انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 17436 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۶ - 10:29
به سلامتــي؛ ترفندي تازه !
دوقطبي انقلابي-غيرانقلابي كليد خورد

به سلامتــي؛ ترفندي تازه !

بسياري از معتقدان راستين به ولايت فقيه و شخص آيت‌ا... خامنه‌اي علاقه‌اي به حضور در زير چتر اين مجمع ندارند، بنابراين هدف اين دوقطبي ايجاد شده ، دور كردن اين قشر از رهبري و مصادره ولايت فقيه به نفع خودشان است

قانون-روزنامه قانون در شماره 825خود طي مطلبي با عنوان «ترفند‌تازه؛دوقطبي انقلابي-غيرانقلابي» از نيت محافظه‌كاران براي تغيير نام از اصولگرايي به انقلابي‌‌گري رونمايي كرده‌بود. حال بعد از گذشته تنها دو روز از اين گمانه‌زني مشخص شد كه اصولگرايان از عنوان خود سير شده و تلاش دارند تا براي رسيدن به اهداف خود پوست‌اندازي كنند. ماجرا از اين قرار است كه مجموعه سرچشمه تهران كه روزگاري جايگاه بزرگاني مانند بهشتي بود، امروز به مكاني براي رونمايي از جريان‌هاي خودساخته تبديل شده‌است. خرداد سال 94 بود كه يك دسته‌از وزرا و معاونان احمدي‌نژاد، تحت عنوان یاران کارآمدی و تحول ایران اسلامی! پا به عرصه انتخاباتي سياست ايران گذاشتند. اين جماعت كه تشكيل شده از مشكل‌سازان در دولت احمدي نژاد است، مدعي شدند كه آمده اند تا كشور را متحول و مسائل را رفع كنند.آن‌ها در بيانيه خود ادعاكردند: «افراد و خادمان گذشته و حال را با معیارهای ولایت‌پذیری، دلسوزی، کارآمدی، خدمت خالصانه برای ملت، عدالت‌ورزی و عزت‌آفرینی در صحنه‌های داخلی و خارجی می‌سنجند.

در تصمیمات کلان، همگرایی با اندیشه ولایتمدارانه اصولگرایان و همراهی با روحانیت دلسوز و انقلابی کشور را شرط مهم انسجام و موفقیت همه عناصر متدین کشور می‌دانند.»

شعارهاي احمدي نژاد با پوشش يكتا

در اين بيانيه، كلمات و شعارهاي احمدي نژاد نهفته شده بود و با توجه به آنكه تمام اين افراد، از ياران آن مرد به حساب مي‌آمدند، همگان يكتا را متعلق به وي مي‌دانستند و مي‌گفتند، پوست اندازي احمدي نژاد در قالب يكتا رونمايي شده است.

رويكرد و عملكرد اين جبهه در زمان انتخابات مجلس دهم به‌گونه‌اي بود كه گمانه‌زني ها را به حقيقت مبدل كرد و نشان داد كه چهره‌هاي حاضر در يكتا، همخواني با ليست اصولگرايان ندارند و براي يك هدف موازي وارد ميدان شده‌اند. اما ناگفته نماند برخي نيز معتقد بودند، يكتا شايد در ظاهر همگرايي خاصي با اصولگرايان ندارد، ولي در پشت پرده براي حوزه‌انتخابيه‌هاي ناشناس يارگيري كرده است.

محافظه کاران از مردم‌سالاري مي‌گويند

بعد از حدود 19 ماه از آن رونمايي گروهي ديگر ولي اين‌بار در قالب برائت ‌جويان از احمدي نژاد، در همان مكان اعلام موجوديت مي‌كنند. گروهي كه تلفيقي از دشمنان و زخم‌خوردگان احمدي‌نژاد ومخالفان روحاني است.

در بيانيه آن‌ها آمده است: «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» که عنوان يك حرکت مردمی و خیزش عمومی است، در نخستین گام به تشکیل «مجمع مردمی نیروهای انقلاب» همت خواهد گماشت. این مجمع که برخاسته از متن نیروهای مومن و انقلابی سراسر کشور است، با توجه به انتخابات پیش‌ِرو که با عنایت به شرایط کشور، بسیار مهم و سرنوشت‌ساز خواهد بود، در فرآیند مشارکتی و مبتنی بر مردم‌سالاری، خط‌مشی سیاسی و اهداف و برنامه‌های جبهه را معین و اعلام خواهد كرد».

عبور از اصولگرايي

حجت الاسلام محمد حسین رحیمیان، ريیس هیات موسس اين تشكل درباره هدف تشکیل جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، گفت: حل مشکل کشور ما با یک جناح و نگاه حل نمی‌شود و این جبهه فراتر از یک جناح و دو جناح است.

وی افزود: همه عناصری که به اصول انقلاب، خط امام و قانون اساسی به تبعیت و پیروی محض از مقام ولایت یعنی حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای اعتقاد دارند به این عرصه فراخوانده می‌شوند تا با وحدت، جبهه مردمی نیروهای انقلاب و خدمت‌گزاران به جامعه را شکل دهند. هدف از شکل‌گیری این جبهه اقدام صادقانه است.وی افزود: «جبهه مردمی انقلاب اسلامی» فراتر از یک جناح و دو جناح است؛ ما اصولگرایی را قبول داریم، اما معتقدیم مشکلات با یک جناح حل شدنی نبود. از همه نیروهای وفادار به انقلاب اسلامی می‌خواهیم که به این جبهه فراگیر بپیوندند.

استارت ترفند دو قطبي

دليل اصلي اين اعلام حضور انتخاباتي را با كمي تامل در سلسله اظهارات چهره‌هاي محافظه‌كار از مدت‌ها قبل مي‌توانستيم، حدس بزنيم. زماني كه آن‌ها دودسته انقلابي و غير انقلابي را در متن جامعه نهادينه كردند، قصد داشتند به سمتي بروند كه چهره‌هاي دست‌نخورده و محافظه‌كار را به عرصه معرفي و طرف مقابل را به عنوان غيرانقلابي از ميدان به در كنند.

دشمنان احمدي نژاد، مخالفان روحاني

تمام افراد حاضر در اين جريان برخلاف يكتا هر كدام به نوعي مخالف احمدي نژاد و سياست‌هاي وي بوده و آمده اند تا در برابر روحاني و اعتداليون بايستند. اين تشكل كه وزارت كشور نيز از همان ابتدا آن‌ها را رد كرده بدون شك به دنبال گزينه‌هايي مي‌گردند كه سياست‌هاي دولت‌هاي گذشته را نقد كرده و رويكردي جديد را به جامعه ارائه كنند. با نگاهي گذرا به سابقه چهره‌هاي حاضر در اين جبهه خواهيم فهميد،جرياني كه به قدرت نزديك بوده و طلب قدرت دارد، رنگ بدنه‌اجتماعي در آن كمرنگ است.

بايد منتظر ماند و ديد كه‌ آيا سعيدجليلي وعلي باقري گزينه‌هاي احتمالي اين جريان هستند يا حاج علی اکبری و قاليباف! ولي بدون شك هرگزينه‌اي كه وارد ميدان كنند، نه از احمدي نژاد دل خوشي دارد و نه دنباله روي راه روحاني است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.