انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
فرهنگ و هنر
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
"پس از برخوردِ جسم سخت به سر" دوباره به روی صحنه می رود
خيز براي تصاحب فصل طلايي!
نامتناهی سازی ذهن در سینما
روايت سكانس هاي در بند!
آغاز ثبت آثار برای شرکت در نخستین جشنواره ملیِ هنرهای دیجیتال
رشد زیر سایه‌ حاشیه ها
ترکیب عشق و سینما با ذائقه شرقی
از فرمان قیصر تا فرمان جوجه فکلی
روایتی از سرگشتی انسانی
کله‌پاک‌کن سینما
وضعيت سيمرغ‌هاي جشنواره مشخص شد
نابودی درک و حضور زیبایی در اثر هنری
بلوغ کارگردانی
فقدان شخصیت داستانی
روزِ فیلم‌هایی که از جشنواره اعتبار می‌گیرند
ميركريمي با «قصر شيرين» به اوج بازگشت
رويارويي انعطاف و اغراق!
وامانده در فرم و مفهوم!
لزوم قانون‌گذاری و نظارت تعاملی در رسانه های مختلف
ديدار با يك ذهن جوان
خط بطلان بر يك گمان!
روز متظاهرانه‌های روشنفکری
صف کشی متـوسط‌ها و ضعیف‌ها
خراشِ فالش بر حنجره موسيقي!
رهایی با فرم‌گرایی
روایتگر زیبای یک فاجعه انسانی
از نگاه کیوریتور
انزواي ژانر وحشت بر پرده نقره اي!
انعكاس سيماي زنان در سيمرغ و سينما
«مردمی بودن» مهمترین ویژگی انقلاب است
آشوبِ ستاره‌هاي خاموش!
اميركبير، فرزند خلف اما ناکام رویاهای ضد استعماری
هنر در بودجه مهجور مانده است
6 ایرانی در فهرست ۵۰۰ هنرمند برتر ۲۰۱۸
طرح مجلس برای وزارت‌خانه‌اي كه متولي است ولي هنر ندارد!
پنجاه ميليون ايراني يك بار هم سينما نرفته اند
آلبوم هاي موسيقي درخواب زمستاني
انیماتوریست شرقی با نگاهی جهانی
هشت کتاب در مینای مهتاب
تقابل جهان دیروز و امروز
پرواز سیمرغ‌ها بر فراز آشیانه!
جدول کامل برنامه نمایش فیلم‌ها در جشنواره فجر
مهرمجوزهای ارشاد پای تئاتر جنجالی
جای خالی و یاد ماندگار
كوتاه آمدن مهدي يراحي در برابر ارشاد
گرته برداري از آمريكايي‌ها در صداوسيما
پیاده شده گان در ایستگاه سلینجر
سطرهاي كتاب در سكانس‌هاي سينما
پشت پرده يك ابطال!
زمان آن رسیده که چرخ صنعت تئاتر ایران به حرکت در آید
بیشتر
کد خبر: 18027 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - 11:36

سالارزهی: دوستان‌ می‌خواهند جناب‌خان نباشد

سعید سالارزهی خالق و مالک عروسک جناب‌خان مدعی است که از ابتدا قرار نبوده است جناب‌خان در «خندوانه» ماندگار شود.

قانون-ماجرای عدم حضور جناب‌خان در برنامه «خندوانه» به شکل متفاوتی از طرف دو طرف ماجرا روایت می‌شود. در این میان آن‌چه مسلم است تا اینجای کار توافقی برای ادامه حضور این شخصیت عروسکی محبوب در برنامه صورت نگرفته است.

به گزارش قانون به نقل از خبرآنلاین،این در حالی است که سعید سالارزهی مدعی است از ابتدای امر نیز قرار بر این بوده که جناب خان مهمان موقت برنامه «خندوانه» باشد. سالارزهی درباره این ماجرای جنجالی سخن گفته است.

آقای سالارزهی چرا این ماجرای جدایی جناب‌خان از «خندوانه» و بحث مالکیت و سهم شما از آن تا فصل چهارم طول کشید؟ در این سه سال گذشته، بحث‌هایی که این روزها مطرح شده است را دنبال نکرده بودید؟

مشابه همین بحث در دو هفته اول حضور جناب‌خان در «خندوانه» با مسئولان شبکه نسیم مطرح شد. ابتدا قرار بود جناب‌خان چند جلسه مهمان باشند و بعد عروسک را بدهند و ما کار خودمان را دنبال کنیم. هر بار زمان بودن جناب‌خان تمدید شد و در این مدت البته صحبت‌های ما ادامه داشت.

این صحبت شما به آن معناست که از روز اول قصد نداشتید جناب‌خان را به «خندوانه» بسپارید و نگاه شما به آن موقت بود.

بله همین‌طور است. اصلا قرار ما این بود که جناب خان برود و مهمان شود، و در اصل در «کوچه مراورید» به صورت طولانی مدت حضور پیدا کند.

طراحی جناب‌خان و برنامه «کوچه مروارید» بخشی از برنامه‌های ما برای یک مرکز تخصصی برنامه‌سازی کودکان در بخش خصوصی است. راه‌اندازی این مرکز تخصصی برنامه‌ای طولانی مدت است که بیست و سی سال باید روی آن کار کرد. «کوچه مروارید» گام اولی بود که در این زمینه برداشتیم و قرار نبود آخرین باشد. ماجرای نسبت جنان‌خان هم با «کوچه مروارید» همین بود، قرار بود با این برنامه بماند، اما شاید باید از همان ابتدا ما به صورت قانونی اقدام می‌کردیم تا همه چیز درست‌تر پیش می‌رفت.

