انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 16833 | تاریخ : ۱۳۹۵/۹/۲۹ - 15:04
تشکیل کمیته مشترک نمایشگاه سئول و شهر آفتاب

تشکیل کمیته مشترک نمایشگاه سئول و شهر آفتاب

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تصمیم‌گیری درخصوص چگونگی همکاری نمایشگاه بین المللی و شهر آفتاب، اعلام کرد: پیشنهاد شده که کمیته مشترکی با حضور مسوولان دو نمایشگاه برگزار شود

قانون-مهدی چمران در نشست خبری فصلی خود در مورد شکل گیری این کمیته تخصصی، اظهار کرد: وزارت صنایع نیز در این خصوص اعلام همکاری کرده است اما واقعیت این است که نمایشگاه سئول باعث ترافیک گسترده در معابر می‌شود و این ترافیک را می‌توان با چشم دید و نیازی به رمل و اسطرلاب نیست که تاثیر نمایشگاه را بر روی وضعیت ترافیک مشاهده کنیم.

وی با اشاره به وضعیت شهر آفتاب، تصریح کرد: با وزارت صنایع و شرکت نمایشگاه‌ها قرار است این هفته جلسه‌ای برگزار کنیم تا همه مشکلات بررسی شود و بتوانیم برنامه منظم و دقیقی برای شهر آفتاب و سایت نمایشگاهی سئول داشته باشیم.

رییس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه باید برای تغییر مکان برگزاری نمایشگاه ها از خیابان سئول به شهر آفتاب کمیته تخصصی شکل بگیرد، خاطرنشان کرد: سازمان نمایشگاه‌ها نیز اعلام کرده است که آماده همکاری با شهر آفتاب است.

چمران با بیان اینکه نمی‌توان به طور ناگهانی همه نمایشگاه‌ها را به شهر آفتاب منتقل کرد، ادامه داد: مسوولان سایت نمایشگاهی سئول اعلام کردند که قراردادهای زیادی منعقد کرده‌اند و نمی‌توان به طور ناگهانی همه این قراردادها را لغو کنند، برهمین اساس باید با تقویت نمایشگاه شهر آفتاب و توسعه فضای مسقف آن زمینه را برای برگزاری نمایشگاه‌های هرچه بیشتر در این نمایشگاه فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهر آفتاب 35 هزار متر مکعب فضای مسقف دارد، اضافه کرد: اگر شهر آفتاب برای برگزاری نمایشگاه‌های بیشتر نیاز به فضای مسقف دارد می‌تواند با ایجاد فضاهای موقتی به این مهم دست پیدا کند، اما براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شهر آفتاب برای شروع فاز دوم خود باید نسبت به جذب سرمایه بخش خصوصی اقدام کند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: از سال 83 تاکنون موضوع ترافیک نمایشگاه در دستور کار شورا قرار دارد، گفت: جلسات زیادی با مسوولان برگزار شد و تمام فرضیه‌ها از جمله حمل و نقل و یا حتی خرید زمین برای ایجاد پارکینگ در نظر گرفته شد، با این حال ترافیک این محدوده به دلیل افزایش خودروها زیاد است.
چمران به واگذاری نمایشگاه شهر آفتاب اشاره کرد و گفت: این نمایشگاه باید به بخش خصوصی واگذار شود و بانک شهر نیز پذیرفت است که واگذاری نمایشگاه به بخش خصوصی را اداره کند، ما هم پیشنهاد دادیم که شهرداری درصدی از سهام را داشته باشد تا هویت شهر و شهرداری را اعمال کند.
وی با بیان اینکه لایحه مدیریت شهری هنوز به مجلس تقدیم نشده و در کمیسیون تهران و کلان‌شهرهای کشور در حال بررسی است، ادامه داد: این لایحه هنوز به هیات دولت نیز نرفته و دو جلسه در خصوص آن برگزار شده است، اما اگر دو جلسه در هفته به این موضوع اختصاص یابد تا پیش از پایان سال می‌توانیم این لایحه را به مجلس تقدیم کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران به اتمام پروژه ‌های نیمه ‌تمام شهرداری به عنوان اولویت در بودجه سال 96 اشاره کرد و ادامه داد: در نظر داریم که پروژه جدیدی در شهرداری تعریف نشود به جز پروژه ‌هایی که بسیار ضروری باشد.

چمران با بیان اینکه بدهی‌های شهرداری پرداخت خواهد شد تا اینکه مسائل مالی ‌شهرداری به نحوی روان و گزارش‌ های مالی تلفیق تا پایان سال 95 ارائه شود، عنوان کرد: پایان بخشیدن به تعدادی از خطوط مترو تا نیمه سال آینده از نکات مورد توجه در بودجه 96 است، زیرا هر نشست و فرونشست زمین از نظر مالی و زمانی توسعه مترو را دچار آسیب می‌کند.
وی به لایحه برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود: آنچه که در کمیسیون تلفیق مجلس به تصویب نهایی رسید، مدنظر ما نیست. ما تبصره ای را در این لایحه آوردیم که بر اساس آن مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری تخصیص و توسط اداره مالیات توزیع شود که متاسفانه مقرر شده، این مالیات توسط خزانه دولت توزیع شود.
رییس شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه توزیع مالیات بر ارزش افزوده توسط خزانه زمان زیادی طول می کشد، خاطرنشان کرد: ما نگرانیم با این روند شهرداری‌ها که امروز نیز فشل هستند با آسیب مواجه شوند.

چمران از اتمام رسیدگی به گزارش حسابرسی سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری خبر داد و گفت: گزارش مرتبط با مناطق شهرداری نیز تنها 3 منطقه باقی مانده است و بعد از اتمام این مرحله می‌توانیم به گزارش تلفیق و تفریق بپردازیم.

وی با اشاره به آلایندگی شدید کامیونهای در حال تردد در شب و اتوبوس‌های دارای موتور دیزلی گفت: این ماشین‌ها از گازوئیل نامرغوب استفاده می‌کنند و معاینه فنی نیز ندارند و باعث آلودگی هوای تهران می‌شوند.
رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: همچنین موضوع موتورسیکلت‌های کاربراتوری را در دستور کار داریم به این ترتیب که این موتورسیکلت‌ها نباید شماره گذاری شوند و علاوه بر انژکتوری شدن موتورسیکلت‌ها، ورود موتور سیکلت‌های برقی به شهر را نیز مورد تاکید قرارداده‌ایم.
چمران عنوان کرد: تعداد اعضای شورای شهر در این لایحه 35 نفر پیشنهاد شده است، اما براساس آنچه تاکنون در مجلس به تصویب ر سیده است، تعدا اعضای شورا در انتخابات آتی 21 نفر خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.