انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 28406 | تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - 21:20

کمیته امداد فراجناحی و فراقومی عمل می‌کند

متاسفانه تا به امروز نتوانسته‌ایم عیدی مددجویان را که دقیقا مطابق یک ماه مستمری آنان است را پرداخت کنیم که در صورت تحقق چهار درصد باقیمانده بودجه می‌توان آن را پرداخت کرد.

قانون- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه تاکنون 96 درصد بودجه این نهاد محقق و 4 درصد آن باقی مانده، گفت: متاسفانه تا به امروز نتوانسته‌ایم عیدی مددجویان را که دقیقا مطابق یک ماه مستمری آنان است را پرداخت کنیم که در صورت تحقق چهار درصد باقیمانده بودجه می‌توان آن را پرداخت کرد.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا، مهندس سیدپرویز فتاح در نشست خبری امروز خود گفت: اگر در کشور چند موضوع را پیدا کنیم که همه یک وفاق ملی بر روی آن داشته باشند قطعا یکی از آنها مسائل و خدمات کمیته امداد است ودر این راه هم‌افزایی‌ها و کمک‌های خوبی داشتیم.

وی گفت: حول محور خدمات کمیته امداد در سطح کشور یک وفاق ملی ایجاد شده و این وفاق از رسانه‌ها به مسئولین نیز منتقل شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: در حال حاضر اختلاف نظری در باب مسائل و وظایف کمیته امداد در کشور وجود ندارد.

فتاح در خصوص بودجه سال جاری این نهاد حمایتی گفت: تا امروز 96 درصد بودجه سال 95 کمیته امداد ابلاغ شده و در حال اقدام است. به این ترتیب یکی از دستگاه‌هایی که در سال جاری دولت و سازمان مدیریت توجه به آن داشته کمیته امداد بوده است.

به گفته وی، با جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور و نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در خصوص تحقق چهار درصد بودجه این نهاد حمایتی نیز مکاتباتی شده است.

فتاح در ادامه در خصوص بودجه سال 96 این نهاد نیز گفت: مجلس شورای اسلامی توجه خوبی به کمیته امداد داشته تا جایی که شاهدیم بیشترین افزایش بودجه سال آینده به حوزه حمایتی یعنی بهزیستی و کمیته امداد رسیده است.

وی گفت: مستمری‌های مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نیز معادل 20 درصد حداقل حقوق سال 96 رسیده است و وام‌های ازدواج کمیته امداد نیز دو برابر افزایش یافته که نشان دهنده حمایت‌های دولت و مجلس از کمیته امداد است.

فتاح ادامه داد: در حال حاضر میانگین پرداختی مستمری‌بگیران 180 هزار تومان است که خانواده‌های کمتر از سه نفر مبلغ پایین‌تر از آن و خانواده‌های سه نفر به بالا بیشتر از 180 هزار تومان دریافت می‌کنند.

وی به منابع قانونی پیش بینی شده برای افزایش پرداخت مستمری اشاره کرد و گفت: قرار است 38 هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها تامین شود که از این مبلغ چهار هزار میلیارد تومان به افزایش مستمری تحت پوششین کمیته امداد و بهزیستی تخصیص خواهد یافت که به صورت ماهانه به نهادهای ذیربط پرداخت خواهد شد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص درآمدهای مردمی این نهاد حمایتی نیز گفت: درآمدهای مردمی سال جاری 1150 میلیارد تومان  پیش‌بینی شده بود که تاکنون به علت برپایی جشن نیکوکاری هنوز درآمدهای مردمی و مشارکت‌های اسفند ماه را محاسبه نکرده‌ایم اما برآوردها آن است که به رقم مشارکت‌ها و درآمدهای مردمی 20 درصد از میزان پیش‌بینی شده اضافه شود.

فتاح ادامه داد: افزایش 20 درصدی درآمدهای مردمی کمیته امداد با وجود وضعیت اقتصادی مردم نشان دهنده افزایش اعتماد عمومی به این نهاد حمایتی است.

وی در خصوص تسهیلات اشتغال بانک‌ها به کمیته امداد نیز گفت: بودجه تسهیلات اشتغال بانک‌ها در سال جاری هزار میلیارد تومان بود که در یک اقدام بی‌سابقه صددرصد آن محقق شد که این امر نشان دهنده عنایت ویژه بانک‌ها به کمیته امداد است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در سال جاری با بودجه هزار میلیارد تومانی تسهیلات اشتغال بانک‌ها توانستیم صد هزار فقره وام اشتغال به مددجویان پرداخت کنیم این در حالی است که رقم این تسهیلات برای سال 96 افزایش بیش از دو برابر داشته و به 2100 میلیارد تومان رسیده است.

