انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد قانون با اپ «جار» همراه شما آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
اقتصاد
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
همراه فرودگاههای تهران از راه رسید
زنگنه در اجلاس اوپک شرکت نمی‌کند
چه‌میزان کفش به عراق و افغانستان صادر می‌کنیم؟
درخواست احتساب تورم در محاسبه قیمت گندم
کمبود شدید گوشت منجمد برزیلی در الیگودرز
بنزین ۱۰۰۰ تومانی قاچاق می شود
چقدر اسکناس و سکه داریم؟
سازمان هواپیمایی اختیاری در تعیین نرخ بلیت دارد؟
تصویب طرح عرضه نفت خام به صورت ارزی در بورس
تثبیت نرخ انواع سکه در بازار آزاد
تب تقاضای مسکن بی‌کیفیت بالا رفت
افزایش رشد اقتصادی روسیه
اظهارات عضو مجمع کارگران درباره حقوق کارگران
نرخ مشارکت اقتصادی زنان ایران بدتر اززنان عربستان
بانک‌های زیان‌ده ایران را ونزوئلا می‌کنند
چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟
معرفی مقصر اصلی بحران ظروف یک‌بار مصرف
ورود دلار از افغانستان شدت گرفت
آینده غول‌های کره‌ای در بازار ایران
آزادسازی نرخ ارز در راستای شوک درمانی است
دور زدن تحریم ها را بلدیم
روند کاهشی دلار
افزایش حقوق امکان پذیر نیست
اختلاف ارز مسافرتی در بانک و صرافی‌ ۶۰۰ تومان شد
پرداخت ۶۷درصد از مطالبات گندم کاران
کارگران در انتظار ترمیمِ ۸۰۰ هزارتومانی دستمزد
اماواگرهای گرانی محصولات کشاورزی
روغن هست بطري نيست!
هرمزگان دروازه طلایی اقتصاد ایران
تولید نفت ایران به صفر می رسد؟
صعود بي اثر
بررسی توزیع کوپن الکترونیکی در کمیسیون اقتصادی
پرونده حقوق های نجومی در مجلس بسته شده است
استیضاح وزیر نفت در مجلس کلید خورد
افزایش ۶۷ درصدی قیمت معاملات مسکن
اینترنت ارزان نمی‌شود
افزایش مجدد حقوق‌ها چه زمانی انجام می‌شود؟
پاییز صنعت هوایی کشور
خودروسازان حدود ۱۴۰ شرکت تابعه دارند
یک میلیارد دلار به حفظ اشتغال موجود اختصاص یافت
پيش فروش‌هاي بي ضابطه
خروج ثروت 80 میلیون ایرانی از مرزها
پتروشیمی‌ها باز هم عرضه ارز را کم کردند
طرح آمریکا برای تشویق خروج سرمایه ایرانیان از کشور
چه کسانی بیمه بیکاری می گیرند؟
سرکوب قیمت‌ها در دستور کار دولت نیست
آخرین وضعیت تامین ارز کالاهای اساسی
زمان واریز یارانه نقدی شهریور مشخص شد
احتمال جهش قیمت نفت به ۸۰ دلار
واردات کالا بدون انتقال ارز آزاد شد
بیشتر
کد خبر: 23322 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - 19:30

وزیر کار:قدرت خرید ‌بازنشستگان ‌کاهش یافته

قدرت خرید کارگران و بازنشستگان در چندین سال گذشته کاهش یافت و در برخی موارد تورم 63 درصد بر حقوق پیشی گرفت.

قانون-وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه حقوقی که به کارگران می‌دهیم شایسته نیست ولی یکجا این همه فاصله را نمی‌توان کاهش داد، گفت: در سه سال اخیر حقوق را بر تورم پیشی دادیم.

 
به گزارش تسنیم، علی ربیعی عصر امروز در همایش تجلیل از کارآفرینان، تعاون گران و کارگران برتر آذربایجان شرقی که در مجتمع فرهنگی پتروشیمی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه دهه فجر نباید به یک مراسم و جشن عادی تبدیل شود، اظهار داشت: در دهه فجر باید محتوا و آرمانی که برای آن شهید داده‌ایم را مرور کنیم و همواره آن را زنده نگه داریم. 
 
وی با تاکید بر اینکه در بُعد سیاسی در انقلاب اسلامی به دنبال استقلال بودیم، افزود: نسل جدید استقلال را درک نمی‌کند چرا که اکنون همه ایرانی‌ها برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند و در حلقه استراتژی دولت‌های استکباری حرکت نمی‌کنیم. 
 
