انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 54301 | تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۳ - 14:58
چرخه معيوب نخبگان!
انتقادي به برخي شيوه‌هاي مديريتي كه جلوي پيشرفت‌ها را مي‌گيرد

چرخه معيوب نخبگان!

گاهي شنيده‌شده است كه برخي مدیران سیاسی برای اینکه زمام امور و کنترل اوضاع را در اختیار داشته باشند، به جای اینکه از امکانات نظارتی رایج در دوایر تحت نظر خود بهره برند، به ایجاد سیستم های پیچیده خاص مبادرت می‌کنند

قانون- بشيراسماعيلي/ مدرس دانشگاه

اقتضای پلورالیسم و مدیریت سیاسی مدرن در دوران معاصر، تکثر مناصب سیاسی و تمرکز زدایی از قدرت است. این امر برای کشورهایی که قرن ها به طور متمرکز اقتدارگرا و با مدیریت محدود به چند یا حتی یک شخص اداره می‌شده‌اند، هنوز تجربه نوینی به حساب می آید. در واقع اگر اروپا طی بیش از چهار قرن به تدريج به مدیریت متکثر خو کرد، در بسیاری از جوامع هنوز این تکوین تاریخی صورت نپذیرفته است. به همین دلیل مدیریت سیاسی در ایران نيز چه در سطح قوای سه گانه و زیر شاخه های آن و چه در سطوح جامعه مدنی مثل اصناف، شوراهای شهر و روستا و حتی سندیکاها، هنوز دچار آفات زیادی است. در ادامه این نوشتار به طور اجمالی به آفات مدیریت سیاسی در ایران اشاره مي‌شود.

تمایل شدید به حفظ جایگاه

از خصلت‌های اساسی دموکراسی، محدود شدن دوره ریاست و تصدی پست سیاسی است. چنانكه رییس یک دولت هم سرانجام بیش از هشت سال نمی‌تواند در سمت خود ابقا شود. اما متاسفانه در ایران کسی که به سمتی منصوب می‌شود، اولین اهتمام او برای چینش و مدیریت افراد و فعال کردن رابطه ها و لابی ها جهت هر چه بیشتر ماندن در سمت خود است. بدترین فاجعه برای یک صاحب منصب، جلسه تودیع او به حساب می آید و واژه استعفا حتی در بدترین رسوایی‌ها و ناکارآمدی‌ها در قاموس این مدیران وجود ندارد.

مشكل مدل پوتين- مدودف

علاوه بر این پروژه« پوتین- مدودف» به الگوی مطلوب بسياري از مدیران بدل شده و پاسکاری های سیاسی می‌تواند تا سال ها یک فرد را در چرخه ریاست نگاه دارد. در وضعیتی که اقتدارگرا ترین افراد در تاريخ، 20 سال بیشتر حکومت نکردند، بعضی از مدیران هستند که به چهل سالگی مدیریت خود نزدیک می شوند!

کیش شخصیت پرستی

به طعن و طنز گفته می شود که کمترین عارضه کار در سیستم دولتی و شبه دولتی ایران، ابتلا به دیسک کمر است! و البته این اغراق بهره ای از حقیقت در رابطه با رواج چاپلوسی در بین سطوح مختلف نظام مدیریتی ایران را در خود دارد. مدیران به طور سنتی سطح بالایی از سر سپردگی و ارادت را از زیر دستان خود طلب می‌کنند. آن‌ها هر کدام برای خود یک فرمانرواي کوچک شده اند که خیل کارمندان و کارکنان تحت امر را به حکم عقل معاش، وادار به عرض اخلاص و ارادت می‌کنند. در عین حال، قاعده کلی این شعر که:« گربه شیر است در گرفتن موش / لیک موش است در مصاف پلنگ»، برای برخي سطوح مدیریتی صادق است؛ مدیرانی که با زیر دستان خود، متکبر زورگو هستند در مقابل مقام بالادستی به شخصی متواضع و جان نثار بدل می شوند. این شیوه علاوه بر اینکه به دور از تعالیم اسلامی و انسانی و سیره ائمه اطهار (ع) و عرفای ایرانی است، به بسط ریاکاری و تزویر از یک طرف و تحلیل رفتن شخصیت نیروهایی آزاده از طرف دیگر می‌انجامد. حتی معماری ساختمان‌های وزارتخانه ها و نهاد‌های دولتی هم به بازتولید این سیستم کیش شخصیت محور، یاری می رساند. محل حوزه ریاست در این گونه اماکن یاد آور دفاتر خاص غير شرقي و حتی پر طمطراق است و جمعی از افراد در قالب نگهبان و منشی و خدمه و... برای رفاه حال رییس به کار گمارده شده اند.