فتاح گفت: امسال تعداد وام‌های پرداختی نسبت به مدت مشابه سال 94 صددرصد افزایش یافته به طوری که 140 هزار نفر از مددجویان تحت پوشش از این طریق خودکفا شده و از چرخه حمایت خارج شده‌اند.

به گفته وی، صف پشت نوبتی‌های دریافت جهیزیه و وام ضروری نیز که به صورت سنتی در کمیته امداد وجود داشته شکسته شده این در حالی است که تا پیش از آن حدود 70 تا 80 هزار نفر پشت نوبت دریافت جهیزیه و وام‌های ضروری از این نهاد حمایتی بودند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن اشاره به انتقال ساختمان این نهاد از مجتمع سوهانک به ساختمان آزادی، گفت: در حال حاضر کمیته امداد صددرصد از سوهانک به ساختمان آزادی منتقل شده که این انتقال شش ماه طول کشید. هر چند کار سختی بود اما وقفه ای در این ماموریت نینداختیم تا جایی که این انتقال می‌تواند به عنوان یک مدل در کشور باشد که مسئولین منتظر نباشند که ساختمان‌هایشان آماده شود و بعد به آنجا بیایند.

فتاح به چابک‌سازی سازمانی کمیته امداد با مصوبه هیات امنای این نهاد حمایتی اشاره کرد و گفت: در سال جاری چابک‌سازی سازمانی کمیته امداد با مصوبه هیات امنا در دستور کار بود و به این ترتیب هم از نظر نیروی انسانی و هم اصلاح فرآیندها این چابک‌سازی صورت گرفت.

وی تصریح کرد: از محل این چابک‌سازی‌ها حدود 100 میلیارد تومان در منابع کمیته امداد صرفه‌جویی شده که تمامی آن به حوزه حمایت این نهاد منتقل شده است.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) به پالایش مددجویی در سال جاری اشاره کرد و گفت: امسال برای اولین بار موفق به پالایش در جامعه مددجویی کمیته امداد شدیم و به این ترتیب 10 درصد از تحت پوششین را کاهش دادیم.

فتاح گفت: در ابتدای سال جاری تعداد تحت پوششی‌های کمیته امداد یک میلیون و 740 هزار خانوار بود که در حال حاضر تعداد آنها به یک میلیون و 600 هزار خانوار رسیده است به این ترتیب از ابتدای سال جاری تاکنون 140 هزار خانوار از طریق تحقیق، خودکفایی و ... پالایش و از چرخه حمایت خارج شده‌اند.

رییس کمیته امداد در ادامه به ساخت مسکن مددجویی نیز اشاره کرد و گفت: در سال جاری موفق به ساخت و تحویل هزار واحد مسکونی و همچنین تعمیر و بازسازی 40 تا 50 هزار واحد مسکونی دیگر در جامعه مددجویی خود شدیم.

وی به افتتاح صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این صندوق با مجوز بانک مرکزی در تمامی استان‌های کشور راه‌اندازی شده است و چندی پیش نیز به عضویت شبکه شتاب درآمد.

فتاح گفت: طبق اساسنامه کمیته امداد و همچنین مجوز این بانک فقط می‌توانیم وام‌های قرض‌الحسنه ضروری پرداخت کنیم هر چند میزان این وام‌ها کم است اما وسعت آن زیاد است که امیدواریم سال آینده با افزایش سپرده‌گذاری مردمی، میزان و گستره آن رشد کند تا در چند سال آینده تبدیل به یک بانک قرض‌الحسنه درست و حسابی در کشور شود و فرهنگ قرض‌الحسنه را نیز رواج دهد.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن اشاره به صحبت‌های روز اول خود در کمیته امداد، گفت: از همان روز اول به «افزایش اعتماد عمومی» تاکید کردم و این مساله را هدف کمیته امداد دانستم که گمان می‌کنم تا حدی به این هدف رسیدیم هر چند فضا و جای کار بسیار زیاد است.

