انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 41074 | تاریخ : ۱۳۹۶/۴/۱ - 19:25
دوقطبي انقلابي-انقلابي!
تندروي‌هاي بخشي از جريان محافظه‌كار، اعتراض همفكران‌شان را برانگيخت

دوقطبي انقلابي-انقلابي!

اعتراض خودي‌ها به خودسري‌ها

قانون- یکی از خطرناک‌ترین رویکردهایی که می تواند به یک جامعه آسیب وارد کند، دوقطبی کردن جامعه و تلاش برای ایجاد بلوک های مختلف فکری، اقتصادی و عقیدتی در یک جامعه است. وجود افکار متفاوت می تواند به پیشرفت یک کشور و جامعه منتهی شود اما این تفاوت افکار، اگر بن مایه خیروشر به خود بگیرد و همچنین قطب خوب و بد را بازآفرینی كرده و یکی از طرفین خود را به دلایل عقیدتی یا ارزش‌های دیگر، برتر از جمع دیگر تصور کند، آسیبی است که درطول زمان منجر به کنش های عصبی از سوی هر کدام از قطب‌ها می شود و شاید بی دلیل نبود که رهبر معظم انقلاب نیز پیش از این هشدار دادند که از دو قطبی کردن جامعه باید پرهیز کرد. رفتاری که منجر به دوقطبی شدن جامعه می شود، بارها توسط مردم به عقب رانده شده است و دست‌كم در سه انتخابات پیاپی اخیر، خود مردم بودندکه نشان دادند در بازی خطرناکی که در حال تدارک است، ورود نخواهند کرد. اما حال به نظر می رسد موضوع دوقطبی کردن جامعه و رسیدن به دستاوردها از این طریق، کار دست طراحان آن داده است.در حالی که موضوع دوقطبی کردن در جامعه شاید به مدت‌ها پیش از سال های اخیر باز گردد. روزگاری که خودسری ها از سینما تا سیاست، فرهنگ و اقتصاد را فرا گرفته بود و بخشی از جامعه خود را صاحب تفکری می دانست که باید سهم بیشتری از انقلاب را صاحب می شد و این سهم خواهی گاه با رويكردهاي اقتصادی یا با منفعت مالی نبود بلکه باور داشت باید تفکرش را بر صدر بنشاند.

شايد مردم فراموش كرده باشند ولي بي شك اهالی رسانه‌هايي كه رخدادهاي مختلف را در تاريخ ثبت کرده‌اند به ياددارندكه خودسرها و آن‌هايي كه خود را امت حزب‌ا... مي‌خواندند، در بازه‌هاي مختلف زماني چه فعاليت‌هاي فراقانوني را در جامعه رقم زدند.آن‌ها برخي اوقات فعاليت‌هايي را در دستور كار قرار مي‌دادند كه نه تنها به جريان‌هاي مختلف ضربه وارد مي‌كرد، بلكه منافع ملي را زير سوال برده و سبب مي‌شد تا بزرگان نظام نيز به اين نوع عملكرد اعتراض كنند. اين طيف همزمان با روي‌كار آمدن احمدي‌نژاد به بدنه‌نظام ورود كردند و به نوعي از كف‌خيابان‌ها جمع شدند ولي تفكر آن‌ها همچنان در جامعه سرگردان بود.

اين طيف با آمدن روحاني دوباره جان‌تازه‌اي را در كالبد خود دميده‌اند و گاهي نيز زخمي بر بدنه جامعه زدند. مانند حمله به ماشين‌رييس‌جمهور و علي‌مطهري، تسيخر سفارت سعودي و تخريب كنسولگري عربستان در مشهد و اقداماتي از اين قبيل در پرونده آن‌ها ثبت شده‌است.

اما بعد از بيانات رهبرمعظم انقلاب در ديدار با دانشجويان كه فرمان آتش به اختيار را صادر كردند، بخشي از اين جماعت با برداشت‌‌هاي خوداجتهادي، شروع به حاشيه سازي در فضاي كشور كردند.

