انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
بین‌الملل
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
آينده براي بيشتر مردم مبهم است
روسيه دوباره به اوكراين هشدار داد
تلاش عربستان برای دستیابی به تکنولوژی موشکی پاکستان
پوتين، آمريكا را تهديد به حمله موشكي كرد
رايزني مخفيانه نتانياهو با اعراب
نشست ورشو با سخنراني پمپئو آغاز شد
مادورو پاي كشورهاي اسلامي و عربي را به درگيري كشيد
سكوت در برابر جنايت تكفيري در عربستان
رييس اطلاعات طالبان كشته شد
ابهام در اینستکس
اجرایی شدن کامل SPV ماه‌ها زمان خواهد برد
INSTEX ماكتي از spv
آیا دموکرات‌ها به آرزوی بركناري ترامپ می‌رسند؟
قیام علیه سیاست‌های ضدنژادی ترکیه
فرافکنی‌های برون‌مرزی نیکلاس مادورو
اتحادیه اروپا خواستار برگزاری فوری انتخابات در ونزوئلا شد
جلیقه‌زردها بازهم به خیابان‌های فرانسه می‌آیند
آلمان مادورو را تهديد كرد
فرانسه از اجرایی شدن SPV در چند روز آتی خبر داد
داووس ۲۰۱۹ در تسخیر زنان
زمزمه‌هاي لغو اجلاس ورشو
تشريح فشارهاي آمريكا عليه ايران توسط يك مقام امنيتي
کابوس بازگشت تحریم های اروپایی
حمله شبكه آمريكايي به وليعهد عربستاني
لهستان و فرانسه در جبهه آمریکا
ادامه عملیات برجام ستیزی
غلبه اژدهای زرد بر ترامپ
رویای بلند بانوی سابق کاخ سفید
چند هزار نفر در يمن كشته شدند؟!
فر انسه در آستانه جمهوری ششم
كنايه يك يمني به مسئولان ايراني
عراق به دنبال اخراج آمريكا
چکش پلوسی بر سر ترامپ!
سال سخت ترامپ
داماد ترامپ به دنبال انداختن طناب دار برگردن بن‌سلمان!
آغاز دموکرات ها برای پایان ترامپ
گذر مسیر صلح طالبان از تهران
مانش، کانالي رويايي!
تغییر استراتژی کُردها
پشت‌پرده زلزله سياسي در رژيم سعودي
سرنوشت بازار شام پس از آمريكا
پايان يك شوراي منفور
كوچ پناهجويان به بازار شام
القاعده برمی‌خیزد!
دولت تر امپ در تعطیلات اجباري
جولان هكرها
خروج ترامپ از سوريه عجيب نبود
تاخت و تاز اردوغان
۹ درصد تجارت جهانی از مسیر چابهار انجام می شود
بازخوانی سناریوهادرباره قضیه خاشقجی
بیشتر
کد خبر: 20806 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۴ - 14:33

متن سخنرانی جابری انصاری در کنفرانس آستانه

کسانی که به خاطر منافع خود موجب طولانی شدن بحران سوریه می شوند مانع اعمال این حق هستند.کسانی که به خاطر منافع خود موجب طولانی شدن بحران سوریه می شوند مانع اعمال این حق هستند.

قانون- جابری‌انصاری گفت: تمام شرکت‌کنندگان در این گفت‌وگوها(نشست آستانه) باید اقدامات خشونت‌بار را طرد و با تثبیت آتش بس و ترک انواع مخاصمات به این روند کمک کنند. ما باید از پیوستن گروه‌هایی که در نشست حضور ندارند به شرط التزام آنها به اصل عدم خشونت، استقبال کنیم.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، متن کامل سخنرانی معاون عربی‌ آفریقای وزارت امور خارجه در کنفرانس آستانه درباره سوریه به شرح زیر است:

