انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 23725 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - 12:02
هشدار به تازه به دوران رسیده های منطقه ای و جهانی

هشدار به تازه به دوران رسیده های منطقه ای و جهانی

رئیس جمهوری، اندیشه و آرمان های انقلاب اسلامی را زنده دانست و گفت: این آرمان ها زنده خواهد ماند اما بدانیم انقلابی گری با تنگ اندیشی و خودمداری سازگار نیست.

قانون-رئیس جمهوری، اندیشه و آرمان های انقلاب اسلامی را زنده دانست و گفت: این آرمان ها زنده خواهد ماند اما بدانیم انقلابی گری با تنگ اندیشی و خودمداری سازگار نیست.
به گزارش قانون به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز جمعه در سخنرانی خود در آیین گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود: ملت ایران در پی آرمان های بلند انقلاب می رود و می دود. امروز امام خمینی(ره)، آیت الله طالقانی، شهید مطهری، شهید بهشتی، هاشمی رفسنجانی و بسیاری از بزرگان، سرداران و دلاوران در میان ما نیستند.
وی افزود: زنان و مردان خالص و بی توقعی که در سراسر این کشور در شهر و روستا حماسه های بزرگ آفریدند و به دامن رحمت حق پیوستند اما دغدغه ما همان دغدغه های 38 سال پیش است، دغذدغه ما دغدغه پیشرفت، معنویت، آزادی و حاکمیت ملی است؛ و در یک کلمه، دغدغه ما تحقق کامل جمهوریت و اسلامیت است.

رئیس جمهوری با بیان اینکه تکلیف ما در برابر انقلاب آن است که همه ملت ایران در برابر قانون مساوی و یکسان باشند، تاکید کرد: باید امتیازخواهی و ویژه خواری برای همیشه رخت بربندد. وقتی انقلاب به قله رسیده است که اعتماد به همدیگر به سرمنزل کمال رسیده باشد. وقتی انقلاب به تکامل رسیده است که حق امید ملت ما نسبت به آینده این نظام و انقلاب روز به روز بیشتر شود.
روحانی افزود: تکلیف ما در برابر انقلاب، راستگویی و درست کرداری است. پاسخگویی در برابر ملت بزرگ است، وظیفه ما در برابر انقلاب جامعه و کشوری است که از تنش و تشنج به دور باشد و راه به سوی تعالی و پیشرفت کشور باز باشد. تکلیف ما در برابر انقلاب رفع نگرانی از مردم است و اینکه معیشت مردم را برای زندگی راحت تر آماده کنیم.
رئیس جمهوری تاکید کرد: ملت بزرگ ایران؛ انقلاب اسلامی ما نقطه عطف مهم تاریخ کشورمان است، تاریخ کشور استبداد زده و استعمارزده. انقلاب 57 ، ایران را از وابستگی به بیگانگان و آمریکا آزاد کرد و سرنوشت ملت در اختیار مردم قرار گرفت.
روحانی افزود: مردم؛ شما انقلابی را سراغ دارید که هنوز دو ماه از پیروزی آن نگذشته باشد، مردم برای یک رفراندوم مهم به پای صندوق آرا دعوت شده باشند؟ درست 47 روز بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام خمینی(ره) مردم در صف های طولانی پای صندوق آرا رفتند و به جمهوری اسلامی ایران رای دادند. شما کدام انقلابی را سراغ دارید که در کمتر از یک سال یعنی، حدود از 10 ماه صاحب قانون اساسی شده باشد.

دستیابی به مدرنترین سانتریفیوژ و واردات کیک زرد
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: در زمینه راکتور اراک به بازطراحی جدید و در زمینه سانتریفیوژ هم به یکی از مدرنترین سانتریفیوژها یعنی IR8 دست یافتیم.
روحانی خاطرنشان کرد: در هفته های گذشته UF6 به IR8 تزریق شد.
وی با بیان این که حق خود را در هسته ای بازپس گرفته ایم، یادآور شد: از اول انقلاب، حتی یک گرم کیک زرد وارد کشور نکرده بودیم، بدخواهان ما نمی گذاشتند، ‌معامله و تجارت را در این زمینه سد کرده بودند اما در این دولت، بیش از 350 تن اورانیوم و کیک زرد را در این چند ماه وارد کشور کردیم.

