انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 26778 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ - 08:10

رستم قاسمی: احمدی‌نژاد عزیز است اما...

وزیر سابق نفت گفت: اسم من در لیست کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری از جانب اصولگرایان قرار دارد.

قانون- رستم قاسمی سه شنبه شب در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز در پاسخ به سوالی در خصوص کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری افزود: اصولگرایان لیستی را اعلام کردند که نام من در آن قرار دارد.

 

به گزارش قانون به نقل از «انتخاب»؛وی درپاسخ به سوالی در خصوص استفاده کردن از محمود احمدی نژاد نیز گفت: احمدی نژاد برای کشور یک ظرفیت است که باید از آن استفاده شود.

 

وزیر سابق نفت تاکید کرد: هر کس سرباز رهبری باشد من هم به او خدمت می کنم.

 

قاسمی با اشاره به عملکرد دولت نهم و دهم نیز یادآور شد: دولت نهم و دهم انقلابی بود و کارهای بزرگی در مسیر عدالت اجتماعی انجام داد که البته به طور حتم در طی هشت سال کار یک دولت مشکلاتی هم وجود دارد.

 

وی ادامه داد: اینکه رهبری فرمودند احمدی نژاد در انتخابات شرکت نکند تدبیر ایشان بود، با توجه به شناخت کافی از کشور که همگان باید قبول کنند چرا که تدبیر مقام معظم رهبری لازم الاجراست.

 

وزیر سابق نفت ادامه داد: امروز در کشور ما بحران سیاسی وجود ندارد اما همه چیز سیاسی شده در حالی که مهمترین مشکل امروز مباحث اقتصادی است و اگر دولت تعهدات خود را به مردم انجام داده که دیگر نباید مردم نیازی به ۴۵ هزار تومان داشته باشند.

 

وی با اشاره به اینکه به گفته برخی نمودار و جدول نشان از عملکرد نیست، گفت: سخن این دوستان بسیار مناسب است و امروز باید عملکرد دولت را در جیب مردم دنبال کنیم.

 

وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص وضعیت گاز ترکمنستان گفت: اگر می توانستند آتش سوزی ساختمان پلاسکو را به دولت قبل نسبت می دادند. ترکمنستان به دلیل پرداخت نشدن مطالبات گاز را قطع کرد هر چند که انتظار آنها نیز بی جا بود اما این قطع شدن گاز بعد از بیش از سه سال از پایان کار دولت هیچ ارتباطی به دولت قبل ندارد.

 

وی در خصوص صادرات گاز به پاکستان نیز گفت:به اعتقاد بسیاری از افراد و اقتصاددانان قرارداد صادرات گاز به پاکستان بهترین قرارداد بود چرا که نقض آن نیز دولت پاکستان را مجبور می کرد که ۸۰ درصد خسارت را پرداخت کند اما دلیل اجرایی نشدن آن را نمی دانم.

 

وزیر سابق نفت با بیان اینکه اقتصاد کشور از همان اول بر روی ریل باور و اعتقاد قرار نگرفت گفت: اقتصاد کشور دست تکنوکرات با تفکر لیبرالی بود و حتی پس از جنگ نیز تفکر سازندگی برداشتی از مدل غربی شد و برخی اعتقاد داشتند که غربی ها و چشم آبی ها باید کشور را بسازند اما همگان دیدند که در این صحنه نیز با پیروی از گفتمان امام (ره) موفق ظاهر شدیم.

 

قاسمی ادامه داد: نمی شود برخی به دنبال تجارت شخصی باشند و مسئولیت کارهای دولتی نیز داشته باشند. چرا که اقتصاد کشور نیازمند تفکر کارآمد است و در این راستا نمی توان یک نفر را سی سال به  عنوان وزیر نگه داشت. در حالی که امروز در تمام خانه های ایرانی یک جوان بیکار وجود دارد.

 

وزیر سابق نفت افزود:کشور ما امروز در شرایط بحرانی اقتصاد است و در مرحله اول ما باید این مشکل را قبول کنیم و سپس برای آن برنامه ریزی داشته باشیم چرا که اگر دانشجویی به دنبال پایان تحصیل نباشد و سربازی هم تمایل به پایان خدمت نداشته باشد به معنی این است که نمی خواهند گرفتار مشکل بیکاری شوند بنابراین امروز طبق آمار ۷۸ درصد از مباحث مربوط به مردم موضوعات اقتصادی است.

