انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 59163 | تاریخ : ۱۳۹۶/۸/۱۳ - 14:27
در هيچ‌ كشوري آمريكاستيزي آنگونه كه در ايران وجود دارد به چشم نمي‌خورد

در هيچ‌ كشوري آمريكاستيزي آنگونه كه در ايران وجود دارد به چشم نمي‌خورد

آيا واقعا فرانسه، آلمان، ايتاليا، هند، پاكستان، ژاپن و بسياري كشورهاي ديگر دنيا كه با آمريكا مشكلي ندارند به واسطه آن است كه مزدور، سرسپرده و نوكر آمريكا هستند؟

قانون- صادق زیباکلام/استاد دانشگاه

اگر از متولدين دهه‌هاي شصت، هفتاد و به تدريج هشتاد پرسيده شود كه انقلاب اسلامي براي چه بود، خواهند گفت براي استكبار ستيزي، براي مبارزه با آمريكا براي نابودي اسرائيل براي صدور انقلاب براي غرب ستيزي و مقولاتي از اين دست. اگر از آنها پرسيده شود كه چرا مردم ايران از رژيم شاه ناراضي مي‌بودند در آنجا هم پاسخ خواهند داد كه آن رژيم مي‌خواست اسلام را نابود كند، با آمريكا و انگلستان وابسته بود و به دستور آنها برنامه‌هاي توسعه اقتصادي كشور را اجرا مي‌كرد و برنامه‌هايي كه آمريكايي‌ها و انگليسي‌ها و به خصوص آمريكايي‌ها به ايرانيان در زمان شاه ديكته مي‌كردند به گونه‌اي بود كه جلوي پيشرفت و ترقي واقعي ايران را گرفته و در عوض كشور را وابسته به صنايع غربي نمايد.

اگر پرسش سومي از متولدين نسل‌هاي بعد از انقلاب ايران شود به اين معنا كه چرا مردم ايران انقدر از آمريكا متنفرند پاسخ خواهند دادكه چون آمريكايي‌ها دشمن مردم ايران هستند و از ايرانيان متنفرند.كودتاي 28 مرداد را در سال32 به راه انداختند و در طي 25 سال بعدي جلوي پيشرفت و ترقي ايران را گرفتند. فرهنگ ملي و ايراني-اسلامي ما ايرانيان را مي‌خواستند نابود كنند يا نابود كردند. مردم و جوانان ما را وابسته به فرهنگ و تمدن غرب مي‌كردند. مبارزين، مجاهدين، وطن‌پرستان و آزادي‌خواهان را به زندان مي‌انداختند و ساير اقدامات از اين دست.

به علاوه در دوران انقلاب هم به رژيم شاه منظما دستور مي‌دادند تا مبارزين و مردم را به گلوله ببندند. بعد از انقلاب هم منظما بر عليه ايران اسلامي درصدد توطئه بوده‌اند. در ابتداي انقلاب سعي كردند ليبرال‌ها و عناصر نفوذي خودشان را در مديريت اجرايي كشور و رهبري انقلابي كشور وارد نمايند. بعد از آن جنگ داخلي به راه انداختند. سپس به بمب‌گذاري رهبران و نيروهاي انقلابي روي آوردند.

سفارت آمريكا بدل شده بود به مركز توطئه و جاسوسي عليه نظام اسلامي ايران. حمله نظامي طبس را به راه انداختند. كودتاي نوژه را مي‌خواستند به راه بيندازند. اقدام به مصادره اموال و دارايي‌هاي ايران در آمريكا كردند. دارايي‌هاي ما را بلوكه كردند. تحريم‌ها را عليه ما به راه انداختند. و وقتي كه تمامي آن اقدامات با شكست مواجه شد، به عامل و سرسپرده و مزدور خود يعني صدام حسين دستور دادند به ايران حمله كند كه آن توطئه هم راه به جايي نبرد. در طول هشت سال جنگ منظما به صدام كمك كردند و در پايان براي ترساندن و تحت فشار قرار دادن ما، هواپيماي ايرباس مسافربري ما را بر فراز خليج‌فارس سرنگون كردند. بعد از جنگ سعي كردند نسخه بانك جهاني را در ايران به اجرا درآورند كه به لطف الهي آن هم خنثي شد. بعد رفتند به دنبال تهاجم فرهنگي، شبيخون فرهنگي و در پوشش اصلاحات آمريكايي سعي كردند به اهدافشان برسند.