افزایش 2.3 درصد صادرات میعانات و نفت خام
رئیس جمهوری همچنین درباره بخش صنعت نفت اظهار کرد: میعانات و نفت خام ما در یکسال پیش، یک میلیون و 200 هزار بشکه بود اما امروز 2 میلیون و 800 هزار بشکه یعنی 2.3 درصد بیشتر از سال پیش است.
روحانی افزود: بدخواهان خارج نشین که القا می کنند در طول 38 سال پیش به سمت پس رفت و عقب ماندگی بوده ایم، توجه کنند در اوپک حق ملت ایران برای تولید و صادرات نفت با دیپلماسی موفق نفتی پس گرفتیم.

تا دستیابی به حقوق ملت ایران از پای نخواهیم نشست
وی تاکید کرد: یک میلیارد و 700 میلیون دلار از اموال ما که آمریکایی ها در بانک های خود نگهداشته بودند را بازپس گرفتیم.
رئیس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: ما در برابر آمریکایی که به حقوق ملت ما تجاوز کرده بود ‌و با دادگاه های ساختگی خود در سال های گذشته در دهه 80 ، اموال ما را غصب و در ماه های اخیر تصاحب کرد، ‌شکایت آن را در هفته های گذشته در دادگاه بین المللی لاهه ثبت کردیم و تا دستیابی به حقوق ملت؛ حقوقدانان، سیاست مداران و دیپلمات های ما از پای نخواهند نشست.

تعادل تراز تجاری غیر نفتی برای اولین بار در انقلاب
رئیس دولت یازدهم به بخش صادرات و واردات هم اشاره کرد و گفت: برای اولین بار تراز تجاری صادرات و واردات غیر نفتی را مثبت کردیم به گونه ای که در سال 94 صادرات ما بیش از 900 میلیون دلار افزایش داشت.
روحانی خاطرنشان کرد: بعد از 37 سال اولین بار بود که به تراز مثبت تجاری دست یافتیم و امسال هم به حول و قوه الهی صادرات غیر نفتی ما بر واردات پیشی خواهد گرفت.
وی یادآور شد: در سال هایی از دهه 80، تراز تجاری ما 20 میلیارد دلار منفی بوده است.

کاهش اتکا به درآمدهای نفتی/پیشی از برداشت گاز در منابع مشترک با قطر
رئیس جمهوری اظهار کرد: جوانان عزیز! بدانید در این دولت، در طول سه سال گذشته، اتکای ما به نفت سال به سال در بودجه کاهش یافته است. ‌همان نکته ای که سال ها مقام معظم رهبری بر آن تاکید می کردند.
روحانی تصریح کرد: تا آخر این دولت برای اولین بار در پارس جنوبی برداشت گاز ما از برداشت قطر پیشی خواهد گرفت؛ در حالی که در سال های گذشته این ها تا 2.5 برابر بیشتر از ما از منبع مشترک برداشت داشتند.

بهره برداری از 11 فاز پارس جنوبی تا پایان دولت
رئیس دولت یازدهم عنوان کرد: تا پایان این دولت، 11 فاز پارس جنوبی به بهره برداری خواهد رسید. امروز برداشت ما حدود 500 میلیون متر مکعب در پارس جنوبی است و تا پایان این دولت، برداشت ما به 560 میلیون متر مکعب خواهد رسید که از برداشت قطر پیشی می گیریم.

افتتاح 7 طرح پتروشیمی
روحانی همچنین از افتتاح دو طرح مهم پتروشیمی در این ایام خبر داد و تصریح کرد: تا پایان این دولت، هفت طرح پتروشیمی را نیز به افتتاح حواهیم رساند.
وی تاکید کرد: 14 درصد تولید و 46 درصد صادرات در پتروشیمی افزایش یافته است.


خبری خوش برای سیستان و بلوچستانی ها
رئیس دولت یازدهم همچنین خبری خوش به سیستان و بلوچستانی ها در زمینه گاز رسانی داد و گفت: تا آخر امسال لوله گاز به زاهدان خواهد رسید و مردم سیستان و بلوچستان از این نعمت برخوردار خواهند شد.

