انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 38781 | تاریخ : ۱۳۹۶/۳/۱۸ - 14:13
تروریست ها، ذهن ما را پاره پاره می خواهند

تروریست ها، ذهن ما را پاره پاره می خواهند

دیگر تفکر داعش بیش از اینکه در پی بدن های پاره پاره باشد،درپی ذهن هاو روح های دریده شده است.

قانون-میرا قربانی فر/ روزنامه نگار

«جمعه شب، شما یک زندگی استثنایی - عشق زندگی من، مادر پسرم را از من گرفتید_ ولی من نفرت را به شما هدیه نمی دهم. من شما را نمی شناسم و نمی خواهم که بشناسم، روح شما مرده است. نه، من موهبت نفرتم را به تو ارزانی نخواهم کرد. می دانم که خواستار آن هستی، اما پاسخ دادن به نفرت با خشم، قربانی را با همان نادانی که تو صاحبش هستی، یکسان می کند. تو می خواهی که من بترسم، به هم‌میهنانم با بی اعتمادی نگاه کنم، آزادی را فدای امنیتم کنم. اما سخت در اشتباهی. ما دو نفریم،پسرم و من.اما ما ازتمام ارتش های دنیا قوی تریم.دیگر وقت بیشتری ندارم که به شما بدهم.بایدبه ملویل که داردبیدارمی شود،برسم.هنوزهفده ماهه نشده است.اومثل هرروز باید عصرانه اش را بخورد،بعدمثل هرروزبایدبرویم بازی کنیم واین پسرک درتمام زندگی اش با آزادی وخوشبختی‌اش شما را خوارخواهد کرد.چون،شما نفرت ازخودرادراونیزنخواهید یافت».

بخشی ازنامه آنتوان لیریس ،روزنامه نگار فرانسوی که همسرش رادرحملات 13 نوامبر 2015 در پاریس ازدست داد.

 آنچه دیروز و درتهران رخ داد ،بخشی از تلاش برای رسیدن به هرج و مرج به روش داعش است.عملیات تروریستی دیروز در تهران آزمونی است برای ملت ایران.سرزمینی که در 4 دهه گذشته با دست های به هم پیوسته، اندوه های زیادی را از سر گذرانده است. ملتی که 8 سال بی امان از خاکش دفاع کرده است و سرزمینی که به مدد مردمانش در مقابل تحریم ها و حملات تروریستی کور مقاومت کرده است.
این سرزمین برای سال ها شاهد حملات لجام گسیخته گروهکی بود که سعی می کرد آرامش و امنیت این سرزمین را دستخوش بحران کند و حال به نظر می رسد بعد از اینکه گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات تروریستی دیروز را در مجلس ایران و حرم امام (س)برعهده گرفته است، خشم سلفی ها و تندروهای افراطی منطقه می خواهد ایران را به گردابی بکشاند که بارها پیش از این از آن سربلند بیرون آمده است. در این میان نباید از یاد ببریم که پیش از تهران، شهرهای نیویورک، بوستون، پاریس، بروکسل، برلین، منچستر،مادرید،آنکارا، لندن و کلی شهر در خاورمیانه طعم تروریسم را چشیده بودند.بنابراین، این حمله تروریستی اتفاق غریبی در دنیای امروز نیست.

تروریست‌های داعشی بیش ازهمه درپی دست یافتن به هرج ومرج هستند،آنان ترس جامعه ومردم را می‌خواهندوازترس مردم برای به مسلخ بردن آزادی آنان ولگدکوب کردن دموکراسی بهره می‌برندو آن گاه که جامعه تصمیم می‌گیرد در ازای دست یافتن به امنیت ازدموکراسی و آزادی خودبگذرد، منکوب کردن آدم‌های جامعه راهی می شود برای تندروهای افراطی تا بنیان‌های سابق را درهم بکوبند واز پس آن، به دستاوردهای خود برسند واین همان تفاوتی است که داعش رااز اسلافش جدامی کند.
داعش سودای حکومتی را دارد که اساسا تعریف آن روشن نیست. هرچند سعی کرده است با تصویب قانون درشهرهایی که درعراق و سوریه در کنترل دارد وهمچنین اعمال حاکمیت، به نوعی نشان دهدکه در پی چیست اما آنچه تصویر می‌کند روشن نیست.داعش همانندطالبان نیست،آنان با فناوري روز مشکلی ندارند تا وقتی که درخدمت خودشان باشد.آنان همچون القاعده عمل نمی کنند و از امپریالیسم و استبداد سخن نمی گویند. تفکر داعش در پی رسیدن به خواسته‌های تکفیری های پیش ازخود نیست بلکه چیزی فراتر از آن را می طلبد.در حالی از اسلام به عنوان چرخ‌های حرکت خود نام می برد که بسیاری از دستورات اسلامی را اجرا نمی کنند.نه تنها اسلام حقیقی که اسلاف‌شان نیز از آن دور هستند، که حتی آن اسلامی که طالبان و القاعده تبلیغ می کنند نیز از آنان دور است.حقیقت این است که دین، این بار به تمامي وسیله ای شده است دردست تفکری که بیش ازهمه منکوب شدن جهان را می خواهد.نقطه عزیمت تفکر داعش نه اشغال کشوری چون فرانسه وآلمان و لبنان که دست یافتن به ترس مردمان این سرزمین هاست.عملیات های تروریستی داعش از پاریس و مونیخ تا تهران و فیلیپین به خوبی نشان می دهد که آنان بیش از آن که در پی به دست آوردن قدرت در یک کشور باشند در پی هرج و مرج تمام عیار هستند.
این تفکر می داند که با ارتش چه کشورهایی مواجه می شود اما دست به عملیات های تروریستی می‌زندتا به جهانیان نشان دهد که می تواند عملیات‌های خودرا به سرانجام برساند.
از سویی دیگر تفکر داعش بیش از اینکه در پی بدن های پاره پاره باشد،درپی ذهن هاو روح های دریده شده است.آن گاه که ترس را در قلب مردمان یک سرزمین بکارند،می توانند آزادی رااز آنان دریغ کنندو اینجاست که نامه روزنامه‌نگار فرانسوی که همسرش را ازدست داده است معنا می‌يابد.در مقابل تفکر داعش،آنگاه منکوب می شویم که آزادی ودموکراسی را به قربانگاه ترس از وجودوحضورآنان ببریم.تفکر داعش شمشیردولبه ای است که یک روی آن دقیقا به سمت بنیانگذارانش است.یک لبه شمیر داعش ،ترس می کاردو لبه دیگر اماهمدلی می آفریند.


همدلی که پیوند عمیقی است میان مردمان یک سرزمین و در نهایت تمام مردمانی که عزیزان‌شان قربانی افراطی گری و تندروی های داعش شده اند. جهان امروزجهان قهرمان‌ها نیست،جهان با هم بودن است وتفکرخطرناک داعش از پیوند آدم ها شکست می خورد.از حضور و ایستادگی آنان کنار یکدیگر عقب رانده می شود. این سرزمین ، مردمانش اکنون بیش از همیشه به پیوندی مشترک و بزرگ نیازمند هستند. همان پیوندی که 8 سال از آنان انسان هایی مقاوم ساخت که یک وجب از خاک خود را تسلیم دشمن نکردند و حال نیز بار دیگر آزمونی دیگر پیش روی ملتی است که در زمان بحران فارغ از رنگ و نژاد و دین و قوم و آیین، زیر یک پرچم و برای یک سرزمین کنار هم و دوشادوش هم می ایستند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.