انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
جای خالی والیبالیستهای ایران در بین برترین‌های جهان
چند بند شرط
قضاوت دربی تهران باز هم به فغانی رسید
تدابیر امنیتی شدید در بازی پرسپولیس و سپیدرود
سعید ملایی قهرمان جهان شد
ماجرای دیدار اضطراری تاج و اینفانتینو چیست؟
خودم از بازیکنان می‌خواهم محکم بازی کنند
شکست دور از انتظار تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران
پاسخ تند راموس به ادعای جنجالی گریزمان
لژیونر هندبال: جوانگرایی در جاکارتا عالی بود
IOC به دنبال تحریم و فشار علیه ایران نیست
روزي ۱۵ ساعت تمـرين كردم
داورزنی بازنشسته سپاه نیست
هیچ مدیری در وزارت ورزش بازنشسته نیست
«اميرشاه » نه، سرباز مردم هستم
چرا وزارت ورزش فهرست بازنشسته‎ها را اعلام نمی‎کند؟
بازیکن اسبق استقلال و تیم‌ملی درگذشت
شجاعی: در ایران نسبت به مظفر کوتاهی شد
جانبازی رؤسای فدراسیون های ورزشی زیر ذره بین
چهره دوست داشتني تيم كي‌روش
شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان کویت شد
هوادار پرسپولیس می‌داند چه کسی خیانت کرده
دوچرخه سواري زنجير پاره كرد!
مدال بازی‌های آسیایی باهیچ مدالی قابل تعویض نیست
تاج: مگر می‌شود حقوق کی‌روش و کرانچار را از بازار ارز آزاد تامین کرد؟
پاروي بي‌قايق
خداحافظی آزمون همیشگی نیست
بي‌اعصاب‌ها در لباس هواداري
هندبال درتاريكي
حاج‌رضایی: کی‌روش بی‌ثباتی فکری دارد
از غیبت عجیب وزیر تا ماموریت شیرینِ خانم معاون
فهرست نفرات تیم ملی اعلام شد
ناك اوت در مقابل مافيا
روز بدون مدال کاروان ورزش ایران
تاریخ سازی نوشاد عالمیان در بازی های آسیایی
دستیاران کی‌روش به ایران آمدند
اطمینان دارم قرارداد جدیدی با ایران امضا می کنم
فدراسیون‌‎های ورزشی مشمول طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان
طلای سعید ملایی نقره شد
نوشاد هم حریفش را شکست داد
علی‌اکبری به مدال طلای کوراش رسید
بن بست تاکتیکی شفر
کانوپولوی زنان ایران قهرمان بازی‌های آسیایی شد
امیر مرادی در یک قدمی برنز به کارش پایان داد
دو مدال کوراش‌کاران ایران قطعی شد
اشتباه مترجم در تفسیر مصوبه مسابقه‌های AFC
بهداد سلیمی با دنیای قهرمانی خداحافظی کرد
پایان 100 درصدی کار کاراته با برنز آقای کاپیتان
اگر کی‌روش قرارداد دارد، چرا به ایران نمی‌آید؟
ناکامی نماینده ایران از صعودبه فینال 400 متر با مانع
بیشتر
کد خبر: 61822 | تاریخ : ۱۳۹۶/۹/۸ - 08:30
واکنش محسن قهرمانی به ادعای عجیب علی دایی

واکنش محسن قهرمانی به ادعای عجیب علی دایی

اين روزها ورزش ايران درگير حاشيه‌هاي فراواني است، ماجراي شكست عمدي عليرضا كريمي در برابر حريف روسي براي آنكه در مقابل حريفي از رژيم صهيونيستي قرار نگيرد...

قانون- اين روزها ورزش ايران درگير حاشيه‌هاي فراواني است، ماجراي شكست عمدي عليرضا كريمي در برابر حريف روسي براي آنكه در مقابل حريفي از رژيم صهيونيستي قرار نگيرد، همه اتفاقات را تحت تاثير قرار داده است. از سوي ديگر ماجراي جادوگري و درگيري‌هاي مهدي تارتار و سيروس‌پورموسوي به چالش ديگري تبديل شده است. اما در ميان اين‌ها ادعايي كه علي‌دايي در برنامه 90 و كنفرانس‌ مطبوعاتي پس از ديدار سايپا و سياه‌جامگان به آن اشاره كرد، مغفول مانده است. سرمربي سايپا معتقد بود كه رضا كرمانشاهي، داور بازي به دليل ارتباطاتي كه با محسن قهرماني داشته است، سعي كرده عليه تيم علي‌دايي قضاوت كند. اين در حالي بود كه كرمانشاهي در پايان بازي با قسم‌هاي پي در پي معتقد بود هيچ‌گاه چنين قصدي نداشته و حتي يك اوت را جابه‌جا نكرده است. ماجراي درگيري محسن‌قهرماني و علي‌دايي به سال 92 باز مي‌گردد. در 29 شهريور آن سال، سپاهان ميزبان پرسپوليس بود.