6 میلیارد دلار خودکفایی در کشاورزی
روحانی همچنین به دستاوردهای بخش کشاورزی هم اشاره کرد و افزود: امروز از برکت دستان پینه بسته کشاورزان غیور این سرزمین، کسری تراز تجاری از 8 میلیارد دلار به 2 میلیارد دلار رسیده، یعنی در سایه این تلاش، 6 میلیارد دلار به خودکفایی رسیده ایم.
وی خاطرنشان کرد: در سال 92 تولید کشاورزی ما 97 میلیون تن بود در حالی که امسال تولید کشاورزی ما 108 میلیون تن شده است.

تکمیل 845 هزار واحد مسکن مهر تا پایان دولت
رئیس جمهوری به بخش های دیگر دستاوردهای دولت هم اشاره کرد و در زمینه حمل و نقل گفت: وضعیت ما در زمینه حمل و نقل، ناوگان هوایی، ناوگان ریلی و جاده ای، به مراتب از 4 سال پیش بهتر شده است.
روحانی تاکید کرد: با تلاش دیپلمات های ما، تحریم فروش هواپیما خاتمه یافته تا مردم شاهد امنیت هوایی باشند.
وی ادامه داد: برای واحد مسکن مهر،‌توانستیم 765 هزار واحد را تکمیل و به مردم تحویل دهیم و همه خدمات جانبی از مدرسه، ‌کلانتری، جاده و برق و گاز را آماده کردیم و تا پایان دولت، 845 هزار واحد در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

رتبه اول تولید برق در منطقه
رئیس دولت یازدهم اضافه کرد: با بهره برداری از 7 هزار مگا وات برق در این دولت، در منطقه رتبه اول و در سطح جهان در رتبه 14 قرار داریم.همچنین 21 سد را در این دولت، تکمیل و آب گیری کردیم که با این کار، سطح آب ذخیره شده در پشت سدها 4.3 میلیارد متر مکعب افزایش یافته است.

هر کسی سیاه نمایی کند انقلابی نیست
رئیس جمهوری در ادامه بیان دستاوردهای دولت، تاکید کرد: هرکسی سیاه نمایی کند،‌ به دنبال دو قطبی کردن و تنش آفرینی باشد، انقلابی نیست. معیار انقلاب ما؛ خط امام(ره) و مقام معظم رهبری است. معیار انقلاب ما قانون اساسی است. سلیقه ها و جناح بندی ها و منافع شخصی نباید معیار باشد.

هشدار به تازه به دوران رسیده های جهانی و منطقه ای
روحانی ادامه داد: امروز با مشکلات در منطقه و جهان مواجه هستیم اما این ملت بزرگ و غیور ما با این حماسه امروز و هر روز؛ هراسی به دل راه نخواهد داد.
وی اضافه کرد: امروز با مشکلی مواجه هستیم؛ در منطقه برخی از تازه کاران قدرت را در دست گرفته اند و در آمریکا هم بعضی از تازه کاران قدرت را درست گرفته اند. همه باید بدانند در برابر ملت ایران تنها باید با احترام وتکریم سخن بگویند؛ این ملت در برابر تهدید پاسخ قاطع خواهد داد.
رئیس جمهوری تصریح کرد: کسی که ملت و نیروهای مسلح ما را تهدید می کند، بداند ملت ما یکپارچه و آگاه است و در برابر بدخواهان ایستادگی خواهد کرد.

تولید اقلام مهم راهبردی به 1.4 برابر 10 سال گذشته رسیده است/19 برابر شدن تولید سلاح های سبک
آن ها که فکر می کنند دولت یازدهم فقط به فکر اقتصاد و سیاست خارجی و آزادی فرهنگی و اجتماعی بوده، بدانند در این سه سال تولید سلاح های سبک ما 19 برابر شده است. اقلام مهم استراتژیک و راهبردی ما در دولت یازدهم به اندازه 1.4 برابر 10 سال گذشته است.

صندوق رای زبان گویای ملت ایران
روحانی با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: زبان گویای ملت ایران صندوق رای خواهد بود و ما در پی ساختن ایرانی آزاد، آباد و مستقل هستیم.ما همه در پیروی از رهبری معظم انقلاب در پی اجماع،‌اشتی و انسجام ملی هستیم. پیشبرد اهداف و آرمان های انقلاب هدف بلندماست. ما به 38 سال انقلابمان افتخار می کنیم. به تلاش پیگیر 3.5 ساله دولت و ملت ما که در کنار رهبری بوده اند ارج می نهیم و آینده ما آینده ای پر امید خواهد بود. به حول و قوه الهی.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.