انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
خانواده‌های شهدا اهواز زير پوشش بنیاد قرار می‌گیرند
سيد علي خميني به نجف رفت
حجاب و رابطه با آمریکا باید به همه‌پرسی گذاشته شود
بودجه ۹۸ برای بدترین شرایط آماده می‌شود
روحانی در شورای امنیت شاخه زیتون در دست بگیرد
گوشمالی سختی به عوامل بزدل حادثه اهواز خواهیم داد
جزئیات انهدام گروهک تروریستی«حدک»
کاهش درآمدهای دولت در سال ۹۸
همه عوامل حادثه تروریستی اهواز شناسایی شده‌اند
وعده جایزه هر نفر ۵۰۰۰ دلار برای حادثه اهواز
دوئل دیپلماسی در نیویورک
مسئولیت هرگونه اقدام تروریستی در ایران با آمریکاست
برنامه‌های روحاني در روز اول سفر به نیویورک
درد مردم را نباید سیاسی کرد
سفر روحانی به نیویورک موردتوجه رسانه های غربی
تلاش تروریستها برای قومی نشان دادن حادثه اهواز
حمله تروریستی اهوازباحمایت مثلث عبری،عربی،غربی
شرکتهای تولید کننده دارو نیاز به خارج را کاهش دهند
مانع‌اجراي قانون منع‌به‌كارگيري بازنشستگان چيست؟
از حرکت چهار پشه در بیشه شیران نگران نیستیم
تروریست هاهر چه زودتر به سزای اعمالشان برسند
جدایی خوزستان از ایران رویایی تحقق نیافتنی است
بخشي از عوامل حادثه تروریستی اهواز دستگیر شده‌اند
حضور نمایندگان رهبری در مراسم تشییع شهدای اهواز
خوزستان درسهای فراموش نشدنی به تروریستها ميدهد
هیات دولت دوشنبه را عزای عمومی اعلام کرد
بیانیه وزیر اطلاعات درباره حادثه تروریستی اهواز
کشف سرنخ‌های جدیدی از حادثه تروریستی اهواز
به زودی انتقام مهلکی از تروریست‌ها می‌گیریم
تعداد شهدای حمله تروریستی اهواز 24 نفر است
روحانی تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد
حرفهای زیادی برای گفتن در سازمان ملل داریم
اعلام عزای عمومی در خوزستان
شمشير دو لبه يك تريبون
جنگ زرگري
تحكيم وحدت با عراق در دستور كار است
ژست‌ براي طرحي تكراري!
امضای مشروط FATF استفاده از فرصت ها و تهدیدها
دستگاههای مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب وبه پنجه قضایی بسپارند
حمایت ولیعهد امارات از تروریست های حادثه اهواز
تحقیق و تفحص‌های مجلس اغلب عقیم می‌ماند
دستور روحاني براي پی‌گیری حادثه تروریستی اهواز
تکذیب شهادت یک خبرنگار در اهواز
واکنش کدخدایی به حمله تروریستی در اهواز
حمله تروریستی در اهواز24 شهید و 53 مجروح
بخشی از تسلط اطلاعاتی در امنیت پروازی حاصل شده
مجروح شدن ۶۰ نفر در حمله تروریستی در اهواز
جهانگیری از ما تبری جسته است
10 نفر در حمله تروریستی اهواز شهید شدند
هلاکت 2 عامل حادثه تروریستی امروز اهواز
بیشتر
کد خبر: 55770 | تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۱۴ - 17:33
محمود عقلش را به جریان انحرافی داد/ مشايي را به عنوان فامیل قبول ندارم/ محمودنظام را تضعیف کرد/  انحرافی ها در سایپا و جاهای دیگر نیز پول خوردند
بازنشر مصاحبه «قانون» با داوود احمدي نژاد

محمود عقلش را به جریان انحرافی داد/ مشايي را به عنوان فامیل قبول ندارم/ محمودنظام را تضعیف کرد/ انحرافی ها در سایپا و جاهای دیگر نیز پول خوردند

قانون- به مناسبت درگذشت مرحوم داوود احمدي نژاد گفتگوي «قانون» با برادر رئيس جمهوري پيشين كشور را كه در سال 1392 انجام شده و حاوي انتقادات تندي از محمود احمدي نژاد است را مجددا بازنشر مي كنيم.اين مصاحبه با تيتر«داوود عليه محمود» منتشر شده بود.

