انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
جامعه
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
دستگیری 300 تن به اتهام احتکار اقلام بهداشتی و ضدعفونی
ممنوعیت برگزاری اردوهای درسی و نوروزی مدارس
بسیج امکانات شهرداری‌ها برای مقابله با شیوع کرونا
تعداد تلفات ویروس کرونا در کشور به ۳۵۴ نفر رسید
جمعیت پنهان مبتلایان HIV در روستاها
کارتون
کارتون
برگزاری اولین عهدواره منطقه ای پیشرفت در گلستان
دشواري زندگي مردانه زنان در جامعه
طغیان آنفلوآنزا با مرگ 17 نفر
دستان گرم برای شب سرد میانه
بهترین دیدنی‌های شیراز
چرا باید بیمه مسافرتی بخریم؟
10 هتل نزدیک به فرودگاه بین المللی امام خمینی
تبعات ترور شهروندان در اینستاگرام
پایان یک عمر بی‌هویتی
شهرت‌طلبی و پشت کردن به جامعه!
نهاد آموزش و بیماری بی عدالتی
بلای توسعه سیمانی!
انتقاد پذیری، رکن اصلی رشد وتعالی در آموزش و پرورش
معیشت پرفشار کارگری
زن بلوچ؛ چهارمین بانوی روستایی برتر جهان
جزييات بدهي و ميراث 52 هزار میلیاردي قالیباف
اپيدمي كلاهبرداري پيامكي !
جزييات منتفي شدن فروش سربازي در سال 98
سونامی تحصیل‌کردگان بی سواد
تلاش براي «فلج نشدن» زندگي
آیناز کودک ربوده شده یا گم شده؟
خطر دخالت دیگران بر روابط
متهمِ طلبکار
اثر مستقیم فرار مالیاتی پزشکان بر بیکاری
دوره گشت ارشاد به سر آمده است
سپندارمذگان روز زن، زمین و مادر
رویکردهای نوین در توسعه پایدار شهری
از قاچاق تا ورود دام‌های مشكوك!
سرگرمی و کسب درآمد به قیمت آزار حیوانات
ازدواج با چه زناني معافيت سربازي در پي دارد؟!
حمایت خانواده از بیمار مبتلا به سرطان
جلسه هاشمی باحناچي درباره اعتبار خطوط ۶ و ۷ مترو
حکایت مصايب رسانه
دستفروشی؛ چالشي پايدار!
گامی دیگر برای مشارکت فرهنگیان
پیش بینی وقوع سیلاب در ۶ استان کشور
رسيدگي به جريمه‌هاي رانندگي در مراسم 22 بهمن
جزئیات لایحه نرخ کرایه تاکسی سال ۹۸
برج ميلاد و تهدید جانی حدود ۲۲۳۶ نفر
شکایت شهروندان از پزشکان، هر روز بیشتر از دیروز
رکود-تورمی و زنان سرپرست خانوار
عوارض شبهه‌ناك
لزوم عادت دادن بچه ها به رفتار خوب
بیشتر
کد خبر: 67742 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - 12:57
ساختمان جدید پلاسکو دهه فجر گلنگ‌زنی می‌شود
سعیدی‌کیا:‌

ساختمان جدید پلاسکو دهه فجر گلنگ‌زنی می‌شود

رییس بنیاد مستضعفان از عدم صدور مجوز شهرداری برای این ساختمان خبر داد و گفت: کلنگ ساختمان جدید ۱۳ طبقه پلاسکو دهه فجر به زمین زده می‌شود.

قانون- رییس بنیاد مستضعفان از عدم صدور مجوز شهرداری برای این ساختمان خبر داد و گفت: کلنگ ساختمان جدید ۱۳ طبقه پلاسکو دهه فجر به زمین زده می‌شود.

به گزارش قانون به نقل از تسنیم، محمد سعیدی‌کیا در فاصله یک روز تا سالگرد آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو در نشست خبری با تسلیت شهادت 22 نفر از آتش‌نشانان و شهروندان  در حادثه پلاسکو، اظهار کرد: در یکسال اخیر مسائل موجود و هم ساخت مجدد پلاسکو بررسی کرده‌ایم. ابتدا چند ساختمان برای کسبه پلاسکو معرفی شد که مورد قبول قرار نگرفت و سرانجام پاساژ نور را پذیرفتند و  بنیاد هم 7 ماه اجاره کسبه را نیز پرداخت کرد.

 

وی با بیان این‌که سال 41 ساختمان پلاسکو به بهره‌برداری رسید، تصریح کرد: مالک این ساختمان قبل از انقلاب تمام سرقفلی واحدها واگذار شد و پس از انقلاب نیز که مصادره شد و فقط مقدار ناچیزی اجاره دریافت می ‌شده است.