وی با بیان اینکه در سال جاری ارتباط با کمیته امداد را توسعه دادیم، گفت: مبادی ورودی از طریق اینترنت به سیستم کمیته امداد را نیز هم از نظر اطلاع‌رسانی و هم پرداخت‌ها توسعه دادیم .

فتاح تاکید کرد که سال 96 کمیته امداد کاملا شفاف و شیشه‌ای عمل خواهد کرد به طوریکه درآمدها، هزینه‌ها و درآمدهای جاری این نهاد به طور کامل شفاف می‌شود تا مردم کاملا از نحوه هزینه‌کرد احسان خود باخبر باشند.

فتاح افزود: برای اولین بار امسال صندوق صدقات پیامکی کمیته امداد در کشور ایجاد شد و تاکنون حدود یک میلیون نفر در آن ثبت‌نام کرده‌اند این در حالی است که این روش علاوه بر اثرات مثبت خود هزینه‌های صندوق‌های صدقات و همچنین مسائلی چون ناامنی آنها را ندارد.

وی به برگزاری جشن نیکوکاری اشاره کرد و گفت: صندوق‌های جشن نیکوکاری همچنان پابرجاست و امیدواریم مردم با کمک خود باعث شوند مددجویان و نیازمندان مانند سایرین بتوانند در آستانه سال نو به نیازهای خود پاسخ دهند.

به گزارش ایسنا رئیس کمیته امداد در خصوص ساخت مسکن مددجویی نیز اظهار کرد: در تابستان سال جاری قراردادی را با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور ساخت 5400 واحد مسکن روستایی مددجویی در شش استان مرزی کشور منعقد کردیم. این واحدها عمدتا در مناطق دورافتاده و دوردست روستایی که ساخت آنها برای پیمانکاران به صرفه نیست ساخته خواهد شد که تا کنون 3000 واحد آن یا تحویل داده شده یا تا آخر سال تحویل داده می‌شود.

فتاح خاطرنشان کرد: ساخت این واحدهای مسکونی با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج سازندگی در مناطق دوردست روستایی است که از وام و منابع مردمی کمیته امداد نیز برای ساخت آنها استفاده کردیم. این در حالیست که سپاه هم برای ساخت این منازل هیچ هزینه‌ای را دریافت نمی‌کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که مددجویان از لحاظ کیفیت از منازل راضی هستند و امیدواریم در سال آینده این ساخت و سازها توسعه پیدا کند.

فتاح در خصوص همکاری با بنیاد برکت برای ساخت مسکن مددجویی نیز گفت: با بنیاد برکت همکاری نزدیکتری داریم و در بسیاری از مواقع کد و آدرس ساخت مسکن را ما به این بنیاد معرفی کردیم و آنها نسبت به ساخت و ساز در آن منطقه اقدام کرده‌اند.

وی افزود: آستان قدس رضوی و بنیاد برکت به ساخت 8000 واحد مسکونی مددجویان متعهد شدند که در این همکاری نیز کمیته امداد هیچ مبلغی را پرداخت نمی‌کند.

فتاح در ادامه گفت: در روزهای اولی که در کمیته امداد بر سر کار آمدم گفتم که کارمندان این نهاد حقوق نمی‌گیرند مگر آنکه مددجویان مستمری خود را دریافت کرده باشند. تا کنون نیز به این قول خود عمل کردیم و حتی یک ماه هم نشده که حقوق کارمندان کمیته امداد زودتر از مستمری بگیران واریز شود.

وی در ادامه به عدم پرداخت عیدی مددجویان اشاره کرد و گفت: مسئله عیدی نرخ، مقدار و زمان پرداخت آن به کارمندان توسط دولت مشخص می‌شود و ما هیچ دخالتی در آن نداریم. این در حالیست که همین الان هم مستمری اسفند ماه تمام یک میلیون و 600 هزار خانوار تحت پوشش پرداخت شده اما هنوز حقوق کارمندان پرداخت نشده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: پرداخت عیدی مددجویان نیز منشأ دولتی دارد و معادل یک ماه مستمری آنهاست زیرا همواره در بودجه ریزی دولت برای کمیته امداد رقم 13 ماه مستمری در نظر گرفته می شود و از 107 تا 108 میلیارد تومان معادل چهار درصد بودجه محقق نشده کمیته امداد است که با تحقق آن عیدی مددجویان پرداخت خواهد شد.

