انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 57349 | تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۲۶ - 14:21
محافظه‌كاران درس‌هاي اصلاحات را پس مي‌دهند
اصولگرايان به دنبال راهبردهايي براي پيروزي در انتخابات‌هاي آينده

محافظه‌كاران درس‌هاي اصلاحات را پس مي‌دهند

بنا به گفته شخصيت‌هاي اصولگرا، اين جريان نگاهي راهبردي به آينده دارد و مي‌كوشد كه آراي خاكستري را‌ كه همواره در زمين منتقدان و اصلاح‌طلبان بازي مي‌كردند، به سمت خود بكشند

قانون-بازندگان انتخابات اين سال‌هاي اخير با راهبردهايي كه تعريف كرده‌اند به دنبال كسب موفقيت‌هايي در سال‌هاي 98 و 1400 هستند. در روزگاري كه اصلاح‌طلبان و حاميان دولت مشغول فعاليت‌هاي مختلف و حاشيه‌اي هستند، محافظه‌كاران كه به تصور برخي در شوك شكست‌هاي خود به سر مي‌برند، برنامه‌هاي فراواني براي آينده ايران دارند. اين روند در حالي پيش مي‌رود كه آن‌ها راي 16 ميليوني رئيسي براي انتخابات رياست‌جمهوري را به عنوان يك برگ برنده مي‌دانند و سعي مي‌كنند از آن پشتيباني، براي آينده استفاده كنند و در طرف مقابل اصلاح طلبان كه سرمست پيروزي‌هاي خود هستند، تكيه‌گاهي مانند هاشمي را ديگر نداشته و حتي برخي معتقدند كه به دليل كم‌كاري منتسبين به رييس‌دولت اصلاحات، توصيه‌هاي انتخاباتي او نيز چندان مانند قبل تاثيرگذار نخواهد بود.

راهبردهاي خطرناك

بنا به گفته شخصيت‌هاي اصولگرا، اين جريان نگاهي راهبردي به آينده دارد و مي‌كوشد كه آراي خاكستري را‌ كه همواره در زمين منتقدان و اصلاح‌طلبان بازي مي‌كردند، به سمت خود بكشند. در همين راستا محمد حسینی، وزير دولت احمدي‌نژاد و از شخصيت‌هاي فعال در ميان «جمنايي‌ها» ، راهبردهاي هم‌طيفانش را بازگو و معرفي كرده است كه مي‌تواند زنگ هشداري براي اصلاح‌طلبان باشد. او در گفت‌وگويي كه با نامه نيوز داشته، مي‌گويد:«علاوه بر بازنگری در ساختار و جذب همه فعالان ارزشی و ولایی، نیاز به گفتمانی است که پاسخ‌گوی نیازهای جامعه باشد و بتواند قشر خاکستری و نسل جوان را متقاعد سازد که این جریان توان افزایش کارآمدی دولت را دارد و می‌تواند در وضع معیشتی مردم و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی و پیشرفت کشور، گام‌های بلندی بردارد و تحول مورد انتظار مردم را به‌وجود آورد».

نقشه براي جوانان

او به نوعي اظهارات قاليباف را در رابطه با تغيير رويكردهاي محافظه‌كاران تكرار مي‌كند و مي‌گويد:«جوان‌گرایی به معنای واقعی یک ضرورت انکارناپذیر است. حضور جوانان باانگیزه، هم از جهت خلاقیت و نوآوری و ارتباط با مردم و هم از جهت تحرک بخشی به فعالیت‌ها بسیار موثر خواهد بود و بعد از گذشت حدود 39 سال از پیروزی انقلاب، فقط نمی‌توان با تکیه بر نسل اول انقلاب، به نتیجه لازم دست یافت».

حسيني نكته ديگري را نيز بيان مي‌كند و آن استفاده از جريان‌هاي مختلفي است كه سال‌ها اصلاحات به دنبال آن‌ها بودند‌. اين شخصيت اصولگرا تشريح مي‌كند:«ارتباط مداوم با توده‌های مردم برای تبیین دیدگاه‌ها و برطرف کردن شبهات و القائات و بیان منصفانه ضعف‌های رقیب نيز نکته‌ای است که نباید از آن غاقل بود. با توجه به این‌که افکار عمومی در طول زمان شکل می‌گیرد، نمی‌توان به فعالیت فشرده یک یا چندماه قبل از انتخابات بسنده کرد؛ بلکه در شرایط فعلی و با گسترش تاثیرگذاری فضای مجازی، هر روز یک سوژه به موضوعی برای چالش جریانات سیاسی تبدیل می‌شود و اگر یک طیف در تفهیم نگرش خود و ارزیابی همه‌جانبه و ژرف موضوع و ارائه راهکار ناتوان باشد، نباید انتظار نتیجه‌گیری در مقطع حساس و بزنگاه‌هایی چون انتخابات را داشته باشند».

بازسازي يك جريان شكست‌خورده

او در پاسخ به اين سوال كه باتوجه به عملکرد جمنا و همان‌گونه که خودتان بیان کردید(آسیب‌شناسی و بررسی نقاط قوت و ضعف) آیا جمنا همچنان مدلی برای حضور واحد اصولگرایان در انتخابات آینده خواهد بود یا به دنبال مدلی جدید هستید؟ مي‌گويد:«جبهه مردمی، با ائتلاف‌های مقطعی متفاوت است. از ابتدا بر این نکته تاکید شد که این جبهه فعالیتش محدود به انتخابات [ریاست جمهوری دوازدهم] نیست و برنامه‌ریزی درازمدت دارد. بر همین اساس بعد از انتخابات با جديت، در پی رفع نواقص است تا با بازسازی و تقویت خود، بتواند بیش و بهتر از گذشته عمل کند؛ البته لازمه آن متقاعد ساختن عناصر و احزاب اصولگرا و نیروهای جبهه ائتلاف است که این مجموعه از قابلیت و ظرفیت لازم برای پیشبرد امور و همراه‌سازی بدنه مردمی برخوردار است».

كارزار نزديك است

مشخص است كه محافظه‌كاران براي جبران شكست‌هاي گذشته و بازگشت به قدرت، برنامه هاي فراواني دارند. اين جريان زماني بخشي از نهادهاي قدرت و نيز جايگاه‌هاي انتصابي را در اختيار داشت و در مناصب انتخابي نيز قدرت‌نمايي مي‌كرد ولي بعد از آنكه شكست‌هاي فراواني در انتخابات‌هاي مختلف تجربه كرد، با ورود به جايگا‌ه‌هاي انتصابي و غير انتخابي، جاي پاي خود را محكم كردند و حال به دنبال آن هستند كه كرسي‌هاي انتخابي را به خود اختصاص داده تا قدرت كامل شوند. وظيفه جريان مقابل نيز در اين بازه، نه درگيري و حاشيه‌سازي برسرشوراهاي بي‌فايده و سمت‌هاي گذراست، بلكه چيدمان مناسب برنامه‌ها و راهبردها براي موفقيت در ادامه راه است زيرا در چشم به هم ‌زدني، سال‌هاي انتخابات فراخواهد رسيد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.