انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 19797 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ - 12:34
بداخلاقي‌هاي «معروف»
كاپيتان تيم‌ملي اين روزها آرامش ندارد

بداخلاقي‌هاي «معروف»

سعيد معروف را خيلي‌ها دوست دارند. شايد كمتر واليبال‌دوستي را اين روزها سراغ داشته باشيم كه به حضور مغز متفكري همچون سعيد معروف در تركيب تيم ملي واليبال ايران افتخار نكند.

قانون- پرتو جغتايي - سعيد معروف را خيلي‌ها دوست دارند. شايد كمتر واليبال‌دوستي را اين روزها سراغ داشته باشيم كه به حضور مغز متفكري همچون سعيد معروف در تركيب تيم ملي واليبال ايران افتخار نكند. بازيكني كه با چشم‌هاي تيزبين و هوش بي‌نظيرش در زمين، بي‌شك پاي ثابت همه موفقيت‌هاي اين چند سال اخير واليبال به شمار مي‌رود. ستاره‌اي كه خيلي زود و به موازات رشد واليبال ايران راه موفقيت و محبوبيت را طي كرد و تا جايي پيش رفت كه به انتخاب مردم ايران به عنوان محبوب‌ترين ورزشكار شناخته شد. سعيد معروف‌ را خيلي‌ها دوست دارند. طرفداران سينه‌چاكش در صفحات مجازي مقابل هرگونه نقدي به اين بازيكن سينه سپر مي‌كنند و يك تنه به جنگ منتقدان مي‌روند. هواداراني كه به طور قطع اين روزها از بدرفتاري‌هاي ستاره محبوب‌شان خوشحال نيستند!

سريال بي اخلاقي‌هاي مغز متفكر

سعيد معروف ليگ فصل قبل را در تيم شهرش، شهرداري اروميه سپري كرد. فارغ از اينكه اين تيم نتوانست درخشش هميشگي‌اش در ليگ را داشته باشد، عملكرد پاسور ملي‌پوشش هم چندان جالب توجه نبود. عملكردي كه به اعتقاد بیشتر كارشناسان تحت تاثير بي‌اخلاقي‌ها و حاشيه‌سازي اين بازيكن قرار داشت. در حالي كه همه انتظار داشتند سعيد در تيم شهرش آن هم در شرايطي كه خيلي از ستاره‌هاي فصل پيش‌ترش را در اختيار نداشت، يك وزنه قابل اعتماد تلقي شود اما آنچه رخ داد دقيقا برعكس بود. سعيد فصل گذشته بارها وارد درگيري‌هاي زير تور با بازيكنان تيم‌هاي حريف شد و پاي ثابت اكثر جنجال‌هاي ليگ برتري بود. با تمام اين تفاسير ليگ فصل قبل به پايان رسيد و سعيد بعد از جدايي از تيم شهرداري اروميه به پيكان تهران پيوست تا مهم‌ترين نقل و انتقال فصل لقب بگيرد.

انتظاري بيهوده از كاپيتان

در حالي كه به نظر مي‌رسيد سعيد اين فصل به دليل هجمه انتقاداتي كه به رفتارش شده بود با آرامش بيشتري كار كند اما از همان بازي اول ليگ كه از قضا مقابل تيم سابقش يعني شهرداري اروميه برگزار شده بود، وارد حاشيه شد. پيش از برگزاري اين ديدار پيش‌بيني مي‌شد كه كاپيتان سابق شهرداري اروميه به احترام هواداران شهر زادگاهش كمي صبورانه‌تر رفتار كند اما شادي‌هاي عجيب و غريب اين بازيكن مقابل مردمي كه چند ماه قبل او را تشويق مي‌كردند و بي‌شك در موفقيت‌هايش نقش داشتند، همه تصورات را به هم ريخت. سعيد در آن مسابقه كه بازي نخست او با پيراهن پيكان بود، بارها به تحريك هواداران اروميه‌اي پرداخت و دقايقي از بازي را به جنجال كشاند. رفتارهاي ناشايست اين بازيكن در ديگر مسابقات ليگ هم ادامه پيدا كرد. در ديداري كه پيكاني‌ها مقابل ديگر تيم خودروساز ليگ يعني سايپا برگزار كردند هم حاشيه‌هايي ايجاد شد كه مسعود آرمات، سرمربي تيم سايپا را به شدت عصباني كرد. در پايان همان ديدار آرمات در جمع خبرنگاران عنوان كرد كه بايد با چنين رفتارهايي برخورد جدي‌تري شود. او به شدت عصباني بود و اعتقاد داشت خيلي از بازيكنان ملي‌پوش به خودشان اجازه هر رفتاري در ميدان مسابقه را مي‌دهند و هيچ برخوردي هم با آن‌ها صورت نمي‌گيرد. او در بخشي از صحبت‌هايش گفت:‌«برايم مهم نيست بازيكني كه دست به حاشيه‌سازي و بي‌احترامي مي‌زند چه كسي است. هركسي هم باشد من در برابر رفتارش سكوت نمي‌كنم و جوابش را مي‌دهم». با وجود جار و جنجال‌هايي كه در ديدار پيكان و سايپا به راه افتاد باز هم كميته انضباطي و سازمان ليگ وارد عمل نشدند و خبري از محروميت و حتي تذكر نبود. حساس‌ترين ديدار تيم پيكان در نيم فصل نخست كه آخرين ديدار دور رفت هم به شمار مي‌آمد، نبردي بود كه شاگردان پيمان اكبري بايد در آن مقابل بانك سرمايه، نزديك‌ترين رقيب خود به ميدان مي‌‌‌رفتند.اين ديدار هم همان‌طور كه پيش‌بيني مي‌شد از حاشيه دور نماند و باز هم سعيد معروف!. اين بار اعتراض‌هاي شديد پاسور پيكان به فرهاد شاهميري، داور آن مسابقه كار را به جايي رساند كه اين داور نزد ناظر رفت و گفت ست پنجم بازي را سوت نمي‌زند! با اين حال با وساطت ناظر و مسئولان سازمان ليگ آن هم ختم به خير شد.

