انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 21497 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۹ - 13:20
انتقاد جمهوري اسلامي  از تندروها

انتقاد جمهوري اسلامي از تندروها

چرا کسانی که به نام دین زشت ترین تهمت ها را می زنند و تهدید می‌کنند مهار نمی‌شوند؟

قانون- حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری در سرمقاله روز شنبه روزنامه جمهوری اسلامی با عنوان «از اعتماد مردم حفاظت کنید» نوشت:چرا بزرگان ما با عزمی جدی درصدد جلوگیری از تشنج آفرینی‌های داخلی و تحرکات خلاف اخلاق و خلاف شرع افرادی که به بهانه حمایت از انقلاب و دفاع از نظام جمهوری اسلامی هر اقدام خلافی که بخواهند مرتکب می‌شوند و به هیچ چیز پای بندی نشان نمی‌دهند، بر نمی‌آیند؟

به گزارش قانون در ادامه سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی را بخوانید؛

پذیرفتن این اصل که انقلاب اسلامی هنوز راهی طولانی برای رسیدن به اهداف خود در پیش دارد، بر تمام انقلابیون و علاقمندان به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی لازم است.

لازمه پذیرفتن این اصل، با توجه به موانعی که در داخل و خارج از ایران بر سر راه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی وجود دارد، این است که برای انسجام نیروهای انقلاب اقدام جدی صورت بگیرد. درحال حاضر نه تنها چنین اقدامی صورت نمی‌گیرد، بلکه عده‌ای تا می‌توانند در آتش اختلاف می‌دمند و برای ایجاد کینه و فاصله و حتی فراهم ساختن زمینه‌های برخورد میان نیروهای انقلاب از هرچه در توان دارند استفاده می‌کنند. بدین ترتیب، وضعیت داخلی به هیچ وجه متناسب با شرایط پیشبرد اهداف انقلاب نیست.

در خارج از کشور، دشمنی‌هائی که با انقلاب اسلامی در سطح قدرت‌های زیاده خواه و در رأس آنها آمریکا وجود داشت همچنان وجود دارد. علاوه بر این، نظام سلطه توانسته منطقه غرب آسیا به ویژه جهان عرب را به کانون بحران تبدیل کند و از این طریق خطرهائی را برای کل منطقه و برای نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود بیاورد. رشد تروریسم در کشورهای پیرامونی ما، اوج گیری بحران یمن، ادامه ناامنی در افغانستان و فرصتی که از رهگذر این وقایع تلخ برای رژیم صهیونیستی پیش آمده، موضوعاتی نیستند که بتوان آنها را نادیده گرفت. به اینها باید وجود اختلاف میان کشورهای منطقه را نیز اضافه کرد که فرصت کم نظیری برای دشمنان ملت‌های مسلمان فراهم ساخته و هر روز بنیه مسلمانان را ضعیف‌تر می‌کند. آنچه در این میان موجب تأسف شدید است این است که تضعیف مسلمانان به دست خود مسلمانان و البته طبق خواست و برنامه دشمنان صورت می‌گیرد و عقلای جهان اسلام این بی‌عقلی آشکار و خطرناک را چاره نمی‌کنند!

در آمریکا نیز فردی زمام امور را به دست گرفته که نه عقل درستی دارد و نه قابل مهار کردن است. به نظر می‌رسد رئیس‌جمهور جدید آمریکا، هم برای خود آمریکا یک خطر است و هم برای کشورهای دیگر. به همین دلیل، ما باید به خطرهائی که اکنون منطقه ما را تهدید می‌کند خطر بی‌مهار بودن رئیس‌جمهور جدید آمریکا را نیز بیافزائیم.