************

 

سامان صابريان/ عكس: عميد فراهي

یک ساعتی از قرارمان گذشته بود که سرانجام مردی شبیه به رئیس دولت نهم و دهم با اناری در دست آهسته آهسته از انتهای کوچه به سمت ما آمد. چشم، ابرو، خطوط پیشانی و گونه و حتی جملات کشیده کشیده او خاطرات نه چندان خوشایند محمود احمدی‌نژاد را در دل ما زنده کرد. قرار ما با برادری منتقد، از خاندان رئیس جمهور هشت سال پیش ایران، یعنی داود احمدی‌نژاد بود.

 از ابتدا تا آخر گفت و گو علاوه بر صدای گفت و گو و شاتر های عکاسی پژواک انار خوردن مسئول اسبق بازرسی نهاد ریاست جمهوری نیز به گوش می رسید. در طول گفت و گو مشخص بود دل پری از مشایی دارد و بار ها در طول مصاحبه بحث هایی را بیان کرد که ما مجبور به قطع دستگاه ضبط صوت شدیم و برای انتشار آن ها منع داشتیم.

شما یکی از چهره هایی بودید که برای ثبت نام در انتخابات آمدید، دلیل حضور و انصراف شما چه بود؟

همیشه خواست نظام این است که بازار انتخابات داغ باشد و هر کسی وظیفه دارد این بازار را داغ کند و من هم با حضورم بازار را داغ کردم.

 

به نفع جلیلی کنار رفتید؟

خیر. من به ایشان انتقاد شدید هم داشتم. برخی از دوستان گفتند به نفع ولایتی کنار بروم و چون ولایتی پخته تر از جلیلی بود برای ولایتی تبلیغ کردیم ولی تشکیلات ولایتی خیلی ضعیف بود و موفق نشد.

 

با توجه به روی کار آمدن آقای روحانی آیا باز هم اصولگرایان توان بازگشت به قدرت را دارند؟

نظام ما آزاد است و مردم نیز اختیار دارند.این موضوع به عملکرد این آقایان بستگی دارد، همانطور که به عملکرد احمدی نژاد بستگی داشت و چون احمدی نژاد عقلش را به دست جریان انحرافی داد و مردم نیز این را فهمیدن دیگر از آن ها استقبال نشد. باید اشاره کنم رهبر انقلاب بالای سر این ملت است و هرجا که باید حرفی را بزند می زند و با کسی رو دربایستی ندارد.

 

دلیل اختلاف شما با احمدی نژاد چه بود؟

جریان انحرافی که دور وی را گرفته بود وگرنه ما با برادرمان که پدر کشتگی نداشتیم.

 

خیلی ها گفتند شما به دنبال سهم خواهی بودید و احمدی نژاد هم به سینه شما دست رد زد و سبب شد شما به مخالفان او تبدیل شوید، این ادعا را قبول دارید؟

بله. ما دنبال سهم خواهی بودیم ولی سهم انقلاب و ولایت. سهم ما ولایت بود و ما می خواستیم هر کسی، هر کجا می آید و می رود مطیع ولایت باشد.

 

این اتفاقات بیشتر از زمانی شروع شد که پای مشایی به معادلات اصلی دولت باز شد این فرد از ابتدا با شما نسبت فامیلی داشت ولی چرا بعد از گذشت سال ها رابطه شما با وی به اختلاف کشید؟

این فرد از ابتدا مشکل داشت و من از ابتدا به شدت مخالفت می کردم که مشایی فامیل ما شود و او را به عنوان فامیل قبول ندارم. ما از پدر و مادری که راه و رسم عقیدتی دیگری نیز داشته باشند تبعیت نمی کنیم و تنها به آن ها احترام می گذاریم چه برسد به شخص دیگری.

 

چرا تلاش نکردید جلوی مشایی را بگیرید؟

 ما نمی دانستیم مشایی تا چه حد در احمدی نژاد نفوذ داشت ولی از ابتدا در او نفوذ کرده بود. باید بگویم انسان اگر در وادی غرور حرکت کرد هر کسی می تواند وارد وجودش شود و او را از راه خارج کند. وقتی انسان به وادی کبر افتاد دیگر درست بشو نیست. امام (س) نگفت خط قرمز من دولت است بلکه ایشان گفتند خط قرمز من قانون است. خط قرمز احمدی نژاد عوض شد و گفت دولت من، خط قرمز من است و همین می شود که شانزده میلیارد تومان پول را می برند و می گویند اشتباه شده است و برمی گردانیم، این یعنی چی؟

 

چرا اینطوری شد؟

چون قانون را قبول ندارند و خود را جای قانون قرار می دهند. نتیجه این می شود که وقتی امام (س) و رهبر انقلاب می گویند اختلاف افکنی حرام است. این آقایان قوای دیگر را برنتافتند و رفتند در مجلس جنگ راه انداختند. از سوی دیگر وقتی قوه قضاییه مجرمان را احضار می کرد این آقایان نمی گذاشتند مجرمان به پیشگاه قانون بروند و این یعنی به حرف قانون و رهبری توجهی ندارند.

