انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 54456 | تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۴ - 16:37
افشاگري متهم اصلي درباره پرونده طارمي

افشاگري متهم اصلي درباره پرونده طارمي

وکیل مهدی طارمی بعد از چند روز سکوت توضیحاتی درباره محرومیت جنجالی مهاجم پرسپولیس و این باشگاه ارایه کرد.

قانون- وکیل مهدی طارمی بعد از چند روز سکوت توضیحاتی درباره محرومیت جنجالی مهاجم پرسپولیس و این باشگاه ارایه کرد.

به گزارش قانون، صمد ابراهیمی که او را یکی از متهمان اصلی این پرونده می‌دانند، بعد از محرومیت 4 ماهه طارمی و محرومیت پرسپولیس از دو پنجره نقل و انتقالاتی نوشت: خيلي دارم سعي مي كنم هجمه هاي روزهاي اخير را تحمل كنم و جزيياتي را نگم كه بعدا در مرحله تجديدنظر كار را سخت كنه ولي بيان يكسري نكات هم بد نيست:

اول: قبل از هر چيز تصور كنيد من مقصر صفر تا صد ماجرا. بابت آن هم از همه معذرت مي خواهم ولي آيا با اين كار و پاك كردن صورت مساله همه چيز حل مي شود؟پس بايد واقعيات را ديد و بر اساس آن قضاوت كرد.

دوم: حالا برگرديد به تيرماه نود و پنج. روزي كه مهدي به تركيه رفته و پرسپوليس دنبال مهاجم بود.ماجراي كاوه رضايي و دور زدن شبانه پرسپوليس هم كه يادمان نرفته.حالا در آن شرايطي كه ليگ داشت شروع مي شد و تيم مهاجم نداشت، اگر مي پرسيدند طارمي قرار است برگردد و بازي مي كند. بعدها خودش محروم و جريمه مي شود مي گوييد نه، او نيايد؟ تكرار مي كنم اگر بازگشتش تبعاتي را فقط براي خودش داشته باشد و به آن روزها برگرديم مخالف بازگشتش هستيد يا موافق؟

سوم:طارمي برگشته، بازي كرده، گل زده، آقاي گل شده، مرد سال فوتبال ايران شده، در صعود تيم ملي موثر بوده.حالا هم محروم و جريمه شده.اينها را در حالي كنار هم قرار بدهيد كه بدانيد بحث فسخ قرارداد طارمي با بحث وسوسه طارمي براي بازگشت فرق مي كند و محروميت باشگاه از نقل و انتقالات يا جريمه تضامني آن ربطي به نوع فسخ و جدايي مهدي ندارد.آيا اگر فقط خود مهدي جريمه و محروم مي شد موضع تان همين بود؟

چهارم:اتفاقا با باشگاه ريزه اسپور مذاكره هم شد.موضع آن باشگاه دريافت غرامت دو ميليون يورويي بود.كوتاه هم نيامد.در دادخواست به فيفا هم همين مبلغ را مطالبه كرد. بابت آن هزينه رسيدگي هم واريز كرد. پس موضع آنها معلوم بود.

پنجم:در مورد چگونگي پرداخت مبلغ توسط حاج حسين هدايتي اطلاعي ندارم و اگر كسي ريالي به من داده مستند اعلام كند. در مورد اصل آن ماجرا كه هدايتي قرار بود قبل از رفتن مهدي به تركيه به او پول بدهد قبلا نوشته ام.حالا اينكه آن پولي كه گفته شده يك ميليارد و صد و پنجاه ميليون پرداخت شده بابت فسخ با ريزه بوده يا پرداخت به خود مهدي بحثي جداست كه مي شود بررسي كرد ضمن اينكه مبلغ درخواستي ريزه دو ميليون يورو بود.

ششم:مي گويند من مقصرم چون بارها گفته ام مهدي پرونده را نمي بازد.مهدي بين ماندن دوساله در تركيه و بازگشت، دومي را انتخاب كرده.تبعاتش را هم پذيرفته.همه هم در جلسه اي كه نمي خواهم فعلا در مورد جزييات صحبت كنم اين بحث را داشتند كه فعلا بيايد تا بعد. ريزه اسپور مكرر با باشگاهها مكاتبه مي كرد كه بازي كردن طارمي در پرسپوليس يعني سه هيچ شدن بازيها.

