انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 65459 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۹ - 11:16
احتمال تكرار فتنه وجود دارد
سخنگوی شورای نگهبان:

احتمال تكرار فتنه وجود دارد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: قانون حق اعتراض به نتیجه انتخابات را برای معترضان قائل بود؛ اما این اشخاص به هیچ صراطی مستقیم نبودند.

قانونسخنگوی شورای نگهبان گفت: قانون حق اعتراض به نتیجه انتخابات را برای معترضان قائل بود؛ اما این اشخاص به هیچ صراطی مستقیم نبودند.

به گزارش قانون به نقل از  دانشجو، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در جمع اساتید بسیجی خوزستان در اهواز با اشاره به اینکه ۹ دی و پیروزی انقلاب اسلامی دو پیشامد مهم تاریخ ۴۰ سال گذشته هستند، بیان داشت: قبل از انقلاب در دوره ستم‌شاهی فرصتی برای بیان منطقی عقاید وجود نداشت و بسیاری از جوانان ما در راه دفاع از حقیقت یا به شهادت رسیدند و یا حبس شدند.

کدخدایی تحقیر انسان مسلمان را در دوره پهلوی بدترین ظلم در دوره پیش از انقلاب برشمرد و گفت: فضای قبل از انقلاب فضایی نبود که سبک زندگی اسلامی در آن گسترش یابد.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) کشور را با انقلاب اسلامی از ظلمات خارج کرد، عنوان کرد: باور مردم به الهی بودن حرکت و نهضت انقلاب اسلامی، رهبری امام خمینی (ره) به‌عنوان یک عالم دینی و حضور و پشتیبانی مردم از نهضت، سه عامل مهم در پیروزی انقلاب اسلامی هستند و همین عوامل انقلاب ایران را از سایر تحولات منطقه متمایز می‌کند.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به دشمنی‌های غرب و شرق با نظام اسلامی بیان کرد: مرور حوادث پس از انقلاب نشان می‌دهد که غرب و شرق پیروزی انقلاب اسلامی را برابر با شکست خودشان می‌دانند.

کدخدایی با اشاره به سختی‌های کشور و تقدیم صد‌ها هزار شهید پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: ارزیابی تحولات و پیشرفت‌ها نشان می‌دهد که تحمل این سختی‌ها ارزش داشت.

وی جنگ‌های مستقیم، تهاجم فرهنگی و براندازی نرم را از شیوه‌های مستقیم و غیرمستقیم قدرت‌های استکباری برای سرنگونی انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: هنوز هم یک دیوانه می‌گوید می‌خواهم انقلاب اسلامی را سرنگون کنم و البته مانند دیگران شکست می‌خورد.

سخنگوی شورای نگهبان، ایران اسلامی را پیروز جنگ‌های سخت دانست و عنوان کرد: همین ایثارگری جوانان و حمایت ملت از انقلاب سبب شد که دشمنان به‌جای جنگ سخت، راهبرد جنگ نرم را انتخاب کند.

کدخدایی عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و حضور مردم در صحنه سبب شد که دشمنان هزینه‌های زیادی را صرف اسلام‌شناسی کنند؛ چراکه اسلام پس از انقلاب با اسلام برخی از کشور‌ها متفاوت است؛ اسلامی که با تکیه بر خود به دنبال استقلال است.

وی افزود: دشمن برای تغییر ماهیت انقلاب و جمهوری اسلامی همیشه تلاش کرده است و برای همین شاهدیم که پس از پیروزی انقلاب اسلامی برخی از رژیم‌های مرتجع نام خود را به جمهوری اسلامی تغییر دادند.

سخنگوی شورای نگهبان سلب اعتبار مقامات و اسلام را از اهداف دشمن برای سرنگونی انقلاب اسلامی دانست و گفت: در اوایل انقلاب هجمه به شخصیت‌هایی مانند شهید بهشتی را در دستور کار قرار دادند تا با سلب اعتبار امثال این شهید مظلوم اعتبار نظام اسلامی را زیر سئوال ببرد.

