انتخاب تاریخ:   /  /   
<stylestyle بوکتاب قانون بچه‌ها نیشخط پایگاه جامع اطلاع رسانی صنعت فولاد ایران
اقتصاد
آخرین خبرها پربیننده‌ترین خبرها
خدمات ویژه برترین اپراتور ارتباطات ثابت کشور به اعضای خانه کارگر
اخلاق حرفه ای، گم‌شده مهندسی!
مجلس با «سهميه‌بندي بنزين» مخالفت كرد
حداقل دستمزد کارگران باید ۳ میلیون و ۷۵۹ باشد
وعده جذاب دولت براي خانه‌دار كردن پنج دهك جامعه
پیشنهاد افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی برخي حقوق‌ها
مشاغل نجات‌بخش
بخش کشاورزی و ضعف رسانه‌ای
مزد بلاتكليف!
ركورد طلايي!
حفظ دارایی در گرو جلوگیری از زیان ساز بودن
سهام ؛ ارزش واقعی یا ذاتی؟
حاشیه ادامه‌دار چک‌ها
رئیس سازمان شیلات ایران برکنار شد
وزارت صادرات یا وزارت بازرگانی
فرصت های صندوق های سرمایه‌گذاری مشترک
رانت اطلاعاتی، مفسده ای که جرم تلقی نمی‌شود
راه سوء‎استفاده واردکنندگان از ارز دولتی بسته شد
اشتغال چرمی!
تعيين تكليف برای پیش‌خریدها
سياسي كاري با دستمزد کارگران
بازار نفت در سه ماهه اول ۲۰۱۹ به تعادل می‌رسد
پاسخ به ماجراي ممانعت بانك‌مركزي از كاهش نرخ ارز
پیامک «یارانه شما قطع شد» جعلی است
هشدار نسبت به افزايش تحريم‌هاي آمريكا
سهم نفت در بودجه باید به صفر برسد
بودجه 98 مغایر با احکام برنامه ششم توسعه است
قیمت جهانی طلا کاهش یافت
بازار كساد طلاي سياه
فشارهای کمرشکن، حقوق‌های اندک!
لزوم راه‌اندازي ديپلماسي هوانوردي
سامانه‌های "سرکاری" سازمان تامین اجتماعی و سردرگمي مردم!
معرفي مقصر اصلي وجود تورم
سالانه حدود ۸۰۰ هزار زوج جوان به مسکن جدید نیاز دارند
اقدامی بیات
بحران گوشت‌هاي سلطنتي!
جهنم اجاره ‌نشینی
قیمت بنزین و گازوئیل در سال ۹۸ افزایش نمی‌یابد
كارگران زير ضرب زندگي
وعده‌اي كه وابسته به كمك دولت است
پيشتازي گازي ايران
بازار بي تحرك مسكن
پروازهاي نجومي!
طرح سهمیه‌بندی بنزین مردم را فقیر می‌کند
هشدار يك نماينده مجلس درباره آينده ناخوشايند خودروسازي
ارزش پول ملی یک سوم کاهش یافته است
طلا به بالای ۱۳۰۰ دلار صعود خواهد کرد
خبرهای خوبی بانك مركزي درباره کسب وکارهای نوپا
وام 25 ميليوني به دانشجويان صنعتي شريف
تزريق نجومي به صنعت خودرو
بیشتر
کد خبر: 72356 | تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - 15:15
فسادهای میلیاردی از زبان ربیعی

فسادهای میلیاردی از زبان ربیعی

وزیر کار با اشاره به اینکه نباید کتمان کنیم، وضع کارگران خوب نیست، گفت:باید یک سیستم کنترل شده و ساختارمند را برای مبارزه با فساد در دستور کار قرار دهیم، یعنی هم باید ساختار‌ها را اصلاح کنیم و هم آموزش در دستور کار قرار گیرد.

