انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
اقتصاد
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
خدمات ویژه برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور به اعضای خانه کارگر
اخلاق حرفه ای، گم‌شده مهندسی!
مجلس با «سهميه‌بندي بنزين» مخالفت كرد
حداقل دستمزد کارگران باید ۳ میلیون و ۷۵۹ باشد
وعده جذاب دولت براي خانه‌دار كردن پنج دهك جامعه
پیشنهاد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی برخي حقوق‌ها
مشاغل نجات‌بخش
بخش کشاورزی و ضعف رسانه‌ای
مزد بلاتكليف!
ركورد طلايي!
حفظ دارایی در گرو جلوگیری از زیان ساز بودن
سهام ؛ ارزش واقعی یا ذاتی؟
حاشیه ادامه‌دار چک‌ها
رئیس سازمان شیلات ایران برکنار شد
وزارت صادرات یا وزارت بازرگانی
فرصت های صندوق های سرمایه‌گذاری مشترک
رانت اطلاعاتی، مفسده ای که جرم تلقی نمی‌شود
راه سوء‎استفاده واردکنندگان از ارز دولتی بسته شد
اشتغال چرمی!
تعيين تكليف برای پیش‌خریدها
سياسي كاري با دستمزد کارگران
بازار نفت در سه ماهه اول ۲۰۱۹ به تعادل می‌رسد
پاسخ به ماجراي ممانعت بانك‌مركزي از كاهش نرخ ارز
پیامک «یارانه شما قطع شد» جعلی است
هشدار نسبت به افزايش تحريم‌هاي آمريكا
سهم نفت در بودجه باید به صفر برسد
بودجه 98 مغایر با احکام برنامه ششم توسعه است
قیمت جهانی طلا کاهش یافت
بازار كساد طلاي سياه
فشارهای کمرشکن، حقوق‌های اندک!
لزوم راه‌اندازي ديپلماسي هوانوردي
سامانه‌های "سرکاری" سازمان تامین اجتماعی و سردرگمي مردم!
معرفي مقصر اصلي وجود تورم
سالانه حدود ۸۰۰ هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند
اقدامی بیات
بحران گوشت‌هاي سلطنتي!
جهنم اجاره ‌نشینی
قیمت بنزین و گازوئیل در سال ۹۸ افزایش نمی‌یابد
كارگران زير ضرب زندگي
وعده‌اي كه وابسته به كمك دولت است
پيشتازي گازي ايران
بازار بي تحرك مسكن
پروازهاي نجومي!
طرح سهمیه‌بندی بنزین مردم را فقیر می‌کند
هشدار يك نماينده مجلس درباره آينده ناخوشايند خودروسازي
ارزش پول ملی یک سوم کاهش یافته است
طلا به بالای ۱۳۰۰ دلار صعود خواهد کرد
خبرهای خوبی بانك مركزي درباره کسب وکارهای نوپا
وام 25 ميليوني به دانشجويان صنعتي شريف
تزريق نجومي به صنعت خودرو
بیشتر
کد خبر: 23322 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - 19:30

وزیر کار:قدرت خرید ‌بازنشستگان ‌کاهش یافته

قدرت خرید کارگران و بازنشستگان در چندین سال گذشته کاهش یافت و در برخی موارد تورم 63 درصد بر حقوق پیشی گرفت.

قانون-وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه حقوقی که به کارگران می‌دهیم شایسته نیست ولی یکجا این همه فاصله را نمی‌توان کاهش داد، گفت: در سه سال اخیر حقوق را بر تورم پیشی دادیم.

 
به گزارش تسنیم، علی ربیعی عصر امروز در همایش تجلیل از کارآفرینان، تعاون گران و کارگران برتر آذربایجان شرقی که در مجتمع فرهنگی پتروشیمی تبریز برگزار شد، با اشاره به اینکه دهه فجر نباید به یک مراسم و جشن عادی تبدیل شود، اظهار داشت: در دهه فجر باید محتوا و آرمانی که برای آن شهید داده‌ایم را مرور کنیم و همواره آن را زنده نگه داریم. 
 
وی با تاکید بر اینکه در بُعد سیاسی در انقلاب اسلامی به دنبال استقلال بودیم، افزود: نسل جدید استقلال را درک نمی‌کند چرا که اکنون همه ایرانی‌ها برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند و در حلقه استراتژی دولت‌های استکباری حرکت نمی‌کنیم. 
 