 

رستم قاسمی همچنین در نشست شورای تبیین آرمان‌های انقلاب اسلامی، بازخوانی خط امام و رهبری فارس اظهار داشت: تجربه عبور از بحران را داریم؛ همان‌گونه که در سال‌های گذشته تمامی مهندسین و گروه‌های خارجی از بخش نفت بیرون رفته‌اند و برخی به دنبال شکست خوردن ما بودند که همه شاهد بودند چنین اتفاقی نیفتاد.

 

وی ادامه داد: امروز بدون نیاز به خارجی‌ها، قدرت اول منطقه هستیم که این قدرت با عزت و اقتدار به دست آمده؛ نه با خواهش و التماس، چرا که تجربه نشان می‌دهد هر زمانی که التماس کردیم، باختیم.

 

وزیر سابق نفت یادآور شد: باید با کشورهای خارج ارتباط داشت و از تجربیات توسعه‌ای آنها استفاده کرد، اما با عزت.

 

قاسمی با اشاره به اینکه حضور بشار اسد در سوریه نشان از قدرت حمایتی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: امروز با اقتدار و عزت تمام در منطقه حرف برای گفتن داریم و تأثیرگذار هستیم؛ بنابراین باید با برنامه‌ریزی مناسب، مشکلات اقتصادی را نیز برطرف کنیم.

 

وی ادامه داد: در صنایع دفاعی پیچیده‌ترین‌ها را ساختیم و می‌سازیم؛ بدون استفاده از بیگانگان، حال چگونه است که در بحث اقتصاد با مشکل مواجه هستیم.

 

وزیر سابق نفت افزود: مشکلات اقتصادی کشور به دلایلی از جمله ناکارآمدی و عدم خودباوری و بی‌انگیزگی مربوط می‌شود که باید آنها را برطرف کرد.

 

قاسمی تأکید کرد: امروز اقتصاد کشور در بحران است و اینکه بگوییم رونق داریم و رکود نیست، مردم قبول نمی‌کنند، چرا که دیدن این موارد، احتیاج به عینک هم ندارد.

 

وی با بیان اینکه تنها نسخه نجات اقتصاد ایران، اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: متأسفانه امروز از جانب برخی، اقتصاد مقاومتی به اقتصاد رفاقتی تبدیل شده؛ در حالی که نیاز امروز مردم، حل مشکل نان و آب است و برای رفع این مشکلات، نیاز به سخنرانی نیست.

 

وزیر سابق نفت ادامه داد: متأسفانه عده‌ای به دنبال تضعیف مقام معظم رهبری هستند، در حالی که اگر ما بخواهیم به موفقیت برسیم و از بحران‌ها خارج شویم، باید تنها به دنبال اجرای سخنان مقام معظم رهبری باشیم و هرکس هم که در خط رهبری باشد، ظرفیت انقلاب محسوب می‌شود.

 

قاسمی با اشاره به اینکه هر دولتی نقاط عیب و قوت دارد، گفت: من وزیر احمدی‌نژاد بودم و دوست او هستم، تا زمانی عزیز است که در خط رهبری باشد و مهمترین هدف ما نیز همین است. امروز در خط ولایت بودن، انقلابی و انقلابی‌گری بودن می‌تواند ما را از بحران‌ها خارج کند.

 

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص میزان فروش نفت و پول‌هایی که در دولت قبل به دست آمد، تصریح کرد: اینکه به قول رئیس‌جمهور در دولت قبل میزان فروش نفت، این رقم بوده و همان رقم نیز به کشور وارد شده، نشان از موفقیت دولت است، چرا که در اوج تحریم‌ها، نفت فروختن و پول آن را وارد کردن، کار ساده‌ای نیست.

 

وزیر سابق نفت تأکید کرد: نقش مردم و تحمل سختی‌ها از جانب آنها در موفقیت‌ها بسیار پررنگ است و اگر خواهان خروج از بحران‌ها و مشکلات هستیم، باید به نقش مردم توجه ویژه داشته باشیم.

 

وی در ادامه درباره پرونده بابک زنجانی نیز گفت: مسئولین و کارمندان وزارت نفت در پرونده بابک زنجانی فساد نکردند و بابک زنجانی از جمله کسانی بود که در دور زدن تحریم ها شرکت داشت اما شروع تخلفات او بانکی بود که نتوانست ال سی بانکی را پاس کند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.