قصد افزایش شعب صندوق امداد ولایت را نداریم

فتاح در ادامه با بیان آنکه بانک مرکزی مجوز راه اندازی 50 شعبه صندوق امداد ولایت در کشور صادر کرده است گفت: هم اکنون این صندوق در 31 استان کشور ایجاد شده اما قصد افزایش شعب آن را نداریم. زیرا با افزایش شعب هزینه‌ها افزایش یافته، تعداد کارمندان نیز بیشتر می‌شود. این در حالیست که یک مزیت این صندوق نسبت به سایر بانک‌ها تعداد شعب محدود آن است به این ترتیب ما حتی از همان مجوز افتتاح 50 شعبه هم استفاده نخواهیم کرد و همین 31 شعبه کافیست زیرا توسعه این بانک با روش‌های نوین امکان پذیر است.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص آنکه مشتری مجتمع سوهانک کدام نهاد یا وزارتخانه است گفت: در حال حاضر با برخی از وزرا توافقنامه‌هایی را داشته‌ایم اما نمی‌توانم با صراحت بگویم چه کسی می‌خواهد سوهانک را خریداری کند زیرا خرید به معنای آن است که پولی پرداخت شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: حدود 1000 میلیارد تومان مجتمع سوهانک را قیمتگذاری کردیم اما طرف قرارداد ما هم یک طرف معامله است و قطعا نظری در این مورد دارد.

مهندس پرویز فتاح در ادامه نشست خبری خود ضمن اشاره به افراد بدون شناسنامه در نقاط مرزی کشور گفت: در حال حاضر قوانین اجازه نمی‌دهد که کمیته امداد خانواده‌هایی که دارای سرپرست نامعلوم، مفقود، بدون شناسنامه و یا غیر ایرانی هستند را تحت پوشش قرار دهد.

وی ادامه داد: این در حالیست که کمیته امداد از نظر شناسایی این افراد هیچ مشکلی ندارد و تقریبا اکثر آنها شناسایی شدند و با اینکه ما نمی‌توانیم به لحاظ قانونی این افراد را تحت پوشش خود قرار دهیم اما خدمات موردی را دریافت می‌کنند و چندین سال است که در خصوص این افراد با نهادهای ذیربط در حال مذاکره‌ایم. زیرا برای پرداخت مستمری دولت به آنها باید حتما شناسنامه داشته باشند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشتغال را مهمترین ماموریت این نهاد حمایتی دانست و گفت: در سال جاری رقم تسهیلات بانکی کمیته امداد 1000 میلیارد تومان بود که 100 هزار فقره وام اشتغال پرداخت کردیم. خوشبختانه در سال آینده رقم این تسهیلات به 2100 میلیارد تومان رسیده، این در حالیست که در سال آینده از محل بودجه صندوق امداد ولایت نیز به مسئله اشتغال اختصاص خواهیم داد.

فتاح در خصوص پرداخت سبد کالا به مددجویان نیز گفت: در زمینه پرداخت سبد کالا با دولت و وزارت رفاه هماهنگ هستیم و در همین ایام یک سبد کالا از طرف دولت به تمامی تحت پوششین کمیته امداد و بهزیستی و حتی سایر نیازمندان پرداخت خواهد شد که به صورت کالا بوده و وجه نقد نیست.

وی افزود: کمک‌های مردم در جشن نیکوکاری نیز در اولین فرصت تا دو روز اول فروردین ماه 96 در میان مددجویان توزیع خواهد شد. این در حالیست که استان‌های تهران، قم و البرز نیز بن فروشگاه‌های رسمی را خارج از مستمری به مددجویان خود پرداخت می‌کند.

کمیته امداد به هیچ عنوان به فعالیت‌های اقتصادی وارد نمی‌شود

فتاح در ادامه ضمن تاکید بر آنکه کمیته امداد به هیچ عنوان به فعالیت‌های اقتصادی وارد نمی‌شود گفت: کمیته امداد به شدت از ورود به حوزه‌های اقتصادی که به حیثیت کمیته امداد در اذهان عمومی لطمه می زند اجتناب می‌کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به فعالیت مجتمع اقتصادی این نهاد حمایتی اشاره کرد و گفت: فعالیت‌هایی که مجتمع اقتصادی کمیته امداد انجام می‌دهد هم بیشتر در جهت توسعه خدمات کمیته امداد است و فعالیتش در حد امور مددجویی برای مثال فروش فرش مددجویان بوده و اصلا قصد سود در این حوزه را نداریم.

