انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 15696 | تاریخ : ۱۳۹۵/۹/۱۵ - 13:56
داوری:روحانی ۲۴ میلیون رای دارد
اذعان نزدیکان احمدی نژاد به محبوبیت رییس جمهور

داوری:روحانی ۲۴ میلیون رای دارد

اما نظر سنجی ها نشان میدهد روحانی در غیاب احمدی نزاد ۶۰ تا ۶۵ درصد رای دارد که در چهل میلیون واجدین رای در دوره بعد این تعداد چیزی حدود بیست و چهار میلیون رای برای روحانی است.

قانون- مشاور وزیر کشور دولت احمدی نژاد :سکوت اخیر جلیلی در مورد تمدید تحریم ها را این هوشمندانه ارزیابی میکنم و شاید مشاورین قالیباف مشاوره های خوبی برای موضع گیری های ایشان به او نمی دهند.

به گزارش قانون به نقل از انتخاب عبدالرضا داوری که این روزها از نزدیکان رسانه ای احمدی نژاد نیز محسوب می شود،  در خصوص موضع گیری اخیر قالیباف در خصوص برجام بعد از تمدید ماده تحریم های ایران در مجلس سنای آمریکا علی رغم حمایت های قبلی او از توافق هسته ای گفت این اظهارات اخیر قالیباف را به مثابه بیانیه رسمی اعلام کاندیداتوری ایشان در انتخابات ریاست جمهوری 96 می فهمم.

"سیاست خارجی"، مهم ترین مزیت و مهارت حسن روحانی

او با بیان اینکه شهردار تهران با این موضع گیری نشان داد که افق بالاتری را از شهرداری تهران در نظر گرفته ، گفت: به نظرم مجموعه جریان اصولگرا به این جمع بندی رسیده است که تمدید تحریم ها توسط آمریکا پاشنه آشیل دستاوردهای دیپلماتیک روحانی است و این فرصت را غنیمت شمرده اند که مانع تکرار دولت روحانی در دوره بعد شوند.

داوری با بیان اینکه حسن روحانی؛ تنها برنده "تمدید تحریمهاست گفت تمدید تحریم ها اتفاقا در فضای داخلی به نفع روحانی خواهد شد چرا که "سیاست خارجی"، مهم ترین مزیت و مهارت حسن روحانی است. تشدید تنش علیه ایران از سوی امریکا اولا موجب خواهد شد تا همچنان سیاست خارجی به عنوان مساله اصلی کشور مطرح باشد که خود مولد مزیت برای روحانی خواهد بود، ثانیا باعث خواهد شد تا ناکارآمدیهای دولت یازدهم ذیل پوشش تنشهای بیرونی، از منظر افکار عمومی بیرون بماند.

او خاطر نشان کرد: استفاده از اهرم تمدید تحریم ها در رقابتهای پیش رو نه تنها به ضرر حسن روحانی نیست بلکه فضایی را برای او ایجاد خواهد کرد که بتواند رقبا را در حوزه سیاست خارجی به بحران زایی متهم کند و خود را منجی سیاست خارجی و تنش زدایی معرفی نماید.

 مردم به کمک روحانی می آیند

او با اشاره به نوع جهت گیری افکارعمومی کشور خاطر نشان کرد: مردم هم در چنین صحنه ای به کمک روحانی آمده و با توجه به تمایل غالب در جامعه به پرهیز از تنش در سپهر دیپلماسی و اقتصاد، در صورت تند شدن فضای دیپلماسی، میدان و فضای تحرک برای حسن روحانی بازتر و امکان نشاندن رقبا بر صندلی تنش زایی و تحریم خواهی و جنگ طلبی برایش میسر خواهد شد.

روحانی با آرایی بیشتر از سال ۹۲ رییس جمهور خواهد شد

این مشاور دولت احمدی نژاد تاکید کرد راهی که امروز رقبای روحانی در تند کردن فضای سیاست خارجی در پیش گرفته اند جز به انتخاب مجدد او با آرایی افزونتر از سال 92 نمی انجامد.

داوری با بیان اینکه پیروزی روحانی در زمین سیاست خارجی قطعی است گفت در نتیجه حسن روحانی تنها برنده تمدید تحریم هاست.

