انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
قضایی
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
هرج و مرج در زندان اوین، پس از خودکشی یک زندانی در بند روحانیت
جزييات شكايت دادستاني از وزير روحاني
ایران و اقلیم کردستان کمیته تبادل زندانیان تشکیل دادند
دخالت افراد غیرمتخصص در امور قضایی غیرقابل قبول است
آزادی 15 محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
تشريح پرونده حسين‌فريدون، شريعتمداري و حسن‌عباسي
محدودیت حق بر اشتغال و پدیده‌ درهای چرخان
محدودیت حق بر اشتغال آقازاده‌ها، به استناد منفعت عمومی مردم
ترک همدانی مشمول عفو رهبری قرار گرفت و آزاد شد
سخنان اژه‌اي درباره مرتضوي و رييس جديد دستگاه قضا
چرخش شغلی از قضاوت به وکالت
بهترين شيوه كنترل زندانيان
چالش انتخاب شهرداران در بزنگاه اقدامات خلاف قانون
بطلان عقد رهن به جهت نبودن دین در حقوق ایران
استفاده از ظرفیت های دعاوی حقوقی درمقابل نقض برجام
سندهایی با دو مر جع ثبت
جزئیات عفو گسترده زندانیان دوشنبه اعلام می‌شود
تاييد ممنوع‌الخروجي يك مقام ارشد دولتي
نكاتي كه بايد در زمان تنظيم قرارداد بدانيم
سكه هاي سلطان سكه چه شد؟!
تكذيب حكم اعدام شهردار پيشين كرج
رييس سازمان خصوصي‌سازي ممنوع الخروج شد
حبس سرباز خواب‌آلود براي شلیک به سربازي دیگر
رييس قوه‌قضاييه دلايل حمله به دستگاه قضا را تشريح كرد
مقصران حادثه دانشگاه آزاد معرفي شدند
خطر تبدیل ارزش علم به ضد علم
نشاط اجتماعی با محوریت حقوق زنان
عقب نشینی آمریکا از سوريه فرار رو به جلو است
تحلیلی حقوقی بر خویشاوندگرایی در مشاغل دولتی
نماینده‌ هتاک یا هتاکی به نماینده
داوری و کاهش اطاله دادرسی
حمايت مشروط رييس‌قوه قضاييه از حبس زدايي
زنان اسير پنج‌گانه خشونت
نمايندگان مجلس پرسشگر گراني‌هاي بي‌رويه باشند
تایید محکومیت‌های اسفندیار رحیم مشایی
حق از ياد رفته
سرنوشت اموال سلطان سكه چه شد؟
بررسي مشکلات آب مجتمع ندامتگاه تهران بزرگ
شرمساري جهـاني
پيش‌بيني رهبر انقلاب درباره حوادث فرانسه
يك حكم اعدام ديگر تاييد شد
قبولی ۳۸ مددجوی زندان‌های تهران در آزمون‌های سواد آموزی
بازرسی دوره‌ای از دادسراهای تهران
دستگیری ۴ متهم در رابطه با حادثه تروریستی چابهار
نباید خودمان را در معرض پولشویی قرار دهیم
آیین‌نامه مربوط به دادگاه‌های ویژه اقتصادی ابلاغ شد
وزارت اطلاعات دستگاه‌های اقتصادی را رصد کند
قانون اصلاح قانون صدور چک،راهگشا خواهد بود؟
بیشتر
کد خبر: 55999 | تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۱۶ - 11:39
 تلگرام  به زودي  تعيين تكليف مي‌شود
دادستان کل کشور مطرح كرد:

تلگرام به زودي تعيين تكليف مي‌شود

دادستان کل کشور گفت: وقتی قوه قضاییه با معاون رییس جمهور سابق و نزدیکان رییس جمهور سابق برخورد می کند و همچنین با نزدیکان دولت فعلی برخورد می کند، می گویند سیاسی برخورد کرده است.

