انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
شورای حقوق بشر رفتار دوگانه دارد
دورزدن‌هاي منفور
لزوم توجه به شهرهاي كوچك در اصلاح قانون انتخابات
تغییرات در قانون انتخابات هزینه بر است
آقای رييس جمهور گناه آگاهی مردم چیست؟!
هنوز تدارکاتچی هستم
وحدت بین مسلمانان مانع طمع سلطه گران می شود
سقوط دو دهک طبقه متوسط به جمع فقرا
علت اختلاف در مورد مدیران دوتابعیتی
تحديد‌هاي قانوني
ببرهاي كاغذي به دنبال ظريف!
تعداد نمايندگان براي مجلس يازدهم افزايش مي‌يابد
خط افول!
مردم را ناامید نکنیم
روایت مطهری از اظهارنظر وزیر اطلاعات درباره جناچي
طرز تفکر «اقتصاد بازار محور» امروز جواب نمی‌دهد
نفتمان را خواهیم فروخت
بدخواهان نتوانستند عراق جدید را ناکام بگذارند
پرونده دانشجویان ستاره‌دار بسته می‌شود
حمايت مبهم!
هشدار بي‌اثركردن قانون و چسب محکم ریاست
بي‌معرفتي‌هاي سياسي اوج گرفت
طلاق جامعتین
رابطه سينوسي ايران و عراق در يك قرن اخير
اصلاح اصلاحات ، پوست اندازی یا ...؟!
دور زدن تحریم‌ها پولشویی نیست
اعمال نظارت مجمع در زمان حیات آیت‌الله هاشمی
تكاپوي حزبي
همه دركشور حق حيات دارند
با آمریکائیها مذاکره نمی کنیم
وعده رئیس جمهوری عراق برای حل مساله ریزگردها
چپ و راست سوداگری در پیش گرفته‌اند
واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به اعدام سلطان سکه
داوری‌های ناعادلانه نشان از سیاسی شدن ورزش دارد
برگزاری مراسم تشییع پیکر دکتر نوربخش و تاج‌الدین
در شرایط فعلی نیازمند حمایت از وزیر خارجه هستیم
کشف 14 هزار فرار مالیاتی به عنوان پولشویی
5 نفر از سربازان ربوده شده در میرجاوه آزاد شدند
استعفای لیبرمن نشانه پیروزی مقاومت فلسطین است
کنایه شوخی بادامچیان به ازدواج دوم نجفی
راه انتخابی آمریکایی‌ها غلط است
محمدیان عضو حقیقی شورای انقلاب فرهنگی شد
اين همه هجمه به ظريف براي چيست؟
گفتگوي ملي، راهكاري براي عبور از چالش اقتصادي
رايزني براي بازار شام
اظهارات اخیر ظریف ایجاد امیدواری برای مقابله با فساد
مقررات اینترنت اشیا به دستگاههای حاکمیتی ابلاغ شد
آمریکا در انزوای سیاسی قرار دارد
مشکلات اقتصادی حل خواهد شد
از فرصت تحریم به نفع خود استفاده کنیم
بیشتر
کد خبر: 55221 | تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۱۰ - 15:33
احیای «جمنا» پس از فروپاشي
نمايندگان محافظه كار به دنبال ادامه مسير جبهه مردمي نيروهاي انقلاب هستند

احیای «جمنا» پس از فروپاشي

گويي نمايندگان محافظه‌كار مجلس شوراي اسلامي كه به نوعي نماينده اين تفكر در بهارستان محسوب مي‌شوند، به دنبال احيا و ابقاي اين جبهه هستند

قانون-اصولگرایان به احیای تشکل انتخاباتی خود فکر می کنند. جمنا پیش از انتخابات ریاست جمهوری اخیر با شعار«انقلاب 96» اعلام موجودیت کرد، اما بعد از انتخابات اثری از این تشکل باقی نماند. حال اصولگرایان به فکر احیای این تشکل افتاده‌اند. تشکلی که بیشترین مخالف را در بین همفکران خود دارد و چهره‌های مطرح این جریان حاضر به حضور در این تشکیلات نشدند. اما گويي نمايندگان محافظه‌كار مجلس شوراي اسلامي كه به نوعي نماينده اين تفكر در بهارستان محسوب مي‌شوند، به دنبال احيا و ابقاي اين جبهه هستند. در همين راستا ، در ادامه به بعضي از اظهارات اين قشر اشاره مي‌كنيم :