قانون-وزیر کار با اشاره به اینکه نباید کتمان کنیم، وضع کارگران خوب نیست، گفت:باید یک سیستم کنترل شده و ساختارمند را برای مبارزه با فساد در دستور کار قرار دهیم، یعنی هم باید ساختار‌ها را اصلاح کنیم و هم آموزش در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش قانون به نقل از فارس، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شب گذشته با حضور در برنامه پایش درباره وضعیت بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار در کشور، اظهار داشت: بنگاه‌های تأمین اجتماعی تنها ۹ درصد از بازار سرمایه را شامل می‌شود، نه کل اقتصاد ایران را؛ فعالیت صندوق‌های بازنشستگی نیز مختص ایران نیست، در سراسر دنیا با توجه به اینکه صندوق‌های بازنشستگی بین‌النسلی هستند، فعالیت اقتصادی می‌کنند، آن دسته از کشور‌هایی که اساس صندوق‌هایشان بر پایه مالیات است سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها ندارند، اما در ایران با توجه به اینکه صندوق‌های بازنشستگی بین‌النسلی هستند، بر پایه سرمایه‌گذاری بنا شده‌اند.

ربیعی افزود: در برخی از کشور‌ها میزان سرمایه‌گذاری در GDP با ایران قابل مقایسه نیست؛ در ایران متأسفانه با ناکارآمدی‌های پیچیده و پی‌درپی روبرو بوده‌ایم؛ این مسائل دیده نمی‌شود، به طور کلی در یک اقتصاد سالم که تورم و نرخ سود آن مشخص است باید حقوق بازنشستگان نظام تأمین اجتماعی، صندوق بانک‌ها، صندوق فولاد و تمام صندوق‌ها پرداخت شود؛ اما در اقتصادی که ارز در نوسان است و به یکباره قیمت ارز کاهش می‌یابد، نرخ سهام شرکت‌های مختلف نیز کاهش می‌یابد. در چنین شرایطی پول افراد به موقع داده نشده است و علاوه بر آن در مقاطعی برای صندوق‌ها تصمیماتی گرفته شده است که خارج از اراده صندوق‌ها بوده است.

وی افزود: مثلا در بازه زمانی کوتاه مدت ۴ سال به یکبار تعداد مستمری بگیران ۴ برابر افزایش می‌یابد که این موضوع ناشی از تصمیماتی خارج از اراده صندوق است بلکه به آن این تصمیم را تحمیل کرده اند. چنین اتفاقاتی منابع و مصارف صندوق‌ها را به هم می‌زند. از سوی دیگر میزان پولی که باید به صندوق‌ها داده شود تا آن‌ها برای سرمایه گذاری تصمیم گیری کنند، اتفاق نیفتاده است.

وزیر کار تصریح کرد: اگر بخواهیم مرور کنیم چرا وضعیت صندوق‌های بازنشستگی چنین است؟ باید بگوییم هر دولت باید در زمان خود به تعهداتشان عمل می‌کردند و هر آنچه که باید به صندوق پرداخت می‌کردند به موقع صورت می‌گرفت چنین نمی‌شد. اکنون میزان شاغلان به بازنشستگان در بسیاری از صندوق‌ها تناسب درست ندارد. در صندوق فولاد این نسبت ۱ به ۱۰ است. یعنی یک نفر شاغل و در مقابل ۱۰ نفر بازنشسته بگیر هستند. در زمانی میزان شاغلان بیشتر از بازنشستگان بود.

۱۷ تصمیم غلط را در زمینه نظام بازنشستگی و حمایتی استخراج کرده‌ایم

وی با اشاره به اینکه ۱۷ تصمیم غلط را در زمینه نظام بازنشستگی و حمایتی استخراج کرده‌ایم، گفت: در حال حاضر صندوق فولاد را به تأمین اجتماعی به ازای بدهی واگذار کردند که ارزش معدن آن ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بیان شد، اما در حال حاضر آن را ۵۰۰ میلیارد تومان هم خریداری نمی‌کنند. یعنی دولت‌ها در دوران مسئولیت خود به جای آنکه بدهی به صندوق‌ها را به صورت نقد پرداخت کنند تا آن‌ها خودشان برای سرمایه گذاری تصمیم بگیرند با واگذار‌های غلط تلاش کردند که بدهی خود را صاف کنند.

ربیعی اظهار داشت: در آن زمان هیچ کس انتقاد نکرد. در حال حاضر با انتقاد از واگذاری‌ها به روش غلط بیان می‌کنم ۸۰ درصد بهره برداری که از صندوق‌ها داریم برابر با ۲۰ درصد سرمایه گذاری بود که می‌توانستیم خودمان داشته باشیم اگر دولت بدهی خود را به صورت واگذاری شرکت‌ها پرداخت نمی‌کرد.

