انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 16443 | تاریخ : ۱۳۹۵/۹/۲۴ - 14:01
مسائل زنان در لایحه جامع انتخابات مطرح می شود
مولاوردی:

مسائل زنان در لایحه جامع انتخابات مطرح می شود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: تلاش می شود در لایحه جامع انتخابات که اکنون در کمیسیون سیاسی دولت در حال بررسی است، موضوع و مباحث مربوط به حوزه زنان مطرح شود.

قانون‌شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در نشست هم اندیشی زنان فعال و نخبه سیاسی افزود: مشارکت زنان در فعالیت های مختلف می تواند به توسعه سیاسی کشور نیز منجر شود به همین منظور یکی از شعارهای کلیدی رئیس جمهوری در زمان انتخابات، آرامش در سیاست، آسایش در اقتصاد و امنیت بر فرهنگ بود.
به گزارش قانون به نقل از معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری، مولاوردیخاطر نشان کرد: کشور جهت دستیابی به آرامش در سیاست به برخی مقدمات نیاز داشت که دولت در حوزه های اقتصادی و سیاست خارجی برخی از این مقدمات را فراهم کرده است و امیدواریم در بخش داخلی نیز به سیاست توجه بیشتری شود.

** صدای زنان شنیده نمی شود
مولاوردی در ادامه تاکید کرد: به دلیل وجود برخی محدودیت ها در حوزه پیشرفت سیاسی و حوزه های تصمیم گیری و تصمیم سازی برای زنان در سطح دنیا از جمله در ایران، اکنون صدای زنان به شیوه ای مطلوب شنیده نمی شود.
معاون رئیس جمهوری در اموز زنان و خانواده افزود: البته در جوامع دموکراتیک نیز این وضعیت حاکم است، اما در دو دهه اخیر پیشرفت هایی در حوزه سیاسی، اجتماعی و آموزشی به دست آمده و زنان به مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی بیشتر ورود کرده اند.
وی ادامه داد: برخی تبعیض ها و نابرابری ها منجر به استفاده نکردن زنان از امکانات برابر از جمله شرایط استخدامی و‌ دستمزدهای نابرابر می شود.

** حضور زنان در احزاب کمتر است
مولاوردی در ادامه نقش احزاب در تربیت مدیران آینده را بسیار کارساز دانست و گفت: البته متاسفانه زنان در احزاب حضور کمتری دارند و هنوز دسترسی مطلوبی به جایگاه خود در احزاب ندارند.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: احزاب در ایران تاکنون نتوانسته ‌اند تصمیمات خوبی در جهت ایجاد توازن در کار و زندگی زنان مایل به عضویت در احزاب بگیرند به همین منظور باید تدابیر ویژه ای در این زمینه اندیشیده شود.

** زنان با سقف های شیشه ای رو به رو هستند
مولاوردی خاطرنشان کرد: اکنون زنان ایرانی با سقف های شیشه ای و کف های چسبنده یعنی با اعتماد به نفس پایین روبه رو هستند و همین موضوعات اجازه ورود زنان به عرصه های مدیریتی و اجرایی را نمی دهد.
وی اظهار کرد: برخی کشورها با برنامه ریزی دقیق برای بهره گیری از ظرفیت های زنان پیشرفت هایی را داشته اند که همه این ها منجر به بهبود توزان کار و زندگی زنان شده است.
وی به یکی از فرمایشات امام راحل مبنی بر اینکه زنان باید در مقدرات اصلی مملکت دخالت کنند اشاره کرد و گفت: این رویکرد امام (ره) نشان از فعالیت سیاسی زنان در عصه نخبگی است و در عرصه عمومی نیز امام به همدوشی زنان و مردان در زمان پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی اشاراتی داشتند و در عمل نیز به مشارکت سیاسی زنان توجه ویژه ای داشتند.

** بدون مشارکت زنان به موفقیت نمی رسیم
مولاوردی تاکید کرد: بدون مشارکت زنان در تحقق اهداف و سیاست ها به موفقیت ها نمی رسیم و سیاست های کلی برنامه های توسعه‌ای کشور و سند چشم انداز 20 ساله از الزامات توجه به مشارکت زنان است و اکنون با توجه به اینکه تعداد زنان تحصیلکرده افزایش یافته است اما تناسب بین تخصص زنان و حضور آنان بر مناسب قدرت و تصمیم گیری وجود ندارد.

** رتبه مشارکت سیاسی زنان در ایران 137 است
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تعهدات بین المللی ایران در زمینه افزایش مشارکت زنان افزود: براساس آخرین گزارش های مجمع جهانی، اقتصاد رتبه ایران در زمینه مشارکت سیاسی زنان از بین 144 کشور 137 بوده است البته در آمار سال جاری یک کشور از آمارگیری کم شده است بنابراین بهبود رتبه ایران را نمی ‌توان به حساب بهتر شدن شرایط گذاشت.
مولاوردی همچنین به بروز مشکل در ارائه آمار و اطلاعات به مجامع بین المللی اشاره کرد و گفت: گزارش هایی که به این مجامع ارسال می شود تناسب چندانی با واقعیت ها ندارند و اگر براساس واقعیت گزارش ارائه شود تفاوت فراوانی در رتبه ایران در مجامع بین المللی را شاهد می شویم.
وی تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی این معاونت اجرای عدالت جنسیتی است و در واقع یکی از شاخص های توانمندسازی زنان می تواند افزایش مشارکت سیاسی آنان باشد که باید در این جهت تلاش های جدی صورت گیرد.
نشست هم اندیشی زنان فعال و نخبه سیاسی صبح سه شنبه با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور و محمد امین رضازاده ،مدیرکل سیاسی وزارت کشور در وزارت کشور برگزار شد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.