انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 17316 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۵ - 11:29
به دنبال يك تجربه تكراري
فدراسيون واليبال دوباره به سراغ يك مربي باشگاهي رفته است

به دنبال يك تجربه تكراري

محمود افشاردوست در گفتگو با «قانون» استويچف را گزينه مناسبي براي سرمربيگري تيم ملي ايران مي‌داند.

قانون-پرتو جغتايي

به گزارش قانون، انتخاب سرمربي تيم ملي واليبال ايران پس از پايان قرارداد «رائول لوزانو» آرژانتيني و عدم تمايل اين مربي براي ادامه كار در ايران، اين روزها دغدغه اصلي فدراسيون نشينان به شمار مي‌رود. موضوعي كه نزديك به 2 ماه است با گمانه‌زني‌هاي متفاوتي عنوان مي‌شود و حالا به نظر مي‌رسد كم كم دارد به نتيجه مي‌رسد.

استويچف آخرين بازمانده!

مسئولان فدراسيون واليبال براي انتخاب سرمربي جديد تيم‌ملي از مدتي قبل اقدام به برگزاري جلساتي براي بررسي گزينه‌هاي مدنظر و شرايط تيم‌ملي كردند. جلساتي كه در مقاطع زماني متفاوت و با نفرات گوناگون برگزار شد و در نهايت با جلسه هيات رييسه و معرفي سه گزينه نهايي به پايان رسيد. فردیناندو د‌جورجی، آندره آناستازي و اسوتوسلاوف استویچف، نفراتي بودند كه محمد رضا داورزني، رييس فدراسيون واليبال به عنوان مربياني نام برد كه مذاكراتي جدي را با آن‌ها آغاز كرده است. آندره آناستازي، مربي ايتاليايي و خوش‌نام واليبال جهان كه پس از پايان كار ولاسكو در ايران همواره نامش در بين گزينه‌هاي نيمكت تيم ملي ايران مطرح شده بود، اين بار هم با فدراسيون ايران به توافق نرسيد. آن هم در حالي كه اغلب كارشناسان بر اين عقيده بودند كه آناستازي بهترين فرد ممكن براي هدايت تيم‌ملي در مقطع كنوني به شمار مي‌رود. محمود افشار دوست، دبير فدراسيون واليبال درباره منتفي شدن حضور اين مربي ايتاليايي در ايران به «قانون» گفت: مذاكرات ما با آناستازي به شكل و شمايل خوبي پيش مي‌رفت اما چند روز قبل اين مربي از مشكلات خانوادگي سخن به ميان آورد و حضورش در ايران را ناممكن دانست. به همين دليل اين بار هم نتوانستيم اين مربي را به ايران بياوريم.

دجورجي، ديگر گزينه هدايت تيم ملي واليبال ايران هم با وجود اينكه در مراحل اوليه مذاكره با فدراسيون ايران قرار داشت، با فدراسيون واليبال لهستان به توافق رسيد و درنهايت سرمربيگري اين تيم را بر عهده گرفت. موضوعي كه موجب شد تنها يك نفر از ميان نفرات مورد نظر فدراسيون باقي بماند؛ اسوتوسلاوف استویچف بلغاري!

افشاردوست مي‌گويد كه مذاكره با اين مربي در حال انجام شدن است اما هنوز توافق نهايي در اين‌باره صورت نگرفته است:‌« استويچوف مربي بزرگي است و بدون شك حضورش در ايران و روي نيمكت مربيگري تيم ملي مي‌تواند اتفاق خوبي باشد. با اين حال هنوز مذاكرات ما با ايشان به نتيجه نرسيده است و پس از ارسال فيلم بازي و ارائه شرايط خودمان براي اين مربي، منتظر موافقت یا مخالفت اين مربي هستيم. البته بايد اشاره كنم كه مذاكرات ما هنوز جنبه مالي به خود نگرفته است و درباره مبلغ پيشنهادي او و مبلغي كه ما تعيين كرده‌ايم صحبتي نشده است».

