انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 61228 | تاریخ : ۱۳۹۶/۹/۲ - 08:30
پشت پرده استعفاي مديرعامل پرسپوليس
پس از ماه‌ها تلاش براي استعفا، وزير ورزش با كناره‌گيري علي اكبر طاهري موافقت كرد

پشت پرده استعفاي مديرعامل پرسپوليس

قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان دوم مهر ماه سال جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی و 19 مهر به تایید شواری نگهبان رسید تا از این پس بازنشستگان دیگر اجازه فعالیت در مناصب دولتی را نداشته باشند.

قانون- قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان دوم مهر ماه سال جاری به تصویب مجلس شورای اسلامی و 19 مهر به تایید شواری نگهبان رسید تا از این پس بازنشستگان دیگر اجازه فعالیت در مناصب دولتی را نداشته باشند. بر طبق بخشنامه‌ای که به کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری ابلاغ شده است، بازنشستگانی که به واسطه انتصاب یا انتخاب در یکی از سمت‌های مذکور در ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری و هم طرزان آن‌ها به کار گیری می شوند، از شمول قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان مصوب 1395/2/20 مجلس شورای اسلامی مستثنی هستند و هر سمتی در زمان بازنشستگی یا قبل از آن داشتند، ملاک نیست. هرچند در اين باره استثناهايي نيز وجود دارد. مقامات مذکور در ماده (۷۱) قانون مدیریت خدمات کشوری و همترازان آن‌ها و ایثارگران، فرزندان شهدا و جانبازان هفتاد درصد (۷۰ درصد) و بالاتر، نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و دارندگان اجازات خاصه مقام معظم رهبری از شمول این قانون مستثنی هستند. همچنين دستگاه‌های موضوع این قانون در صورت لزوم می‌توانند از خدمات بازنشستگان متخصص با مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر به صورت پاره وقت و ساعتی استفاده کنند. حداکثر ساعات مجاز برای استفاده از بازنشستگان، یک سوم ساعات اداری کارمندان رسمی است وحق الزحمه این افراد متناسب با ساعات کاری آنها حداکثر معادل یک سوم کارمندان رسمی همان شغل تعیین و پرداخت می شود.

حاشيه پشت حاشيه!

همين قانون در ماه‌هاي اخير بارها گريبان استقلال و پرسپوليس را گرفته است. علي اكبر طاهري و سيد رضا افتخاري،‌ مديران عامل اين دو باشگاه كه بازنشسته هستند به دليل همين قانون بايد كنار مي‌رفتند. رضا افتخاري اعلام كرده كارت ايثارگري دارد و ممنوعيت حضور او در استقلال به اين دليل لغو شده است اما علي اكبر طاهري مدتي است كه به دليل مشكلات موجود در باشگاه استعفا كرده بود. روز گذشته وزارت ورزش به طور رسمي با استعفاي مديرعامل پرسپوليس موافقت كرد تا حاشيه‌هاي اين تيم بيش از پيش شود. هنوز چند ماهي از حاشيه‌سازي عجيب بيرانوند، محروميت سرخپوشان از فصل نقل و انتقالات و شكست تلخ اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا نگذشته بود كه انتشار خبر موافقت با استعفاي طاهري توجه همگان را به خود جلب كرد. مديرعامل سرخپوشان محبوبيت فراواني بين هواداران اين تيم دارد و همين موضوع آن‌ها را نگران كرده به ويژه آنكه برانكو ايوانكوويچ چندبار اعلام كرده در صورت جدايي طاهري، قيد حضور در پرسپوليس را خواهد زد. او روز گذشته نيز در گفت‌وگويي عنوان كرد كه تا آخر فصل در پرسپوليس خواهد ماند و هيچ حرفي درباره احتمال تمديد قراردادش نزد.