 

خیلی ها اینکه احمدی نژاد به پای دوستانش می ایستاد را خصلت خوب وی معرفی می کردند، نظر شما چیست؟

در حکم الهی آمده است تا وقتی که نیروی من از مسیر قانون انحراف نداشته ما باید با تمام وجود از او دفاع کنیم ولی وقتی از مسیر قانون خارج شد چرا باید دفاع کرد. در جبهه ها نیز ما ارتشی، سپاهی، بسیجی و حتی فرمانده نیروی دریایی داشتیم که راه را اشتباه رفت و با او برخورد شد. احمدی نژاد همه چیز را پس زد و در جامعه اختلاف ایجاد کرد و نظام را تضعیف کرد. ببینید یک وقتی بنده مسئولیتی ندارم حرفی می زنم انعکاسی ندارد ولی رئیس جمهور اگر دست به تضعیف نظام بزند مشکلات فراوانی را پیش می آورد...      

 

مشکل چه بود؟

مشکل این بود که احمدی نژاد از قانون عدول کرد و این می شود که در ثبت نام انتخابات دست مشایی را بلند و از جایگاه قانونی خود را خرج یک آدم می کند و سعی دارد شخصی را بر مردم تحمیل کند و احمدی نژاد اگر انتخابی داشت باید من را معرفی می کرد ولی من را برادر قرار نداد. چراکه به وی انتقاد کردم.

 

رهبرمعظم انقلاب در سخنان اخیرشان با اشاره به تحرکات دولت یازدهم در سیاست خارجی فرمودند که از دیپلماسی این دولت حمایت می کنند ولی برخی ها خود را فرا تر از قانون می دانند و اظهاراتی را بیان می کنند که انگار ایشان با تمامی اقدامات دولت مخالف اند، نظر شما در این باره چیست؟

ما نباید نظر خودمان را به عنوان قانون و مصلحت نظام قرار دهیم. این دوستان که نیویورک رفتند اقدامات خوب وبد داشتند ولی باید دید که کدام بیشتر است که به نظر من اقدامات خوب دوستان بیشتر از برخی ایراد ها بود. دولت منافعی که آمریکا می خواست در اختیار آن ها نگذاشت. صدام هشت سال با ما جنگید و جنایات فراوانی داشت ولی در حال حاضر مصلحت نظام این است که از دولت عراق حمایت کنیم.

 

یعنی بنا به مصلحت هر اقدامی حتی رابطه با آمریکا نیز صورت می گیرد؟

بله. منافع ما در این است که از نظام عراق حمایت کنیم و اگر آمریکا نیز دست از شیطنت بردارد چه دلیلی دارد ما با آمریکا دشمن باشیم.

 

پس چرا برخی از دوستان هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است با لنگه کفش به رئیس جمهور کشورمان حمله می کنند؟

این آدم ها را رها کنید. این افراد تندرو هستند و درشأن یک مسلمان ایرانی نیست که با کفش و گوجه فرنگی به رئیس جمهور حمله کنند. دیپلماسی یعنی فریب و دو طرف سعی می کنند حرف خود را به کرسی بنشانند. باید دید نتیجه تدبیر و امید چه می شود و بعد از آن عکس العمل نشان دهیم و اینکه شتاب زده کاری کنیم و نظام را تضعیف کنیم، درست نیست.

 

به نظر شما اقداماتی که سبب تضعیف نظام می شود پا گذاشتن جای پای نتانیاهو و صهیونیست ها نیست؟

آدم بی ترمز و بی منطق به اینجا می رسد. در گذشته منافقین انتقاد نابجا می‌کردند و امروز آلت دست استکبار جهانی هستند و دست به کشتار می زنند و تحت دستور اسرائیل بمب گذاری می کنند.

