انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
اقتصاد
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
عمده سپرده‌های مردم در کدام بانک‌هاست؟
مخالفان انتشار لیست‌‌ ارزبگیران دولتی چه کسانی هستند؟
اجناس محتکران هنوز وارد بازار نشده است
پرداخت دو هزار میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان
بابک زنجانی ها به دنبال بورس نفت !
ایران ۳۵۶ هزار تن LPG صادر کرد
کاهش ۵۰ درصدی سهم مسکن از کل تسهیلات بانکی
بیش از نیمی از معاونان شریعتمداری رفتنی هستند
شفاف سازی درباره 11 میلیارد دلار ارز دولتی
دست واسطه گران کوتاه شود
دوعضو اوپک علیه ایران فعالیت‌ می‌کنند
هرتصمیم خلاف منافع ملی را«وتو»می‌کنم
واردات ارز و طلا به کشور مجاز شد
انتظار نداشته باشیم با بنزین ۱۰۰۰ تومانی قاچاق نشود
قبل از سوءاستفاده عناصر بیگانه، مشکلات مردم را حل کنیم
چاره اندیشی اساتیدپس از وقوع مشکلات
اهداف و مدل‌ تحرک‌های مشکوک عربستان در عراق
پالایشگاههای هند پول ایران را به روپیه می پردازند
مشکل ترخیص مواد اولیه حل شده است
همراه فرودگاههای تهران از راه رسید
زنگنه در اجلاس اوپک شرکت نمی‌کند
چه‌میزان کفش به عراق و افغانستان صادر می‌کنیم؟
درخواست احتساب تورم در محاسبه قیمت گندم
کمبود شدید گوشت منجمد برزیلی در الیگودرز
بنزین ۱۰۰۰ تومانی قاچاق می شود
چقدر اسکناس و سکه داریم؟
سازمان هواپیمایی اختیاری در تعیین نرخ بلیت دارد؟
تصویب طرح عرضه نفت خام به صورت ارزی در بورس
تثبیت نرخ انواع سکه در بازار آزاد
تب تقاضای مسکن بی‌کیفیت بالا رفت
افزایش رشد اقتصادی روسیه
اظهارات عضو مجمع کارگران درباره حقوق کارگران
نرخ مشارکت اقتصادی زنان ایران بدتر اززنان عربستان
بانک‌های زیان‌ده ایران را ونزوئلا می‌کنند
چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟
معرفی مقصر اصلی بحران ظروف یک‌بار مصرف
ورود دلار از افغانستان شدت گرفت
آینده غول‌های کره‌ای در بازار ایران
آزادسازی نرخ ارز در راستای شوک درمانی است
دور زدن تحریم ها را بلدیم
روند کاهشی دلار
افزایش حقوق امکان پذیر نیست
اختلاف ارز مسافرتی در بانک و صرافی‌ ۶۰۰ تومان شد
پرداخت ۶۷درصد از مطالبات گندم کاران
کارگران در انتظار ترمیمِ ۸۰۰ هزارتومانی دستمزد
اماواگرهای گرانی محصولات کشاورزی
روغن هست بطري نيست!
هرمزگان دروازه طلایی اقتصاد ایران
تولید نفت ایران به صفر می رسد؟
صعود بي اثر
بیشتر
کد خبر: 65504 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۹ - 15:06

دشمن به دنبال موج‌سواری است

یک عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر این‌که «مردم اجازه سوءاستفاده به دشمنان را ندهند»، گفت: مجلس حتما در بودجه ۹۷ تلاش می‌کند تا یکسری از مشکلات اقتصادی مردم در قالب بودجه برطرف شود.

قانون-یک عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر این‌که «مردم اجازه سوءاستفاده به دشمنان را ندهند»، گفت: مجلس حتما در بودجه ۹۷ تلاش می‌کند تا یکسری از مشکلات اقتصادی مردم در قالب بودجه برطرف شود.

به گزارش قانون به نقل از ایسنا،با اشاره به مشکلات معیشتی ،بیکاری و موضوع موسسات مالی و اعتباری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری تاکید کرد: باید مجلس و دولت دست به دست هم دهند تا مشکلات را حل کنند.

وی تصریح کرد: قطعا در مجلس در خصوص حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد و توجه مسئولین را هم به این موضوع جلب می‌کنیم  و از حقوق مردم دفاع خواهیم کرد.

نماینده مردم قم در مجلس همچنین بیان کرد: واقعیت این است که برخی از تجمعاتی که صورت گرفته مدتی قبل هم مقابل مجلس از این دست تجمعات که مربوط به حقوق‌های نامتعارف و موسسات مالی و اعتباری است، داشته‌ایم؛ به عنوان مثال برخی حقوق‌ها مانند حقوق بازنشستگان، نیروهای مسلح، فرهنگیان و ... کم است، البته تغییر سبک زندگی و تجمل‌گرایی و اشرافی گرایی برخی افراد نوکیسه هم مشکلاتی را برای این قشر در جامعه ایجاد کرده است.