وی ادامه داد: شرکت‌هایی که در گذشته واگذار شده در آینده حتی ۲ درصد هم بازگشت سرمایه ندارد. معتقد هستم شرکت‌هایی که به صندوق‌ها واگذار شده است حداقل خدمتی که کرده اند این است که تثبیت شغل کرده اند. یک شرکت فولادی را به عنوان بدهی به تامین اجتماعی واگذار کرده اند که ۸ هزار نیروی اضافه دارد. قیمت تمام شده یک نفر در واحد این چنینی حدود ۴ میلیون تومان است. اینگونه به ما شرکت تحویل داده اند. من معتقد هستم که فرآیند خصوصی سازی باید به درستی صورت می‌گرفت.

ربیعی تصریح کرد: در حال حاضر باید تغییر رویکرد صندوق‌ها را در دستور کار قرار دهیم و از بنگاه داری به سمت سهام داری پیش رویم. این حق صندوق‌ها است که بتواند به نسل آینده پاسخگو باشد. بنگاه داری در موارد خاص باید صورت گیرد.

وی تأکید کرد: نقش صندوق باید به عنوان پیشران اقتصادی باشد. یعنی باید در شرکت‌هایی واگذار شود که اتفاق خوبی در اقتصاد کشور شکل گیرد. اتفاق بدی که درخصوصی سازی گذشته رخ داد این بود که زنجیره‌ها در اقتصاد قطع شد. در حال حاضر مشاهده می‌کنید در خوزستان یک کارخانه فولاد، کارخانه اکسین و یک کارخانه فولاد دیگر داریم که این‌ها به صورت زنجیره به هم متصل بودند که همه این موارد قطعه قطعه شد و از ارزش اقتصادی آن‌ها به همین تناسب کاسته شد. باید به همین شرایط بازگردیم. سیاست‌های منسجم را پیش گرفته ایم.

ربیعی بیان کرد: شرکت‌های زیان ده را از بین شرکت‌های دیگر استخراج کرده ایم. شرکت‌های سود آوری را که خارج از استراتژی‌ها بوده نیز استخراج کرده ایم. در حال حاضر در قالب چند برنامه قصد داریم وضعیت بنگاه‌ها را از حالت فعلی نجات دهیم. بحث تهاتر سهام، فروش در بازار سهام، ادغام برخی شرکت‌ها، واگذاری به روش پیمان مدیریت، فروش دارایی‌ها یا انحلال، جذب سرمایه گذاری خارجی و تشکیل صندوق‌های قابل معامله در بورس را در دستور کار داریم.

فساد در کشور وجود دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به اینکه آیا به وجود فساد اعتقاد دارید و برای جلوگیری از فساد چه کار‌هایی انجام داده اید؟ گفت: هیچ کس نمی‌تواند ادعا کند که فساد تمام شدنی است. دو گونه فساد داریم. یک نوع فسادی است که رشوه می‌گیرند. فساد یقه سفید‌ها را هم داریم که بیشتر با آن مواجه هستیم. باید یک سیستم کنترل شده و ساختارمند را برای مبارزه با فساد در دستور کار قرار دهیم. یعنی هم باید ساختار‌ها را اصلاح کنیم و هم روی آموزش و فرهنگ کار کنیم.

وی افزود: در برخی از کشور‌ها شرایط به گونه‌ای است که افراد بدون پرداخت رشوه نمی‌توانند زندگی کنند در چنین جامعه‌ای برای زندگی کردن باید واژه"زنده باد فساد" به کار گرفته شود. نوشتن کتاب من نیز به همین دلیل بود.

ربیعی تصریح کرد: چند مسئله هست که به غلو و بزرگ نمایی فساد ضربه می‌زند. در مرحله اول پدیده فساد است؛ فساد وجود دارد، اما واقعا باید درباره فساد به اندازه واقعی خودش بحث و بررسی صورت گیرد. در حال حاضر مشاهده می‌کنیم که خیلی از مردم می‌گویند اگر ۳ تا فساد حل شود مشکل ما هم حل می‌شود، "یک اختلاس کم بشه مشکل ما حل می‌شه" این شعار بار‌ها شنیده شده است.