 

یعنی این تندروی ها باعث این اقدامات می شود؟

بله، آدم اگر بی منطق باشد به هر جایی کشیده می شود. اگر قرار است جلوی مخالف مان هم ایستادگی کنیم باید با منطق باشد. ما با منطق در برابر جریان انحرافی ایستادگی کردیم و هر چه گفتیم از فساد هزار میلیاردی تا هزاران دزدی از بیت المال که رو نشده است، درست از آب درآمد.

 

یعنی در همه این دزدی ها دست جریان انحرافی در کار بوده است؟

یک شرکت خارجی به ایران پیشنهاد کرد تا از مازوت، بنزین تهیه کند. این طرح به دست ما رسید و با یکی از وزرای نفت آن زمان مشورت کردیم که او گفت این طرح غیر ممکن و مانند این است که از قره قورت، شیر تهیه کنیم. آن ها می خواستند یک پالایشگاه به وسعت تهران احداث کنند و در آخر با استفاده از هزاران تن مازوت شاید یک قطره بنزین تهیه کنند و این یعنی اینکه می خواستند سرمایه ملت را بالا بکشند. راس این جریان یعنی مشایی به دست خط خودش به یکی از بانک ها دستور داده بود که ۴۰۰ میلیون دلار به آن ها تخصیص دهد که ما جلوی آن را با کمک معاون آن بانک گرفتیم که بعد ها آن معاون بانک را نیز سرنگون کردند.

 

یعنی این معاون بانک توسط جریان انحرافی برداشته شد؟

بله مشایی هر کس را می خواست عوض می کرد و احمدی نژاد او را خط قرمز  خود می خواند و افراد هم از ترس اینکه جایگاه خود را از دست ندهند و اخراج نشوند دستورات او را انجام می دادند. من اگر جلوی احمدی نژاد ایستادم برای این بود که افرادی را خط قرمز خود معرفی کرده بود که برای قانون هیچ احترامی قائل نبودند.

 

پس چرا آقای احمدی نژاد دولتش را پاک ترین دولت می نامید؟

وقتی آدم مغرور شود حق و باطل را تشخیص نمی دهد. وقتی برای یک دانشگاه خلاف قانون ۱۶ میلیاردتومان بدون اجازه بر می دارد دولت پاک کجاست؟ وقتی که غرور به میان بیاید عقل از بین می رود. عقل که از بین می رود، خلاف به این بزرگی نیز که صورت می گیرد باز هم از خلافکاران حمایت می کنندو می گویند ما کار را تازه شروع کرده ایم و باید از این ها پرسید اگر کار شما این دانشگاه، اقدامات قبلی وکارهای اقتصادی بود باید گفت هیهات مناالذله.

 

نمونه های دیگر هم دیده بودید؟

یکی از دوستان به ما گفت وقتی که آگهی فروش فولاد خوزستان را دیدیم دو ماه قبل از آن به امیرمنصور خسروی گفته بودند که فولاد را بررسی کند و بعد هم آگهی فروش ۱۰ روزه زدند که فقط خسروی بتواند سهام را خریداری کند و از قبل نیز به وی گفته بودند که مسائل را بررسی کند و این اصل جرم است که ما ماجرا را به کمیسیون اصل نود ارجاع دادیم. جرم این انحرافی ها یکی دوتا نیست در سایپا، مس سرچشمه و جاهای دیگر نیز پول خوردند. به ما گفته اند این دوستانی که ۱۶ میلیارد را برده بودند طی نامه ای به نهاد ریاست جمهوری گفته اند که ۹ میلیارد و ششصد میلیون تومان دیگر نیز برداشته اند و از آن ها خواسته اند که آبروریزی نکنند و در خفا این پول را نیز بر می گردانند.

 

از این گونه اقدامات در گذشته هم بوده است؟

بله، سال ۷۲ یکی از اعضای حزب توده را دستگیر کردیم که با پول جمهوری اسلامی به خارج رفته و خود را درمان کرده بود، در آن زمان یک میلیارد و نیم مفقود شد. ما نیز آن ها را دستگیر کردیم که بعد از مدتی ما را نیز از کار بیکار کردند. در همین اواخر که در پدافندغیر عامل که انجام وظیفه می کردم از طرف جریان انحرافی پیام آوردند که از آنجا نیز برکنارت می کنیم و من گفتم که برای من اهمیتی ندارد.

 

در این دولت یازدهم چطور؟

اسنادی علیه وزرای این دولت نیز داریم که چه خلاف هایی کرده اند ولی چون چشم ما به دهان مقام معظم رهبری است و ایشان هنوز اظهار نظر نکرده اند ما نیز سکوت می کنیم.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.