انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
رابطه ایران و پاکستان «بی‌نظیر» نیست!
درخواست نمايندگان از ظريف براي بازگشت به وزارت‌خارجه
ادعاي كريمي‌قدوسي درباره ظريف
لرزه ظريف بر اندام سياستمداران
انتقاد تند آيت‌الله‌خامنه اي از ازدواج سفيد
تكذيب دستور گرفتن روحاني از MI6
تكذيب يك شنود
نبرد ديدگاه‌ها
نقش اصلاح‌طلبان در بحران‌ امروز
احزاب در ایران نان انتخابات را خورده اما چوبش را نخورده‌اند
آرشيو صدا و سيما را از كشور خارج كرده‌اند!
وضع آزادی از زمان طاغوت بدتر شده است
تقدير آيت‌ا...‌خامنه‌اي از نوجوان شطرنج‌باز
نمره ۲۰ از ۱۰۰ روحاني
دومينوي خودخواهي و ضربه به هم‌ميهن
دولت نمي‌تواند به متخلفان كمك كند
سرنوشت FATF در گرو رفراندوم
اندیشه ایرانشهری به مثابه ابرگفتمان
ارسال لایحه «جامع انتخابات» به مجلس
اصلاح‌طلبان نباید با یکدیگر درگیر شوند
واكنش خنثي ظريف درباره FATF
زندگي اشرافي با انقلابي‌گري سازگاري ندارد
اميد به كليد سندرز
پارادوكس مودت ـ تخاصم
نپیوستن به FATF یعنی نه به شفافیت بین المللي
تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تا ۴ ماه دیگر
آيت‌الله خامنه‌ای درگذشت محمدمؤمن را تسلیت گفتند
يك امام جمعه ديگر نيز كناره‌گيري كرد
تحكيم وحدت با اژدهاي زرد
لبيك صوتي!
گره ارشادي
رد شهادت و عباي روحانيت
راهبرد شرقي
پژمانفر، رييس دفتر روحاني را تهديد كرد
رياست‌جمهوري اختصاص هزارميلياردي به پديده را تكذيب كرد
شهادت زکریا سازمان ملل را از خواب غفلت بیدار کند!
ایران و ایالات متحده ،حکایت تلخکامی و شرح جدایی
شکایت سید محمد خاتمی از کریمی قدوسی
بدهكار اصلي اروپاييان هستند
حاتم‌بخشي هزارميلياردي
نماينده ولي فقيه در خوزستان از امامت جمعه استعفا داد
شكايت دادستاني عليه دو نماينده براي نطق در مجلس
كنايه جهنمي به علي‌مطهري!
جزييات انهدام خانه‌های تيمى عوامل حادثه تروريستی زاهدان
اعانه‌اي كه پايمال مي‌شود!
سایه بحران دیپلماتیک بر روابط تهران- اسلام آباد
هشدار از قم به عربستان و پاكستان
من به مسئولین و دولتی‌ها نمی‌گویم چه کنند
اولين سيلي سپاه به تروريست‌هاي زاهدان
فيك‌نيوز فارس را كريمي قدوسي تكذيب كرد!
بیشتر
کد خبر: 66339 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - 14:22
مردم ايران بيدارند و فراموش نمي‌كنند

مردم ايران بيدارند و فراموش نمي‌كنند

در جریان وقایع چند وقت اخیر هم‌زمان در صحنه بین‌الملل نیز با روسای کشورهایی مواجهه هستیم که در سابقه خود بزرگ‌ترین اهانت‌ها را به ملت فهیم ایران روا داشتند و حال ایشان چگونه و با چه منشی قصد دارند در صدد حمایت از حقوق اساسی این ملت شریف بر آیند؟

قانون-مسعود رضا بلادری / روزنامه‌نگار

ميان گیر و دار استیفای اصل ۲۷ قانون اساسی و تبیین حقوق اساسی ملت ایران در مواد ۲۸ و ۴۶ منشور حقوق شهروندی نکته مهمی نباید از دید آزادی خواهان و دموکراسی طلبان پوشیده بماند و آن دلسوزی دایه های مهربان تر از مادر داخلی و خارجی برای ملت است.

مسئولان داخلی که روزگاری ملت را به صرف اشکنه های سنتی و برائت از تناول مرغ و بوقلمون امر به معروف می‌فرمودند و نگران تجمل گرایی و اصراف مردم بودند، حال در اظهارات خود نگران حقوق اقتصادی و معیشت ملتی شدند که در ۲۹ اردیبهشت با وجود فشارهای اقتصادی به دعوت رهبر انقلاب لبیک گفته و پای صندوق‌های اخذ رای رفتند.

مقام معظم رهبری اشاره دقیقی به این قسم قیمومیت ها و دلسوزی‌ها داشتند. رهبر فرزانه انقلاب به‌درستی تبیین فرمودند که ملت این قسم دلسوزان را به دلیل اینکه خود مسئولیت اجرایی داشتند یا دارند، در نقش اپوزیسیون برنخواهند تافت.

