انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 51715 | تاریخ : ۱۳۹۶/۶/۱۴ - 13:05
كمك بهارستاني به دیپلمات ها
همياري مجلس با دستگاه ديپلماسي براي حل مشكلات بين‌المللي در دستوركار است

كمك بهارستاني به دیپلمات ها

نمايندگان در ديدار باسفراي آلمان و استراليا، از حل‌بحران مهاجران ايراني تا مقابله با آمريكا را پيگيري كردند

قانون- گروه سیاسی

ديدارهاي متفاوت نمايندگان مجلس با شخصيت‌هاي ديپلماتيك كشورهاي ديگر در اين روزهايي كه ايالات متحده سعي دارد تا به كشورمان فشار وارد كند، مي‌تواند راهكار مناسبي براي بهبود و تقويت روابط با ساير كشورها باشد و به نحوي اين روند پيش برود كه از پتانسيل‌ كشورهاي مختلف براي مقابله با اين فشارها استفاده شود.

تبليغ آزادي در ايران

در همين راستا، روزگذشته نيز ديپلماسي پارلماني در مجلس‌دهم ادامه داشت و «محمود صادقی» و «اسفندیار‌اختیاری»، به ترتيب با سفراي استراليا و آلمان ديدار كردند. اختياري، نماینده زرتشتیان در اين ديدار به میشايیل کلور برشتولد گفت: «اقليت‌های دینی از حقوق و آزادی‌های اساسی برخوردار بوده و مدارس ویژه خود را دارند».اختیاری در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مناسبات دو کشور گفت:«روابط ایران و آلمان مناسباتی تاریخی و ریشه‌دار بوده و دو کشور از ارتباطات دوستانه بسیار خوبی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی برخوردارند».نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تاکید بر توانمندی‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف افزود: توسعه و تقویت همکاری‌های ایران و آلمان در عرصه‌های موردعلاقه، به نفع مردم دو کشور است.وی ادامه داد: بر اساس قانون اساسی جمهوری‌اسلامی ایران، همه اقلیت‌های دینی از جمله زرتشتیان از حقوق و آزادی‌های اولیه و اساسی برخوردارند و در عمل به فرایض دینی در عبادتگاه‌های مخصوص به خود آزاد هستند و مدارس ویژه خود را دارند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش و جایگاه مجلس‌شورای اسلامی در ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: همه نمایندگان در امر قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن در کشور با یکدیگر برابر بوده و هیچ تفاوتی میان آن‌ها نیست. نماینده زرتشتیان ایران در مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی از روند توسعه مناسبات و همکاری‌های دو کشور حمایت می‌کنند.

اهميت ايران براي آلمان

میشايیل کلور برشتولد، سفیر آلمان در تهران نیز در همین دیدار گفت: ایران به‌عنوان یکی از کشورهای مهم در منطقه و جهان، از جایگاه ویژه‌ای در سیاست خارجی آلمان برخوردار است. وی با تجلیل از فرهنگ و تمدن غنی کشورمان اظهار داشت: گوته و بسیاری از شخصیت‌های برجسته فرهنگی و ادبی در اروپا، تحت تاثیر فرهنگ و هنر ایران به خلق آثار خود پرداختند. کلور برشتولد، همچنین با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دو کشور در عرصه‌های اقتصادی و صنعتی بیان داشت: تحکیم و تقویت ارتباطات و همکاری‌های پارلمانی میان مجالس دو کشور مورد توجه و اهتمام مسئولان آلمانی قرار دارد. سفیر آلمان در تهران، در پایان این دیدار با اشاره به علاقه‌مندی مردم آلمان نسبت به جاذبه‌های گردشگری ایران خاطرنشان کرد: فراهم کردن تسهیلات ویژه برای گردشگران دو کشور، در توسعه صنعت گردشگری و کمک به افزایش شناخت متقابل مردم دو کشور تاثیر فراوانی دارد.

همگرايي براي مقابله آمريكا

از طرف ديگرمحمود صادقي، ريیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری‌اسلامی ایران و استرالیا نيز در ديدار با سفير اين كشور تاکید کرد: جامعه بین‌المللی باید در مقابل بدعهدی‌های آمریکا مقاومت کرده و انفعال نداشته باشد. صادقی در این دیدار با اشاره به سابقه دیرینه ارتباطات سیاسی و اقتصادی میان دوکشور گفت: در فضای جدید، فرصت‌های بسیاری در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی به‌وجود آمده که می‌توان از آن در راستای رشد و گسترش مناسبات و تامین منافع دو ملت بهره برد.

وی با انتقاد از مصوبه کنگره آمریکا در تصویب تحریم علیه کشورمان، تصریح کرد: مصوبات کنگره آمریکا در تصویب تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران با قوانین و مقررات بین‌المللی مغایرت کامل دارد و ريیس جمهور آمریکا نمی‌تواند از تعهداتش در توافق برجام شانه خالی کند. صادقی در بخش دیگری از سخنانش بر حل مشکلات مهاجرین و اتباع ایرانی در استرالیا و بر تداوم و گفت‌وگوهای کنسولی میان وزارت‌خارجه ایران و استرالیا تاکید کرد.

ايستادگي پشت ايران

در ادامه این دیدار ایان بیگز، سفیر استرالیا در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اهمیت توسعه و گسترش مناسبات در عرصه سیاسی و اقتصادی و پارلمانی گفت: دولت و پارلمان استرالیا بر ارتقاي سطح همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران تاکید ویژه دارند. سفیر استرالیا با اعلام حمایت دولت اين كشور از توافق برنامه جامع اقدام مشترک افزود : استرالیا از توافق برجام حمایت مي‌كند و آن‌را فرصتی برای پیشرفت کشور ایران و برقراری صلح در منطقه خاور میانه می‌داند. ایان بیگز ، سفیر استرالیا در پایان بر استمرار مذاکرات کنسولی جهت حل مشکلات مهاجران ایرانی در استرالیا و توسعه ارتباطات میان مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور تاکید کرد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.