آقای سالارزهی برخی می‌گویند این بحثی که در حال حاضر بر سر حضور جناب‌خان در «خندوانه» شکل گرفته سیاستی است در مسیر بازارگرمی و بالا بردن قیمت جناب‌خان و دریافت پول بیشتر از صداوسیما.

تا الان من یک بار هم روی جناب‌خان قیمت نگذاشته‌ام و اصلا فروشنده نیستم. حق طبیعی ماست که وقتی جناب‌خان در افزایش اسپانسرهای «خندوانه» و شبکه نسیم تاثیر ما هم سهمی داشته باشیم. ما باید چه‌کار کنیم؟ دنبال کار خودمان برویم و برنامه‌مان را با جناب‌خان تولید کنیم یا همین‌طور منتظر بمانیم تا در برنامه‌های بعدی دنبال جناب‌خان بیایند؟ واقعیت این است که تصمیم‌گیری در مورد ارزش مادی جناب‌خان چیزی است که کارشناسان باید بنشینند و صحبت کنند و در مورد آن نظر دهند. باید بر این اساس برند جناب‌خان قیمت‌گذاری شود. وقتی جناب‌خان روی اسپانسر و مخاطب «خندوانه» و شبکه نسیم تاثیر دارد، پس باید سهمی هم به سازندگان اختصاص می‌یافت.

در پاسخ به این خواست ما که با نگاه کارشناسانه به موضوع پرداخته شود، صحبت و حاشیه‌هایی مطرح شد که من می‌خواهم به خاطر پول جناب‌‌خان را از «خندوانه» جدا کنم. در جواب آن دوستان که بحث فروش برند جناب‌خان را مطرح کردند باید گفت که شیوه آن مذاکره مستقیم و روشی اصولی است و بیان این جمله که ما با فلان قیمت آن را می‌خریم شکل قشنگی ندارد.

خوب یعنی تمام این بحث‌ها از روز نخست مطرح شده بود؟

آیا ما کار اشتباهی کردیم که پول و سرمایه و وقت و انرژی گذاشتیم و جناب خان را خلق کردیم. به جای تقدیر و تشکر باید متهم باشیم؟ چرا به این وجه نگاه می‌کنند که سعید سالارزهی به خاطر پول مانع شده است؟ خواستم رفتار انسانی و اخلاقی و فرهنگی انجام دهم و از آن طرف با من برخوردی به آن شکل شد. اگر واقعا برایشان مهم است جناب‌خان باشد، باید مسیر اصولی طی می‌شد و ارزش‌گذاری حرفه‌ای صورت می‌گرفت.

من تیرماه اعلام کردم که موضعم در مورد ادامه حضور جناب‌خان در برنامه چیست. اگر قرار بود اتفاقی بیفتد در این چند ماه تا شروع فصل جدید می‌افتاد. در این چهار پنج ماه اتفاقی نبود که نشان دهد آن سمت به سوی حل مشکل می‌رود. به نظر می‌رسد دوستان می‌خواهند جناب‌خان نباشد و در عین حال این طور نشان دهند که من نمی‌خواهم اجازه حضور او را بدهم.

پرسش این است که در این سال‌ها چه پاسخی به شما می‌دادند که با تداوم حضور جناب‌خان موافقت می‌کردید؟

هر دفعه از من زمان و مهلت گرفته می‌شد. در تیرماه اعلام کردم برای برنامه خودمان که دو سال وقت گذاشته‌ایم برنامه جدی داریم  بر همین اساس دست‌اندرکاران «خندوانه» برای اینکه برنامه‌شان آسیبی نبیند، زودتر فکری کنند. دلیل من هم برای این تصمیم چنین بود که اگر چاره‌ای برای حضور جناب‌خان در «خندوانه» اندیشیده نشود، خود خندوانه و جناب خان به تکرار می‌افتند. در مورد نگرانی این نگرانی ما تنها جوابی که داده شد نکته‌ای بود که رامبد در برنامه اول فصل چهارم مطرح کرد و از مردم پرسید حال جناب‌خان در «خندوانه» خوب است یا نه همه گفتند حالش خوب است. در صورتی‌که من این پاسخ را کارشناسی نمی‌دانم، پاسخ کارشناسی را باید افراد دست‌اندرکار این عرصه بدهند. پاسخ افراد نگرانی من را برطرف نکرد.

نگرانی اصلی شما پس به این برمی‌گردد که جناب‌خان به تکرار بیفتد و در نهایت جذابیتی برای حضور در عرصه‌های دیگر از جمله فیلم سینمایی نداشته باشد؟

کلاه قرمزی از سوی ایرج طهماسب فقط ۱۵ روز عید حضور دارد و این برند سال‌های سال است همچنان جذابیت خود را دارد. اگر قرار بود همین عروسک سالی ۲۰۰ تا ۳۰۰ برنامه برود روی آنتن چه اتفاقی می‌افتاد؟ حالا اگر همین وضعیت را برای جناب‌خان تصور کنید، می‌بینید نگرانی‌ها درست است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.