البته شایسته است این اصل سیاسی زیبنده را به خارج از مرزها نیز گسترش دهیم. در جریان وقایع چند وقت اخیر هم‌زمان در صحنه بین‌الملل نیز با روسای کشورهایی مواجهه هستیم که در سابقه خود بزرگ‌ترین اهانت‌ها را به ملت فهیم ایران روا داشتند و حال ایشان چگونه و با چه منشی قصد دارند در صدد حمایت از حقوق اساسی این ملت شریف بر آیند؟

آقای ترامپ باید با قواعد سیاسی و اصول نزاکتی حقوق بین الملل بیشتر مانوس شوند تا مطمئن شوند قوانین سیاسی با اصول تجاری و سرمایه داری در اساس منافات دارد.

ریاست جمهوری خواه حاکمیت آمریکا وقتی که بی محابا در استفاده از لفظ جعلی «خلیج عربی» احساسات وطن دوستانه ایرانیان را در کل دنیا، خارج از هر بینش سیاسی خدشه دار كرد باید با خود می اندیشید دستش تا ابد برای ملل آزاده رو خواهد شد و در تامین منافع آمریکا عواقب سنگینی را متوجه خود و همفکران‌شان خواهند کرد.

بي شك منتقدترین و معترض ترین شهروندان ایرانی که در وقایع اعتراضی سال ۸۸ و ۹۶ حاضر و فعال بودند در توهین به ارزش‌های ملی و مذهبی با احدی مساحمه ندارند.

به نظر شناخت آقای پرزیدنت از مردم ایران بسیار اندک است. آقای ترامپ بايد وقتی مادربزرگ ها و نوه های ایرانی را در آمریکا از دیدن خانواده های خود محروم می كرد به‌فکر حقوق بشر و حقوق اساسی ملت ایران می بود.

آقای رونالد ترامپ! این ضرب المثل را از ملت ایران نه از حاکمیت نظام اسلامی به یادگار داشته باشید: «دم خروس را قبول کنیم یا قسم حضرت عباس را ؟!»

البته اين موضوع تنها به بيگانگان باز نمي‌گردد و در داخل کشور نیز عده ای که روزگاری تحمل گرانی و مشکلات معیشتی و اقتصادی را یک رکن تقوایی و سنت حسنه در دفاع از حکومت اسلامی می پنداشتند و به زعم خود مسلمین را امر به‌معروف می كردند، اینک شایسته نیست مردم را دارای بیماری فراموشی بپندارند و حال که دولت فعلی منطبق بر خواستگاه سیاسی ایشان نیست نقش اپوزیسیون را بازی کنند و خدا ناکرده نهی از معروف فرمایند.

انصاف حکم می‌کند زمان سنجی و آینده نگری مقام معظم رهبری را در تبیین رویکرد برخی مسئولان فعلی و گذشته نظام تحسین کنیم زيرا ايشان تنها یک روز قبل از آغاز این وقایع اذهان بیدار بصیرت طلب ملت را به‌سمت این موضوع سوق دادند.

نکته مهم دیگر ارتباط بین وقایع سال ۸۸ و سال ۹۶ است. برخی تمایل دارند این وقایع را به‌شکل نامتناسبی به‌يكديگرمتصل کنند حال آنکه خواستگاه ملت در دو واقعه متفاوت است.

ملت در سال ۸۸ پیگیر مطالبات سیاسی و در سال ۹۶ پیگیر مطالبات اقتصادی خود بودند اگر چه نيز دو حق قابل پیگرد توسط حاکمیت خواهد بود اما نباید وقوع حوادث قانون شکنانه برخی را به کل ملت بسط دهیم و در جهت عدم سرایت حقوق اساسی مردم به بدنه سیاسی کشور ابزاری سازیم.

در وقایع سال ۸۸ برخی رويدادها مانع از شنیدن صدای حق طلبانه ملت شد و امروز نيز عده ای بنا دارند با تخریب اموال عمومی و توهین به مقدساتی چون پرچم ایران، خواستگاه بحق ملت را در تقابل با ارزش‌های انقلاب تفسیر و اشاعه كنند كه البته بي‌شك مردم ايران بيدارند و اجازه اين نوع شيطنت‌ها را نمي‌دهند.

اگر چه حوادث چند وقت اخیر با وقایع تلخی چون شهادت تعدادی از هم‌وطنان و تخریب اموال عمومی و خصوصی همراه بود اما نکته ارزنده ای را آشکار كرد و آن اینکه ایجاد اختلال در نظم عمومی مختص به جناح خاص و حزبی معین نیست. شاید جریان اصلاح طلبی در وقایع ۸۸ متحمل هزینه های سنگین سیاسی شد ولي امسال ثابت شد اختلال در نظم عمومی ممکن است با یک تصمیم غلط از هر جریان مدعی اصولگرایی یا از هر شخصیت سیاسی بروز كند و دامن گیر ملت و شهروندان شود.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.