انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
سیاست
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
کنایه شوخی بادامچیان به ازدواج دوم نجفی
راه انتخابی آمریکایی‌ها غلط است
محمدیان عضو حقیقی شورای انقلاب فرهنگی شد
اين همه هجمه به ظريف براي چيست؟
گفتگوي ملي، راهكاري براي عبور از چالش اقتصادي
رايزني براي بازار شام
اظهارات اخیر ظریف ایجاد امیدواری برای مقابله با فساد
مقررات اینترنت اشیا به دستگاههای حاکمیتی ابلاغ شد
آمریکا در انزوای سیاسی قرار دارد
مشکلات اقتصادی حل خواهد شد
از فرصت تحریم به نفع خود استفاده کنیم
از تحریم نفتی می‌توان یک فرصت بزرگ ساخت
کسی از «نواصولگرایی» خبر ندارد!
چیزی هم برای مصوبات مجلس باقی بگذارید!
حیرت و نفرت مانع از شناخت دقیق غرب شد
آمارسازي دردسرساز
طرحي ضد مردم تهران!
سياست زدگي و خزان در رسانه ملی
مسئولان نگران وقت‌كشي اروپا هستند
سياسيون خاص آباني
بدهکار مردم خوزستان هستیم
چه ایرادی دارد بخشی از استادیوم ورزشی به بانوان اختصاص یابد
افزايش تعداد نمایندگان تهران در انتخابات آینده
«ستاد مقابله با تحریم‌» در استان‌ها ایجاد شود
ترامپ شرایط مشوشی را درصحنه بین‌الملل ایجادکرده
ماجرای اعدام ۲۲ نفر در اهواز خبرسازی است
عرصه سیاسی باید ميداني براي ملی‌گراهاي عملگرا باشد
رابطه احزاب كارآمد و شعار زنده باد مخالف من
گفت‌وگوي ملي براي حفظ امنيت و منافع ملت است
واکنش معاون عملیات ارتش به تهدید نفتکش‌ها
اجازه فرصت سوزی به اروپا ندهیم
نامه يك نماينده به لاریجانی درباره صداوسیما
دوران تحریم از منابع خارجی استفاده خواهیم کرد
پیام تسلیت محسن رضایی در فقدان امیر لطفی
توقع از صدا و سیما بالاست
شفافيت‌، ذهنيت درباره معافيت مالياتي نهادها را تغيير مي‌دهد
از خودگذشتگي در محاق!
همگرايي با يك شريك قوي براي دوران تحريم
تشریح دستور کار کمیته ضد تحریم
قانون منع به‌كارگيري بازنشستگان و حواشي پافشاري بر آن
حوزويان اولين گام های وحدت را بردارند
واکنش فلاحت‌پیشه به لفاظی پمپئو
جلسه رفع ایرادات شورای نگهبان به لایحه CFT
انتقاد رهبر انقلاب از کسانی که درصددند یاد شهدا را به فراموشی بسپارند
خانه تکانی بزرگ در وزارت کشور
دلایل رد لوایح پالرمو وCFTدرشورای نگهبان
پرداخت اولین بسته حمایت غذایی دولت تا پایان آبان
اسامی نهادهای معاف از مالیات اعلام شد
طرح کامل نمایندگان برای استانی شدن انتخابات
آمار وزیر کشور از استانداران بازنشسته
بیشتر
کد خبر: 69203 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۱/۱۳ - 10:00

ضعف مدیریت در کشور مشهود است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با مدیران خسته و نشسته نمی‌توان مدیریت مطلوب داشت، گفت: در حال حاضر، ضعف مدیریت در کشور کاملاً محسوس و مشهود است.

قانون- عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه با مدیران خسته و نشسته نمی‌توان مدیریت مطلوب داشت، گفت: در حال حاضر، ضعف مدیریت در کشور کاملاً محسوس و مشهود است.

به گزارش قانون به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف شامگاه پنج‌شنبه در نخستین مراسم بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی که به همت شورای هماهنگی اصولگرایان در مسجد چهارمردان قم برگزار شد، با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی اهداف مشخصی را دنبال کرده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی مبانی، ارزش‌ها و باورهای مشخصی دارد و در حال حاضر که انقلاب اسلامی به بلوغ رسیده است، بازخوانی دستاوردهای انقلاب ضرورت دارد.

وی افزود: ارزش‌های انقلاب برخاسته از اسلام سیاسی امام خمینی(ره) و منطبق با سنت‌ها و معارف الهی است بنابراین، این باورها و ارزش‌ها قابل تغییر نیستند.

حضور مردم موجب استقلال انقلاب اسلامی شد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه حضور مردم موجب استقلال انقلاب اسلامی شد، خاطرنشان کرد: استقلال کشور یکی از مهم‌ترین اهداف انقلاب اسلامی بود و در حال حاضر نیز سختی‌ها و مشکلات را تحمل می‌کنیم تا استقلال کشور حفظ شود.

وی ادامه داد: متأسفانه در حال حاضر شاکر و قدردان استقلال کشور نیستیم و فراموش کرده ایم که چه هزینه‌هایی را برای استقلال کشور پرداخت کردیم.

قالیباف با تأکید بر اینکه توجه به مردم از ارکان مهم انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: مردم علاوه بر سعادت و معنویت به رفاه و سلامت نیز نیاز دارند به همین دلیل انقلاب اسلامی به دنبال این است تا با استفاده از ساختارهای اسلامی، مردم را به ساحت‌های دنیا و آخرت برساند.