جمنا نیازمند ترمیم است

محسن کوهکن‌ریزی/ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی

در ابتدا باید به میزان تاثیرگذاری جبهه مردمی نیروهای انقلاب(جمنا) درمیان اصولگرایان و ادامه کار آن سخنی را بیان کرد. در مجموع از اقدامات جمنا در گذشته ارزیابی منفی‌اي نداريم اما باید آسیب شناسی صورت بگیرد. لازم است نظر جامعیت بخشی به جمنا به دليل استفاده از نمایندگان شخصیت های حقوقی و اشخاص حقیقی تاثیرگذار به شیوه ای ترمیم شود. نکته مهم جایگاه شیخوخیت در میان اصولگرایان و به خصوص جمناست که باید یادآور شد شیخوخیت تحت عنوان اشخاص حقیقی تاثیرگذار در جریان اصولگرایی است که از این جهت مقبولیت دارند و هر شخص حقیقی در جریان سیاسی که مقبولیت داشته باشد و جمع كثيري به آن توجه کنند همان کار شیخوخیت است. شیخوخیت فقط به مفهوم لفظی روحانیت نیست. با این حال طبیعی است که جریان اصولگرا که از ابتدا نوع نگاهش به تبعیت از روحانیت و جامعتین بوده به این روند ادامه دهد بنابراين اشخاصی مثل آیت ا... موحدی کرمانی هستند که می توانند جایگزین شخصیت کاریزمایی همچون مرحوم آیت ا... مهدوی کنی باشند.

فعالیت بي‌فايده انتخاباتي

محمدجواد کولیوند/ عضو فراکسیون ولایی

به نظرم اگر قرار باشد جمنا فقط در زمان برگزاری انتخابات فعالیت کند، ثمری در پی نخواهد داشت. جمنا باید به دنبال ایجاد وحدت رویه باشد. در این شرایط است كه می‌تواند فعالیت خوبی داشته و توان سیاسی مناسبی نیز برای ادامه راه داشته باشد. جمنا اگر بخواهد نیروهای انقلابی را دور یکدیگر جمع کند باید هدف استراتژیکی را دنبال کند.بر این اساس، جمنا باید اقدام ریشه ای و پایه ای در تمام استان های کشور انجام دهد. البته باید یادآور شد که باید رعایت حقوق متقابل سایر احزاب نیز در دستور کار جمنا قرار بگیرد. ما باید از گذشته درس گرفته و تجربه کسب کنیم. متاسفانه با وجود تجربه از گذشته ، وحدت رویه درمیان نبوده است بنابراين به نظر می رسد در جمنا باید وحدت رویه ایجاد شود. افرادی که در جمنا دور یکدیگر جمع می شوند باید افراد باتجربه و استخوان خرد کرده عرصه سیاست باشند. بنابراین باید دو مجمع ایجاد شود تا یک رای مشورتی از عموم افراد مجمع که شامل جوانان و ديگران می شود، دریافت شود اما رای نهایی در مجمع دیگر ي اخذ شود که شامل نخبگان و افراد باتجربه می شود.

لزوم حرکت به سمت ایجاد حزب قوی

ابوالفضل ابوترابی/ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی

جمنا ظرفیتی است که به سمت ایجاد حزب قوی ملی پیش رفته است. به نظرم جمنا می تواند الگوی ملی در حوزه احزاب تلقی شود. در خصوص بحث های مطرح شده در فضای سیاسی کشورمان در باره ناتواني سیاسی جمنا برای فعالیت، باید بگویم خوشخبتانه جمنا ظرفیتی است که به سمت ایجاد حزب قوی ملی پیش رفته است. جمنا بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، با اعمال تغییرات به مسیرش ادامه خواهد داد. جمنا برای ادامه فعالیت ظرفیت و توان سیاسی دارد؛ هر چند زمان در عرصه انتخابات محدود بود اما باید یادآور شد که جمنا شروع خوبی داشت بنابراين ضرورت دارد جمنا به فعالیتش ادامه دهد.باید با درنظر گرفتن منابع مالی، اساسنامه و رسانه های مشخص به سمت ایجاد احزاب شناسنامه دار شده حرکت کنیم تا این احزاب بتوانند نقش آفرینی کنند.جمنا باید برای ادامه مسیر با تصمیمات و شیوه‌های جدید اقدام به فعالیت کند.

خروج از خمودگی

امیر خجسته / عضو فراکسیون نمایندگان ولایی

وقتی در زمان انتخابات مجموعه ای تشکیل شود و بعد از اتمام این ایام پایان یابد، آسیب بزرگی برای کشور محسوب می شود. در خصوص بحث های مطرح شده در فضای سیاسی کشور مبنی بر اینکه جمنا دیگر توانایی سیاسی و ادامه فعالیت ندارد، باید بگویم که وقتی در زمان انتخابات مجموعه ای تشکیل و بعد از اتمام این ایام پایان یابد آسیب بزرگی برای کشور محسوب می شود از این رو می توان گفت که جمنا نیز شامل چنین امری می شود. جمنا برای ادامه فعالیت باید برنامه ریزی کرده و از خمودگی بیرون بیاید، بر این اساس جمنا باید برنامه‌های اجرایی شده توسط دولت حاکم را رصد و بررسی کند تا در زمان انتخابات آينده بتواند برنامه کاملی را ارائه کند. متاسفانه بعد از پایان انتخابات همه احزاب از جمله جمنا افت کرده و فعالیت خاصی ندارند. جمنا با توجه به اینکه افراد سرشناسی در آن فعالیت می کنند توان و ظرفیت مورد نیاز برای ادامه فعالیت در عرصه سیاست را دارد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.