی است، نه به صرفه و عملا خیانت به یک منطقه است که استانی را به خاطر اجرای طرح های صنعتی و کشاورزی یک استان دیگر خشک کنند.وی تأکید کرد: همیشه اعلام می شود که آب خوزستان تنها برای مصرف شرب منتقل می شود ولی اگر بر اساس مصرف آب معمولی یک انسان و با درنظر گرفتن جمعیت موجود یک استان محاسبه کنند، متوجه می شوند این انتقال ها برای مصرف شرب نبوده است.

نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در حقیقت تمامی انتقال های آب برای مصارف غیر آب شرب بوده و حتی اگر برای آب شرب هم باشد ما نمی توانیم قبول کنیم که مردم خوزستان آب شرب نداشته باشند ولی دولت برای انتقال آب به فلات مرکزی اقدام کند.ساری بیان کرد: استدلال آنها این است که آب رودخانه به خلیج فارس ریخته و به هدر می رود در صورتی که هر رودخانه ای طبق اکوسیستم طبیعی خودش یک میزان آب موردنیاز دارد ولی این حقابه رعایت نمی شود.

وی عنوان کرد: اینکه حق آبه تالاب ها را رعایت نمی کنند واقعی بوده و بارها به همراه مسئولان محیط زیست طی بازدیدهای میدانی این مسئله را به اثبات رسانده ایم. ثابت شده که اکثر قسمت های تالاب خشک شده و اگر جایی آب هست در واقع زه آب نیشکر بوده و حق آبه تالاب نیست.نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی نامه می نویسیم و وقت ملاقات می خواهیم وکسی اهمیت نمی دهد، امروز مجبور شدیم امروز به همراه سایر نمایندگان استان مقابل رئیس جمهور ایستاده و از وی توضیح خواستیم.

ساری در ارتباط با لغو سخنرانی امروز رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز برخی از همراهان رئیس جمهور از این ماجرا ابراز بی اطلاعی کرده و برخی دیگر هم وعده پیگیری دادند ولی اصل ماجرا این است که انتظار داشتیم رئیس جمهور و هیئت همراه آرام و بدون تنش مصوبه را لغو کنند.نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: به عنوان امانت دار مردم نمی توانیم ساکت بنشینیم و انتظار داریم که استاندار به طور کاملا صریح نظر خود را در ارتباط با این مصوبه اعلام و اقدام لازم را در این زمینه انجام دهد.

ساری به استاندار خوزستان افزود: استاندار خوزستان باید در خصوص این مصوبه با دولت رایزنی کرده و آن را لغو کند و اگر توان لغو این مصوبه را ندارد باید استعفا دهد. استانداری که نتواند جلوی چنین مصوباتی را بگیرد استعفا دهد به مراتب شرافتمندانه تر از این است که به کار خود ادامه و تنها ابزار افراد مختلف قرار بگیرد که به این شیوه از راه دور استان را مدیریت می کنند.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.