وی با بیان اینکه مشکلات زیادی در جامعه وجود دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بخش دولت‌سازی، نهادسازی و اداره مرتبط با جامعه مشکلاتی زیادی وجود دارد اما در ابتدا باید وجود مشکلات را پذیرفت و در ادامه برای رفع آن تلاش کرد.

شهردار سابق تهران با بیان اینکه آزادی فکر، اندیشه و بیان از اهداف انقلاب است، گفت: در حال حاضر بسیاری از افراد تمام دارایی خود را فدا می‌کنند تا به عزت برسند و این آزادی نسبت به آزادی کشورهایی که داعیه‌دار دموکراسی هستند، کم‌نظیر است.

استکبار جهانی همواره در مقابل اسلام قرار گرفته است

وی ادامه داد: استکبار جهانی همواره مقابل خواسته‌های نظام اسلامی ایستاده است و فشاری که امروزه در حوزه استقلال و آزادی بر نظام اسلامی وارد می‌شود بسیار پیچیده‌تر و سخت‌تر از سال ۵۷ است؛ در شرایط فعلی نباید ناامیدی را در کشور رشد دهیم و نسبت به پیشرفت‌ها بی‌توجه باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مسئولان نباید در موضع اپوزیسیون حرف بزنند و فرار رو به جلو کنند، گفت: یکی بزرگ‌ترین ضعف‌های کشور حذف مردم از صحنه تصمیم‌گیری و اثرگذاری است همچنین اینکه همه مشکلات کشور را به دشمنان ربط دهیم، خیانت به نظام و انقلاب است.

وی با بیان اینکه مردم در رخدادهای اخیر کشور به مشکلات معیشتی کشور اعتراض داشتند، اظهار کرد: بسیاری از مردم به مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور معترض بودند اما زمانی که متوجه سوء استفاده دشمنان از اعتراضات شدند، مخالفت خود را با فتنه‌گران و آشوب‌گران نشان دادند و به همین دلیل نیز کسی نمی‌تواند خنثی شدن فتنه‌ها را به خود نسبت دهد.

قالیباف خاطرنشان کرد: برخی از افراد و مسئولان فکر می‌کنند که مردم توانایی اداره کشور را ندارند در حالی که دفاع مقدس توسط مردم اداره شد و شهدای زیادی نیز تقدیم انقلاب شد، در حال حاضر نیز برخی افراد مردم را از صحنه مدیریت و اقتصاد کشور دور می‌کنند و این مسئله یکی از معضلات کشور است.

وی با تأکید بر اینکه با مدیریت خسته و نشسته نمی‌توان مدیریت مطلوب داشت، گفت: متأسفانه در حال حاضر، ضعف مدیریت در کشور کاملاً محسوس و مشهود است؛ زمانی که اقدامی مؤثری صورت نگیرد، مسئولان مجبور به دادن وعده‌های توخالی و دروغین می‌شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: مدیری که اقدام مؤثری انجام نمی‌دهد تنها می‌تواند خلاف واقع سخن بگوید در حالی که سیستم مدیریتی کشور باید در خدمت افرادی باشد که با تلاش و پشتکار به ثروت دست پیدا کرده‌اند.

وی افزود: منظور از ۴ درصدی‌ها در کشور افرادی هستند که در مدت کوتاهی به ثروت و پول بسیار زیادی دست پیدا می‌کنند و می‌توانند بدون وثیقه و تشریفات اداری، صدها میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند، این افراد همانند زالوهایی هستند که خون مردم را می‌مکند.

قالیباف با انتقاد از نظام ساختاری کشور گفت: یکی از معضلات کشور، نظام ساختاری موجود است، متأسفانه در حال حاضر اختیارات زیادی به افراد واگذار شده است و همین مسئله موجب شده است که احتمال فساد افزایش پیدا کند.

در انقلاب اسلامی مدیران باید فرع باشند

وی تصریح کرد: در انقلاب اسلامی مدیران باید فرع باشند اما در حال حاضر مدیران به اصل تبدیل شده‌اند و متأسفانه خسارت‌ها به مردم و افتخارات به مسئولان اختصاص پیدا می‌کند.

شهردار سابق تهران با تأکید بر ضرورت حضور مردم در صحنه اظهار کرد: مدیر توانمند بدون مدیریت صحیح و درست نمی‌تواند به نتیجه مطلوب برسد و همچنین نمی‌تواند از ابزارها و روش‌های درست استفاده کند و همچنین جوانان خلاق و توانمند نیز در نظام اداری بسته، نمی‌توانند کارایی خود را داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه کشور به مدیران جوان نیازمند است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخی افراد به‌گونه‌ای به مسئولیت‌ها و سمت‌های خود چسبیده‌اند که به نظر می‌رسد تا پایان عمر می‌خواهند در آن جایگاه باقی بمانند و این وظیفه مردم است که اجازه ندهند تا زالوصفت‌ها، اقتصاد کشور را با مشکلات مختلف مواجه کنند.

قالیباف با تأکید بر ضرورت وحدت میان مسئولان کشور به منظور حل مشکلات مردم، گفت: وحدت رمز پیروزی انقلاب اسلامی بود و در حال حاضر نیز تداوم انقلاب به وحدت نیاز دارد و همان‌گونه که مردم وحدت دارند، مسئولان نیز باید وحدت داشته باشند.

وی در پایان اظهار کرد: یکی از آموزه‌های انقلاب اسلامی این بود که حتی اگر رقیب سیاسی مسئولیت داشت باید برای رفع مشکلات به او کمک کنیم بنابراین باید به دنبال کمک‌رسانی به دولت باشیم.

 

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.