انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 22280 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - 12:22
نشست امنيتي عليه اقتدار موشكي
صهيونيست‌ها، شوراي امنيت را عليه ايران به خط كردند

نشست امنيتي عليه اقتدار موشكي

آن‌هايي كه سنگي در ته چاهي مي‌اندازند و كساني‌كه چوپ در لانه زنبور مي‌كنند، هر دو از يك منبع تغذيه مي‌شوند و آن، آخور صهيونيست است.

قانوننااميد كردن مردم كشورمان، در روزهاي منتهي به انتخابات، به استراتژي بدخواهان ملت ايران تبديل شده است. برخي در داخل مشغول كار هستند و عده‌اي نيز در خارج از اين مرزها تلاش مي‌كنند تا به گونه‌اي نشان دهند كه گويي هر تلاشي در ايران صورت مي‌گيرد، به بن بست مي‌رسد. در حالي كه رهبري نظام بارها اعلام كرده‌اند به آينده خوش‌بين‌هستند، اما جرياناتي در ايران به سمتي پيش مي روند كه اميد‌هاي ايجاد شده براي تنش زدايي از روابط سياست‌خارجي ايران را دستخوش آشفتگي و نگراني كنند. رسانه‌ها و شخصيت‌هاي تندرو در همه‌جاي جهان تلاش دارند انزواي ايران ادامه پيدا كند. كاسبان انزواي ايران برنامه‌هاي خود را به طرق مختلف بر روي اين بخش از جغرافياي دنيا پياده مي‌كنند. آن‌ها از ايران‌هراسي سود مي‌برند، ولي دستاوردهاي يك ديپلماسي عاقلانه و انقلابي، اين جريان سراسري را زمين‌گير كرد. آن‌هايي كه سنگي در ته چاهي مي‌اندازند و كساني‌كه چوپ در لانه زنبور مي‌كنند، هر دو از يك منبع تغذيه مي‌شوند و آن، آخور صهيونيست است. جمهوري اسلامي ايران و مسئولان آن بارها اعلام كرده‌اند كه نه نيازي به سلاح‌هاي هسته‌اي دارند و نه برخلاف برجام اقدامي را انجام مي‌دهند ولي اگر كساني اين اظهارات را زير سوال مي‌برند و بهانه به دست دشمنان مي‌دهند، خود بايد پاسخگو باشند. بدون شك هيچ ايراني نمي‌خواهد عزت و اقتدار كشورش بازيچه دست ديگران شود و همه از يك قواي نظامي مقتدر حمايت مي‌كنند ولي اگر جريان‌هايي با استفاده از اين موهبت بخواهند فرصت قدرت را به تهديد جنگ تبديل كنند، عاقلانه نيست. در صورتي‌كه در برجام عهد شده باشد از اقداماتي كه به اصل اين تعهد ضربه وارد مي‌كند، استفاده نشود، بدون شك مقامات ما بر اين عهد بنا به شريعت و دين، پايبند خواهند ماند و اين هياهويي كه آمريكا و صهيونيست‌ها بر سر آزمايش موشكي ايران ايجاد كرده‌اند، به هيچ منتهي مي شود. ولي اگر اين اقدامات بر خلاف تعهد صورت گرفته باشد، در آينده چه اتفاقاتي خواهد افتاد؟ براي اطلاع از چرايي وضعيت به وجود آمده به سراغ دو تن از نمايندگاني رفتيم كه زماني، امنيت ملي اين كشور را در دست داشتند و به عنوان عضو كميسيون امنيت ملي وسياست‌‌خارجي فعاليت مي‌كردند.

