انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
ورزش
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
گزارش كامل بازي استقلال و ذوب‌آهن
خرید و فروش تیم های فوتبال ممنوع است
توجیهات آقای آلمانی
دست‌انداز اسراييلي
بایکوت قوی ترین ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
تکلیف VAR چه شد؟
کذب فوتبالي
خلاصه ديدار آبي‌پوشان پايتخت و قرمزپوشان تبريز
گزارش كامل بازي پرسپوليس با استقلال اهواز
از آن اوج تا این فرود
طلبکارِ شکست‌خورده
امان از تکرار تاریخ
رانت بلیت!
مسی دو برابر رونالدو دستمزد می‌گیرد
كي‌روش نرسيده به كلمبيا حاشيه‌ساز شد!
ساختار فوتبال بايد تغيير كند
گزارش كامل بازي استقلال با پيكان كه 4 برصفر به پايان رسيد
بلوای داخلی - خارجی
حکومت سوگلی‌ها
گزارش كامل بازي پرسپوليس و پديده
ارتشی با دو جین بازیکن
گل بكار و گلستان درو كن
خود شکن، آیینه شکستن خطاست
کشتی به گل نشسته کُشتی
رشیدپور فکرکرده قطری ها مثل ما پاداش را در بوق و کرنا می کنند
کاندیدای رد صلاحیت شده، برگشت
لابی برای ژنرال
جنگجوی جنگ‌های بی‌حاصل
نباید چشم‌مان را به روی همه خوبی های کی روش ببندیم
گزارش كامل بازي قطر و ژاپن
پرده برداری کی‌روش از حرف‌های تاج علیه سلطانی‌فر!
معز علی، مردی شبیه رویاها
سلبریتی های بدون جام
چالش سرمربی «بزرگ»
آقای تک جام
نمک پیشکسوتان روی زخم مردم ایران
خدانگهدار اسطوره فردا!
نگون بختان
هارا گير ي اير اني
كيروش از فوتبال ايران خداحافظي كرد؟
گزارش كامل بازي ايران وژاپن
پرخاش به داور عامل سقوط
اعتراف تلخ سردار
چشم انداز تاریک
ژاپن نه، حواس مان به قطر باشد
تجمید مارکا از عملکرد آزمون و ایران در جام ملت‌های آسیا
شطرنج تازه کی روش
دیوار دور خانه ما «چینی» است
چین قوی‌تر از عمان است
بیشتر
کد خبر: 63576 | تاریخ : ۱۳۹۶/۹/۲۲ - 14:07
يك روز دوباره به سياست باز مي‌گردم
عباس جديدي در گفت‌و گو با «قانون»:

يك روز دوباره به سياست باز مي‌گردم

عباس جديدي از بازگشتش به دنياي سياست مي‌گويد.

قانون-عباس جديدي از بازگشتش به دنياي سياست مي‌گويد.

به گزارش قانون، عباس جديدي، همواره يكي از اعضاي جنجالي شوراي شهر تهران بود. كشتي‌گيري كه با اظهارنظرهاي عجيب خود همواره به سوژه رسانه‌ها و كاربران فضاي مجازي تبديل مي‌شد. ماجراي عكس او با منصور پورحيدري، حمله به هنرمنداني كه توانايي شكستن شاخ بز را ندارند و استفاده از كلمات جالبي مثل «فرزند ننه عقدي يا فرزند ننه صيغه‌اي»، از جمله جنجال‌هايي است كه جديدي در سال‌هاي اخير ايجاد كرده است. او اين بار كانديداي رياست فدراسيون كشتي شده درحالي‌كه در حضور رقيباني مثل رسول‌خادم، كار دشواري براي كسب راي دارد. تلاش جديدي براي حضور در فدراسيون كشتي، شايبه‌هايي را ايجاد كرده كه او از دنياي سياست فاصله گرفته و به ورزش بازگشته است. با او تماس گرفتيم تا از دلايل كانديدا شدنش بپرسيم. گفت‌وگوي كشتي گير پيشين تيم‌ ملي را با «قانون» مي‌خوانيد.

ابتدا از برنامه‌هاي‌تان براي فدراسيون كشتي بگوييد. چه مشكلي در اداره كشتي ديديد كه تصميم گرفتيد كانديدا شويد؟

من برنامه مدوني تهيه كرده‌ام كه روز انتخابات درباره آن به طور مختصر صحبت خواهم كرد. در زندگي‌ام همواره با برنامه وارد كاري شده‌ام و اميدوارم فضا، فضايي نباشد كه شكل طناب‌كشي به خود بگيرد و به دور از جناح‌كشي‌هاي سياسي، انتخابات سالم برگزار شود. اميدوارم از محور عدل، عدالت و انصاف خارج نشويم و به نگاه مردم توجه كنيم.

