انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 24399 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۶ - 12:53
احمدي نژاد به دنبال تسويه حساب با اصولگرايان

احمدي نژاد به دنبال تسويه حساب با اصولگرايان

احمدي نژاد خود را یک گفتمان سوم در کنار دو جریان اصلی سیاسی کشور می‌داند و نمی‌خواهد ذیل اصولگرایی به نامحبوب دسته‌بندی شود و شکست‌ها و ناکامی‌های احتمالی این جریان به پای او نيز نوشته شود.

قانون-  احسان اقبال سعيد

بازهم احمدی نژاد ،بازهم خبر.ريیس دولت سابق ایران که علاقه فراواني به ثقل توجه‌بودن دارد و در دوران ریاست جمهوری اش هیچ فرصتی را برای سخن گفتن با اهالی رسانه از دست نمی داد، چند روز قبل دست به قلم برده و بیانیه ای درباره عدم حضورش در انتخابات آتی ریاست جمهوری و همین‌طور عدم حمایتش از شخص یا گروهی خاص در این انتخابات را منتشر کرده است.

درباره نامه سه بندی احمدی نژاد، نکات چندگانه ای را می توان یادآوری کرد:احمدی نژاد بار دیگر موعودگرایی خود و مرادش رحیم مشایی را در این نامه یادآوری می‌کند.او که در سال‌های ریاست دولت، در محافل گوناگون حتی در حضورهای پرتعداد و پر عده‌اش در سازمان ملل هم دیدگاه موعود گرایانه اش را نمایان کرده است، این‌بارهم آن‌را به نمایش گذاشت تاهم به یاران موافق پیغام بدهد که همان احمدی نژاد دوران رياست است و هم قلوب طبقات مذهبی‌تر جامعه را نشانه بگیرد.

درودش بر صالحان ،آزادیخواهان وعدالت طلبان هم که نمودش در ارتباط ویژه‌اش با چپ‌های چاوزی و نصیحت‌کردن و دعوت جهانیان از جایگاه مصلح اجتماعی بود، مجدد نيز در این نامه خودنمایی می‌کند.احمدی نژاد در بند اول نامه چنین می نگارد: اینجانب عضو هیچ جناح و حزب و گروهی نیستم و خود را تنها، قطره‌ای از اقیانوس زلال ملت ایران و خادم آنان می شمارم و این امر را یک افتخار ابدی می دانم.

احمدی نژاد بار دیگر تکرار می کند که خود را فراتر از اصولگرایی می‌داند.او که در سال 84 کمترین اقبال را میان تشکل های اصولگرا داشت با دلخوری از عدم حمایت آنان، در انتخابات شرکت کرد و پیروز شد.احمدی نژاد، اصولگرایان سنتی را فاقد محبوبیت لازم و توان پیروزی در مقابل اصلاح طلبان و ناجی آنان می‌داند و معتقد است، آنان باید به دنبال او باشند نه بالعکس.

او خود را یک گفتمان سوم در کنار دو جریان اصلی سیاسی کشور می‌داند و نمی‌خواهد ذیل اصولگرایی به نامحبوب دسته‌بندی شود و شکست‌ها و ناکامی‌های احتمالی این جریان به پای او نيز نوشته شود.احمدی نژاد در بند اول نامه اش این مورد را یادآوری می‌کند.در بند دوم نامه، ريیس دولت سابق چنین می‌گوید: از هیچ فرد یا جناح و حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد.

این موضع قطعی و غیرقابل تغییر اینجانب است.احمدی نژاد خودش را یک برند سیاسی با مختصات منحصر به خودش می‌داند.فرورفتن در شمایل ساده زیستی حامی طبقات حاشیه نشین، گفتار خاص و غيره، پارامترهایی به حساب مي‌آيد که خاص شخص احمدی‌نژاد است و او نمی‌خواهد این برند،توسط كسي غير از خود یا مرادش اسفندیار رحیم مشایی برای صعود به ریاست جمهوری استفاده شوند .

موضوع دیگر اینکه حمایت احمدی نژاد و شکست احتمالی نامزد مورد حمایت می‌تواند وزن سیاسی و سبد رای مورد انتظار او برای ادوار بعدی که شاید نهی این‌دوره شاملش نباشد را با نقصان مواجه کند.اما بند آخر نامه احمدی نژاد به این شرح است: ممکن است برخی افراد یا جریانات و جناح ها به خاطر منافع گروهی ، اخبار و شایعاتی تحت عنوان حمایت از شخص خاصی به نقل از اینجانب منتشر كنند، صريح اعلام می كنم که این نوع شایعات و اخبار حتی اگر از زبان نزدیکان اینجانب باشد ، خلاف واقع است و تکذیب می شود.

بازار سیاست و تاریخ در ایران مملو از خاطره و نقل‌های شفاهی‌است که اثبات یا تکذیب آن در فرهنگ سیاسی شایعه محور ایران بسیار دشواراست.ممکن است در هیاهوی تبلیغات انتخاباتی، نیروهای رادیکال‌تر اصولگرایی یا نیروهای نزدیک به برخی نامزدها که همپوشانی بالایی با احمدی نژاد دارند با استفاده از ابزارهای فوق، سعی در بسیج حامیان احمدی‌نژاد به سمت کاندیدای مورد نظر خود داشته باشند.

احمدی نژاد می‌خواهد خطر آن روزهای پرهیاهو و تلاطم را اکنون مهار کند.از کلیت نامه می‌توان برداشت کرد احمدی نژاد سودای قدرت و سیاست را فروگذاشته و فضای ذهنی‌اش هم تغییر چندانی نکرده، فقط منتظر فرصت مناسب جهت بازگشت است وبا این نامه می‌خواهد، هم اعتماد نظام را جلب کند و هم نگذارد كه دیگران با خرج او، به دنبال آمال و آرمان سیاسی خود باشند و اعتبارش را برای بازگشت خودش صیانت کند.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.