انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 40798 | تاریخ : ۱۳۹۶/۳/۳۰ - 20:28
پيام حمله موشكي فراتر از داعش بود

پيام حمله موشكي فراتر از داعش بود

اقدام سپاه فراتر از یک پاسخ است. امید داریم آمریکایی‌ها و دوستان‌شان در منطقه این پاسخ را صحیح دریافت کنند. این پاسخ تنها یک هشدار نرم بود، هشدار سخت در راه است

قانون-احمد شوهاني / عضو كميسيون امنيت ملي مجلس نهم

حمله غرور آفرين موشكي سپاه پاسداران به مواضع گروهك تروريستي داعش در بهترين زمان ممكن و در قالب پاسخگويي به رفتار جنايت آميز آن‎ها در تهران صورت گرفت. حمله موشكي سپاه پيام خاصي براي اربابان اين گروهك‎ها به همراه داشت زيرا جمهوري اسلامي ايران در دو كشور سوريه و عراق نيروهاي داعش را در چنگ خود دارد و نيازي به اين‎گونه رفتار عليه آن‎ها نيست.

ایجاد فضای رعب و وحشت برای تروریست‌های تکفیری داعش جهت جلوگیری از افزایش قدرت آن‌ها ضروری است و خوشبختانه این اقدام مقتدرانه سپاه در همین راستا زمینه ترس و ناامیدی دشمنان را فراهم کرد. این‌گونه اقدامات سبب می‌شود تحرکات دشمنان در نطفه خفه شود و دشمنان ملت ایران هرگز جرات نکنند اقدامی علیه ایران اسلامی انجام دهند. پیام ویژه برای تروریست‌ها این است که این حمله مقتدرانه تنها گوشه‌ای کوچک از توان نظامی گسترده ایران اسلامی است و آن‌ها باید بدانند که در صورت هرگونه تحرکات ضد‌ملت ایران، با پاسخی بسیار کوبنده‌تر از شلیک این چند موشک مواجه می‌شوند.

اقدام سپاه فراتر از یک پاسخ است. امید داریم آمریکایی‌ها و دوستان‌شان در منطقه این پاسخ را صحیح دریافت کنند. این پاسخ تنها یک هشدار نرم بود، هشدار سخت در راه است. اکنون وقت آن رسیده است که آمریکایی‌ها پاسخ ایران را شوخی نگیرند چون ملت ایران اراده کرده است با اقتدار به دشمنان قسم خورده نظام سیلی بزند.

سپاه پاسداران جمهوري اسلامي هرگاه احساس كرده با استفاده از توان دفاعي و بازدارندگي خود مي‎تواند اقتدار جمهوري اسلامي ايران را فراهم كند، دست از كار نكشيده و با قدرت وارد ميدان شده است. سپاه پاسدارن بيش از حمله موشكي به مواضع داعش در سوريه، حملات موشكي را نيز عليه گروهك منافقين انجام داده بود.

اقدام غرور آفرين سپاه پاسداران جدا از پيام‎ها و خط و نشان‎هايي كه براي اربابان داعش ارسال كرد، قدرت بازدارندگي و دفاعي كشور را براي بدخواهان و توطئه گراني مانند عربستان و رژيم صهيونستي كه به دنبال ايجاد ائتلاف عليه جمهوري اسلامي ايران بودند به همراه داشت. بدون شك جمهوري اسلامي ايران پيشگام از ساير كشورها به دنبال ثبات و آرامش، و مخالف دخالت بيگانگان و كشورهاي غربي حامي تروريست در سطح منطقه است.

متاسفانه برخي اقدام سپاه پاسداران را به نقض توافق بين المللي برجام ارتباط مي‎دهند، اين در حالي است كه برداشت اينچنيني عليه منافع ملي است. در شرايط كنوني افكار عمومي نسبت به داعش حس خوبي ندارد و با جريان يا كشوري كه بخواهد به صورت حقيقي با آن‎ها مبارزه كند همراهي خواهد كرد. با توجه به اتفاقات تروريستي تهران بهانه‎اي در دست هيچ كدام از نهادهايي كه ادعاي حمايت از حقوق بشر دارند، وجود ندارد. از همين رو مي‎توان گفت كه سپاه پاسداران بهترين زمان و استراتژي ممكن را براي انجام عمليات خود انتخاب كرد.

پيام ديگري كه حمله موشكي سپاه پاسداران به مواضع داعش به همراه داشت، قدرت بازدارندگي و توان دفاعي جمهوري‎اسلامي ايران در سطح منطقه و نسبت به قدرت‎هاي جهان است. بدون شك، زماني كه دشمنان ايران قدرت تهاجمي نهادهاي دفاعي كشور از جمله سپاه پاسداران را ببينند، به قدرت كشور پي‎خواهند برد و در آينده در اعلام مواضع و اظهار نظرهاي خود پيرامون جمهوري اسلامي ايران دقت نظر بيشتري خواهند داشت.

سپاه پاسداران و جمهوري اسلامي در صورت نياز و بروز خطا، دوباره به دشمنان خود به شكل‎هاي مختلف ضربه خواهند زد اما در شرايط فعلي با توجه به اينكه بازتاب خبر حمله، در رسانه‎هاي مختلف به خوبي ديده شد اين موضوع بيانگر آن است كه پيام ما به خوبي به دشمنان رسيده و نياز به ادامه اين رفتار نيست.

اقدام موشكي سپاه پاسداران دستاوردهاي فراواني براي كشور و نظام به همراه داشت. جدا از دستاوردهاي برون مرزي موضوعي كه بعد از عمليات سپاه پاسداران به وضوح در ميان مسئولان نظام و دولت بدون در نظر گرفتن تفكر و ديدگاه سياسي و جناحي آن‎ها ديده شد وفاق و وحدت ملي ميان تمام ايرانيان بود. دنيا بايد بداند جمهوري اسلامي ايران با جهان به دنبال جنگ نيست وما به دنبال بازدارندگي هستيم. اين اقدام سپاه براي تمامي افراد و حتي كساني كه خارج از مرزها زندگي مي‎كنند قابل دفاع و مورد تاييد بود.

ارسال دیدگاه شما

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.