انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
روحانی در سازمان ملل پاسخ گستاخی‌های ترامپ را داد
رفتن آخوندی از وزارت راه و شهرسازی خبرخوبی است
رویه مجلس دهم تقدم فروع بر اصول است
منطقه با تروریسم مهاجر مواجه شده است
توافق بدون عکس هم میشود ولی نه برعکس
امین‌زاده انتساب ادعای دیدن هاله نور را تکذیب کرد
ارجاع لایحه CFT به صحن علنی مجلس
وزرای غیر اقتصادی هم تغییر می‌کنند
منطقه با تروریسم مهاجر مواجه شده است
دولت عراق زیر بار لغو روادید نمی‌رود
چهل توصیه FATF با چهار لایحه در ایران
دولت عراق زیر بار لغو روادید نمی‌رود
بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم
باید به نسبت پولی که داریم برای سلامت هزینه کنیم
برنامه‌ای برای دیدار با ترامپ ندارم
شناسایی خانه تیمی ۲۲ تروریست مرتبط با حادثه اهواز
خانواده‌های شهدا اهواز زير پوشش بنیاد قرار می‌گیرند
سيد علي خميني به نجف رفت
حجاب و رابطه با آمریکا باید به همه‌پرسی گذاشته شود
بودجه ۹۸ برای بدترین شرایط آماده می‌شود
روحانی در شورای امنیت شاخه زیتون در دست بگیرد
گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه اهواز خواهیم داد
جزئیات انهدام گروهک تروریستی«حدک»
کاهش درآمدهای دولت در سال ۹۸
همه عوامل حادثه تروریستی اهواز شناسایی شده‌اند
وعده جایزه هر نفر ۵۰۰۰ دلار برای حادثه اهواز
دوئل دیپلماسی در نیویورک
مسئولیت هرگونه اقدام تروریستی در ایران با آمریکاست
برنامه‌های روحاني در روز اول سفر به نیویورک
درد مردم را نباید سیاسی کرد
سفر روحانی به نیویورک موردتوجه رسانه های غربی
تلاش تروریستها برای قومی نشان دادن حادثه اهواز
حمله تروریستی اهوازباحمایت مثلث عبری،عربی،غربی
شرکتهای تولید کننده دارو نیاز به خارج را کاهش دهند
مانع‌اجراي قانون منع‌به‌كارگيري بازنشستگان چيست؟
از حرکت چهار پشه در بیشه شیران نگران نیستیم
تروریست هاهر چه زودتر به سزای اعمالشان برسند
جدایی خوزستان از ایران رویایی تحقق نیافتنی است
بخشي از عوامل حادثه تروریستی اهواز دستگیر شده‌اند
حضور نمایندگان رهبری در مراسم تشییع شهدای اهواز
خوزستان درسهای فراموش نشدنی به تروریستها ميدهد
هیات دولت دوشنبه را عزای عمومی اعلام کرد
بیانیه وزیر اطلاعات درباره حادثه تروریستی اهواز
کشف سرنخ‌های جدیدی از حادثه تروریستی اهواز
به زودی انتقام مهلکی از تروریست‌ها می‌گیریم
تعداد شهدای حمله تروریستی اهواز 24 نفر است
روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد
حرفهای زیادی برای گفتن در سازمان ملل داریم
اعلام عزای عمومی در خوزستان
شمشير دو لبه يك تريبون
بیشتر
کد خبر: 43837 | تاریخ : ۱۳۹۶/۴/۲۰ - 10:28
قرار نیست با تخریب عده ای از میدان خارج شویم
روحانی:

قرار نیست با تخریب عده ای از میدان خارج شویم

رییس جمهور تصریح کرد که قرار نیست با تخریب و شعارهای عده ای از میدان خدمت خارج شویم.

قانون-

رییس جمهور گفت: قرار نیست با تخریب و شعارهای عده ای از میدان خدمت خارج شویم.