اما آن اقدامات هم به جايي نرسيد. بعد هم نوبت فتنه 88 شد كه همه‌مان به سناريو آن آگاه هستيم. در عرصه بين‌المللي هم بيكار نبودند. القاعده را درست كردند. طالبان را ساختند، داعش را به وجود آوردند و همه اينها عليه ايران اسلامي بود. بعد به بهانه فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران؛ تحريم‌هاي كمرشكن و غير انساني را عليه ما به راه انداختند و امروز هم كه ما در آستانه 13 آبان 1396 هستيم، داستان برنامه موشكي ما را بهانه كرده‌اند كه باز دور جديدي از فشار و تحريم‌ها را عليه ما به راه بيندازند. البته در تمام اين سال‌ها از پروژه نفوذ، جاسوسي و اينگونه اقدامات هم غافل نبودند. ولي به حول قوه الهي همه اين توطئه‌ها و اقداماتشان خنثي شده است. اگر از نسل‌هاي بعد از انقلاب بپرسيم كه عجيب است، چرا انقدر آمريكايي‌ها با ما دشمن هستند؟ پاسخ خواهند داد: چون ما مي‌خواهيم ما مستقل باشيم.

ما مي‌خواهيم آزاده باشيم. ما مي‌خواهيم نوكر نباشيم. ما مي‌خواهيم مسلمان باشيم و حاضر نيستيم كه آمريكايي‌ها منافع ايران را مثل گذشته‌ها به غارت ببرند. به خاطر همين است كه آنها اين همه با ما مخافت مي‌ورزند. به عبارت ديگر آمريكايي‌ها به واسطه اينكه ما ايراني هستيم. سعدي و حافظ داريم و به مولانا و فردوسي عشق مي‌ورزيم، با ما هيچ مشكلي ندارند. اشكال به واسطه آن است كه ما مي‌خواهيم آزاده و مستقل باشيم. دردسر هم از همين‌جا شروع مي‌شود. در اين صورت آمريكايي‌ها مي‌بايد با هر كشور و ملت و قوم ديگري كه مثل ما ايراني‌ها خواسته باشد آزاده و مستقل باشد به ستيز برخيزد و عليه آنان هم همچون عليه ايراني‌ها دشمني و تخاصم را به راه بيندازد. و مشكل هم دقيقا از همين‌جا شروع مي‌شود. و مشكل هم دقيقا از همينجا شروع مي‌شود. چون به جز ما و كره شمالي آمريكا با هيچ كشور و نظام ديگري دشمني ندارد.

به عبارت ديگر معناي ديگر اين استدلال كه ما مي‌گوييم علت دشمني آمريكايي‌ها با ما به واسطه آن است كه ما مستقل هستيم، به اين صورت درمي‌آيد كه پي مابقي آن قريب به 200 كشور ديگر مي‌بايست جملگي نوكر، مزدور و سرسپرده آمريكا باشند كه آمريكايي‌ها با آنها هيچ دشمني‌اي ندارند. اگر هر كدام آنها هم مي‌خواستند مثل ما آزاده و مستقل باشند و به آمريكا مثل ما نه بگويند؛ آمريكايي‌ها عليه آنان هم شروع به دشمني مي‌كردند. بنابراين اگر آمريكايي‌ها با آن قريب به 200 كشور ديگر مثل ايران در تضاد و تقابل نيستند به واسطه آن است كه آنها از خود استقلالي ندارند.

جملگي نوكر و وابسته به آمريكا هستند. آيا واقعا اينگونه است؟ آيا واقعا فرانسه، آلمان، ايتاليا، هند، پاكستان، ژاپن و بسياري كشورهاي ديگر دنيا كه با آمريكا مشكلي ندارند به واسطه آن است كه مزدور، سرسپرده و نوكر آمريكا هستند؟ و فقط يك كشور در دنيا مستقل است و آن هم جمهوري اسلامي ايران مي‌باشد؟ كشورهاي اروپايي و غربي به كنار. فرض بگيريم آنها حسب روايت ما وابسته به آمريكا هستند و از خود استقلالي ندارند. مشكل باز هم حل نمي‌شود. چرا؟ چون اين سوال مطرح مي‌شود كه تكليف برادر بزرگ‌ترمان روسيه انقلابي، سوريه قهرمان و انقلابي و نگين محور مقاومت و برادر ديگرمان عراق قهرمان و انقلابي؛ تكليف اين كشورها چه مي‌شود؟ چون همانطور كه مي‌دانيم در هيچ‌يك از اين كشورها آمريكاستيزي آنگونه كه در ايران وجود دارد به چشم نمي‌خورد. آيا مي‌بايست به اين نتيجه عجيب و غريب برسيم كه آنها هم خداي ناكرده بله؟ و وابسته هستند؟ در مكتوب بعدي‌ام به اسباب و علل به وجود آمدن دشمني ما و آمريكا و اينكه اساسا چرا و چگونه و چه شد كه آمريكاستيزي با آمريكا بدل به گفتمان و هويت اصلي انقلاب اسلامي ايران گرديد، خواهيم پرداخت.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.