از وزير خواستم جابه‌جايي انجام شود

جدايي طاهري از پرسپوليس پس از چالش‌هاي او با حامي مالي پيشين اين باشگاه كليد خورد. حامي مالي معتقد بود كه طاهري پول بيشتري نسبت به قرارداد دريافت كرده اما مديرعامل پرسپوليس اين موضوع را رد مي‌كرد. ماجراي بليت فروشي و بي نصيب بودن باشگاه پرسپوليس از سهم فروش بليت نيز مزيد بر علت شد تا جدايي طاهري كه قرار بود پس از پايان فصل انجام شود، چند ماه زودتر كليد بخورد. در اين ميان اما مسعود سلطاني‌فر، وزير ورزش و جوانان چند باري با استعفاي طاهري مخالفت كرده بود اما اصرار براي جدايي از سرخپوشان در نهايت كار را به جايي رساند كه با درخواست طاهري موافقت شد. مديرعامل پيشين پرسپوليس از نظر سخت‌افزاري عملكرد موفقي در سرخپوشان داشت او توانست يك زمين از شهرداري تهران براي تمرينات اين تيم بگيرد و با حاميان مختلفي براي دريافت پول بيشتر به توافق برسد. شايعات فراوان است اما برخي معتقدند محروميت سرخپوشان از فصل نقل و انتقالات و فشار به طاهري از مهمترين دلايلي بود كه او اصرار به استعفا داشت. مديرعاملي كه به طور معمول از گفت و گو با رسانه‌ها فراري است اما روز گذشته در گفت‌و گويي كوتاه با «قانون» درباره جدايي‌اش از سرخپوشان گفت: «شرايط كاري در پرسپوليس كمي سخت شده بود، من از وزير ورزش خواستم كه جابه‌جايي صورت بگيرد اما او مخالف بود. در نهايت قرار شد من به كربلا بروم و پس از آن در اين باره با وزير صحبت كنم كه ناگهان اعلام شد با استعفاي من موافقت شده است».

پدر خواننده چارتار، سرپرست شد

پس از جدايي علي اكبر طاهري، حميدرضا گرشاسبي با نظر مساعد هيات مديره به عنوان سرپرست موقت سرخپوشان انتخاب شد. او كه رابطه خوبي با محمود گودرزي، وزير پيشين ورزش داشت در حالي به عنوان سرپرست پرسپوليس انتخاب شده كه در سوابق او سرپرستي هيات جودو، رييس هيات كشتي، رييس كشتي فرنگي، مديركل ورزش و جوانان خوزستان، ريیس تربیت بدنی آموزشگاه‌های شهرستان اندیمشک نيز ديده مي‌شود. اين سوابق در حالي است كه او هيچگاه به صورت تخصصي در رشته فوتبال فعاليت نكرده و حضورش به عنوان سرپرست موقت باشگاهي كه فصل گذشته قهرمان ليگ برتر ايران شده و امسال نيز از گزينه‌هاي اصلي كسب اين عنوان است، كمي عجيب به نظر مي‌رسد. نام حميدرضا گرشاسبي در جلسات فرهنگي و هنري نيز بارها مطرح شده است، او پدر آرمان گرشاسبي، خواننده گروه چارتار است. بايد ديد هيات مديره گمنام سرخپوشان كه در ماه‌هاي اخير هيچ اقدام مثبتي براي سرخپوشان انجام نداده‌اند اين بار چه تصميمي براي اين تيم خواهند گرفت.

گزينه‌هاي جانشيني

در روزهاي اخير شايعات فراواني درباره احتمال جوانگرايي در هيات مديره سرخابي‌ها به گوش مي‌رسد. از مهدي مهدوي‌كيا و وحيد هاشميان به عنوان گزينه‌هاي احتمالي حضور در هيات مديره پرسپوليس ياد مي‌شود و فرهاد مجيدي نيز گزينه جدي حضور در هيات مديره استقلال است. هرچند كه هاشميان روز گذشته اعلام كرد صحبتي با او در اين زمينه انجام نشده اما شنيده‌ها از وزارت ورزش حاكي از آن است كه سلطاني‌فر روي اين چهره‌هاي محبوب نظر مثبت دارد و به نظر مي‌رسد به زودي با آن‌ها صحبت هايي در اين زمينه انجام خواهد داد. جوانگرايي در سطح مديريتي اقدامي است كه مي‌تواند در آينده به مديرپروري در باشگاه‌هاي فوتبال كمك كند. هرچند كه از بهروز منتقمي و محمد دادكان نيز به عنوان گزينه‌هاي مديرعاملي سرخپوشان ياد مي‌شود اما در اين باره شنيده‌ايم كه محمد دادكان به طور قطعي و منتقمي تلويحي اين موضوع را رد كرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.