"بسم الله الرحمن الرحیم
عالیجناب، غیرت عبدالرحمن اف، وزیر خارجه جمهوری قزاقستان
روسا و اعضای محترم هیات‌های شرکت کننده
خانم ها و آقایان
مایلم سخنانم را با سپاسگزاری از دولت و ملت بزرگ قزاقستان و قدردانی از مهمان نوازی گرم ایشان از هیاتهای شرکت کننده آغاز کنم. وقتی در قزاقستان، سرزمین زادگاه معلم ثانی فارابی حاضر می شویم، گویی به سرزمین خود وارد شده ایم و اقدام برادرانه دولت و ملت دوست قزاقستان در میزبانی این اجلاس را در راستای تعالیم عالیه اسلام در کمک به برادران خود می دانیم.
در حالی که ما در این نشست در آسایش نشسته ایم، مردان، زنان و کودکان سوریه با رنجها و مشکلات جنگ و تروریسم، آوارگی در وطن و آوارگی از وطن، ویرانی خانه و کاشانه خود دست و پنجه نرم می کنند و در بعضی از مناطق مانند دمشق حتی از آب آشامیدنی محروم شده اند.
من به عنوان یک ایرانی می توانم مصیبت آنها را درک کنم. ایران خود پیش از این نیز قربانی جنگی تحمیلی بوده است که صدها هزار شهید و زخمی و آواره بر جای گذاشت و تخریب گسترده مناطقی از کشور را در پی داشته است. همه اعضای هیات همراه من آن روزها را زیسته اند.
در جهان انسانی، تفاوت عقاید و اختلاف منافع امری طبیعی است، ولی جنگ زشت ترین مصداق چنین اختلافاتی است. هدف غائی ما در تلاش مشترک برای پایان دادن به رویارویی در سوریه می بایست توقف غیرقابل بازگشت مخاصمات باشد، به نحوی که به مردم سوریه امکان دهد به زندگی عادی که مانند هر ملت دیگری شایستگی‌اش را دارند بازگردند. سوری ها باید از دولتی دارای حاکمیت در سرزمینی یکپارچه و مرزهای امن برخوردار باشند.
تعیین سرنوشت، حق ذاتی همه ملت ها است و هیچ قدرت خارجی نباید و نمی تواند از اعمال این حق ممانعت به عمل آورد. ملت سوریه نیز از این قاعده مستنثنی نیست و باید به دور از هر فشار خارجی به اعمال حق خود بپردازد. کسانی که به خاطر منافع خود موجب طولانی شدن بحران سوریه می شوند مانع اعمال این حق هستند.
همکاران عزیز؛
امروز در آستانه گرد هم آمده‌ایم تا با بازبینی تلاشهای‌مان برای صلح و ترمیم نقایص روندهای گذشته، در چارچوب ابتکاری سه جانبه با مشارکت روسیه، ترکیه و ایران، به گفتگو میان دولت سوریه و گروههای مسلح معارضه سوری که به روند این مذاکرات پیوسته اند، برای نیل به راه حل سیاسی کمک کنیم.
برای تحقق این هدف، ضروری است نقشه راه روشنی داشته باشیم. در این جهت پیشنهاد مشخص ما این است که تمام شرکت‌کنندگان در این گفت‌وگوها اقدامات خشونت‌بار را طرد و با تثبیت آتش بس و ترک انواع مخاصمات به این روند کمک کنند. ما باید از پیوستن گروه هایی که در نشست حضور ندارند به این فرایند، به شرط التزام ایشان به اصل عدم خشونت، استقبال کنیم.
جامعه بین‌الملل باید به تلاش‌ها برای مهار انتقال غیرقانونی سلاح، کمک‌های مالی و جنگجو به داخل سوریه که به گروه‌های تروریست امکان می‌دهد مردم سوریه را سرکوب و زنجیره‌هایی از برخوردهای مسلحانه را در گوشه و کنار سوریه آغاز کنند، بپیوندد. یک سازکار موثر برای آتش بس باید وجود داشته باشد و توسط ابتکار سه جانبه آستانه مستحکم شود تا آتش بسِ غیر قابل بازگشت و ترک مخاصمه تضمین گردد.
همزمان، تلاش برای رویارویی با داعش و النصره و گروه‌های تروریستی وابسته به آنها باید در دستور کار مشترک ما قرار گیرد.
دوستان عزیز؛
دولت و معارضه سوریه می‌توانند با حمایت ابتکار سه جانبه گفت‌وگوهای خود را برای رسیدن به راه‌حل سیاسی و برگزاری انتخابات آزاد، فراگیر و شفاف بر اساس وحدت ملی و تمامیت ارضی آغاز کند و تا حصول نتیجه ادامه دهد. ما امیدواریم با موفقیت این روند شاهد پایان هر چه سریع‌تر بحران سوریه باشیم.
هم زمان دوستان سوریه باید دست به دست یکدیگر دهند تا با رفع تحریم‌ها و محاصره، کمک به بازسازی کشور و تسهیل بازگشت آزادانه آوارگان به خانه های خود، وضعیت وخیم انسانی در سوریه را به پایان رسانند.
تغییر از ذهن مردمان آغاز می‌شود. تنها مردود شمردن ایدئولوژی‌های افراطی که وحشی‌گری را به دروغ به نام دین توجیه می‌کنند، توسط ما و مردم، زنجیره بدنهاد خشونت و تروریسم را می‌شکند. این امر باید با معرفی چهره مقدس و رحمانی ادیان الهی و از طریق گفت‌وگوهای بینا فرهنگی بین همسایگان منطقه و کل جهان شروع شود.
همکاران گرامی؛
زمان کوتاه است و همان‌گونه که تاریخ نشان می‌دهد، نسلهای آینده ما را مسوول اعمال‌مان خواهند دانست؛ باشد که صلح و سازندگی را برگزینیم.
وَتَعَاوَنُوا عَلَی الْبِرِّ وَالتَّقْوَیٰ ۖ وَلَا تَعَاوَنُوا عَلَی الْإِثْمِ وَالْعُدْوَانِ ۚ وَاتَّقُوا اللَّـهَ ۖ إِنَّ اللَّـهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ.
(سوره المائده – 2)  صدق الله العلی العظیم"

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.