به گزارش خبرآنلاین،حجت‌الاسلام حسن روحانی در جشنواره «عمران سلامت» عنوان کرد: بسیار خوشحالم در هفته‌های پایانی کار دولت یازدهم در این جشنواره مهم «عمران سلامت» امروز در محضر شما فرهیختگان، اساتید، روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزیر محترم همه خیرین مخلص در این جمع می‌توانم نکاتی را به عرض برسانم. از آغاز دولت یازدهم با توجه به همه سختی‌ها و مشکلاتی که در آغاز دولت با آن مواجه بودیم شرایط اقتصادی سخت و وضع اقتصادی پیچیده کشور را ایجاد کرده بود.

اهم اظهارات ریاست جمهوری را به نقل از خبرگزاری ها در ادامه بخوانید:

*شرایطی که برای رکود تورمی در کشور شاهد بودیم و مساله تحریم و وضع محیط زیست و نگرانی‌ها و مشکلاتی که در بخش سلامت با آن مواجه بودیم از موانع پیش رو بود. در ۶ ماهه دوم سال ۹۲ که آغاز مسئولیت دولت یازدهم بود، تقریبا موفق شدیم برای مسائل مهم و اساسی کشور تصمیم بگیریم. برخی از آن تصمیمات به موقع و در چارچوب زمانی اجرا شد و برخی با تاخیر اما موردی نبود که ما نتوانیم از پیچ و خم‌ها و مشکلات عبور کنیم.

*اولین قدمی که لازم بود کشور آن را حل و فصل کند، مساله تحریم بود برخی در مقام شعار ممکن است حرف‌هایی بزنند اما عاملی که حتی برای تجهیزات پزشکی ما با آن مواجه و روبرو بودیم فشار تحریم خارجی بر کشور بود که بیرحمانه بر ملت ایران وضع شد. فشار تحریم علیرغم ادعای غرب فشار بر دولت نبود بلکه فشار بر زندگی مردم بود.

*وقتی نفت ما تحریم می‌شود و درآمد کشور کاهش پیدا می‌کند یعنی تاثیر بر همه خدمات دولت که منابع آن مالیات و نفت است وقتی نفت و درآمد و رشد اقتصادی نیست گرفتن مالیات هم خیلی سخت و گاهی ناممکن می‌شود. تصمیم ما بر این شد که ظرف مدت یکسال با مذاکره تحریم را حل کنیم. خیلی حرف‌ها زده می‌شد به این راه کاملا اطمینان داشتم می‌دانستم در این مسیر می‌توانیم و موفق شویم در کمتر از ۱۰۰ روز به توافق موقت دست یابیم و برای توافق دائم پیش‌بینی ۱ سال کردیم و امکان‌پذیر بود اما پیچ و خم‌هایی ایجاد شد که این زمان طولانی‌تر شد.

* به هرحال این مساله اول بود که ملت ایران با قدرت، وحدت و پشتیبانی خود از دیپلمات‌ها نشان داد در برابر نقشه قدرت‌های بزرگ قدرت پیروزی دارد و این قدرت پیروزی خود را به نمایش گذاشت. هرگاه بخواهیم در امر مهمی پیروز شویم نیاز به موافقت مردم، همراهی آن‌ها، هدایت رهبری و فداکاری کارگزاران دارد.

*اگر بنا بود با چهار فحش و شعار وزیر امور خارجه از میدان بیرون رود برجام محقق نمی‌شد. به وزیر امور خارجه در سایت‌ها، روزنامه‌ها و همچنین در مراسم ۲۲ بهمن در خیابان‌های تهران توهین کردند. آدم به خاطر شعار عده‌ای از میدان خدمت خارج نمی‌شود. امام در رابطه با حادثه‌ای که قبل از انقلاب اتفاق افتاده بود گفت شخصی که می‌خواهد در جامعه خدمتی بزرگ انجام دهد باید خود را برای فحش خوردن آماده کند. فحش دادن عده‌ای محدود، به خاطر تلاش مثمرثمر برای کشور است.

*شما فکر می‌کنید اگر کسی بخواهد در کشور تحول ایجاد کند آمریکا و اسرائیل و برخی کشورهای معاند منطقه او را آرام می‌گذارند. ما باید خود را برای چنین شرایطی آماده کنیم. برای ما هدف، صلاح کشور و ملت ایران و منافع جمهوری اسلامی ایران است. ما چه در منطقه و خارج از منطقه دشمن داریم باید با هم و دست به دست هم حرکت کنیم. نباید در برابر عده‌ای قلیل که به ناحق بلندگوهای بزرگ در دست دارند، بترسیم. به هرحال شرایط اینگونه است و این‌ها بلندگو دارند. ما ملت بزرگ و ایثارگری هستیم که به ملت منطقه نیز کمک کردیم.