قانون- دادستان کل کشور گفت: وقتی قوه قضاییه با معاون رییس جمهور سابق و نزدیکان رییس جمهور سابق برخورد می کند و همچنین با نزدیکان دولت فعلی برخورد می کند، می گویند سیاسی برخورد کرده است. جالب است که قوه قضاییه با همه اشخاص و مقامات که برخورد می کند، انگ سیاسی به این دستگاه می زنند.

به گزارش قانون، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری در همایش سراسری پلیس پیشگیری ناجا و موسسات حفاظتی و مراقبتی (انتظام) ضمن تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی، گفت: امیدواریم این هفته زمینه‌ای باشد برای اینکه مردم عزیز بتوانند بیشتر با خدمات و جانفشانی های این عزیزان که حافظین امنیت مردم اند، آشنایی پیدا کنند و حلقه اتصال بین مردم و نیروی انتظامی تقویت شود.

وی افزود: یکی از بزرگترین نعمت هایی که خداوند  متعال به ملتی ارزانی می دارد، نعمت امنیت است.

منتظری بیان کرد: دو نعمت است که پوشیده شده و توجه مستقیم و مستمری به آن نمی شود، یکی امنیت و دیگری عافیت است.

دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: اگر امنیت در کشور، شهر، محله و منزل نباشد هیچ چیز در  جای خود قرار نخواهد گرفت. ما شاهدیم که در اطراف ما ناامنی در برخی کشورها حاکم است، دیدیم که در عراق چه خبر بود. چه خانه هایی را ویران و چه تجاوزهایی انجام شد. در سوریه، افغانستان و میانمار هم به همین شکل بود. اگر در یک جامعه امنیت نباشد مردم در مصیبت و بلا زندگی می کنند. اقتصاد و پیشرفت یک جامعه در عرصه های گوناگون مرهون امنیت است. هر لذت و خوشی که انسان در زندگی‌اش تصور کند مرهون وجود امنیت و داشتن یک جامعه امن است.

وی تاکید کرد: ما امروز به لطف پرودگار و رهبری های داهیانه رهبر بزرگوار انقلاب و تلاش نیروهای اطلاعاتی و شما عزیزان خدمتگزار در نیروی انتظامی از این نعمت بزرگ برخورداریم و خدا را شاکریم.

منتظری اظهار کرد: امنیتی که خداوند به پاس خون شهدای عزیز برای ما ارزانی داشته را باید قدر بدانیم، ولی اگر به جان هم بیفتیم و فضای ناامن را به وجود آوریم کفران نعمت الهی است. نزاع و اختلاف و ایجاد شکاف در جامعه آسیب بزرگی است که اگر جامعه ای دچار آن شود، قدرت و اقتدارش از بین می رود. می بینید که دشمنان به دنبال براندازی و نابود کردن نظام جمهوری هستند و وظیفه همه مسولان در قوای سه گانه و نیروی انتظامی این است که در درون خود انسجام و وحدت را حفظ کنند. چرا ما باید شاهد باشیم که عده ای به دنبال تضعیف قوای سه گانه باشند. مقام معظم رهبری مکرر فرموده اند که از دولت‌هاحمایت کنیم. اگر در درون خودمان مشکلاتی داریم نباید اجازه دهیم که دشمن سوءاستفاده کند.

وی تاکید کرد: امروز اقتدار قوه قضاییه را از بین بردن به نفع کی تمام می شود؟ دشمن این پروژه را از مدت ها قبل کلیک زده که یکسری دستگاه‌ها و قوایی که می توانند در برابر انحرافات و کج روی ها بایستند و اجازه ندهند دشمن ورود پیدا کنند را  تضعیف کند. اکنون 38 سال از انقلاب می گذرد، تاریخچه قوه قضاییه را ببینید.

دادستان کل کشور بیان کرد: قوه قضاییه از پیروزی انقلاب تا امروز در برابر فتنه ها اعم از فتنه منافقین و فتنه سال 88 ایستاده است. استراتری دشمن این است که این قدرت ها را تضعیف کند. برنامه این است که بیایند چهره قوه قضاییه را در جامعه از بین ببرند و نسبت‌های ناروا و دروغ‌های عجیب و غریب مطرح کنند.