يك پنالتي اشتباه براي سپاهان سبب شد تا علي‌دايي در كنفرانس مطبوعاتي از غش كردن داور بگويد. اتفاقاتي كه منجر به افشاگري‌هاي عجيب درباره داورها شد؛ هرچند كه كميته انضباطي در راي خود درباره آن بازي اعلام كرد كه هيچ رابطه‌اي بين محسن قهرماني و باشگاه سپاهان وجود نداشته است اما در نهايت داور مشهدي محروم شد. در حكم كميته انضباطي آمده بود: «محسن قهرمانی (داور فوتبال) که با رفتار غیر ورزشی و دون‌شأن حرفه‌ای و ایجاد روابط غیر قانونی با برخی افراد ، مرتکب اقدامات خلاف مقررات انضباطی و اخلاقی در فوتبال شده است، حسب دلایل موجود و اقرار ایشان در جریان رسیدگی، متخلف شناخته شده و به استناد به ماده 62 آيين نامه انضباطی فیفا مصوب 2011 میلادی و ماده 21 قانون اخلاق فیفا مصوب سال 2012 میلادی و ماده 40 آيین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال، به هشت ماه محرومیت از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال و پرداخت مبلغ 50میلیون ریال جریمه نقدی محکوم می‌شود». نكته جالب اينجا بود كه همان روزها رضا كرمانشاهي نيز از جمله متهمان پرونده بود اما در نهايت تبرئه شد. همين موضوع باعث شده علي‌دايي حدود چهارسال بعد، رضا كرمانشاهي را متهم به اشتباهات تعمدي در بازي سايپا و سياه‌جامگان كند. نام بردن از محسن قهرماني در برنامه 90 سبب شد تا با اين داور پيشين فوتبال كشورمان تماس بگيريم و از او بپرسيم چه اتفاقي در پشت پرده رخ داده است. گفت‌وگوي محسن قهرماني را با «قانون» مي‌خوانيد.

علي‌دايي در برنامه 90 از شما به عنوان يكي از عواملي نام برد كه باعث قضاوت‌هاي اشتباه براي سايپا شده‌ايد؛ اشاره او به ماجراي معروف ديدار سپاهان و پرسپوليس بود.

خوشبختانه دو سال است برنامه 90 را تماشا نمي‌كنم و نمي‌دانم به چه شكلي بوده است. من دوست ندارم به اين حاشيه‌ها بپردازم زيرا در جاي ديگري به فعاليت‌هاي ورزشي مي‌پردازم. دوستان مي‌توانند پرينت تلفن مرا بگيرند و اگر مستندي دارند كه من با كرمانشاهي ارتباط دارم، مي‌توانند آن را ارائه بدهند.

ولي از شما به صراحت نام برده شد، قصد پيگيري اين موضوع را نداريد؟

من اين مساله را به تازگي شنيده‌ام و نمي خواهم پيگيري كنم. به اندازه كافي دوستان مرا اذيت كردند.

نگران نيستيد كه هواداران، علي‌دايي را حق بدانند و دوباره هجمه‌ها عليه شما آغاز شود؟

عيبي ندارد؛‌راجع به آن صحبت نكنم خيلي بهتر است. در سكوت خودم برخي كارها را انجام خواهم داد.

به نظر شما چرا پس از آنكه محسن‌قهرماني داوري را كنار گذاشت هنوز نيز از او ياد مي‌شود؟ شما مي‌توانيد به راحتي اعاده حيثيت و موضوع را با جديت پيگيري كنيد اما به نظر مي‌رسد از اتفاقات گذشته خسته شده‌ايد و قصد نداريد دوباره وارد آن چالش‌ها شويد.

من اين افراد را به علي ابن موسي رضا (ع) واگذارشان مي‌كنم. به دليل آزارهايي كه دادند و همچنان ادامه مي‌دهند آنان را به خدا واگذار مي‌كنم و اميدوارم نگويند امام رضا (ع) ملك شخصي محسن قهرماني است. وقتي به اين افراد حرفي مي‌زنيد، 10 نفر وكيل استخدام مي‌كنند كه وامصيبتا! يكي به آن‌ها گفته بالاي چشم‌تان ابرو است. اين موضوع به عدم برخورد مناسب فدراسيون‌هاي فوتبال باز مي‌گردد. كاش فدراسيون و كميته اخلاق اين شرايط را بررسي و به آن رسيدگي كند.

بنابراين معتقديد اين تهمت‌ها مطرح مي‌شود چون فدراسيون فوتبال و كميته اخلاقي با افرادي مثل علي دايي برخوردي نمي‌كنند؟

در دنيا با اين مسائل به شدت برخورد مي‌شود. ما بزرگ‌تر از رونالدو و مسي كه در فوتبال دنيا نداريم. وقتي اين بازيكنان بي‌انضباطي مي‌كنند با آن‌ها برخورد مي‌شود. چند وقت پيش بود كه رونالدو را پنج جلسه محروم كردند اما در فدراسيون ايران چه خبر است؟

اما در گذشته بارها با تهمت‌هاي ناروا برخورد شده و فدراسيون همواره از افرادي كه صحبت مي‌كنند درخواست مي‌كند اظهارات خود را با سند و مدرك و به صورت كتبي به كميته انضباطي ارائه كنند.

اگر برخورد درست بود كه هيچ‌كس به خود اجازه نمي‌داد به اين راحتي تهمت بزند. هرطور كه دل‌شان خواست صحبت مي‌كنند و نمي‌دانيم چه كار بايد بكنيم.

پس از اينكه شما از داوري كنار رفتيد، چرا بايد تلاش كنيد كه تيم علي دايي نيز از اشتباهات داوري متضرر شود؟ ضمن اينكه چرا بايد رضا كرمانشاهي به خاطر شما در بازي دچار اشتباهات تعمدي شود؟

من به داوري بازگشتم و 6 بازي قضاوت كردم. در نهايت نيز به كار ديگري مشغول شدم اما افرادي هستند كه مجموع آن‌ها به تعداد انگشتان يك دست نيز نمي‌رسد. من اين افراد را به خدا واگذارشان كردم و شك ندارم امام رضا (ع) با توجه به لطف و عنايتي كه به من دارد، با اين افراد برخورد خواهد كرد. اين بهترين محكمه براي افرادي است كه حق‌الناس را رعايت نمي‌كنند و دم از مسلماني مي‌زنند. اگر به اسلام اعتقاد دارند، بايد به همه جوانب آن توجه كنند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.