استراتژي افزايش فشار بر جمهوري اسلامي

در همين راستا، منصور حقيقت پور، نايب‌رييس‌‌كميسيون امنيت‌ملي مجلس نهم در گفت‌وگو با «قانون» با اشاره به شيطنت‌هاي‌ صورت گرفته عليه كشورمان گفت: «اسراييل و آمريكا همسو و همفكر هستند و از طرق مختلف سعي مي كنند ايران را تحت فشار بگذارند». وي افزود:« آمريكا سعي مي كند فضا و افكار عمومي را به سمتي ببرد كه تحريم و فشارهاي خود بر جمهوري اسلامي را افزايش دهد». حقيقت پور تصريح كرد:«اقداماتي همچون برگزاري رزمايش كه جهت تقويت حوزه دفاعي كشور است، هيچ ربطي به برجام و ساير موضوعات بين المللي ندارد و ما اعلام نكرديم كه موشكي مي سازيم كه قابليت حمل صلاح هسته اي داشته باشد و مطرح شدن چنين اتهاماتي به ايران بي اساس خواهد بود».

مذاكره‌اي براي توان دفاعي نداريم

اين نماينده سابق مجلس و عضو كميسيون امنيت ملي ادامه داد:« ما در برابر نياز دفاعي كشور موظف هستيم خودمان را از نظر علمي و سخت افزاري تجهيز كنيم. تمام اين موشك ها و تسليحات موجود در كشور جنبه دفاعي براي ملت و خاك كشور دارد و در اين مورد، جمهوري اسلامي با هيچ كشوري مذاكره نخواهد كرد». وي گفت:« ما در گذشته نيز شاهد برگزاري چنين نشست‌هايي از سوي شوراي امنيت بوديم و از اين جلسات چيزي در نخواهد آمد».

جنگ رواني براي ايجاد ايران‌هراسي

از سوي ديگر، محمدحسن آصفري، عضو كميسيون امنيت ملي مجلس نهم نيز در گفت‌وگو با «قانون»، به فضاسازي‌ها عليه ايران واكنش نشان داد و گفت:« سناريوي نشست اضطراري شوراي امنيت بيانگر اقدام آمريكايي ها براي يك جنگ رواني عليه ايران در سطح منطقه است كه با اهداف اقتصادي انجام مي گيرد». وي افزود:« آمريكا در مقابل تخلف خود در موضوع نقض برجام و تمديد تحريم ها مي خواهد به نوعي افكار عمومي را در اين زمينه منحرف كند». اين نماينده سابق مجلس تشريح كرد: «آمريكا قصد دارد، ايران هراسي را در سطح منطقه افزايش دهد تا در قبال اين موضوع بتواند كارخانه هاي اسلحه سازي خود را تقويت كند و از اين طريق به كسب درآمد بپردازند. آن ها قصد ايجاد رقابت خريد اسلحه از كشورشان را دارند». محمدحسن آصفري، تاكيد كرد:« آزمايش هاي موشكي جمهوري اسلامي ايران در چارچوب بازدارندگي است و هيچ گونه جنگ طلبي و توسعه طلبي در اهداف كشور و ملت ما وجود ندارد. برنامه رزمايش ما طبق برنامه زمانبندي سالانه به صورت مشخص برگزار مي شود. برد موشك هاي ما در راستاي برنامه‌هاي دفاعي است و ايران هيچ برنامه تهاجمي را در دستور كار خود قرار نخواهد داد».

احتمال از بين رفتن برجام

اين نماينده سابق مجلس نيز در رابطه با نشست شوراي امنيت گفت:«بعيد به نظر مي‌رسد نشست اضطراري شوراي امنيت به صدور قطعنامه منتهي شود، كه اگر چنين اقدامي صورت گيرد تمام برجام و توافقات صورت گرفته نقض خواهد شد. آمريكايي‌ها سي و هشت سال است كه رجز خواني مي كنند و امروز كه از توان دفاعي ايران مطلع هستند، هيچ‌گونه اقداماتي از جانب دشمنان نمي تواند ملت ما را تهديد كند و بعيد است كه شوراي امنيت به اين رفتار آمريكايي‌ها با صدور قطعنامه جديد راي مثبت دهد».

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.