وی ادامه داد: این در حالیست که این مجتمع اقتصادی زمین‌هایی را داشت که ما با بررسی‌هایی که کردیم متوجه شدیم این زمین‌ها مناسب ساخت مسکن مددجویی است و به این ترتیب اجازه ساخت مسکن را به مجتمع اقتصادی دادیم. به این ترتیب تمامی فعالیت‌های این مجتمع باری را از روی دوش کمیته امداد بر می‌دارد و به هیچ عنوان فعالیت اقتصادی به شکل کلان نیست.

کمیته امداد فراجناحی و فراقومی عمل می‌کند

وی در ادامه عنوان کرد: به شدت مراقبت می‌کنیم که کمیته امداد در جناح بندی‌های سیاسی و انتخاباتی وارد نشود و بارها اعلام کرده‌ایم که کمیته امداد فراجناحی و فراقومی عمل می‌کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه عنوان کرد: در انتخابات دوره پیش مجلس شورای اسلامی به شدت تاکید داشتم که کارمندان امداد حق ورود در مسائل انتخاباتی را ندارند. با این حال 97 نفر متخلف در دوره قبلی شناسایی شدند که 17 نفر آنها را اخراج کردند. در انتخابات ریاست جمهوری نیز به همین روش ادامه خواهیم داد و از مواضع خود کوتاه نمی‌آییم.

فتاح ادامه داد: اجازه نمی‌دهم از عواطف تحت پوششین و نام کمیته امداد استفاده انتخاباتی و تبلیغاتی شود.

وی در خصوص آنکه نامش بارها در لیست‌های انتخابات ریاست جمهوری برخی احزاب تکرار شده است گفت: بارها گفته‌ام کاندید نتخابات نمی‌شوم و حتی نامم در این لیست‌ها را هم از طریق سایت‌ها می‌بینم.

آماری از تعداد خانه‌های تاریخی و میراث فرهنگی متعلق به امداد نداریم

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص املاک تاریخی این نهاد نیز گفت: از املاکی که تحویل کمیته امداد شده مراقبت می‌کنیم و این املاک از طریق مصوبه معروف نخست وزیری و یا از سوی امام راحل و یا رهبری به عنوان پشتوانه ایتام و نیازمندان به امداد داده شده است که بعضا مسائل حقوقی خود را دارند که در حال پیگیری آنها هستیم.

فتاح ادامه داد: اگر از سوی شهرداری یا سازمان میراث فرهنگی نامه‌ای و یا حتی تذکری به ما داده شود طبق آن عمل خواهیم کرد اما باید بدانند ما علم غیب نداریم که هر خانه‌ای که 60 یا 50 سال قدمت دارد میراث فرهنگی و تاریخی است.

وی همچنین تاکید کرد: تا کنون اگر هر ساخت و سازی در این املاک صورت گرفته حتما با اجازه شهرداری بوده است. هم اکنون هیچ آماری از تعداد خانه‌های تاریخی و میراث فرهنگی متعلق به امداد نداریم و در مورد هیچ یک از آنها هم خلاف قانون عمل نکردیم.  

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین در خصوص وضعیت دفاتر خارج از کشور این نهاد حمایتی گفت: در حال حاضر حضور نیروهای ایرانی در دفاتر خارج از کشور به عدد صفر نزدیک شده است و تمامی کارکنان این دفاتر بومی شده‌اند؛ این در حالیست که زمانی عزم مان را برای بستن و تعطیلی این دفاتر جزم کرده بودیم که وزارت امور خارجه مدعی شد که وقتی این دفاتر باری بر روی دوش کمیته امداد نیست و حتی ریالی پول به آنها نیز منتقل نمی‌شود چرا آنها را ببندیم در حالیکه برخی از آنها عملکرد بسیار خوبی داشته و اثرات مثبتی را در آن کشور بر جای گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: حتی اگر دفاتر در بعضی از کشورها بسته شده هم بنا به دلایل سیاسی بوده، یعنی رابطه نظام جمهوری اسلامی به هر دلیلی با آن کشور دچار وقفه شده و ما نیز بنا به دلایل دیپلماسی دفتر را تعطیل کرده‌ایم. در هر صورت فعالیت دفاتر خارج از کشور متوقف و یا کند شده‌اند و به هیچ عنوان قصد توسعه آنها را نداریم.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.