 

وی با اشاره به نگرانی کسبه در خصوص ساخته شدن پلاسکوی جدید، افزود: عده‌ای به شدت معتقدند ساختمان ساخته نشود و المان یادبود برای یادبود آتش‌نشانان ساخته شود.

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به ایجاد اتاق فکر به ریاست خواجه دلویی معاون توسعه بنیاد، اظهار کرد: شورایعالی معماری و شهرسازی مصوب کرد که طراحی ساختمان جدید پلاسکو به مسابقه گذاشته شود.

سعیدی‌کیا با یادآوری این‌که سایتی برای دریافت ایده‌ مردم برای ساختمان پلاسکو راه‌اندازی شد، گفت: گروه داوران 365 طرح را انتخاب کردند و از بین از طرح‌ها نیز 10 طرح انتخاب و به آنها جوایزی اعطا شد.

وی با اشاره به این‌که پس از توافق برای سطح و سطوح ساختمان جدید شهرداری یک مسابقه نهایی برای طراحی پلاسکو جدید برگزار می‌شود، اظهار کرد: ساختمان پلاسکو بلافاصله پلمب شد و کسی اجازه فعالیت نداشت. در جلسات مکرر با قوه قضاییه و شورای سرقفلی‌داران پلاسکو مسائل مورد بررسی قرار گرفته است.

وی همچنین با اشاره به بحث و بررسی با حضور دو دادستان تهران،‌گفت: خوشبختانه به جمع‌بندی در سطح و سطوح ساختمان جدید پلاسکو رسیدیم و صورت جلسه‌ای بین بنیاد، قوه قضائیه و شهرداری امضا شده است.

رییس بنیاد مستضعفان با یادآوری این‌که کسبه ساختمان 5 طبقه مرتب فشار می‌آورند که کار خود را از سر بگیرند که بنیاد مستضعفان همواره اعلام کرده مسئولیت این کار را به عهده نمی‌گیرد، افوزد: این ساختمان سال 41 بر اساس آیین‌نامه های همان دوره ساخته شده و صدمه دیده است. شاید ظاهرش به گونه ای باشد که برخی بگویند می‌توان در آن فعالیت کرد اما این گونه نیست، این ساختمان حتی پارکینگ هم ندارد.

سعیدی‌کیا با اشاره به ساخت 1000 پارکینگ برای ساختمان جدید پلاسکو، تاکید کرد: همه ارگان‌های درگیر در این ماجرا به یک جمع‌بندی نهایی رسیده‌اند که منطقه واقع شده ساختمان پلاسکو ساماندهی شود. در این راستا به این جمع‌بندی رسیدیم که ساختمان 5 طبقه بر اساس توافق شهرداری و قوه قضاییه تخریب می شود.

وی با بیان این‌که منتظر صدور مجوزهای این کار هستیم در پاسخ به پرسشی مبنی بر این‌که ساختمان جدید پلاسکو چه زمانی کلنگ‌زنی می‌شود،  اظهار کرد:‌ امیدواریم مطابق توافق صورت گرفته با شهرداری و قوه قضائیه مجوز ساخت پلاسکو جدید برای 8 طبقه روی زمین و 5 طبقه زیرزمین صادر شود.

وی تاکید کرد: با توجه به هماهنگی انجام شده با قوه قضاییه به زودی مجوزهای مربوطه صادر شود و امیدواریم همزمان با دهه فجر عملیات اجرایی ساختمان جدید را آغاز کنیم.

وی یادآور شد: بر اساس توافق شهرداری، بنیاد مستضعفان و تایید آن توسط دستگاه قضایی، ساختمان جدید پلاسکو در 13 طبقه شامل 5 طبقه زیر و 8 طبقه روی زمین در عرصه 9400 مترربع نیمه اول بهمن با اخذ مجوز شهرداری کلنگ‌زنی می‌شود.

رییس بنیاد مستضعفان همچنین در خصوص نحوه واگذاری واحدهای ساختمان جدید پلاسکو به صاحبان سرقفلی، اظهار کرد: بنای بنیاد مستضعفان بر این است آنچه ارزش روز سرقفلی واحدها داشته قبل از تخریب داشته حفظ شود.

سعیدکیا ادامه داد: مثلا سه سال بعد از حادثه که ساختمان جدید ساخته می شود به ارزش زمان تخریب ساختمان ،‌ارزشی افزوده می‌شود. بر این اساس صاحبان سرقفلی مابه‌التفاوت ارزش روز واحدها را می‌پردازند که منطقی است.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.