*در سخت‌ترین شرایط اقتصادی دولت به ملت عراق کمک کردیم. وقتی می‌گویند کمک به ملت عراق بعضی فکر می‌کنند فقط فداکاری جانی است. درست است عده‌ای فداکاری جانی کردند که باید سپاسگزار باشیم اما حقوق این‌ها و سلاح این‌ها را چه کسی تامین کرد. وقتی دولت عراق با داعش می‌جنگید سلاح این‌ها را در شرایط تحریم چه کسی تامین می‌کرد. همچنین به دولت سوریه هم کمک کرد.

*ما می‌شنویم که یک موشکی از خاک ما یکی از مراکز تروریست‌ها را هدف قرار داد، بله درست است آنهایی که موشک را پرتاب کردند و غیره مهم هستند اما موشک را چه کسی درست کرد؟ دولت و وزارت دفاع موشک‌ها را ساخته‌اند. پول آن را بخش اقتصادی کشور تامین می‌کند. کار بزرگی در دولت یازدهم انجام شد. یک بار وزیر دفاع اعلام کرد سلاح‌های راهبردی تولید شده در دولت یازدهم هشتاد درصد کل سلاح‌های دولت‌های قبل است؛ منتها ما در بعضی بخش‌ها نیاز نمی‌بینیم برای مردم توضیح و شرح دهیم.

*یکی از قدم‌هایی که از ماه‌های اولیه در دولت یازدهم برداشته شد، مسائل مهم بهداشتی و زیست‌محیطی بود. بحث درمان که ما می‌گوییم اول بحث بهداشت است. نباید بگذاریم مردم مریض شوند؛ اگر بیمار شدند باید درمان شوند. اولین برنامه‌ریزی این است که چطور بیماران کاهش پیدا کنند. این خیلی مهم است. هم به جسم مردم مربوط است، هم روح. این جسم و روح تنها مربوط به وزارت بهداشت نیست که بار سنگینی را بر دوش دارد؛ بسیاری دستگاه‌ها مسئول هستند یک بخشی سازمان استاندارد یک بخش صنعت، یک بخش کشاورزی است.

*در بخش بهداشت باید تلاش کنیم مردم ما سالم بمانند چون به قول علما اصل بر سلامت است. اصل بر این است که انسان سالم به دنیا می‌آید سالم ادامه حیات بدهد. حالا یا ضعف جسمی هست یا روحی یا بیماری واگیر خطرناک آمده یا عوامل ارثی دارد.

*اگر دولت یازدهم برای دریاچه ارومیه به عنوان اولین قدم دولت یازدهم قدمی را بر نمی‌داشت دریاچه ارومیه یک سال پیش به طور کامل خشک شده بود. اگر روند گذشته بود مثل سال‌های قبل ادامه می‌یافت و این لایروبی‌ها انجام نمی‌شد و آب سد‌ها را بر دریاچه ارومیه بار نمی‌کردیم و کشاورزی متوقف نمی‌شد و سوبسید به کشاورز برای توقف کشت پرداخت نمی‌کردیم و مثل دولت دهم نسبت به آن بی‌تفاوت بود یک سال پیش دریاچه خشک شده بود. بعد هر طوفانی دز منطقه می‌شد طوفان نمک راه می‌افتاد. فقط بحث آذربایجان شرقی و غربی و زنجان و قزوین نبود ۱۴ میلیون نفر از مردم مناطق غرب کشور تحت تاثیر طوفان‌های نمک قرار می‌گرفتند. تمام محصولات کشاورزی از بین می‌رفت. مردم ناچار به مهاجرت می‌شدند؛ چطور می‌خواستیم درمان کنیم؟

*راجع به دریاچه ارومیه به من می‌گفتند چرا دریاچه ارومیه را آنقدر اهمیت می‌دهید؟ درست می‌گویند برای هامون و هور العظیم هم تلاش شده و تلاش باید بیشتر شود. اما در عین حال مساله دریاچه ارومیه فاجعه ملی می‌شد این تصمیمی بود که دولت اتخاذ کرد.