او در خصوص احتمال کاندیداتوری قالیباف اجماع جریان های اصولگرایی پیرامون کاندیداتوری او نیز خاطر نشان کرد: به نظر میرسد موضع گیری اخیر ایشان در جامه یک مدیر محلی در افق ملی تنها نشان دهنده هدف گذاری های او برای مناسب بالاتر است.

اصولگرایان دچار اشتباهند

او در خصوص استراتژی اصولگرایان در انتخابات پیش رو نیز گفت: به نظر میرسد اصولگرایان دچار اشتباه اند و تصور میکنند با تند کردن فضا در حوزه دیپلماسی و برجام میشود بر روحانی غلبه کرد.

داوری تاکید کرد : این ادامه خطایی است که سال 92 اتفاق افتاد. رقابت با روحانی در سیاست خارجی و برجام و تحریم ها همان زمینی است که روحانی انتظار رقبایش را میکشد.

مشاور وزیر کشور احمدی نژاد در خصوص احتمال اجماع اصولگرایان بعد از منع احمدی نژاد از ورود به انتخابات نیز تاکید کرد: رقابت با روحانی بدون احمدی نژاد بلا موضوع است. من هیچ کس را در غیاب احمدی نژاد در اندازه ای نمیدانم که روحانی را شکست دهند.

روحانی ۲۴ میلیون رای دارد

او با بیان اینکه ممکن است اصولگرایان استراتژی هایی طراحی کنند که از این طریق رای روحانی را پایین بیاورند گفت: اما نظر سنجی ها نشان میدهد روحانی در غیاب احمدی نزاد ۶۰ تا ۶۵ درصد رای دارد که در چهل میلیون واجدین رای در دوره بعد این تعداد چیزی حدود بیست و چهار میلیون رای برای روحانی است.

داوری با اشاره به نظر سنجی های اخیر خاطر نشان کرد: رشد محبوبیت و آرای جلیلی در بدنه نیروهایی اصولگرایی و حزب اللهی بیشتر از رشد رای قالیباف است .

سکوت جلیلی در این مقطع هوشمندانه تر از موضع گیری قالیباف است

او با بیان اینکه جلیلی هم در این مقطع به این نتیجه رسیده که روحانی در زمین دیپلماسی مزیت هایی دارد که رقابت با ایشان در این زمین مخاطره آمیز است، اظهار داشت: در نتیجه سکوت جلیلی در این مقطع هوشمندانه تر از موضع گیری قالیباف است در نتیجه به نظر میرسد، با توجه به اتفاقاتی که می افتد رشد رای جلیلی بیشتر است و قالیباف از او عقب میماند.

داوری در خصوص موضع گیری های مکرر جلیلی در مقابل سیاست خارجی روحانی و اینکه او خود را مدعی فهم دقیق از سیاست خارجی میداند، اضافه کرد: من سکوت اخیر جلیلی در مورد تمدید تحریم ها را این هوشمندانه ارزیابی میکنم و شاید مشاورین قالیباف مشاوره های خوبی برای موضع گیری های ایشان به او نمی دهند.

تنها کسی که میتوانست انتخابات را به انتخاباتی چالشی برای روحانی تبدیل کند احمدی نژاد بود

اوری ادامه داد: جلیلی هم در تحلیل کلان امکان پیروزی بر روحانی را ندارد؛ چون امروز روحانی رییس جمهور مستقر است. تمام شبکه اقتصادی و دیپلماتیکی و سیاسی کشور در اختیار روحانی است؛ تنها کسی میتواند او را شکست دهد که قبلا توده های مردم در دوره های ریاست جمهوری برنامه های او را تجریه کرده باشند و در واقع توده های مردم در دوره برنامه های او رضایت مندی شان بالا رفته باشد.

او ادامه داد: این ویژگی تنها در شخص احمدی نژاد جمع است. تنها کسی که میتوانست انتخابات بعدی را به انتخاباتی چالشی برای روحانی تبدیل کند احمدی نژاد بود که اعلام انصراف کرد.

این فعال سیاسی نزدیک به احمدی نژاد خاطر نشان کرد: اگر احمدی نژاد در انتخابات بعدی کاندیدا شود بدون دغدغه و ریسک انتخاب خواهد شد.

 

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.