با توجه به این خطرهای آشکار که از خارج و داخل، آرمان‌ها و اصول انقلاب اسلامی را تهدید می‌کنند، این سؤال بسیار مهم کاملاً مطرح کردنی است که چرا بزرگان ما با عزمی جدی درصدد جلوگیری از تشنج آفرینی‌های داخلی و تحرکات خلاف اخلاق و خلاف شرع افرادی که به بهانه حمایت از انقلاب و دفاع از نظام جمهوری اسلامی هر اقدام خلافی که بخواهند مرتکب می‌شوند و به هیچ چیز پای بندی نشان نمی‌دهند، بر نمی‌آیند؟

کسانی که به نام دین و به بهانه حمایت از ولایت، زشت‌ترین تهمت‌ها را به رئیس جمهوری که با تنفیذ ولایت مشغول کار است می‌زنند و هر جا که بخواهند بدون هیچ مانعی سخنرانی‌های تفرقه‌افکنانه می‌کنند، دروغ می‌گویند، تخریب می‌کنند، ناسزا می‌گویند و حتی به تهدید متوسل می‌شوند، چرا مهار نمی‌شوند؟ کسانی که مسئولین ارشد نظام را خائن می‌نامند و بدون ارائه کوچک‌ترین مدرک و سند هرچه بخواهند به آنها نسبت می‌دهند، چرا آزادانه به این تخریب‌ها ادامه می‌دهند و کسی مانع این همه تخلف نمی‌شود؟ با کسانی که حتی بعد از فقدان بزرگان انقلاب و نظام، بدترین تهمت‌ها را به آنها می‌زنند و سخیف‌ترین نسبت‌ها را به آنها می‌دهند، چرا حتی برخورد ارشادی نمی‌شود؟

به این کار و این سخنان نمی‌توان عنوان انتقاد داد و به بهانه اینکه افراد آزادند انتقاد کنند از کنار تخلفات آنها عبور کرد. در هیچ نقطه‌ای از جهان و در هیچ مکتبی دروغ و ناسزاگوئی و تخریب را تحت عنوان انتقاد توجیه نمی‌کنند. ما که مسلمانیم و حاکمیت کشورمان فقط با رعایت احکام اسلامی مشروعّیت دارد، نمی‌توانیم در برابر این همه اقدامات خلاف اخلاق و خلاف شرع و این همه سخنان ناروا بی‌تفاوت باشیم و به متخلفان اجازه بدهیم چهره اسلام و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را مخدوش کنند و مدعی باشند که این دروغ‌ها را قربةً الی‌الله می‌گویند و این تهمت‌ها را با هدف حمایت از اسلام و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به هر کسی که بخواهند می‌زنند. اسلام به هیچکس اجازه سکوت در برابر این تحرکات سخیف و تفرقه افکنانه را نداده است.

خطری که بی‌تفاوتی در برابر این نارواها ایجاد می‌کند، عکس‌العمل‌هائی است که در برابر این روش خلاف اخلاق و خلاف شرع در جامعه پدید می‌آید. یک عکس‌العمل این است که عده‌ای درصدد پاسخگوئی بر می‌آیند و چه بسا آنها هم عنان اختیار از کف بدهند و مرتکب تخلفاتی شوند و آتش کینه و اختلاف را شعله ور نمایند. و خطر دیگر این است که عده‌ای با مشاهده سکوت بزرگان در برابر نارواها دچار بی‌اعتمادی به نظام و بی‌تفاوتی نسبت به انقلاب می‌شوند. این روند اگر ادامه پیدا کند، به پشتوانه نظام جمهوری اسلامی لطمه وارد می‌شود و این خسران بزرگی است. اینکه امروز شایعه حرف اول را می‌زند، به دلیل خدشه‌دار شدن اعتماد مردم به مسئولین است. هیچ کس نباید در برابر خسران بزرگ بی‌اعتمادی مردم بی‌تفاوت باشد. ما برای ادامه راه انقلاب تا رسیدن به اهداف بلند آن و برای هرچه هرچه مستحکم‌تر کردن پایه‌های نظام جمهوری اسلامی و ایستادگی در برابر دشمنان خارجی، به اعتماد مردم نیاز مبرم داریم. این اعتماد را بزرگان ما فقط از طریق حاکم کردن اخلاق و ضوابط شرعی بر رفتارها و گفتارها می‌توانند حفظ کنند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.