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه انقلاب اسلامی کاری کرد که همه افراد و اقشار در جامعه امکان رشد داشته باشند، گفت: من در سال 58 به عنوان نماینده کارگران بودم ولی اکنون وزیر کار و کارگران هستم که این دستاورد بزرگ آزادی و مردم سالاری است که انقلاب اسلامی به ارمغان آورده است.
 
این عضو هیئت دولت با اشاره به انتقاد یکی از عملکرد دولت و بیکاری یکی از حضار در حضور یک وزیر، ابراز داشت: زمانی داشتیم که یک پاسبان، شهر را می‌بست و بخشداری خون مردم را به شیشه می‌کرد ولی انقلاب انسداد اجتماعی و سیاسی و... را از بین برد. 
 
ربیعی با بیان اینکه بُعد دیگر انقلاب ما معنویت و اخلاق بود که باید تلاش کنیم این موضوع را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم، خاطر نشان کرد: متاسفانه از این فرهنگ بسیار فاصله گرفته‌ایم ولی به روحیه انقلابی بیشتر نیازمندیم تا کشور شاهد رشد و پیشرفت باشد. 
 
وی با اشاره به اینکه رشد ایران و کاهش و رفع نابرابری‌ها هدف این انقلاب در بعد اقتصادی بود، تصریح کرد: برخورداری از فرصت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برابر برای کسب پیشرفت و رفع نابرابری و ایجاد عدالت از اهداف این انقلاب است که باید برای تقویت آن تلاش کنیم.
 
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اگر به کار آفرینی احترام می‌گذاریم، به سرمایه‌ها و تولید و اشتغال احترام می‌گذاریم، تصریح کرد: روح انقلاب، ارزش دادن به کارآفرینی و تعاون برای تولید و اشتغال در کشور است، ضمن اینکه در برخی جهات با آرمانها فاصله داریم و باید تلاش بیشتری برای رسیدن به آن انجام دهیم.
 
ربیعی با بیان اینکه برخی از منتقدین بی انصاف از هرچیز مسئله سازی می‌کنند، ابراز داشت: ما تحت اینکه باید مدارای بزرگ داشته باشیم و  در سایه عقلانیت و سختکوشی کار کنیم، وضعیت اقتصاد را تثبیت کردیم و سعی کردیم تورم را در حدی نگه داریم که به سرمایه گذاری آسیب نرسد.
 
وی با اشاره به اینکه نرخ ارز را ثابت نگه داشتیم و از غیر قابل پیش‌بینی شدن اقتصاد در این مدت سه ساله جلوگیری کردیم، ابراز داشت: قدرت خرید کارگران و بازنشستگان در چندین سال گذشته کاهش یافت و در برخی موارد تورم 63 درصد بر حقوق پیشی گرفت. 
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه حقوقی که به کارگران می‌دهیم شایسته نیست ولی یکجا این همه فاصله را نمی‌توان کاهش داد، گفت: در سه سال اخیر حقوق را بر تورم پیشی دادیم و سعی می‌کنیم این فاصله را رفته رفته کاهش دهیم.
 
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در بازار تبریز مغازه‌ها بر روی درب فروشگاه می‌نویسند «در این مغازه با افتخار کالای ایرانی عرضه می‌شود» افزود: تبریز همیشه در کارهای بزرگ پیشتاز بوده و امیدواریم این موضوع در کل کشور تسری یابد.
 
وی تصریح کرد: باید 5 تا 10 ساله فاصله اقتصاد کشور با دنیا را به حداقل برسانیم و بیش از گذشته با تعامل در کنار همدیگر کار کنیم، ادامه داد: بیش از 700 هزار شغل به روایت دفترچه‌های تأمین اجتماعی ایجاد کردیم ولی بیش از 1.5 میلیون بیکار در سه سال اخیر وارد بازار کار شد. 
 
ربیعی افزود: در سال‌های گذشته سالانه 100 تا 200 هزار بیکار وارد بازار شد که با ورود حجم عظیمی از بیکاران در این دولت، اشتغال ایجاد شده چندان محسوس نشد.
 
وی در پایان با بیان اینکه علت اینکه رشد در جامعه محسوس نیست، کسری رشد بالایی داشتیم، گفت: در سال‌های اخیر رشدهای یک درصد، سه درصد و هفت درصد را تجربه کردیم ولی سال آینده سال جهش بزرگ دولت است و به سمت رشد مداوم می‌رویم.
عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.