انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle ویژه‌نامه بی‌قانون منتشر شد آسیاتک قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
اقتصاد
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
خدمات ویژه برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور به اعضای خانه کارگر
اخلاق حرفه ای، گم‌شده مهندسی!
مجلس با «سهميه‌بندي بنزين» مخالفت كرد
حداقل دستمزد کارگران باید ۳ میلیون و ۷۵۹ باشد
وعده جذاب دولت براي خانه‌دار كردن پنج دهك جامعه
پیشنهاد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی برخي حقوق‌ها
مشاغل نجات‌بخش
بخش کشاورزی و ضعف رسانه‌ای
مزد بلاتكليف!
ركورد طلايي!
حفظ دارایی در گرو جلوگیری از زیان ساز بودن
سهام ؛ ارزش واقعی یا ذاتی؟
حاشیه ادامه‌دار چک‌ها
رئیس سازمان شیلات ایران برکنار شد
وزارت صادرات یا وزارت بازرگانی
فرصت های صندوق های سرمایه‌گذاری مشترک
رانت اطلاعاتی، مفسده ای که جرم تلقی نمی‌شود
راه سوء‎استفاده واردکنندگان از ارز دولتی بسته شد
اشتغال چرمی!
تعيين تكليف برای پیش‌خریدها
سياسي كاري با دستمزد کارگران
بازار نفت در سه ماهه اول ۲۰۱۹ به تعادل می‌رسد
پاسخ به ماجراي ممانعت بانك‌مركزي از كاهش نرخ ارز
پیامک «یارانه شما قطع شد» جعلی است
هشدار نسبت به افزايش تحريم‌هاي آمريكا
سهم نفت در بودجه باید به صفر برسد
بودجه 98 مغایر با احکام برنامه ششم توسعه است
قیمت جهانی طلا کاهش یافت
بازار كساد طلاي سياه
فشارهای کمرشکن، حقوق‌های اندک!
لزوم راه‌اندازي ديپلماسي هوانوردي
سامانه‌های "سرکاری" سازمان تامین اجتماعی و سردرگمي مردم!
معرفي مقصر اصلي وجود تورم
سالانه حدود ۸۰۰ هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند
اقدامی بیات
بحران گوشت‌هاي سلطنتي!
جهنم اجاره ‌نشینی
قیمت بنزین و گازوئیل در سال ۹۸ افزایش نمی‌یابد
كارگران زير ضرب زندگي
وعده‌اي كه وابسته به كمك دولت است
پيشتازي گازي ايران
بازار بي تحرك مسكن
پروازهاي نجومي!
طرح سهمیه‌بندی بنزین مردم را فقیر می‌کند
هشدار يك نماينده مجلس درباره آينده ناخوشايند خودروسازي
ارزش پول ملی یک سوم کاهش یافته است
طلا به بالای ۱۳۰۰ دلار صعود خواهد کرد
خبرهای خوبی بانك مركزي درباره کسب وکارهای نوپا
وام 25 ميليوني به دانشجويان صنعتي شريف
تزريق نجومي به صنعت خودرو
بیشتر
کد خبر: 71193 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲ - 13:55
تفرعن آقاي وزير!
«قانون» از رفتار پر شائبه عباس آخوندي با مردم و رسانه ها گزارش مي دهد

تفرعن آقاي وزير!

عباس آخوندي خود را برتر و بالاتر از دیگران می بیند. او خود را دانای کل و ژن برتر بیند و نیازي به توجیه و توضیح رویدادها برای دیگران احساس نمي كند.

قانون- عليرضا شاكر/ روزنامه نگار

دوشنبه سي ام بهمن ماه فيلمي منتشر شد كه از برخورد ناشايست و خجالت آور اطرافيان وزير راه و شهرسازي با يكي از نزديكان يكي از مسافران پرواز تهران ياسوج ، حكايت داشت. اين برخورد تداعي كننده برخوردهاي غيرمسولانه‌اي است كه طي يكسال اخير عباس آخوندي با برخي از مردم و اصحاب رسانه ها داشته است. با اين تفاوت كه اين‌بار شخصي كه مقابل آقاي وزير قرار گرفته، داغدار و عزادار بوده و در فضايي نسبت به سقوط و نوع جستجوي لاشه پرواز تهران ياسوج هواپيمايي آسمان اعتراض داشت كه افكار عمومي از اين حادثه جريحه دار و احساسات عمومي برانگيخته شده است.