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی با بیان اینکه انقلاب اسلامی کاری کرد که همه افراد و اقشار در جامعه امکان رشد داشته باشند، گفت: من در سال 58 به عنوان نماینده کارگران بودم ولی اکنون وزیر کار و کارگران هستم که این دستاورد بزرگ آزادی و مردم سالاری است که انقلاب اسلامی به ارمغان آورده است.
 
این عضو هیئت دولت با اشاره به انتقاد یکی از عملکرد دولت و بیکاری یکی از حضار در حضور یک وزیر، ابراز داشت: زمانی داشتیم که یک پاسبان، شهر را می‌بست و بخشداری خون مردم را به شیشه می‌کرد ولی انقلاب انسداد اجتماعی و سیاسی و... را از بین برد. 
 
ربیعی با بیان اینکه بُعد دیگر انقلاب ما معنویت و اخلاق بود که باید تلاش کنیم این موضوع را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم، خاطر نشان کرد: متاسفانه از این فرهنگ بسیار فاصله گرفته‌ایم ولی به روحیه انقلابی بیشتر نیازمندیم تا کشور شاهد رشد و پیشرفت باشد. 
 
وی با اشاره به اینکه رشد ایران و کاهش و رفع نابرابری‌ها هدف این انقلاب در بعد اقتصادی بود، تصریح کرد: برخورداری از فرصت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی برابر برای کسب پیشرفت و رفع نابرابری و ایجاد عدالت از اهداف این انقلاب است که باید برای تقویت آن تلاش کنیم.
 
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اگر به کار آفرینی احترام می‌گذاریم، به سرمایه‌ها و تولید و اشتغال احترام می‌گذاریم، تصریح کرد: روح انقلاب، ارزش دادن به کارآفرینی و تعاون برای تولید و اشتغال در کشور است، ضمن اینکه در برخی جهات با آرمانها فاصله داریم و باید تلاش بیشتری برای رسیدن به آن انجام دهیم.
 
ربیعی با بیان اینکه برخی از منتقدین بی انصاف از هرچیز مسئله سازی می‌کنند، ابراز داشت: ما تحت اینکه باید مدارای بزرگ داشته باشیم و  در سایه عقلانیت و سختکوشی کار کنیم، وضعیت اقتصاد را تثبیت کردیم و سعی کردیم تورم را در حدی نگه داریم که به سرمایه گذاری آسیب نرسد.
 
وی با اشاره به اینکه نرخ ارز را ثابت نگه داشتیم و از غیر قابل پیش‌بینی شدن اقتصاد در این مدت سه ساله جلوگیری کردیم، ابراز داشت: قدرت خرید کارگران و بازنشستگان در چندین سال گذشته کاهش یافت و در برخی موارد تورم 63 درصد بر حقوق پیشی گرفت. 
 
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه حقوقی که به کارگران می‌دهیم شایسته نیست ولی یکجا این همه فاصله را نمی‌توان کاهش داد، گفت: در سه سال اخیر حقوق را بر تورم پیشی دادیم و سعی می‌کنیم این فاصله را رفته رفته کاهش دهیم.
 
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در بازار تبریز مغازه‌ها بر روی درب فروشگاه می‌نویسند «در این مغازه با افتخار کالای ایرانی عرضه می‌شود» افزود: تبریز همیشه در کارهای بزرگ پیشتاز بوده و امیدواریم این موضوع در کل کشور تسری یابد.
 
وی تصریح کرد: باید 5 تا 10 ساله فاصله اقتصاد کشور با دنیا را به حداقل برسانیم و بیش از گذشته با تعامل در کنار همدیگر کار کنیم، ادامه داد: بیش از 700 هزار شغل به روایت دفترچه‌های تأمین اجتماعی ایجاد کردیم ولی بیش از 1.5 میلیون بیکار در سه سال اخیر وارد بازار کار شد. 
 
ربیعی افزود: در سال‌های گذشته سالانه 100 تا 200 هزار بیکار وارد بازار شد که با ورود حجم عظیمی از بیکاران در این دولت، اشتغال ایجاد شده چندان محسوس نشد.
 
وی در پایان با بیان اینکه علت اینکه رشد در جامعه محسوس نیست، کسری رشد بالایی داشتیم، گفت: در سال‌های اخیر رشدهای یک درصد، سه درصد و هفت درصد را تجربه کردیم ولی سال آینده سال جهش بزرگ دولت است و به سمت رشد مداوم می‌رویم.
عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.