انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سرزمين
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گردشي از زادگاه فردوسي تا ماسوله مشهد
مخالفت تشکل‌هاي مسئول با طرح گردشگري آشوراده
خنج بر چهره ميراث
شهر «دقیانوس» در خطر ویرانی
گردشگری بازاري ناکام در ایران
مسجد، تلفيق مهر ازي اير اني و اسلامي
روزگار تلخ غار باستانی بهشهر
سونامی خشکسالی و تهديد امنيت غذايي
زاگرس محمل نهفته «بيلندانا » ياجشن سده در كردستان
مسئولیت نم‌زده، بلای جان گنبد قابوس!
گزارش لغو یک جشن
خشكسالي در مديريت منابع آب
میدان هشت گنبد، زیر سایه پاساژها
تالاب‌ها در کشاکش بهره برداری و مصرف
عطش هامون
تهرانگردي در عمارت‌هاي تاريخي
دیجیتال مارکتینگ، راه پیشرفت ایران در حوزه گردشگری سلامت
تهران، محصور در فروچاله‌ها
آشوب در آشوراده
بازارهای جذاب گردشگری شهری
انتقال‌ رانتی آب
چالش های طراحی مبلمان شهری
برای نجات نقش جهان، تعارف‌ها را کنار بگذارید
گلستان در برزخ
رشد سدها بدون نظارت
از سرو ابر كوه تا قديمي‌ترين چنار تهر ان
جولان غول خشكسالي
حریم درجه یک نقش جهان اصفهان با خاک يكسان مي‌شود
گردشگري، فرصتي كه ناديده گرفته مي‌شود
جزييات وام 20ميليوني گردشگري
نفس پايتخت به شماره افتاده است
خاک سست
شیرابه، بلای جان ماهی های شمال
میر اث پارسه؛ نماد پیشکش داد و مهر به جهانیان
بازار داغ گردشگري در زمستان
روياي ديرينه تحقق حساب اقماری
تبر بر ريشه ‌ريه‌هاي تنفسي ايران
تکرار سرنوشت کارون در «تجن»
گوردخمه های همدان زیر تیغ جویندگان گنج
حفاظت پیشگیرانه، بهترین درمان برای موزه‌هاست
روستاگردي؛ كليد مهاجرت معكوس
گردشگري؛ معدن ارزي كه نمي‌بينيم
سونامي خطر با خشكي گاوخوني
ميراث عليه ميراث جهاني شوشتر
بلعیدن یک شهر به بهانه طرح توسعه دانشگاه
رازهاي آتشكده چك‌چك
شهرهاي ماشين‌محور بلاي جان شهروندان
خطر نابودي در كمين اقليم كشور
استمداد از رهبري براي نجات خليج فارس
گره پالایشگاه بر محیط‌زیست شهر ری
بیشتر
کد خبر: 15833 | تاریخ : ۱۳۹۵/۹/۱۶ - 13:32
«میلان»غرق در نگاره های سنتی مازندران

«میلان»غرق در نگاره های سنتی مازندران

نقش و نگارهای صنایع‌دستی و هنرهای دست هنرمندان بی‌نام‌ونشان مازندران بر نمایشگاه آرتیجیانا میلان که مقصد گردشگران نمایشگاهی است، نقش بسته و گردشگران را متوجه خود کرده است.

قانون- نقش و نگارهای صنایع‌دستی و هنرهای دست هنرمندان بی‌نام‌ونشان مازندران بر نمایشگاه آرتیجیانا میلان که مقصد گردشگران نمایشگاهی است، نقش بسته و گردشگران را متوجه خود کرده است.میلان، مقصد گردشگران نمایشگاهی است، و هنرهای سنتی مازندران نیز در نمایشگاه« آرتی جی انا میلان »  مشتقان هنرهای ناب را به خود جذب کرده است.

نمایشگاه  آرتی جی انا میلان موردتوجه کشورهای دنیاست و بخش‌های فعال درزمینهٔ صنایع‌دستی ومحصولات وابسته به صنعت گردشگری با تمام ظرفیت در این رویداد مهم تجاری و فرهنگی اروپا حضور می‌یابند. این رویداد همه‌ساله بسیاری از گردشگران را به میلان می‌کشاند در نمایشگاهی وسیع ومتنوع جاذبه‌های صنایع‌دستی و محصولات جذاب ملل مختلف دنیا را به نظاره بنشینند..

نمایشگاه  صنایع‌دستی میلان هرساله به مدت ۹ روز در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی میلان برگزار می‌شود، غرفه ایران در نمایشگاه ۱۵۲ مترمربع در قلب سالن ۱۴ نمایشگاه فیرا میلان است و هنرمندان مازندران نیز در آن حضوری پررنگ دارند.عباس مهدوی کارشناس میراث فرهنگی مازندران که در این نمایشگاه شرکت دارد،  با اشاره به شرکت آثار هنرمندان مازندران در نمایشگاه میلان می‌گوید: این نمایشگاه  نخستین بار در سال ۱۹۹۶ میلادی به‌منظور ارتقا و تبلیغات محصولات صنایع‌دستی شروع به کارکرد و یکی از مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در طول ۲۰ سال گذشته بوده است. در نمایشگاه سال گذشته بیش از سه هزار شرکت‌کننده  به معرفی، فروش و نمایش  ۱۵۰ هزار نوع محصولات صنایع‌دستی از ۱۱۰ کشور جهان د ر مساحتی به متراژ ۱۵۰ هزار مترمربع پرداختند.