کدخدایی با اشاره به اهمیت جایگاه ولایت‌فقیه گفت: هجمه به شخص، ولی فقیه و جایگاه ولایت‌فقیه نیز از جمله اقدامات دشمن برای زیر سئوال بردن نظام است.

وی با اشاره به سکولاریسم مخفی در بین برخی از مسئولان و مردم گفت: حضرت امام (ره) نیز فرمودند که حتی برخی از روحانیون علیه اسلام سخن می‌گویند.

سخنگوی شورای نگهبان حمله به اعتماد مردم در انتخابات ۸۸ را برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده دانست و گفت: یک سال قبل از انتخابات این حملات آغاز شد و رهبر انقلاب در نوروز ۸۸ به این سم‌پاشی‌ها واکنش نشان دادند.

کدخدایی عنوان کرد: ما بعد از انتخابات به کاندیدا‌ها اعلام کردیم که اگر حرفی وجود دارد، به ما اعلام کنند و با نامه از آن‌ها درخواست کردیم که در جلسات حاضر شوند و مدارک خود را ارائه دهند؛ اما متأسفانه جواب نامه‌های خود را از شبکه بی‌بی‌سی دریافت می‌کنیم.

وی افزود: برخی از کاندیدا‌های معترض پیشنهاد‌هایی ارائه دادند که ما پذیرفتیم بازبینی و شمارش را دوباره انجام دهیم؛ اما این اشخاص بعد‌ها حتی پیشنهاد‌های خود را نپذیرفتند.

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه مردم در ۹ دی بدون دستور کسی نسخه فتنه را پیچیدند، گفت: قانون حق اعتراض به نتیجه انتخابات را برای آنان قائل بود؛ اما این اشخاص به هیچ صراطی مستقیم نبودند و ۹ دی نشان داد که مردم تحمل فتنه‌گری را ندارند.

کدخدایی تأکید کرد: اگر برخی ادعا کنند که جزو باسابقه‌های انقلاب هستندف باید خودشان بیشتر از دیگران از کشور حمایت کنند و هنوز هم به این سئوال پاسخ ندادند که چرا در این فتنه هم‌صدای دشمن شدند، در این فتنه به خاطر لجاجت این افراد ضربه‌های سنگینی به کشور وارد شد.

وی افزود: فتنه ۸۸ در ادامه قائله منافقین و جنگ تحمیلی بود و اگر به حقوق خود قانع نباشیم، دوباره شاهد فتنه جدیدی خواهیم بود و برای همین مقام معظم رهبری بر بصیرت افزایی تأکید می‌کنند.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: وقتی مقام معظم رهبری در دیدار با شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت و خبرگان رهبری بر بحث انقلابی گری و انقلابی ماندن تأکید می‌کنند؛ یعنی احتمال تکرار فتنه وجود دارد.

کدخدایی افزود: راهکار مقابله با فتنه تبعیت از مقام معظم رهبری و گوش فرا دادن به فرمایشات، ولی فقیه است نباید اجازه دهیم که رأی مردم تضییع شود همان‌طوری که در سال ۸۸ برخی از افراد به خاطر منافع شخصی می‌خواستند رأی مردم نادیده گرفته شود.

وی در پاسخ به این پرسش که پرونده تخلفات دولتی‌ها در انتخابات به کجا رسید، گفت: در بحث تخلفات قوه قضائیه احکامی صادر کرده که برخی محکوم، برخی تبرئه و برخی در حال رسیدگی است که به‌زودی اعلام می‌شوند.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سئوال که آیا حکم شورای امنیت ملی درباره حصر اصلاح می‌شود، گفت: این شورا طبق اختیاراتی که در ماده ۱۷۶ قانون اساسی مشخص شده، می‌تواند حکمی صادر کند که اعتبار قانونی دارد و در همین شورا هم قابل اصلاح است.
 
عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.