این عضو هیئت رئیسه مجلس یادآور شد: واقعیت این است که ما تجمعاتی به این روش را که بیشتر صنفی بوده در تهران مقابل مجلس و یا برخی دیگر که مربوط به موسسات مالی است در سایر شهرها داشتیم. تجمع آرامی بوده و مردم هم طبق قانون حق دارند با دریافت مجوز تجمع کرده و حرفشان را به مسئولین بگویند.

امیرآبادی خاطر نشان کرد: اما تجمعاتی که طی یکی دو روز اخیر انجام شده به نظر می‌رسد از خارج از کشور خط‌دهی و ‌آدرس‌دهی می‌شود. در واقع برنامه ریزی شده است و دشمن پشت آن قرار دارد و مدیریت و موج سواری می‌کند. اما قطعا مردم ایران اجازه نخواهند داد که دشمنان سوءاستفاده کنند. کما ای‌نکه در شهرهای مختلف در سالروز حماسه ۹ دی مردم ایستاده‌اند و پاسخ محکمی دادند.

وی ادامه داد: اگر ما در داخل کشور گلایه و یا مشکلاتی داریم به خودمان مربوط است. به دیگران ربطی ندارد و اجازه نمی‌دهیم که خارجی‌ها یا مزدوران داخلی آنها این تجمعات را سیاسی جلوه دهند. مردم پای ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و اجازه سوءاستفاده به دشمنان انقلاب و ملت نخواهند داد.

این نماینده مجلس تاکید کرد:  مردم مطمئن باشند در مجلس به عنوان نمایندگان آن‌ها حتما این مطالبات را پیگیری خواهیم کرد و در لایحه بودجه ای هم که دولت برای سال ۹۷ ارائه کرده تلاش می‌کنیم تا یکسری از مشکلات مردم در بودجه برطرف شود.

امیرآبادی در ادامه درباره این‌که مسئولین در برابر این تجمعات چه اقدامی برای مردم انجام خواهند داد؟ گفت: در مطالبات واقعی مردم کسی نباید چشم‌پوشی کند. باید مشکلات را پیگیری کنیم. مردم به بانک مرکزی اعتماد داشتند اما مجوزهایی به برخی از موسسات داده شد و اکنون بانک مرکزی باید پاسخگو باشد و با پشتوانه مالی که دارد این مشکلات را حل کند.

وی اضافه کرد: البته به ما هم در مجلس قول دادند که این مشکلات را حل می کنند اما متاسفانه خیلی با تاخیر کارها انجام می شود و این به صلاح کشور نیست . باید در رسیدگی به مطالبات تسریع کرده و زودتر تکلیف مردم را تعیین کنند.

نماینده مردم قم در مجلس خاطرنشان کرد: حتما در بودجه ۹۷ باید از افزایش حقوق‌های غیر متعارف جلوگیری کنیم و این کار را هم خواهیم کرد و حتما افزایش حقوقها باید براساس مقدار حقوق تعیین شود و هر اندازه که حقوقی پایین است باید بیشترین درصد افزایش را داشته و آن‌هایی هم که حقوق ‌های بالاتری دارند هیچ افزایشی نداشته باشند. به عنوان مثال وقتی شما می گویید همه حقوق ها ۱۰ درصد افزایش یابد طبیعی است فردی که  چهار میلیون دریافت می کند، ۴۰۰ هزار تومان افزایش دارد و فردی هم که یک میلیون حقوق دارد، ۱۰۰ هزار تومان. بنابراین هیچ تناسبی وجود ندارد.  همچنین برخی بودجه‌های نامتعارفی که نوشته می شود اما اختصاص پیدا نمی کند و جنبه روانی هم در کشور ایجاد می کند، باید به طور کلی حذف شود. در واقع بودجه نوشتن و تخصیص دادن دو مقوله مجزا هستند. معمولا  آنچه نوشته و پیش بینی می شود را در بوق و کرنا می کنند در حالی که به طور واقعی تخصیص پیدا نمی‌کند

این عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این‌که «اشتغال و بیکاری جوانان باید در اولویت قرار گیرد»، گفت: در مورد افزایش نرخ حامل‌های انرژی هم مردم نگران هستند. حتما مبالغی که دولت اعلام کرده امکان تحقق ندارد در نهایت تورم زا است و مردم را گرفتار می کند؛ لذا قطعا مجلس بودجه رابه گونه‌ای تنظیم خواهد کرد که مصالح کشور، ملت و نظام اسلامی در منطقه و دنیا حفظ شود و بتوان با این بودجه یکسری از مشکلات را حل کرد.

امیرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: از مردم می‌خواهیم که مانند گذشته آگاه باشند، بصیرت خود را حفظ کنند. دشمن به دنبال توطئه است و ما در منطقه پیروز شدیم و این طبیعی است که دشمن بخواهد سوء استفاده کند. مردم باید مراقب باشند و این اجازه را به دشمنان ندهند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.