وی ادامه داد: من منکر فساد نیستم. اما یک مسئله‌ای وجود دارد که فساد را عمیق می‌کند. برخورد سیاسی با فساد است. هر زمان که فساد به عرصه سیاسی کشانده شود عمیق می‌شود. مسئله دیگر این است که به فساد باید واقعی نگاه شود. فساد واقعیتی هست که وجود دارد اصل مبارزه با فساد شفافیت است. به نوبه خودم از روزی که در وزارتخانه آمده ام برای مبارزه با فساد تلاش کرده ام.

* نظام شفافیت را در شرکت‌ها دنبال کردم

ربیعی خاطرنشان کرد: نظام شفافیت را در شرکت‌ها دنبال کردم. تا زمانی که سیستم‌ها را صاحبانشان اداره نمی‌کنند امکان بروز فساد بیشتر است. امکان تخلف هم وجود دارد. بین ساختار‌های فساد ساز و فساد گسترو ساختار‌های فسادسوز باید تفاوت قائل شویم.

از فردی که فساد زیرمجموعه من را افشا کرد، حمایت کردم

وی افزود: ما چند مسیر را به خوبی دنبال کردیم. پیش از بخشنامه‌های رسمی عضویت در هئیت مدیره را محدود کردم. بازنشسته‌ها در هئیت مدیره‌ها منع شده اند. به دوستان توصیه کرده ام که از دانشگاه‌ها تعدادی از نخبگان را در هئیت مدیره‌ها بیاورید تا مدیران نخبه‌ای تربیت شوند. بهترین راه برای اداره شرکت‌ها سیستم واگذاری است، اما شیوه واگذاری‌ها باید درست باشد به گونه‌ای نباشد که منجر به بیکاری کارگران شود. در حال حاضر بعد از راه اندازی سامانه @sandogh_shafaf به اندازه ۱۰۳ مورد پیام دریافت کردیم. ۲۳ مورد از این پیام‌ها درباره صندوق‌ها بود که ۶۰ درصد آن در مورد انتصاب‌ها بود و ۳۰ درصد درباره تخلف مالی بود و ۱۰ درصد متفرقه بود. برای هر کدام از این موارد بازرس گذاشتم، اما برخی از موارد بسیار مفید بود. اگر فردی از فساد هم خبر داشته باشد و افشا کند، شخصاً‌امنیت شغلی وی را تضمین می‌کنم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به اینکه آیا در مقابله با فساد پرونده‌ای بوده است که بررسی و به نتیجه برسد؟ گفت: با سازمان بازرسی روابط خوبی داشتیم. به طور مثال در زمان تحریم‌ها در بخش پتروشیمی شرکت‌هایی که وجود داشته برای اینکه پول برسد باید به شرکت‌هایی که نزدیک حاشیه خلیج فارس بوده می‌رفته و پول می‌آمده است که مثلاً‌حدود ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای یک سال دست فردی می‌مانده است که خواب این پول بسیار بالا بوده است که سودبانکی آن ۲۰۰ میلیارد تومان می‌شده است و تضامینی وجود نداشته است. حدود ۳ نوع از این پرونده‌ها در حال حاضر در دستور کار داریم که دنبال کرده ایم. مثال دیگر ملکی بود در بلوار ارتش برای بازنشستگان بود. روزی گزارشی به دفتر من رسید مبنی بر اینکه قرار است این ملک را ۳۲ میلیارد تومان بفروشند، جواز شهرداری را فرد به بازرسی نیاورده بود.

ماجرای پرونده تخلف میلیون یورویی نفتکش‌ها از زبان ربیعی

وی ادامه داد: من این موضوع را شنیدم و در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردم. فردی که این ملک را خریداری کرده بود، سراسیمه آمد و گفت: ۱۰ میلیارد تومان از من گرفته اند و بیان کرده اند که می‌خواهیم به فلان جا بدهیم. فردی که خریداری کرده بود با تعجب سوال می‌کرد چطور شد که این موضوع افشا شد از من پول گرفتند که جایی بیان نشود. زمانی که ما وی را به دادگاه فرستادیم درقالب ملک این بیت المال را باز گرداندیم. حدود ۴۰۰ میلیارد تومان هم ارزش ملک بود که خداروشکر بازگشت. در سال ۸۸ هم در بهترین نقطه تهران ملکی بود که آن را اجاره داده بودند. از خود کارمندان آنجا اعلام کردند که این ملک را می‌خواهند بفروشند و در حال حاضر به میزان ۴۰ میلیون تومان اجاره داده اند که اجاره آن قسمت به تنهایی حدود ۱۲۰ میلیون تومان بود.