چندين نفر از عوامل ريزه اسپور هم در ايران بودند و هستند. هر روز هم در آستانه هر بازي يك خبري منتشر مي شد. در اين شرايط من بايد اعلام مي كردم حكم پرونده به نفع ريزه مي شود؟ مثل اين است كه يك مربي قبل از بازي بگويد مي بازم. يا مثلا الان بيايند بگويند چرا ياران امام حسين كه مي دانستند شهيد مي شوند در معركه عاشورا رجز مي خواندند؟

پس من يا هر كس ديگر هم گوشه ذهنش بخشي را به باخت اختصاص داده و مي دهد. اگر اينگونه نبود و مطمئن بودم كه برنده ايم مزاحم ديگر دوستان از جمله وثوق احمدي نمي شدم. خوشبختانه شب قبل در برنامه نود ايشان كه از حقوقدانان برجسته هستند و در اي اف سي هم عضو كميته انضباطي است اين موضوع را تاييد كرد. روزي كه در ارديبهشت نامه آخر فيفا آمد و اعلام كردند تحقيقات تكميل شده و ديگر لايحه اي نمي پذيرند اما مهدي طارمي بايد از وضعيت دو سال قبل تا حالاي خودش توضيح بدهد و تصوير و ترجمه قراردادش را بفرستد و البته تاكيد كرده بود كه مطابق مقررات فيفا راستگويي را مدنظر قرار بدهيد وثوق احمدي تا نامه را ديد گفت فيفا به يك موضوعي در قرارداد حساس شده.قبلا قرارداد را فرستاده بوديد؟ گفتم نه.گفت برو از باشگاه بپرس آيا قراردادي فرستاده؟ چون فيفا مشخص است مي خواهد راستي آزمايي كند.

بگذريم.اينكه چه نوشتيم و چه فرستاديم جزييات پرونده است اما اينكه بگويند تو گفتي محروم نمي شود و حالا مقصري پاك كردن صورت مساله است. لطفا منطقي تر بررسي كنيد.انگار مثلا من گفته ام نمي بازيم و بعد همه بيخيال پرونده شده اند.خير.بالغ بر دويست سيصد صفحه لايحه از سوي طرفين ارسال شده.فقط هزينه ترجمه ها و پست دي اچ ال بالاي ده دوازده ميليون بوده. پس گفتن من صورت بيروني داشته و براي دفاع هم باشگاه هم ما خواب نبوده ايم.انگار بايد هر روز مي نوشتم بله حق با اخبار رسانه است و مي بازيم.

در پايان اينكه چرا راي متوجه باشگاه شد استنباط فيفا بوده كه باشگاه طارمي را براي بازگشت تحريك كرده و در اين مورد نه من دفاعي داشته ام نه مي توانستم دفاع كنم چون يك بحث جدايي است. كما اينكه باشگاه هم نمي توانسته از مهدي دفاع كند.

مطلب طولاني شد ، ببخشيد. تكرار مي كنم من مقصر صفر تا صد.بازهم معذرت خواهي مي كنم و حتي اگر بابت پيگيري پرونده ريالي گرفته باشم بابت هر ريال ده ميليارد مي دهم اما از واقعيات فرار نكنيم. ببينيم چرا پنجره استقلال و تراكتور هم بسته شد؟ چرا گولج مي رود بدتر از مهدي هم جدا مي شود و راي هم مي گيرد اما ما به ريزه مي بازيم؟ چرا اصلا داريم از زمان پرونده السد قطر و وساطت سيد محمد خاتمي مي بازيم؟ اگر اين پرونده يك قرباني بخواهد من حاضرم قرباني باشم ولي اينها فقط پاك كردن صورت مساله است.

ناچارم اين جملات را بنويسم.ما همه چيز را فقط در نتيجه مي بينيم.يك روز سردار رويانيان در جايي به يك پيشكسوت توضيح مي داد كه دانشگاه راه انداخته ايم و دنبال تلويزيون و فلان و بهمان طرح هستم.آن پيشكسوت عزيز بهش گفت سردار خودتو زياد اذيت نكن . اصل كار اينه كه توپ بره تو دروازه. ما مي خواهيم امروز نتيجه بگيريم فردا خدا كريم است.منظورم از ما پرسپوليس نيست.همه فوتبال مان. حالا يك روز كسرايي را سيبل مي كنيم يك روز طاهري فردايش رويانيان، يك روز افتخاري يك روز منشي باشگاه استقلال مقصر ليست نفرستادن شد امروز هم من يا طارمي.

به اميد برد امشب پرسپوليس كه بقول آن عزيز انگار فقط توپ بايد برود توي دروازه.

وکیل طارمی در حالی این توضیحات را ارایه کرده که کار از کار گذشته و باشگاه پرسپولیس به همراه مهاجم ملی پوش تیمش با جریمه سنگینی مواجه شده اند. جریمه و محرومیتی که تبعات آن بعدا بیشتر از حال حاضر خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.