انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
فرهنگ و هنر
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
"پس از برخوردِ جسم سخت به سر" دوباره به روی صحنه می رود
خيز براي تصاحب فصل طلايي!
نامتناهی سازی ذهن در سینما
روايت سكانس هاي در بند!
آغاز ثبت آثار برای شرکت در نخستین جشنواره ملیِ هنرهای دیجیتال
رشد زیر سایه‌ حاشیه ها
ترکیب عشق و سینما با ذائقه شرقی
از فرمان قیصر تا فرمان جوجه فکلی
روایتی از سرگشتی انسانی
کله‌پاک‌کن سینما
وضعيت سيمرغ‌هاي جشنواره مشخص شد
نابودی درک و حضور زیبایی در اثر هنری
بلوغ کارگردانی
فقدان شخصیت داستانی
روزِ فیلم‌هایی که از جشنواره اعتبار می‌گیرند
ميركريمي با «قصر شيرين» به اوج بازگشت
رويارويي انعطاف و اغراق!
وامانده در فرم و مفهوم!
لزوم قانون‌گذاری و نظارت تعاملی در رسانه های مختلف
ديدار با يك ذهن جوان
خط بطلان بر يك گمان!
روز متظاهرانه‌های روشنفکری
صف کشی متـوسط‌ها و ضعیف‌ها
خراشِ فالش بر حنجره موسيقي!
رهایی با فرم‌گرایی
روایتگر زیبای یک فاجعه انسانی
از نگاه کیوریتور
انزواي ژانر وحشت بر پرده نقره اي!
انعكاس سيماي زنان در سيمرغ و سينما
«مردمی بودن» مهمترین ویژگی انقلاب است
آشوبِ ستاره‌هاي خاموش!
اميركبير، فرزند خلف اما ناکام رویاهای ضد استعماری
هنر در بودجه مهجور مانده است
6 ایرانی در فهرست ۵۰۰ هنرمند برتر ۲۰۱۸
طرح مجلس برای وزارت‌خانه‌اي كه متولي است ولي هنر ندارد!
پنجاه ميليون ايراني يك بار هم سينما نرفته اند
آلبوم هاي موسيقي درخواب زمستاني
انیماتوریست شرقی با نگاهی جهانی
هشت کتاب در مینای مهتاب
تقابل جهان دیروز و امروز
پرواز سیمرغ‌ها بر فراز آشیانه!
جدول کامل برنامه نمایش فیلم‌ها در جشنواره فجر
مهرمجوزهای ارشاد پای تئاتر جنجالی
جای خالی و یاد ماندگار
كوتاه آمدن مهدي يراحي در برابر ارشاد
گرته برداري از آمريكايي‌ها در صداوسيما
پیاده شده گان در ایستگاه سلینجر
سطرهاي كتاب در سكانس‌هاي سينما
پشت پرده يك ابطال!
زمان آن رسیده که چرخ صنعت تئاتر ایران به حرکت در آید
بیشتر
کد خبر: 39357 | تاریخ : ۱۳۹۶/۳/۲۲ - 09:04
درخواست طائرپور درباره تتلو

درخواست طائرپور درباره تتلو

آقای روحانی در بحث های مناظره ای انتخابات این دوره خیلی تاثیر گذارتر از دوره قبل صحبت کردند و چهره جذاب تری از خود به عنوان رئیس جمهوری به جامعه بخصوص جوانان نشان دادند.

قانون-فرشته طائرپور در بخش هایی از اظهارات خود در میزگرد روزنامه ایران حرف های جالبی زده است.