وی افزود: فجایع بسیاری در دوران گذشته رخ داده بود که سبب شد بازنشستگان فشار بسیاری تحمل کنند و هر روز بر مشکلاتشان افزوده شود و به دلیل بی‌توجهی مسئولان وقت، حقوق آن‌ها نسبت به نرخ تورم سرسام‌آور آن زمان افزایش نیافت. این شرایط باعث شد تا قدرت خریدشان کاهش پیدا کند.

وی درباره تخلفات در شرکت‌ها گفت: در چنین شرایطی تخلفات بسیاری رخ داد که می‌توان به پرونده‌هایی مانند پرونده تخلف میلیون یورویی نفتکش‌هایی که خریداری آن بدون هیچ تضمینی به یک یونانی واگذار و به بهانه بیماری‌اش رها شد و از کشتی تا زمین‌های مینی‌سیتی، خیابان فرشته، عظیمیه کرج و چادگان در استان اصفهان که در دولت گذشته به‌عنوان اجاره یا فروش، به قیمتی ناچیز و حدود یک دهم بهای واقعی‌اش به برخی افراد واگذار شده بود، اشاره کرد که در دولت یازدهم با مساعدت قوه‌قضائیه و دادستانی بسیاری از آن‌ها مورد پیگیری قرار گرفت و به نتیجه رسید.

ربیعی تصریح کرد: باید واقعیت‌ها را به مردم بیان کنیم؛ مانند پرداخت‌های غیر متعارف. زمانی که در جامعه بیان شد دولت یک برنامه ریزی و ساختار بندی کرد و در حال حاضر این موضوع را مدیریت می‌کند.

وی ادامه داد: حقوق و درآمد‌ها را یک بار انجام دادیم و در حال حاضر هم در راستای مصوبه دولت به دنبال این موضوع هستیم. این پدیده وجود داشت که گاهی برخی افراد از چند محل مختلف حقوق داشت. حدود ۳ میلیارد تومان از همین رقم‌ها به بیت المال برگرداندیم. در حال حاضر با ساختار‌هایی که دولت قرار دارد در بدنه رسمی دولت پرداخت غیر متعارف نداریم، ولی ممکن است در شرکت‌ها این اتفاق رخ دهد و ممکن است برخی از آدم‌ها انتظاراتی داشته باشند، مثلا کسی به خود من مراجعه کرد و گفت: اگر من بروم کشور همسایه آنقدر پرداختی به من دارند که من عنوان کردم مقررات ما به ما اجازه می‌دهد این مقدار پرداختی داشته باشیم شما اگر می‌خواهی بروی برو.

وی افزود: ممکن است یک آدم هم پیدا شود که قیمت بالایی داشته باشد، اما خیلی وقت‌ها آدم‌های ۲ – ۳ میلیون تومانی ادعای ۲۰ میلیون تومانی هم می‌کنند.

*دفاتر تهران شرکت‌ها را تعطیل می‌کنیم

ربیعی در خصوص تعطیلی دفاتر شرکت‌های زیرمجموعه شستا و صندوق بازنشستگی و انتقال پرسنل به محل کارخانه‌ها گفت: دفاتر تهران شرکت‌ها باید تعطیل شود و کاری که در این خصوص در حال انجام آن هستیم کار بنیادی تری است، آگهی‌های ما آغاز شده و داریم از بنگاه داری خارج می‌شویم.

* تا پایان سال ۹۸ شرکت‌ها را می‌فروشیم

ربیعی در خصوص تعطیلی دفاتر شرکت‌های زیرمجموعه شستا و صندوق بازنشستگی و انتقال پرسنل به محل کارخانه‌ها گفت: این کاری است که تا پایان ۹۸ برنامه ریزی شده و ما در مقام بازنشستگان کشوری و کارگری خود را مسئول می‌دانیم که اموالشان را به نحوی که سرمایه گذاری بهتری کنیم به فروش می‌رسانیم.

وزیر کار با بیان اینکه "مقاومت در برابر فروش این دارایی‌ها طبیعی است"، گفت: من دو تن از معاونان خود و در هر صندوق نیز گروه‌هایی را برای اینکار تعیین کردم و مسئولیت کلان این کار را نیز خودم می‌پذیرم.