نمایشگاه میلان یکی از مؤثرترین روش‌ها برای معرفی تولیدات فرهنگی و صنایع‌دستی  در دنیاستوی اظهار داشت: نمایشگاه میلان یکی از مؤثرترین روش‌ها برای معرفی تولیدات فرهنگی و صنایع‌دستی  در دنیاست ونقش مهمی  در راستای معرفی بیشتر و بهتر هنرمندان  و صنعتگران در عرصه بین‌المللی ایفا می‌کند.وی عنوان کرد: این نمایشگاه یکی از مهم‌ترین و معتبرترین رویدادهای تجاری - فرهنگی در اروپا و دنیاست که همه‌ساله بسیاری از علاقه‌مندان به صنایع فرهنگی و تولیدات هنرهای سنتی دنیا را به خود جلب کرده و با استقبال ویژه‌ای از سوی مخاطبین روبرو می‌شود.

به مهدوی، این نمایشگاه هرسال آذرماه برگزار می‌شود و از مهم‌ترین رویدادهای جهانی است که طبق آخرین آمار اعلام‌شده، سه‌ونیم میلیون بازدیدکننده دارد.این کارشناسان ادامه داد: نمایشگاه «آرتی جی انا میلان»تنها اختصاص به هنرهای سنتی ندارد و کشورهای شرکت‌کننده محصولاتی را که رنگ و بوی بومی داردومی تواند در زندگی امروز کاربرد داشته باشد در غرفه‌های متعدد عرضه کرده‌اند.محصولات غذایی، فرهنگی و دستی نظیر، خرما و فرش ایرانی در نمایشگاه میلان حضور پررنگ‌تری دارد و جای بسیاری از محصولات دیگر مازندران در آن خالی است. لباس اقوام مختلف، تزیینات وابزار منزل، دست بافته‌های متنوع، میوه‌ها و ترشیجات، خشکبار وانواع غذاهای وشیرینی های مازندران در این نمایشگاه با استقبال ایتالیایی‌ها مواجه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران نیز بابیان اینکه هنرمندان مازندرانی در نمایشگاه امسال حضور  دارند اظهار داشت: دست بافته‌ها بومی، تذهیب و معرق ازجمله غرفه‌های مازندران در این رویداد محسوب می‌شود.دلاور بزرگ نیا اظهار داشت: هنرمندان در نمایشگاه صنایع‌دستی و غذاهای سنتی «ارتجیانا»۲۰۱۶ میلان که مهم‌ترین و معتبرترین رویداد تجاری _فرهنگی اروپا محسوب می‌شود  حضور فعال دارند و هنرهای سنتی و بومی ایران و برخی محصولات شاخص نظیر زعفران, پسته و خرما در فضای اختصاصی ایران معرفی و عرضه‌شده است.وی بابیان این‌که صنایع‌دستی ایران برای بسیاری از مردم دنیا جذاب است افزود: حضور میلیونی بازدیدکنندگان در نمایشگاه میلان موجب می‌شود تا کشورهای شرکت‌کننده و اروپایی‌ها باهنر و فرهنگ ناب ایرانی آشنا شوند

عباد اسلامی مدیر گردشگری و صنایع‌دستی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: نمایشگاه آرتی جی انا میلان با توجه اهمیتی که در دنیا دارد فرصت ارزنده‌ای برای معرفی داشته‌های ایران در عرصه بین‌الملل است.حضور هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی در رویدادهای بین‌المللی موجب کسب تجربه برای آشنایی با علایق و سلایق مردم دنیا و رونق صادرات محصولات متنوع ایرانی می‌شود.نمایشگاه صنایع‌دستی و غذای سنتی آرتیجیانا از تاریخ ۱۳ الی ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵ برابر با ۳ الی ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶ در میلان ایتالیا برگزار می‌شود و مرکز نمایشگاهی میلان به دلیل میزبانی از رویدادهای متعدد بین‌المللی دارای تمامی امکانات وزیرساختهای  لازم برای حضور میلیونی علاقه‌مندان و گردشگران است.

در این مجموعه مدرن و جذاب سردرگمی وجود ندارد و راهنمایی و دیدن غرفه‌ها در قالب برشور و اطلاع‌رسانی محیطی انجام می‌شود. همچنین حمل‌ونقل عمومی شهر در خدمت نمایشگاه است و آخرین ایستگاه مترو نیز به درب ورودی نمایشگاه ختم می‌شود.چند سالی است که جمهوری اسلامی ایران هم در نمایشگاه میلان حضور دارد. تجربه‌ای که باید از سوی مدیران سازمان میراث فرهنگی جدی‌تر گرفته شود تا این رویداد ارزنده، فرصتی برای معرفی هرچه بیشتر داشته‌های غنی ایران در عرصه صنایع‌دستی و گردشگری باشد.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.