منتظری ادامه داد: وقتی که در یک فضای گسترده با جعل و سندسازی نسبت سئوال برانگیز به رییس قوه قضاییه می دهند، به دنبال چه هستند؟ چه هدفی را دنبال می کنند؟ یکی از بزرگترین رسالت های قوه قضاییه برخورد با عوامل نفوذ است. این که ملاحظه می کنید تهاجم گسترده ای علیه برخی نهادها انجام می شود و از این فضای مجازی استفاده می کنند با چه هدفی است؟ آیا جز این است  که  می‌خواهند اقتدار قوه قضاییه را از بین ببرند؟

وی ادامه داد: این قوه هرگز زیر بار این گونه حرکات ناجوانمردانه نمی رود. آبشخور این جریان، جریانی است که در آمریکا و صهیونیست و کشورهای اروپایی تغذیه می شود، با آنها مصاحبه می‌کنند و چهره‌های آنان را در تلویزیون می آورند و از آنها سواری می گیرند برای رسیدن به اهداف خود و در نهایت آنها را مانند  دستمال کاغذی دور می اندازند، مثل شاه و صدام، بعد که تمام شد در فاضلاب می اندازند.

منتظری گفت: ملت ایران با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری همه این امواج پوشالی و کف های روی دریا را از بین خواهند برد. چهار روز خبر و شایعه ای را ایجاد کنند، ولی هیچ وقت حق و حقیقت مخفی نمی ماند. دروغ نمی تواند دوام داشته باشد، آنها مانند کف روی اب هستند. ما باید  بیدار و مراقب باشیم.

وی گفت: گاهی قوه قضاییه با نامهربانی‌هایی مواجه می شود، ولی رسالت این قوه برخورد با جرم و مجازات متخلفین و مجرمین است و اگر جایی دیده می شود که قوه به وظایفش عمل می کند آیا باید تشویق شود یا آن را تضعیف کنیم، ولی تضعیف قوه به نفع هیچ کس نیست، چرا که وظیفه قوه قضاییه اجرای عدالت است.

دادستان کل کشور در ادامه سخنان بیان کرد: وقتی دستگاه قضایی بخواهد برخورد کند انگ سیاسی می زنند. وقتی قوه قضاییه با معاون رییس جمهور سابق و نزدیکان رییس جمهور سابق برخورد می کند و همچنین با نزدیکان دولت فعلی برخورد می کند، می گویند سیاسی برخورد می کند. جالب است که قوه قضاییه با همه اشخاص و مقامات که برخورد می کند انگ سیاسی به این دستگاه می زنند. اگر چنانچه بخواهیم همه جزییات پرونده را بیان کنیم تنها شنونده اسناد مردم نیستند بلکه دشمنان هم دسترسی پیدا می کنند. این چنین نیست و قوه قضاییه سیاسی برخورد نمی کند. اسناد موجود است. آقایان تریبون بدست می آورند و انگ سیاسی می زنند، ولی بدانند که قوه قضاییه بر اساس اسناد برخورد می کند.

همچنين  حجت‌الاسلام منتظری در جمع خبرنگاران درباره پرونده مهدی جهانگیری گفت: اصل پرونده در استان کرمان تشکیل شده  اما به دلیل اینکه پرونده به تازگی تشکیل شده است از بیان جزئیات آن معذور هستم.

وی درباره اینکه جهانگیری بازداشت است یا با قید وثیقه آزاد شده گفت: این فرد فعلا بازداشت است و پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

دادستان کل کشور در پاسخ اینکه یکی از اعضای ناظر کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفته است تاکنون شکایتی از یکی از کانال‌های تلگرامی ضدانقلاب مطرح نشده است گفت: این کانال برای فعالیت‌های ضدانقلابی خود از بستر تلگرام استفاده می‌کند و به زودی تکلیف تلگرام را روشن می‌کنیم.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.