 

حادثه در همه حوزه هاي صنعت حمل و نقل

طی یکسال و اندي گذشته حوادث مرگباری در حوزه کاری عباس آخوندی باجناق علی اکبر ناطق نوری و وزیر راه و شهرسازی دولت حسن روحانی رخ داده است. در تمام حوزه های زمینی ، ریلی، هوایی و دریایی شاهد حادثه بوده ایم. مرگ و میرهای جاده ای که گویا به یک روال عادی در كشورمان تبدیل شده و کسی چندان بدان ها توجه نمی کند. بر اساس آمار رسمي روزانه بيش از 50 نفر و سالانه رقمي بالغ بر 16 هزار نفر در جاده ها كشته مي شوند و ساليان سال است كه نهادهاي مسول، ديگران را مقصر مي خوانند. پليس راه، خودروسازي ها و سازمان راهداري ها وابسته به وزرات راه و شهرسازي ، هر كدام ديگري را مقصر مي خواند. با وجود فاجعه آميز بودن آمار كشتار جاده‌اي، اين حوزه ديگر چندان افكار عمومي را برنمي انگيزد و گويا به امري عادي در ايران تبديل شده است.

 

اما حوادث ريلي، دريايي و هوايي همچنان احساسات عمومي را جريحه دار مي كند. همانطور كه از لحظه سقوط پرواز تهران ياسوج در 29 بهمن ماه تا امروز اين موضوع هر روز از سوي افكار عمومي پيگيري شده و جمع كثيري را دربرگفته است. همانطور كه آذرماه سال گذشته به هنگام تصادف دو قطار درمسیر تهران مشهد گروه زيادي بخصوص مردم آذربايجان( يكي از قطارها از تبريز عازم مشهد بود) درگير اين حادثه شدند، همچنين در حادثه غمبار کشتی سانچی كه 16 دیماه سال جاری رخ داد، براي بيشتر از يك هفته بسياري از ايرانيان پيگير ماجرا بودند و با بازماندگان حادثه همدردي مي كردند.

دانای کل با حامياني سرسخت

با اين حال وزير راه و شهرسازي هيچ‌گاه طوري رفتار نكرده كه تاثر و اندوه خود از اين حوادث را نشان دهد. او در حالي كه خانواده مسارفران قطار تهران مشهد عزادار بوده و انتظار مي رفت با رفتار خود تسلي بخش آمال بازماندگان باشد در يك برنامه تلويزيوني چنين گفت:« «همه خانواده‌ها چه آنهایی که کشته شده‌اند و چه آنهایی که مجروح هستند، زیرپوشش بیمه قرار دارند و از این جهت نگرانی خاصی وجود ندارد.» اين برخورد همان موقع اعتراض مردم تبريز و برخي نمايندگان آذربايجاني را در پي داشت. اين اعتراضات به استيضاحي منجر شد كه مانند استيضاح قبلي ناكام ماند و نمايندگان تنها نمايشي از استيضاح را به اجرا گذاشتند. در واقع حاميان آخوندي در ساختار قدرت، چنان از او حمايت مي كنند كه وي دليلي براي پاسخگو بودن به افكار عمومي نمي بيند.

همين وضعيت موجب شده كه او بیشتر از آنکه به بی کفایتی شهره داشته باشد به پاسخگو نبودن و مردم و رسانه ها را به سخره گرفتن شهره دارد. او خود را برتر و بالاتر از دیگران می بیند. عباس آخوندی خود را دانای کل و ژن برتری می بیند و نیازي به توجیه و توضیح رویدادها برای دیگران احساس نمي كند. او بر این تصور رسیده است که نام و نشان و حامیانش، از هر قدرتی بالاتر است؛ به همین دلیل است که از کنار هر مخاطبی از جنس مردم عادی و یا نمایندگان آنها در رسانه ها، به راحتی می گذرد. او حتی چنان به حامیانش پشت گرم است که می داند نمایندگان مجلس توان استیضاح و برکناری او را ندارند. این تصور تنها در دوران وزارت برای آخوندی شکل نگرفته، بلکه پیش از آن نیز وی با این تصور روزگار سپری کرده است. نشانه های زیادی برای این ادعا وجود دارد.

