انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 52592 | تاریخ : ۱۳۹۶/۶/۲۱ - 17:10
جاخالي دادن يك وزارت
با وجود اعلام مجلس، آموزش و پرورش از پذيرش مسئوليت حادثه داراب شانه‌خالي مي‌كند

جاخالي دادن يك وزارت

براساس دستور ریاست مجلس باید گزارش کاملی در قالب ماده 49 آیین نامه داخلی توسط کمیسیون عمران در رابطه با سانحه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی تهیه تا در صحن علنی مجلس قرائت شود.

قانون- پرونده از دست رفتن فرزانگان همچنان باز است. وزير بدشانس آموزش‌و‌پرورش در همان روزهاي ابتدايي خدمت با بحراني روبه‌رو شده است كه هر روز وي را به جايگاه پاسخگويي مي‌كشاند. او روز گذشته نيز براي روشنگري درباره حادثه داراب در مجلس شوراي اسلامي و كميسيون عمران حاضر شد و به سوالات نمايندگان پاسخ گفت. محمدرضا رضایی کوچی، ريیس کمیسیون عمران مجلس به تشریح جلسه امروز این کمیسیون پرداخت و گفت:« براساس دستور ریاست مجلس باید گزارش کاملی در قالب ماده 49 آیین نامه داخلی توسط کمیسیون عمران در رابطه با سانحه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی تهیه تا در صحن علنی مجلس قرائت شود».

خوابي كه جان گرفت

ريیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه اداره آموزش و پرورش استان هرمزگان زمان مناسبی را برای سفر دانش آموزان انتخاب نکردند به دلیل اینکه براساس آمار، بیشترین خواب آلودگی رانندگان بین ساعت 2 الی 4 صبح است و در این زمان سفر دانش آموزان هرمزگانی انجام شده است. رضایی کوچی در تشریح جلسه مذکور گفت: براساس اظهاراتی که در جلسه مطرح شد راننده ای که برای سفر دانش‌آموزان در نظر گرفته شده بود یک راننده جوان بوده که به صورت پاره وقت رانندگی داشته و به دلیل خستگی و خواب آلودگی از جاده منحرف شده است. وی ادامه داد: نمایندگان تاکید داشتند باید با به کارگیری مکانیزم صحیح، رانندگانی انتخاب شوند که بتوانند در انجام وظیفه خود مهارت کافی داشته باشند. این در حالی است که راننده انتخاب شده، براساس اطلاعات، در 24 ساعت قبل از رانندگی استراحت کافی نداشته و متاسفانه از تجربه لازم برخودار نبوده است. همچنین جاده ای که سانحه در آن رخ داده می توانست از نوار هشدار دهنده کنار جاده برخوردار باشد که متاسفانه این نقص را نيز جاده داشته است.
 

بازنگري آيين‌نامه

از طرفي سید محمد بطحایی، وزير آموزش و پرورش كه در كميسيون حاضر شده بود در گفت و گو با خانه ملت با ابراز تاسف از وقوع حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان هرمزگانی گفت: محور جلسه کمیسیون عمران درخصوص سانحه واژگونی اتوبوس با موضوع نشست کمیسیون آموزش مجلس از حیث تخصصی متفاوت بود و بیشتر به مباحث جاده ای و امداد حادثه‌دیدگان پرداخته شد. وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم ادامه داد: به همراه معاونانم در نشست امروز کمیسیون عمران، اطلاعاتی را درخصوص نحوه برگزاری اردوهای دانش آموزان و اعزام آنان به نمایندگان حاضر در نشست ارائه دادیم و عنوان شد که آموزش و پرورش بررسی هایی را برای بازنگری آیین نامه برگزاری اردوهای دانش آموزی داشته و امیدوارم آیین نامه جدیدی در این راستا برای برگزاری اردوی دانش آموزان با سطح ایمنی بالاتر تدوین و اجرایی شود. وی افزود: کارگروهی در آموزش و پرورش تشکیل شده تا بررسی های دقیق‌تری در زمینه علل وقوع حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی انجام شود، البته کارگروه مذکور مقداری فرابخشی‌تر عمل می‌کند به این معنی که تنها کارگروه در حوزه تربیتی به بررسی موضوع نمی پرازد و در این زمینه مسئول حراست، مسئول بازرسی و کارشناس خبره در حوزه برگزاری اردوها نيز در کارگروه مذکور عضو شده اند تا برخی از شبهات مطرح شده را بررسی کنند.
 

گزارش در اول مهر

بطحایی تصریح کرد: امیدوارم گزارش آنچه که در حیطه وظایف آموزش و پرورش است اوایل مهر آماده شود تا برای سال تحصیلی جدید آیین نامه جدید اردوها با ایمنی بالاتر تهیه شود تا اردوهای دانش آموزی ساماندهی شود. وی ادامه داد: علت اصلی بروز حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، اشتباه انسانی و خواب آلودگی راننده اتوبوس اعلام شده و اینکه به دانش‌آموزان تذکری مبنی بر بستن کمربند داده نشده است.حتی شنیده می شود که راننده، دانش آموزان را تشویق کرده که کمربندهای ایمنی را باز کنند و در صورت رسیدن به پلیس راه، به آن‌ها اطلاع می دهد که کمربند ایمنی را ببندند.
 

وزارت تخلف نكرده‌است

وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم افزود: بررسی موضوعاتی مانند اینکه آیا زمان اردوی دانش‌آموزان می توانست زودتر برگزار شود که اعزام دانش‌آموزان در ساعات پایانی شب نباشد و اینکه آیا تمامی دانش آموزان از والدین خود رضایتنامه داشته اند یا خیر، تا هفته آينده مشخص خواهد شد. براساس گزارش شفاهی که به بنده داده شد آنچه که در آیین نامه پیش بینی شده است، تخلفی را متوجه آموزش و پرورش نمی کند. وی ادامه داد: باید صادقانه بگویم شاید مسئولان و همکاران بنده در استان هرمزگان می توانستند این دانش‌آموزان را به جای ساعات پایانی روز، چند ساعت زودتر اعزام کنند، البته دادستانی نیز از منظر حقوقی به این موضوع ورود کرده و در انتظار خواهیم بود که نتایج اعلام شود.
 

دوباره مشكلات حادثه ساز

بطحایی افزود: مشکلاتی در آموزش و پرورش وجود دارد که باعث می شود حرکت در شب اجتناب‌ناپذیر باشد، البته بعد از بروز حادثه مذکور اعزام دانش آموزان به اردو در زمان شب متوقف شده تا آیین نامه جدید، مصوب و ابلاغ شود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.