محروميت تا اطلاع ثانوي

نيم فصل دوم آغاز شد و در چند بازي نخست كسي رفتارهاي ناشايست از سعيد معروف نديد اما در ديدار پيكان با شهرداري تبريز باز هم داستان قديمي تكرار شد با اين تفاوت كه اين بار حسين پوركاشيان، ناظر اين مسابقه كه مورد اهانت و فحاشي سعيد معروف به دليل يك تصميم داور مسابقه قرار گرفته بود، گزارشي دقيق از رفتار اين بازيكن به كميته انضباطي و سازمان ليگ فدراسيون ارائه داد. گزارشي كه بررسي آن منجر به محروم كردن كاپيتان ملي‌پوش پيكان تا اطلاع ثانوي شد. سازمان ليگ فدراسيون واليبال با انتشار بيانيه‌اي در اين ارتباط عنوان كرد كه تا تشكيل كميته انضباطي، سعيد معروف اجازه بازي ندارد.

پوركاشيان: رفتار سعيد اهانت‌آميز بود

حسين پوركاشيان، ناظر بازی والیبال پیکان و شهرداری تبریز درباره اتفاقات رخ داده به «قانون» ‌گفت: «رفتار سعيد معروف در طول بازي و حتي پس از پايان اين مسابقه در شأن يك ورزشكار نبود. او در نهايت بي‌ادبي با ناظر و كساني كه روي ميز منشي بودند برخورد كرد و من وظيفه خودم دانستم اين رفتارهاي اهانت آميز را گزارش دهم». پوركاشيان از اينكه پيش از اين ناظران مسابقات هيچ گزارشي درباره رفتارهاي سعيد معروف و ديگر بازيكنان ملي‌پوش به كميته انضباطي ارائه نداده‌اند متعجب است و مي‌گويد: «به اعتقاد من ناظر يك سري وظايف تعريف شده دارد كه رساندن خبر اتفاقات حاشيه‌اي به گوش مسئولان سازمان ليگ و كميته انضباطي يكي از آن‌هاست. چه اهميتي دارد كه يك بازيكن ستاره است يا نه! اصلا ركن اصلي ستاره بودن، داشتن اخلاق ورزشي است. بايد با اين قبيل رفتارها برخورد جدي صورت بگيرد وگرنه سال‌هاي سال واليبال ايران درگير اين مسائل خواهد ماند».

داوران مراعات نكنند

نگاهي اجمالي به برخي اتفاقات حاشيه‌اي و جنجال‌هايي كه چندسالي است ليگ واليبال ايران را درگير كرده است نشان مي‌دهد در اين قبيل درگيري‌ها و اعتراضات شديد بازيكنان، داوران و ناظران اكثر اوقات نسبت به ملي‌پوشان و بازيكنان سرشناس رفتار مسالمت‌آميز‌تري دارند. در واقع داوران سعي مي‌كنند نسبت به رفتار بازيكنان ملي‌پوش كمتر واكنش دهند. پديده‌اي كه قطعا بازده خوبي براي جنبه اخلاقي واليباليست‌ها نخواهد داشت و كار را به جايي رسانده است كه اين قبيل بازيكنان به خودشان اجازه مي‌دهند بدون در نظر گرفتن قوانين به سوت داوران اعتراضات شديد نشان دهند.اين كه اين بار سازمان ليگ نسبت به بدرفتاري يك بازيكن با وجود اينكه ملي‌پوش است واكنش نشان داده، شايد بتوان نكته مثبتي در ليگ پر حاشيه و پرجنجال اين روزها دانست اما سوالي كه مطرح مي‌شود اين است كه چرا رفتارهاي بازيكني همچون سعيد معروف در هفده هفته سپري شده از مسابقات ليگ با هيچ برخوردي مواجه نشده است؟ اصلا چرا درست در آستانه ديداري آسان براي پيكاني‌ها كه بايد مقابل تيم ته جدولي شهرداري اراك به ميدان بروند، اين محروميت در نظر گرفته شده است؟‌ براي اين قبيل سوالات شايد پس از تشكيل جلسه كميته انضباطي كه قرار است رفتارهاي اين بازيكن را مورد آناليز قرار دهد، بتوان پاسخي پيدا كرد. ليگ واليبال ايران اين روزها حال و روز خوشي ندارد. قطعا اين قبيل بدرفتاري‌ها مي‌تواند شرايط مسابقات را بدتر از اين كند. وقتي مرحله مقدماتي اينچنين درگير حاشيه و اعتراض شده است، خدا به داد روزهايي برسد كه تيم‌ها در مرحله پلي‌آف براي قهرماني مي‌جنگند!

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.