باندهاي مديريتي خاص

گاهي شنيده‌شده است كه برخي مدیران سیاسی برای اینکه زمام امور و کنترل اوضاع را در اختیار داشته باشند، به جای اینکه از امکانات نظارتی رایج در دوایر تحت نظر خود بهره برند، به ایجاد سیستم های پیچیده خاص مبادرت می‌کنند. آن‌ها گاه آشنایان سببی و خویشاوندان نسبی خود را در پست‌های حساس می‌گمارند تا چشم و گوش آن‌ها باشند. بنابراین چرخش نخبگان و شایسته سالاری، جای خود را به معتمد سالاری و نور چشم سازی می دهد. گاهي نيز آن‌ها افراد کارآمد و باهوش را منزوی یا تسویه می‌کنند، مبادا اینکه شایستگی های این افراد باعث شود روزی جای آن‌ها را تصاحب کنند.

تضاد ديدگاه هاي مشكل‌ساز

از طرف ديگر ممكن است به ناگاه در یک اداره از آبدارچی و نگهبان تا مدیران کل، همگی عامل رییس باشند. بعضی ازاین شبکه ها از نظر پیچیدگی و نفوذ، تنه به تنه اشتازی ( پلیس مخفی آلمان شرقی) می‌زند! گاهي رییس که همواره از ادامه ریاست خود در شک و تردید به سر می‌برد، می‌کوشد تا همه توطئه های احتمالی در مجموعه تحت ریاستش را در نطفه خفه کند. او ناخودآگاه به این شعار اشتازی پایبند است که می‌گوید:« دشمن کسی است که جور دیگری فکر کند».

باربستن

اما این روزها گويي سرمایه‌داری آن هم به بدترین شکل آن، در کشور ما پدیدار شده است! به دليل همین محوریت بی سابقه پول در ایران، برای یک شخص در رأس یک سازمان، هدف اصلی نه ارتقاي مجموعه خود و نه راه انداختن کار خلق، که به اصطلاح« بستن بار» است. بنابراين تمام راه‌های ممکن برای کسب سرمایه منفعت محور به مرحله اجرا در می آید. از آنجایی که گاهي روسا و مدیران، الگوی زیر دستان به حساب می آیند، در چنین شرایط فساد آمیزی، برخي سطوح پایین اداری نیز به ارتشا و اختلاس و سوء استفاده از اموال و امکانات دولتی روی می آورند.

در چنین شرایطی برخي از معدودمدیران و روسا تبدیل به افراد خوش شانسی می‌شوند که بدون شایستگی و فقط بر مبنای بلد بودن قواعد بازی، هیچ کاری انجام نمی‌دهند و به همه چیز نيز می رسند. آن‌ها همزمان حس جاه طلبی، زورگویی، مال اندوزی و زرنگی! خودشان را ارضا می‌کنند و بعد از استفاده از مزاياي زیر دست‌شان، با تقدیر، به پست مدیریتی بعدی هدایت می شوند. در این میان افراد شایسته و کارآمد، نه تنها از عرصه های مدیریتی محروم می‌شوند بلکه برای اشتغال در پست‌های جزء باید از همین افراد منت بکشند و تحقیر شوند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.