انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 55221 | تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۱۰ - 15:33
احیای «جمنا» پس از فروپاشي
نمايندگان محافظه كار به دنبال ادامه مسير جبهه مردمي نيروهاي انقلاب هستند

احیای «جمنا» پس از فروپاشي

گويي نمايندگان محافظه‌كار مجلس شوراي اسلامي كه به نوعي نماينده اين تفكر در بهارستان محسوب مي‌شوند، به دنبال احيا و ابقاي اين جبهه هستند

قانون-اصولگرایان به احیای تشکل انتخاباتی خود فکر می کنند. جمنا پیش از انتخابات ریاست جمهوری اخیر با شعار«انقلاب 96» اعلام موجودیت کرد، اما بعد از انتخابات اثری از این تشکل باقی نماند. حال اصولگرایان به فکر احیای این تشکل افتاده‌اند. تشکلی که بیشترین مخالف را در بین همفکران خود دارد و چهره‌های مطرح این جریان حاضر به حضور در این تشکیلات نشدند. اما گويي نمايندگان محافظه‌كار مجلس شوراي اسلامي كه به نوعي نماينده اين تفكر در بهارستان محسوب مي‌شوند، به دنبال احيا و ابقاي اين جبهه هستند. در همين راستا ، در ادامه به بعضي از اظهارات اين قشر اشاره مي‌كنيم :

جمنا نیازمند ترمیم است

محسن کوهکن‌ریزی/ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی

در ابتدا باید به میزان تاثیرگذاری جبهه مردمی نیروهای انقلاب(جمنا) درمیان اصولگرایان و ادامه کار آن سخنی را بیان کرد. در مجموع از اقدامات جمنا در گذشته ارزیابی منفی‌اي نداريم اما باید آسیب شناسی صورت بگیرد. لازم است نظر جامعیت بخشی به جمنا به دليل استفاده از نمایندگان شخصیت های حقوقی و اشخاص حقیقی تاثیرگذار به شیوه ای ترمیم شود. نکته مهم جایگاه شیخوخیت در میان اصولگرایان و به خصوص جمناست که باید یادآور شد شیخوخیت تحت عنوان اشخاص حقیقی تاثیرگذار در جریان اصولگرایی است که از این جهت مقبولیت دارند و هر شخص حقیقی در جریان سیاسی که مقبولیت داشته باشد و جمع كثيري به آن توجه کنند همان کار شیخوخیت است. شیخوخیت فقط به مفهوم لفظی روحانیت نیست. با این حال طبیعی است که جریان اصولگرا که از ابتدا نوع نگاهش به تبعیت از روحانیت و جامعتین بوده به این روند ادامه دهد بنابراين اشخاصی مثل آیت ا... موحدی کرمانی هستند که می توانند جایگزین شخصیت کاریزمایی همچون مرحوم آیت ا... مهدوی کنی باشند.

فعالیت بي‌فايده انتخاباتي

محمدجواد کولیوند/ عضو فراکسیون ولایی

به نظرم اگر قرار باشد جمنا فقط در زمان برگزاری انتخابات فعالیت کند، ثمری در پی نخواهد داشت. جمنا باید به دنبال ایجاد وحدت رویه باشد. در این شرایط است كه می‌تواند فعالیت خوبی داشته و توان سیاسی مناسبی نیز برای ادامه راه داشته باشد. جمنا اگر بخواهد نیروهای انقلابی را دور یکدیگر جمع کند باید هدف استراتژیکی را دنبال کند.بر این اساس، جمنا باید اقدام ریشه ای و پایه ای در تمام استان های کشور انجام دهد. البته باید یادآور شد که باید رعایت حقوق متقابل سایر احزاب نیز در دستور کار جمنا قرار بگیرد. ما باید از گذشته درس گرفته و تجربه کسب کنیم. متاسفانه با وجود تجربه از گذشته ، وحدت رویه درمیان نبوده است بنابراين به نظر می رسد در جمنا باید وحدت رویه ایجاد شود. افرادی که در جمنا دور یکدیگر جمع می شوند باید افراد باتجربه و استخوان خرد کرده عرصه سیاست باشند. بنابراین باید دو مجمع ایجاد شود تا یک رای مشورتی از عموم افراد مجمع که شامل جوانان و ديگران می شود، دریافت شود اما رای نهایی در مجمع دیگر ي اخذ شود که شامل نخبگان و افراد باتجربه می شود.

لزوم حرکت به سمت ایجاد حزب قوی

ابوالفضل ابوترابی/ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی

جمنا ظرفیتی است که به سمت ایجاد حزب قوی ملی پیش رفته است. به نظرم جمنا می تواند الگوی ملی در حوزه احزاب تلقی شود. در خصوص بحث های مطرح شده در فضای سیاسی کشورمان در باره ناتواني سیاسی جمنا برای فعالیت، باید بگویم خوشخبتانه جمنا ظرفیتی است که به سمت ایجاد حزب قوی ملی پیش رفته است. جمنا بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، با اعمال تغییرات به مسیرش ادامه خواهد داد. جمنا برای ادامه فعالیت ظرفیت و توان سیاسی دارد؛ هر چند زمان در عرصه انتخابات محدود بود اما باید یادآور شد که جمنا شروع خوبی داشت بنابراين ضرورت دارد جمنا به فعالیتش ادامه دهد.باید با درنظر گرفتن منابع مالی، اساسنامه و رسانه های مشخص به سمت ایجاد احزاب شناسنامه دار شده حرکت کنیم تا این احزاب بتوانند نقش آفرینی کنند.جمنا باید برای ادامه مسیر با تصمیمات و شیوه‌های جدید اقدام به فعالیت کند.

خروج از خمودگی

امیر خجسته / عضو فراکسیون نمایندگان ولایی

وقتی در زمان انتخابات مجموعه ای تشکیل شود و بعد از اتمام این ایام پایان یابد، آسیب بزرگی برای کشور محسوب می شود. در خصوص بحث های مطرح شده در فضای سیاسی کشور مبنی بر اینکه جمنا دیگر توانایی سیاسی و ادامه فعالیت ندارد، باید بگویم که وقتی در زمان انتخابات مجموعه ای تشکیل و بعد از اتمام این ایام پایان یابد آسیب بزرگی برای کشور محسوب می شود از این رو می توان گفت که جمنا نیز شامل چنین امری می شود. جمنا برای ادامه فعالیت باید برنامه ریزی کرده و از خمودگی بیرون بیاید، بر این اساس جمنا باید برنامه‌های اجرایی شده توسط دولت حاکم را رصد و بررسی کند تا در زمان انتخابات آينده بتواند برنامه کاملی را ارائه کند. متاسفانه بعد از پایان انتخابات همه احزاب از جمله جمنا افت کرده و فعالیت خاصی ندارند. جمنا با توجه به اینکه افراد سرشناسی در آن فعالیت می کنند توان و ظرفیت مورد نیاز برای ادامه فعالیت در عرصه سیاست را دارد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.