انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 39143 | تاریخ : ۱۳۹۶/۳/۲۰ - 19:40
سخنان قالیباف در افتتاح خط 7 مترو تهران

سخنان قالیباف در افتتاح خط 7 مترو تهران

قالیباف گفت: کسانی که یک متر خاک جابه‌جا نکرده‌اند حالا می‌خواهند در مورد شهر صحبت کنند.

قانون- محمدباقر قالیباف شهردار تهران در آیین افتتاح خط 7 متروی تهران با اشاره به اهمیت و نکات ویژه در احداث این خط مترو گفت: باید از این پروژه درس بگیریم، در پروژه خط 7 متروی تهران فعل خواستن و توانستن هم صرف و هم عمل شد. 

به گزارش قانون به نقل از تسنیم؛ شهردار تهران با تاکید بر ضرورت تلاش و دل دادن به کار برای رسیدن به مقصد گفت: تا دل پای کاری نیاید اگرچه امکانات، پول و تخصص هم باشد کار به جایی نمی‌رسد اما اگر دل به پای کار آمد و به خصوص این از مکتبی الهی باشد و عقلانیت متصل بر وحی باشد و نه عقلانیت ابزاری آن موقع خواستن و توانستن شکل می‌گیرد و شامل آیه شریفه «یرزقهو من حیث لایحتسب» می‌شود و کارها به گونه‌ای پیش می‌رود که خارج از تصور باشد. 

قالیباف در ادامه با تاکید بر اینکه در 12 سال گذشته تحت فشارهای داخلی و خارجی متعدد بوده‌ایم، بر این نکته تاکید کرد که نباید گله‌مندی‌ها را به مردم منتقل کنیم. 

وی تصریح کرد: کاری به این عظمت انجام می‌شود اما خیلی زخم زبان‌ها شنیدیم، کسانی که یک متر خاک جابه‌جا نکرده‌اند حالا می‌خواهند در مورد شهر صحبت کنند. 

شهردار تهران به دو وعده پیشین خود به مردم تهران اشاره کرد و گفت: به مردم تهران در آغاز مدیریت‌مان دو قول دادیم و پای آن ایستادیم؛ نخستین قول کاهش فاصله شمال و جنوب بود. البته این را نگفتیم که کاهش فاصله ایجاد شود، ما گفتیم نگذاریم این شکاف ایجاد شود اما امروز مدعی هستیم که فاصله شمال و جنوب کاهش پیدا کرده و تمام ابعادی که در حوزه کار شهرداری تهران است این کاهش فاصله ایجاد شده است. 

قالیباف در خصوص قول دوم که به مردم شهر تهران داده است، گفت: قول دوم این بود که در تهران یک چالش بزرگ داریم و باید به آن بپردازیم و برای تمام دوستانی که در دوره جدید مدیریت شهری حضور می‌یابند و آرزومند موفقیت آنها هستیم می‌گویم این چالش آلودگی است. آلودگی خاک، هوا و محیط.

وی با تاکید بر اینکه 80 درصد آلودگی هوای تهران بر اثر متحرک‌ها و خودروها است، گفت: برای رفع آلودگی هوای تهران راهی جز توسعه حمل و نقل عمومی نداریم. 

شهردار تهران تاکید کرد: کسانی که کارشناس نیستند و قلم می‌زنند اغراض سیاسی دارند و از این نکته متاسفم. 

قالیباف یادآور شد: در سال 1385 مصمم شدیم که حوزه حمل و نقل عمومی را در اولویت قرار دهیم و گفتیم که شرایطی ایجاد شود تا هر شهروند با طی فاصله 350 متر به یک ایستگاه حمل و نقل عمومی مترو، اتوبوس یا تاکسی برسد. روزی که این حرف را زدیم بسیاری برابر ما ایستادند اما امروز باید تشکر کنم از مدیریت شهری اعم از اعضای شورای شهر و شهرداری تهران که دست به دست هم دادیم و این موضوع انجام شد. 

وی در ادامه به برخی کم‌لطفی‌ها در خصوص عملکرد شهرداری تهران پرداخت و گفت: کسانی که مغرضانه قلم می‌زنند بدانند که ما به تقاطع غیرهمسطح، زیرگذر و پل و ... نیازمندیم. آن هم با مدیریت غلط شمایی که  هر روز هزار خودرو را به این شهر اضافه می‌کنید و در وظایف خود کوتاهی می‌کنید و بار را به دوش شهرداری می‌گذارید. 

شهردار تهران تصریح کرد: تصور کنید اگر اتوبان امام علی و آزادگان نبود حالا چه وضعیتی داشتیم.

قالیباف به طرح برخی انتقادات از پروژه پل‌های صدر پرداخت و گفت: در خصوص بزرگراه صدر و پل‌های آن مطالعات زیادی شد، بعد از 2 سال مطالعه به موضوع احداث پل رسیدیم، کسانی که می‌گویند بدون مطالعه بوده، با دهان روزه می‌گویم اغراض سیاسی دارند. زمانی مردم تهران اتوبوس‌های حداقلی داشتند اما امروز 11 خط بی‌آرتی‌ داریم. الان با وجود آنکه خط 4 مترو در زیر خیابان انقلاب فعال است و خط بی‌آرتی‌ نیز در این مسیر فعالیت دارد ما هنوز هم شرمنده مردم تهران هستیم. 

در ادامه شهردار تهران به خط 6 مترو تهران اشاره کرد و گفت: خط 6 رکورد مدیریت و کار در مترو را شکست، این خط طولانی‌ترین خط متروی تهران به طول 38 کیلومتر است که در 18 ماه گذشته حفاری این خط به طور کامل انجام و ریلینگ آن به پایان رسیده است و از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی تا امامزاده داوود احداث شده است و بیشتر ایستگاه‌های آن حدود 80 تا 85 درصد ساخته شده است. 

وی به برخی توجهات در شهرداری تهران پرداخت و گفت: موضوع اشتغال،‌اقتصاد مقاومتی، رفع آلودگی، مقابله با تحریم و استفاده از ظرفیت‌های بانکی را شاهد بوده‌ایم. 

قالیباف با تاکید بر اینکه در برخی بانک‌ها دیده می‌شود سرمایه مردم در مسیرهای دیگری صرف می‌شود، گفت: بانک شهر امروز بانک مردم است و به محرومان کمک می‌کند و اگر امروز روزانه 21 هزار نفر در متروی تهران در 3 شیفت کار می‌کنند به خاطر سرمایه‌گذاری بانک شهر می‌باشد که پول مردم را به خدمت مردم آورده است. 

شهردارتهران همچنین با ابراز انزجار از اقدام تروریستی اخیر در حرم مطهر امام راحل و مجلس شورای اسلامی گفت: در برابر دشمنان قداره‌بند هم باید بایستیم و هم باید برترین الگوی مدیریت در خدمت مردم را ارائه دهیم. 

وی تاکید کرد: برای ما مهم نیست کسانی که در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند چه گرایش، دین و مذهبی دارند ما مکلف هستیم به همه مردم خدمت کنیم. مگر آنکه بخواهند به نظام خیانت کنند و در خدمت‌رسانی هم هیچ محدودیتی وجود ندارد و البته محرومان و مستضعفان در این خدمات در اولویت هستند. 

صبح امروز خط 7 متروی تهران به طول 22 کیلومتر از ایستگاه بسیج در تقاطع بزرگراه‌های محلاتی و بسیج تا ایستگاه میدان صنعت با حضور  مدیران شهری به بهره‌برداری رسید.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.