چقدر اميدوار هستيد كه بتوانيد بالاترين راي را در انتخابات كسب كنيد؟ در واقع چه دليلي وجود دارد كه راي‌دهندگان شما را به سايرين ترجيح بدهند؟

آن‌هايي كه راي مي‌دهند، بايد بدانند كه راي‌هاي‌شان متعلق به خودشان نيست بلكه بايد خواسته‌هاي مردم را مورد توجه قرار دهند. آن‌ها بايد از راي مردم صيانت كنند. مردم انتظار دارند عزيزاني كه حق راي دارند، بهترين انتخاب‌شان را در صندوق بيندازند. ما نبايد به سمت كسي نگاه شخصي داشته باشيم و جبهه‌گيري كنيم. مردم ايران، مردم با دانشي هستند و همه مسائل را به خوبي مي‌بينند و تحليل مي‌كنند. آن‌ها مي‌دانند كه شأن، منزلت و مقامي كه كشتي كشورمان داشت را چند سالي است از دست داده‌ايم. كادرفني و كادر اجرايي فعلي، تيمي را تحويل گرفت كه در تمام سطوح قهرمان بود. بعد از گذشت 6 سال ما تيم نهم جهان را در اختيار داريم درحالي‌كه پيش از اين قهرمان بوديم. جوانان و نوجوانان در حال حاضر جايگاهي در جهان ندارند و بارها در قعر جدول رده‌بندي قرار گرفته‌اند.

مردم ايران، فهيم هستند و مي‌دانند كشتي، حال خوبي ندارد. اميدوارم در آينده هركسي سكان‌دار فدراسيون كشتي مي‌شود،‌ وقت، فكر و سرمايه‌اش را وقف كشتي كند و به تثبيت جايگاه خود نينديشد. اين اتفاق ظلمي به جامعه كشتي و اقدامي براي نابود كردن آن است. اگر ما خوب كار كنيم و قهرمان شويم، چه لابي كنيم و چه نكنيم، چه از خودمان تعريف كنيم و چه نكنيم، راي‌ها را خواهيم داشت. جامعه كشتي و مردم اگر ببينند تيم نتيجه خوبي مي‌گيرد،‌ از آن حمايت مي‌كنند.

ما به عنوان مسئولان چه در ورزش و چه در سياست نبايد به خودمان فكر كنيم بلكه بايد همراه مردم باشيم. اين اتفاقات با تخريب‌هاي سياسي جناح‌هاي مخالف، شدني‌ نيست. كارنامه بايد بيانگر عملكرد باشد.

يعني معتقديد اين نتايج حاصل عملكرد ضعيف فدراسيون فعلي كشتي است.

ضمن عرض خسته نباشيد به كادرمحترم فعلي فدراسيون، معتقدم هركاري توانسته‌اند، انجام داده‌اند. تلاش كرده‌اند اما به نظرم حاصل تلاش آن‌ها همين بوده است. ظرفيت‌شان همين بوده كه تيم قهرمان جهان را به تيم نهم تبديل كرده‌اند. نگاه ما اگر نگاه علمي و همراه با كادرفني تحصيل‌كرده باشد، آسيب‌ها شناسايي مي‌شود.

اگر به عنوان رييس فدراسيون انتخاب شويد، نخستين كاري كه مي‌كنيد چيست؟

بايد كارگروهي تشكيل شود و از همه اهالي كشتي دعوت كرد تا نظرات آن‌ها شنيده شود. تك محوري بودن در مديريت هيچ‌گاه جواب نمي‌دهد و بايد از مشورت ديگران نيز استفاده كرد.

اما تيم‌ملي كشتي با فدراسيون فعلي نيز نتايج درخشاني داشته و بارها عناوين قهرماني را كسب كرده است.

اگر چنين نتايجي حاصل شده، من آن را نتيجه زحمات گذشتگان مي‌بينم زيرا در شرايط فعلي ما هيچ‌گونه پشتوانه‌سازي انجام نداده‌ايم و در آينده ثمرات اين اتفاق را خواهيم ديد.

