انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
بدخواهان نتوانستند عراق جدید را ناکام بگذارند
پرونده دانشجویان ستاره‌دار بسته می‌شود
حمايت مبهم!
هشدار بي‌اثركردن قانون و چسب محکم ریاست
بي‌معرفتي‌هاي سياسي اوج گرفت
طلاق جامعتین
رابطه سينوسي ايران و عراق در يك قرن اخير
اصلاح اصلاحات ، پوست اندازی یا ...؟!
دور زدن تحریم‌ها پولشویی نیست
اعمال نظارت مجمع در زمان حیات آیت‌الله هاشمی
تكاپوي حزبي
همه دركشور حق حيات دارند
با آمریکائیها مذاکره نمی کنیم
وعده رئیس جمهوری عراق برای حل مساله ریزگردها
چپ و راست سوداگری در پیش گرفته‌اند
واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به اعدام سلطان سکه
داوری‌های ناعادلانه نشان از سیاسی شدن ورزش دارد
برگزاری مراسم تشییع پیکر دکتر نوربخش و تاج‌الدین
در شرایط فعلی نیازمند حمایت از وزیر خارجه هستیم
کشف 14 هزار فرار مالیاتی به عنوان پولشویی
5 نفر از سربازان ربوده شده در میرجاوه آزاد شدند
استعفای لیبرمن نشانه پیروزی مقاومت فلسطین است
کنایه شوخی بادامچیان به ازدواج دوم نجفی
راه انتخابی آمریکایی‌ها غلط است
محمدیان عضو حقیقی شورای انقلاب فرهنگی شد
اين همه هجمه به ظريف براي چيست؟
گفتگوي ملي، راهكاري براي عبور از چالش اقتصادي
رايزني براي بازار شام
اظهارات اخیر ظریف ایجاد امیدواری برای مقابله با فساد
مقررات اینترنت اشیا به دستگاههای حاکمیتی ابلاغ شد
آمریکا در انزوای سیاسی قرار دارد
مشکلات اقتصادی حل خواهد شد
از فرصت تحریم به نفع خود استفاده کنیم
از تحریم نفتی می‌توان یک فرصت بزرگ ساخت
کسی از «نواصولگرایی» خبر ندارد!
چیزی هم برای مصوبات مجلس باقی بگذارید!
حیرت و نفرت مانع از شناخت دقیق غرب شد
آمارسازي دردسرساز
طرحي ضد مردم تهران!
سياست زدگي و خزان در رسانه ملی
مسئولان نگران وقت‌كشي اروپا هستند
سياسيون خاص آباني
بدهکار مردم خوزستان هستیم
چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی به بانوان اختصاص یابد
افزايش تعداد نمایندگان تهران در انتخابات آینده
«ستاد مقابله با تحریم‌» در استان‌ها ایجاد شود
ترامپ شرایط مشوشی را درصحنه بین‌الملل ایجادکرده
ماجرای اعدام ۲۲ نفر در اهواز خبرسازی است
عرصه سیاسی باید ميداني براي ملی‌گراهاي عملگرا باشد
رابطه احزاب كارآمد و شعار زنده باد مخالف من
بیشتر
کد خبر: 52592 | تاریخ : ۱۳۹۶/۶/۲۱ - 17:10
جاخالي دادن يك وزارت
با وجود اعلام مجلس، آموزش و پرورش از پذيرش مسئوليت حادثه داراب شانه‌خالي مي‌كند

جاخالي دادن يك وزارت

براساس دستور ریاست مجلس باید گزارش کاملی در قالب ماده 49 آیین نامه داخلی توسط کمیسیون عمران در رابطه با سانحه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی تهیه تا در صحن علنی مجلس قرائت شود.

قانون- پرونده از دست رفتن فرزانگان همچنان باز است. وزير بدشانس آموزش‌و‌پرورش در همان روزهاي ابتدايي خدمت با بحراني روبه‌رو شده است كه هر روز وي را به جايگاه پاسخگويي مي‌كشاند. او روز گذشته نيز براي روشنگري درباره حادثه داراب در مجلس شوراي اسلامي و كميسيون عمران حاضر شد و به سوالات نمايندگان پاسخ گفت. محمدرضا رضایی کوچی، ريیس کمیسیون عمران مجلس به تشریح جلسه امروز این کمیسیون پرداخت و گفت:« براساس دستور ریاست مجلس باید گزارش کاملی در قالب ماده 49 آیین نامه داخلی توسط کمیسیون عمران در رابطه با سانحه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی تهیه تا در صحن علنی مجلس قرائت شود».