ادعاي يك روزنامه معتبر ايتاليايي

با اين حال و با وجود اينكه دبير فدراسيون واليبال عنوان مي‌كند كه هيچ چيز درباره حضور استويچوف در ايران قطعي نيست، روزنامه گاتزتادلواسپورت كه يك رسانه معتبر در دنيا به شمار مي‌رود با انتشار مطلبي مدعي شده است كه جدا شدن استويچوف از تيم تورنتينو ايتاليا قطعي شده و قرار است اين مربي به ايران بيايد. در متن خبر منتشره در اين رسانه آمده است : «استويچوف بعد از كارنامه درخشاني كه در تيم باشگاهي اش داشت، حالا تصميم به ترك تيم تورنتينو دارد و مي‌خواهد هدايت يك تيم ملي را عهده‌دار شود. استويچف در گفتگو با اين روزنامه مدعي شده كه جدايي از تيمي كه سال‌ها هدايتش را بر عهده داشته برايش ناراحت كننده است: برايم آسان نيست پس از آنكه در طول هشت فصل 15 جام را همراه با تيم تورنتينو تصاحب كرده‌ام اين تيم را ترك كنم . من با بازيكنان تيمم مدت‌هاي طولاني زندگي كردم و حالا جدايي از آن‌ها برايم دشوار است. البته نبايد فراموش كرد كه اين تصميمات، بخش مهمي از دنياي ورزش حرفه‌اي است و نمي‌توان با آن مقابله كرد.»

گزينه نزديك به ايران؛ در انحصار

باشگاه‌ها!

پس از آنكه اسلوبودان كواچ هدايت تيم ملي ايران را برعهده گرفت و در نهايت با انتقادات بسيار زياد از سوي كارشناسان به كارش در ايران پايان داد، مهم‌ترين موضوعي كه از سوي منتقدان مطرح مي‌شد اين بود كه كواچ در روزومه كاري خود هدايت هيچ تيم ملي را بر عهده نداشت و تيم ملي ايران نخستين تجربه اين مربي در رده ملي به شمار مي‌رفت و شايد همين كم‌تجربگي دليل نتيجه نگرفتن اين مربي و عدم موفقيتش در ايران بود.

حالا باز هم بعد از گذشت نزديك به 2 سال فدراسيون واليبال دست روي مربي جواني گذاشته است كه سابقه هدايت تيم ملي هيچ كشوري را در كارنامه ندارد و روي نيمكت تيم ملي ايران نخستين حضورش در سطح ملي را تجربه مي‌كند.

محمود افشار دوست اما در اين باره معتقد است كه اين موضوع نمي‌تواند ملاك مهم و تاثيرگذاري در تعيين سرمربي تيم ملي ايران باشد:‌«با وجود اينكه نمي‌توان مدعي شد كه تجربه يك مربي در سطح ملي بي‌اهميت است، اما قطعا ملاك تاثيرگذار و بسيار مهمي هم به شمار نمي‌رود. تيم ملي لهستان با دجورجي به توافق رسيده است. مربي‌اي كه در سطح ملي تجربه‌اي ندارد و اين نشان مي‌دهد كه خوب بودن يك مربي می‌تواند عوامل مهم‌تري را هم در بر بگيرد.

ما ترجيح مي‌دهيم كه فردي با تجربه را براي هدايت تيم ملي ايران انتخاب كنيم و تصورمان اين است كه استويچف در رده باشگاهي بسيار با تجربه است و همراه با تيمش چندين و چند جام را تصاحب كرده است.»

در انتظار يك تيم رويايي

با وجود تمام صحبت‌هايي كه درباره سرمربي آينده تيم ملي مطرح مي شود و با توجه به هدفگذاري فدراسيون والبيال براي تيم ملي كه رفتن روي سكوي المپيك 2020 است، اهالي فدراسيون به دنبال بهترين انتخاب ممكن هستند.

جامعه واليبال اين روزها بي‌صبرانه منتظر است تا ببيند كدام مربي بزرگ جهان نيمكت تيم ملي را از آن خود خواهد كرد و آيا می‌توان اميدوار بود كه تيم ملي واليبال ايران پس از افت نسبي يكي دو سال اخيرش، بار ديگر مي‌تواند با تغييرات اساسي در كادر فني و تغيير نسل برخي بازيكنانش در سطح جهان بدرخشد و همان تيمي شود كه بتواند برترين تيم‌هاي جهان را به زانو درآورد.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.