*یکی از تصمیمات مهم در زمستان سال ۹۲ طرح تحول سلامت بود این طرح از اوایل سال ۹۳ اجرایی شد. طرح تحول سلامت در شرایطی شرایط تحریم و سختی آغاز شد.

*در سال ۹۳ تا ما آمدیم تنفس کنیم با کاهش کم‌سابقه قیمت نفت مواجه شدیم، هنوز هم تحت فشار نفت ۱۲۰ دلاری الان می‌گوییم وضع خوب شده و نفت ۴۴ دلار است. یعنی یک سوم قیمت نفت گذشته است. همه آنهایی که متکی به نفت بودند حتی عربستان دچار مشکل شدند. اما در عین حال دولت توانست با همه مشکلات در حالی که از صندوق هم استفاده نکرد، مواجه شود.

*شما می‌دانید ما در دولت یازدهم ۴۰ میلیارد دلار پول به صندوق ریختیم. این هم از عجایب است، می‌خواستم بگویم اسلام ولی تاریخ ایران است. ما قرار بود در روزهای سختی پول برداریم؛ اما ما در روزهای سختی هم ناچار شدیم پول بریزیم به صندوق یعنی به جای اینکه در این چند سال تحریم از صندوق پول برداریم به آن پول تزریق کردیم. ما در دولت یازدهم در شرایط تحریم پول به صندوق ریختیم بیش از پولی که دولت‌های قبلی ریخته بودند در عین حال توانستیم تورم را مهار کنیم و به رشد اقتصادی برسیم و رشد اقتصادی سال ۹۵ فوق العاده بود طبق اشاره مرکز آمار ۸. ۳ طبق نظر بانک مرکزی ۱۲. ۵ درصد رشد داشتیم.

*طرح تحول را هم با هر سختی و مشکلی دولت ادامه داده البته مشکلاتی هست که طبیعی است‌‌ همان طور که گفتم بودجه جاری و عمرانی ما بخش بزرگی به رفاه و بازنشستگی‌ها و به بخش‌های مختلفی که نیازمند کمک به اقشار محروم هستند مربوط می‌شود.. دومین بخشی که پرهزینه است بخش آموزش و بهداشت و دفاع است این چهار بخش پر هزینه است.

*طرح تحول سلامت یکی از آن‌ها است آموزش یک بخش دفاع یک بخش است. با این حال نگذاشتیم این طرح متوقف شود بحث طرح تحول بحث پول نیست اساس طرح تحول بر می‌گردد به پزشکان عزیز و پرستاران پر تلاش و مسئولان بیمارستان‌ها و روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های پزشکی ما و تلاش نیروی انسانی ما هر جایی نیروی انسانی ما پای کار باشد، موفق می‌شود با پول همه چیز حل نمی‌شود اگر خود اقای هاشمی تلاش مضاعف نمی‌کرد این طرح موفق نمی‌شد. در این طرح جزو پرکار‌ترین وزرای ما در دولت یازدهم و جزو پر سفر‌ترین وزرای ما بود. من واقعا وقتی در طول هفته می‌دیدم شنبه غرب یکشنبه شرق کشور است و همیشه در حال تحرک است برای اینکه نقص ها را برطرف کند به او افتخار می کردم.

*حضور افراد، بالای سر این طرح خیلی مهم است. گاهی به من می‌گویند فلان کار را برای اینکه شما می‌خواستید سفر بیایید انجام دادند. شب‌های آخر تا صبح کار کردند تا انجام شد. خب یکی از برکات سفر همین است. بنا هست اگر مشکلی هست ما حل کنیم این سفر‌ها بسیار تاثیرگذار بود. برای پیشرفت کار‌ها همراهی کادر پزشکی و درمانی در کشور مهم بود. تلاش پزشکان ما در سراسر کشور در نقاط محروم اگر این حرکت‌ها انجام نمی‌شد طرح نا‌موفق بود.

اخبار تکمیلی متعاقبا منتشر می شود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.