خوابي كه جان گرفت

ريیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه اداره آموزش و پرورش استان هرمزگان زمان مناسبی را برای سفر دانش آموزان انتخاب نکردند به دلیل اینکه براساس آمار، بیشترین خواب آلودگی رانندگان بین ساعت 2 الی 4 صبح است و در این زمان سفر دانش آموزان هرمزگانی انجام شده است. رضایی کوچی در تشریح جلسه مذکور گفت: براساس اظهاراتی که در جلسه مطرح شد راننده ای که برای سفر دانش‌آموزان در نظر گرفته شده بود یک راننده جوان بوده که به صورت پاره وقت رانندگی داشته و به دلیل خستگی و خواب آلودگی از جاده منحرف شده است. وی ادامه داد: نمایندگان تاکید داشتند باید با به کارگیری مکانیزم صحیح، رانندگانی انتخاب شوند که بتوانند در انجام وظیفه خود مهارت کافی داشته باشند. این در حالی است که راننده انتخاب شده، براساس اطلاعات، در 24 ساعت قبل از رانندگی استراحت کافی نداشته و متاسفانه از تجربه لازم برخودار نبوده است. همچنین جاده ای که سانحه در آن رخ داده می توانست از نوار هشدار دهنده کنار جاده برخوردار باشد که متاسفانه این نقص را نيز جاده داشته است.
 

بازنگري آيين‌نامه

از طرفي سید محمد بطحایی، وزير آموزش و پرورش كه در كميسيون حاضر شده بود در گفت و گو با خانه ملت با ابراز تاسف از وقوع حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش‌آموزان هرمزگانی گفت: محور جلسه کمیسیون عمران درخصوص سانحه واژگونی اتوبوس با موضوع نشست کمیسیون آموزش مجلس از حیث تخصصی متفاوت بود و بیشتر به مباحث جاده ای و امداد حادثه‌دیدگان پرداخته شد. وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم ادامه داد: به همراه معاونانم در نشست امروز کمیسیون عمران، اطلاعاتی را درخصوص نحوه برگزاری اردوهای دانش آموزان و اعزام آنان به نمایندگان حاضر در نشست ارائه دادیم و عنوان شد که آموزش و پرورش بررسی هایی را برای بازنگری آیین نامه برگزاری اردوهای دانش آموزی داشته و امیدوارم آیین نامه جدیدی در این راستا برای برگزاری اردوی دانش آموزان با سطح ایمنی بالاتر تدوین و اجرایی شود. وی افزود: کارگروهی در آموزش و پرورش تشکیل شده تا بررسی های دقیق‌تری در زمینه علل وقوع حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی انجام شود، البته کارگروه مذکور مقداری فرابخشی‌تر عمل می‌کند به این معنی که تنها کارگروه در حوزه تربیتی به بررسی موضوع نمی پرازد و در این زمینه مسئول حراست، مسئول بازرسی و کارشناس خبره در حوزه برگزاری اردوها نيز در کارگروه مذکور عضو شده اند تا برخی از شبهات مطرح شده را بررسی کنند.
 

گزارش در اول مهر

بطحایی تصریح کرد: امیدوارم گزارش آنچه که در حیطه وظایف آموزش و پرورش است اوایل مهر آماده شود تا برای سال تحصیلی جدید آیین نامه جدید اردوها با ایمنی بالاتر تهیه شود تا اردوهای دانش آموزی ساماندهی شود. وی ادامه داد: علت اصلی بروز حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، اشتباه انسانی و خواب آلودگی راننده اتوبوس اعلام شده و اینکه به دانش‌آموزان تذکری مبنی بر بستن کمربند داده نشده است.حتی شنیده می شود که راننده، دانش آموزان را تشویق کرده که کمربندهای ایمنی را باز کنند و در صورت رسیدن به پلیس راه، به آن‌ها اطلاع می دهد که کمربند ایمنی را ببندند.
 

وزارت تخلف نكرده‌است

وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم افزود: بررسی موضوعاتی مانند اینکه آیا زمان اردوی دانش‌آموزان می توانست زودتر برگزار شود که اعزام دانش‌آموزان در ساعات پایانی شب نباشد و اینکه آیا تمامی دانش آموزان از والدین خود رضایتنامه داشته اند یا خیر، تا هفته آينده مشخص خواهد شد. براساس گزارش شفاهی که به بنده داده شد آنچه که در آیین نامه پیش بینی شده است، تخلفی را متوجه آموزش و پرورش نمی کند. وی ادامه داد: باید صادقانه بگویم شاید مسئولان و همکاران بنده در استان هرمزگان می توانستند این دانش‌آموزان را به جای ساعات پایانی روز، چند ساعت زودتر اعزام کنند، البته دادستانی نیز از منظر حقوقی به این موضوع ورود کرده و در انتظار خواهیم بود که نتایج اعلام شود.
 

دوباره مشكلات حادثه ساز

بطحایی افزود: مشکلاتی در آموزش و پرورش وجود دارد که باعث می شود حرکت در شب اجتناب‌ناپذیر باشد، البته بعد از بروز حادثه مذکور اعزام دانش آموزان به اردو در زمان شب متوقف شده تا آیین نامه جدید، مصوب و ابلاغ شود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.