شما خودتان را معرفی کنید!

روشن ترین دلیل این ادعا را در فیلم دیدار نمایندگان کاندیداهای انتخابات سال 88 ریاست جمهوری با رهبری می توان دید. در آن فیلم آخوندی از موضع نماینده یکی از کاندیداها در شورای نگهبان قصد سخن با رهبری را دارد. خدا می داند که از چه موضع و با چه پرستیژی شروع به سخن می کند که آیت الله خامنه ای خطاب به وی می گوید: «شما خودتان را معرفی کنید». طبیعی است که رهبری باجناق حجت الاسلام ناطق نوری ، داماد سید هاشم رسولی محلاتی ( از اعضای دفتر امام و رهبری انقلاب) و وزیر مسکن دولت دوم هاشمی رفسنجانی را به خوبی می شناسد. با این حال رهبری از او می خواهد که خود را معرفی کند. این سخن معنایی دارد که شاید در دوران وزارت آخوندی بر وزرات مسکن و شهرسازی دلایل آن بیشتر و بهتر مشخص شد.

 

وزيري كه حامي مردم نيست!

يكي ديگر از اتفاقاتي كه در زير مجموعه تحت مديريت آقاي آخوندي رخ داد، سو مديريت فرودگاه امام خميني (ره) در روزهاي برفي تهران بود كه براي چندين روز سردرگمي و اعتراض هموطنان و مسافران خارجي را موجب شد. در همان روزها ، خبري منتشر شد مبني بر اينكه تاكسي ها، مسافران را با قيمت بعضا ميليوني به تهران منتقل مي كنند. وقتي اين خبر را مي در كنار ديدار آقاي وزير از فرودگاه مهرآباد در  27 اسفند ماه سال 95 مي گذاريم، به دليل اين اتفاق مي رسيم. وزیر راه در بازدید از فرودگاه مهرآباد در پاسخ به یک شهروند که نسبت به هزینه 200 هزار تومانی پارکینگ اعتراض داشت گفت که ما وظیفه نداریم برای شما پارکینگ ایجاد کنیم و سپس در حالی که پشت به شهروند به راه خود ادامه می داد گفت: «باید بیشتر از شما بگیرند». به فاصله كمتر از يكسال سرما و كولاك مسافران فرودگاه امام(ره) را در موقعيتي قرار داد كه مجبور به پرداخت هزينه هاي آنچناني شدند.

آخوندي بعد از برخورد غرور آميز خود با يك مسافر در فرودگاه مهرآباد در 19 فروردین ماه سال جاری در حاشيه جلسه هيات دولت، ميكروفن خبرنگار صداوسیما درباره مرجوعی بودن هواپیمای ايرباس را به كنار زده و با او نيز به تندي برخورد مي كند. البته وزير بعد از مشاهده اعتراض ها در توضيحي خطاب به خبرنگاران رسانه ها سعي مي كند در اين باره توضيح داده و به شيوه خود و از موضع بالا از رسانه ها دلجويي كند. او در همان مطلب تاكيد كرد که جریانی می خواهد در كشور ناامیدی ایجادکند!

تمام افتخار وزير راه و شهرسازي وارد كردن هواپيماهاي نو در دوران پسابرجامي است. آنهم هواپيماهايي كه بصورت ليزينگ خريداري شده و پول آن را از محل افزايش قيمت بليط هواپيما مردم مي پردازند. اين تنها و مهمترين كارويژه وزير راه است. عملكرد وي در ديگر حوزه هم كه گفته شد! بنابراين بايد به آقاي آخوندي گفت؛ امثال او هستند كه نا اميدي در كشور ايجاد مي كنند و بهتر است بجاي حمله به اين و آن در رفتار و عملكرد خود تجديد نظر كنند.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.