به گزارش قانون به نقل از روزنامه ایران ،طائرپور گفته است: آقای روحانی در بحث های مناظره ای انتخابات این دوره خیلی تاثیر گذارتر از دوره قبل صحبت کردند و چهره جذاب تری از خود به عنوان رئیس جمهوری به جامعه بخصوص جوانان نشان دادند. شاید بیشتر به دلیل شجاعت هایشان در بیان برخی واقعیت های ناگفته مانده این اتفاق افتاد، به هرحال این چهره ای بود که در دوره قبل از ایشان کمتر دیده بودیم. شایدهم این شجاعت، واکنش طبیعی ایشان به عزم تخریب رقبا بود که هیچ خط قرمزی را رعایت نکردند و باعث شدند که ایشان هم البته با اعتدال و مراعات همیشگی شان از خط قرمزهای قبلی خود عبور کنند و صحبت هایی را مطرح کنند که حرف دل مردم بود و هیچ گاه از طریق رسانه ملی مطرح نشده بود و احتمالاً بعد از این هم مطرح نخواهد شد. من امیدوارم این شجاعت ادامه داشته باشد برای اینکه حوزه فرهنگ نیازمند یک بازنگری توام با واقع بینی و سپس پشتیبانی شجاعانه است. در ایران نیز مانند همه جوامع صاحب صنعت سینما، فیلمسازان نخبگانی پیشرو هستند و ذهن شان جلوتر از جامعه حرکت می کند. آنها راه های حرکت صحیح مسئولان را بهتر از قشرهای دیگر جامعه می شناسند.

شاید ممیزی ها و محدودیت ها باعث شده باشد که سرعت و قدرت عمل فیلمسازان کم شود اما فهم ذاتی آنها و هنرشان در طراحی هدف و آرمان از بین نرفته است. همین سونامی جوانان که آقای اسعدیان اشاره کردند که نه ابزاری را لازم دارد که از دولت بگیرد و نه اجازه ای را واجب می داند که از دولت بگیرد نشان می دهد که یک جریان دیگری در راه است که می آید تا جلوداری کند. این جریان مثل هر جریان دیگر، خوبی هایی دارد و اشتباه هایی، اما تا وقتی تصورمان این است که بر اساس فرمول های کهنه می توانیم آنها و طرفداران شان را کنترل کنیم از آنها جا می مانیم. مثال آقای مهندس بهشتی درباره بی فایده بودن این روش ها مثال خوبی است که می گوید انگار بخواهیم جلوی سیل، سیم خاردار بکشیم. باید در وزارت ارشاد نگاه روزآمدتری در شوراها و سیاست ها به وجود بیاید و تعریفی که از حوزه فرهنگ می شود منطبق بر واقعیت های روز باشد. امیدواریم این شجاعتی که موتور محرک دولت دوازدهم شده ادامه پیدا کند و بر احساس امنیت در جامعه بیفزاید.

همین طور که آقای امیریوسفی اشاره کرد برخی فیلم هایی که بعد از چندین سال توقیف با نگرانی اکران شدند ثابت کردند که با نمایش آنها هیچ اتفاق منفی و خطرناکی در جامعه نمی افتد. بگذارند محصولات فرهنگی روی اندیشه جریان های فشار و ماموران تخریب هم تاثیر بگذارد. تجربه کرده ایم که این جریان ها با استدلال های منطقی و بحث های اقناعی قانع نمی شوند و کار خودشان را می کنند ولی به هرحال روی نسل جدید آنها می شود تاثیر گذاشت. فرهنگ باید بیش از هر گروهی روی مخالفان خود کار کند. از نظر من وزیر ارشاد بعد از این باید حتی مسئولیت امنیت، مراقبت و هدایت فردی مثل تتلو را هم بر عهده خود بداند. این یک واقعیت است که در حوزه موسیقی و سینما و تئاتر کسانی حضور دارند که شاید ما کارهایشان یا شخصیت شان را نپسندیم ولی به احترام آن چند میلیون علاقه مندی که به هر دلیلی دارند نمی توانیم وجودشان را نادیده بگیریم. چقدر خوب است که هر چیز در جای خودش قرار بگیرد و هر چیزی با آداب خودش رعایت شود. اگر در جامعه آنقدر آزادی باشد که هرکدام از اینها راه خودشان را با رعایت ملاحظات اجتماعی و اخلاقی پیدا کنند و ارتباط با مخاطب خودشان را برقرار کنند و دولت ها هم از میان آنها نمونه های هم شان و همسو با خود را مورد توجه قرار دهند، دیگر با پدیده های غیر متعارفی که در این دوره از انتخابات دیدیم شوکه نمی شویم. باید دولت نگاه روز آمدتر و بازتری نسبت به این جریان ها و آدم ها و تفکرها داشته باشد و بتواند با همان شجاعتی که در آستانه دولت دوازدهم جرقه هایش زده شد به کارش ادامه دهد و در صدور مجوزها و بستر سازی های فرهنگی اش قاطع تر عمل کندو پای مجوزهایی که می دهد بایستدو اعتبار آن را بالا ببرد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.