مشكل بزرگي كه در حال حاضر فدراسيون كشتي از آن گلايه دارد، بحث بودجه است. شما برنامه‌اي براي افزايش بودجه يا درآمدزايي نداريد؟

اقتصاد ورزش در حال حاضر بسيار مهم است و بايد به سمتي برويم كه فدراسيون‌ها خودكفا باشند. نبايد وقتي تيم نتيجه نمي‌گيرد مشكلات مالي از قبيل دير رسيدن بودجه را مطرح كنيم. به نظرم اين مسائل توجيه است و در شكست‌ها مطرح مي‌شود. ما بايد تلاش كنيم كه كشتي‌مان دوباره به جمع سه تيم برتر جهان برگردد. در اين راه دست نياز به سمت همه دراز مي‌كنيم و مي‌خواهيم از ظرفيت‌ همه استفاده كنيم.

با راي‌دهندگان لابي كرده‌ايد كه در انتخابات به شما راي بدهند؟ به هر حال لابي‌گري در انتخابات پديده مرسومي است.

شرايط بايد برابر باشد تا همه شانس يكساني داشته باشند. فضاي نابرابر شايبه‌هايي را ايجاد مي‌كند و به احتمال فراوان شاهد همين نتيجه‌هايي مي‌شويم كه در سال‌هاي اخير ديده‌ايم. مردم در حال حاضر هرگز اين جايگاه را قبول ندارند؛ جايگاهي كه سبب شد حتي نتوانيم راهي جام‌جهاني شويم. بايد علت و ايراد شناسايي و كاستي‌ها و معايب‌مان ترميم شوند. تا المپيك زمان زيادي باقي نمانده و مردم توقع‌شان بالاتر رفته است.

برخي معتقدند كانديداهاي فدراسيون كشتي به نحوي چيده شده‌اند كه در نهايت رسول خادم راي بياورد و دوباره رييس شود. شما با اين تئوري موافقيد؟

اجازه بدهيد بحث شخصي نكنيم. خادم نيز قهرماني است كه براي كشورمان مدال و افتخار آورده است. او همه ظرفيت‌هايش را به كار گرفته و هرگز نمي‌خواسته اين نتايج ضعيف حاصل شود. اميدوارم خادم و امثال خادم هرگز از كشتي فاصله نگيرند و در آينده نيز به اين ورزش كمك كنند. او بايد بداند اين انتخابات، دو راهي بهشت و جهنم است و بايد از راي مردم صيانت كند. او بايد بداند كشتي من در چه جايگاهي بوده و به چه جايگاهي رسيده است. روساي هيات‌هاي استاني بايد بدانند حتي اگر اعضاي خانواده از طرف من تعيين شده باشند، حق ندارند بدون تحقيق به شخص من راي دهند.

تلاش براي حضور در فدراسيون كشتي به عنوان رييس نشان مي‌دهد شما قيد سياست را زده‌ايد. آيا عمر سياسي عباس جديدي به پايان رسيد؟

بايد ديد سياست را با چه عينكي نگاه مي‌كنيد. من هرگز به سمت سياست‌بازي نرفته‌ام و از آن براي رسيدن به اهدافم استفاده نكرده‌ام. اما سياست‌ورزي با مقوله سياست بازي تفاوت عمده دارد. من همواره سياست‌هاي خودم را دارم و در هر جايگاهي باشم از آن استفاده مي‌كنم. بدون شك نمي‌توان درباره آينده نظر قطعي داد اما شايد دوباره به سياست بازگردم. من در شوراي شهر نيز در هيچ حزب، گروه و دسته‌اي نبودم. تنها عضو مستقل شورا بودم و از همين ناحيه نيز آسيب ديدم. من از منافع مردم دفاع مي‌كردم و ديديد كه با چه مشكلاتي دست و پنجه نرم كردم. گاهي برخي افراد از دست من ناراحت مي‌شدند اما به نظرم مشكلي وجود ندارد زيرا من به نفع حزب‌ها و گروه‌ها كار نمي‌كردم بلكه صلاح مردم را در نظر مي‌گرفتم. هرچند معتقدم گاه اشتباهاتي نيز داشته‌ام همان‌طور كه رييس جمهور نيز اشتباهي داشته و اين مسائل در سطح كلان همواره اتفاق مي‌افتد.

عضویت در کانال تلگرام قانون

دیدگاه‌های دیگران

|
مخالف 0 - 0 موافق
مملكتي كه امسال اين آقا سياستمدارش باشند وضعيت جامعه روز به روز بدترميشه.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.