دوقطبي انقلابي- انقلابي

سطح پايين تفكرات بانيان اين اقدامات كه فرمان آتش به اختيار رهبري را به ورود بانوان به ورزشگاه‌ها تعبير كرده‌بودند، سبب شد تا همفكران آن‌ها نيز به اين كوتاه فكري انتقاد و اعتراض كنند.در همين راستا، در پی حواشی به وجود آمده توسط انصار حزب ا... به ریاست حسین ا... کرم، انصار حزب‌ا... مشهد با صدور بیانیه ای اعلام کرد که حضور یا عدم حضور بانوان در ورزشگاه‌ها اولویت کشور نیست ولی این حضور باید با رعایت موازین شرعی و قانونی همراه باشد.

هشدار تندرو به تندرو

اما اين اقدام تا جايي مورد انتقاد قرارگرفت كه شخصيت‌هاي معروف به تفكرهاي محافظه‌كار و دلواپس نيز فرياد زدند و اعتراض كردند.در همين‌راستا حميد‌رسايي در پست اينستاگرامي خود نوشت:«جناب ا...‌کرم! متاسفانه برداشت غلط و شاذ حضرتعالي از سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص آتش‌به‌اختياربودن نيروهاي فرهنگي و نصب اين بنر که برخلاف فهم بيشتر قريب به اتفاق نيروهاي انقلابي و اقدامات خودجوش فرهنگي آن‌ها و پيشنهادهاي موثر ايجابي ايشان در اين خصوص بوده، خوراک قابل توجهي براي رسانه‌هاي معاند به‌ويژه در فضاي مجازي فراهم کرده است که اميدوارم توضيحات اصلاحي شما مانع سوءاستفاده‌هاي بيشتر معاندان شود».

تهديد ا... كرم

بسيج دانشجويي دانشگاه صداوسيما نيز در بيانيه خود خطاب به ا...كرم نوشته‌بود:«چندمدتي است که دل جريان انقلابي از دست اقدامات شما و اطرافيان‌تان خون است. اميدواريم توصيه بزرگان در اصلي و فرعي کردن امور را جدي گرفته و از انجام کارهاي دشمن‌شادکن بپرهيزيد».

در اين بيانيه با اشاره به اينكه ماه رمضان فرصت خوبي براي توبه است و توبه يعني بازگشت از کارهاي غلط و اشتباه و ناصواب، خطاب به ا...كرم آمده است: «هرچند شب‌هاي قدر را از دست داديد اما همچنان درهاي رحمت الهي بر روي شما باز است. تابلوي خود را عوض کنيد، بنري در دست بگيريد و در سطح شهر بچرخيد و از امت حزب‌ا... عذرخواهي کنيد و از خداوند طلب مغفرت نماييد. توبه کنيد پيش از آنکه امت حزب‌ا... درباره شما و دوستان‌تان طبق بند ميم وصيت‌نامه امام عمل كنند».اي كاش اين دانشجويان نامه‌اي نيز براي منصور ارضي كه پايگاه و مركز لجستيكي ا...‌كرم در مسجد اوست مي‌نوشتند و از اين فرد نيز مي‌خواستند از خشنوديي كه براي گرداندن اين بنر در مسجد ارك از خود نشان داد، توبه كند.

انشقاق درون گروهي

همان‌گونه كه از نوشتار بالا مشخص است، حزب‌اللهي‌ها كه به دنبال انشقاق در ميان مردم جامعه و ايجاد دوقطبي انقلابي-غيرانقلابي بودند، امروز خود دوشقه شده‌ و به جان يكديگر افتاده‌اند. حال بايد منتظر ماند و ديد كه ا...‌كرم و دارودسته‌اش به اين انتقادهاي درون گروهي اعتنايي مي‌كنند يا به راه‌خود ادامه خواهند داد و همان‌گونه كه در بسياري از مواقع، منافع ملي را قرباني اجتهاد خود مي‌كردند، آيا اين‌بار نيز همبستگي دروني خود را فداي تندروي مي‌كنند؟!

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.