ربیعی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان فاصله درآمد مسئولین و نوع زندگی آن‌ها با مردم عادی تصریح کرد: واقعیت امر این است که من خودم روستایی هستم و بسیاری از فامیل و اقوام من در جنوب شهر ساکن هستند و محیط اجتماعی خانوادگی من مثل بسیاری از مردم است.

وی افزود: مردم حق دارند قضاوت کنند، اما واقعا اینطور نیست که یک وزیر زندگی آن چنانی داشته باشد، شاید محدودیت زمانی موجب شود که به صورت واضح نتوانیم در جامعه حضور داشته باشیم، اما خود من منزل بازنشستگان زیاد رفت و آمد می‌کنم.

ربیعی با بیان اینکه عموما ۸۰ درصد مردم در مراجعات من را شناخته اند، گفت: رنج‌های سنی ۴۰ سال به بالا و بازنشسته‌ها بیشتر من را می‌شناسند، زن‌ها بیشتر از مردان در مراجعات من را شناخته اند و کارگر‌ها اغلب من را می‌شناسند چرا که با جامعه کارگری از سال ۵۵ تا امروز در تماس هستم.

*وضع کارگران خوب نیست

وی ادامه داد: این واقعیتی است که نباید کتمان کنیم که وضع کارگران خوب نیست، سال‌ها دریافتی کارگر‌ها از تورم عقب مانده و قدرت خریدشان کاهش یافته، این یک واقعیت است.

وزیر کار خاطرنشان کرد: غالب بازنشسته‌های تأمین اجتماعی ما دریافتی چندانی ندارند، مثلا کسی که با ۱۵ سال بازنشسته شده، واقعا چیزی نمی‌گیرد.

وی افزود: می‌گویید وضع بازنشسته‌ها خوب است، می‌گویم نه؛ می‌گویید آیا قدرت خرید کارگر‌ها کفاف زندگی را می‌دهد، به خصوص کارگرانی که در شهر زندگی می‌کنند، می‌گویم نه، چرا که فقر شهری بسیار وحشتناک‌تر از فقر روستایی است.

ربیعی با بیان اینکه با وجود تمامی واقعیت‌های موجود مسیری که می‌رویم درست است، گفت: ما در این ۴ سال با آقای دکتر روحانی نشستیم این مسائل را به عنوان برنامه دیدیم و در بحث بازنشستگان کشوری و حقوق کارگری در سال اول ۲۵ درصد اضافه کردیم عملا ۳۱ درصد بود، سال دوم ۱۷ و خورده اضافه شد که عملا با برخی جوانب امر ۲۱ درصد بود، همینطور طی این سال‌ها سعی کردیم این شیب را درست کنیم.

حداقل حقوق را یکباره بالا نمی‌بریم

وی ادامه داد: قدرت خرید از تورم عقب مانده بود که ما تلاش کردیم در این خصوص تغییری ایجاد کنیم، اما واقعا یکباره نمی‌شود. من علاوه بر وزیر کار، وزیر تولید هم هستم، باید مراقب کارفرما‌های نیمه جان هم باشم و نمی‌توانم بگویم که امسال حداقل دریافتی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را به ۲ میلیون تومان تبدیل کنیم چرا که همین کارگاه‌های موجود هم تعطیل خواهند شد.

وزیر کار با بیان اینکه ناچاریم هم با کارفرما مدارا کنیم و هم وضعیت کارگران را در نظر بگیریم، گفت: ما باید با شیبی مناسب در جهت اصلاح باشیم که امسال هم همین موضوع را در دستور کار داریم، برای بازنشسته‌ها امسال هم پول گذاشتیم، شاید نتوانیم همسان سازی را که پول کلانی را می‌خواهد یکباره اجرایی کنیم، اما در این جهت حرکت می‌کنیم، یکسال ۲۵۰۰ میلیارد تومان، سال بعد ۸۰۰ میلیارد تومان، امسال ۳۴۰۰ میلیارد تومان که سعی می‌کنیم که به صورت پلکانی تا حقوق زیر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را افزایش دهیم.

*تلاش برای افزایش قدرت خرید بازنشستگی

وی افزود: تلاش می‌کنیم که قدرت خرید بازنشستگی را افزایش دهیم و برای کارگر هم اعتقاد داریم امسال مزدی که برای کارگر تعیین می‌کنیم باید به تورم پیشی بگیرد و این قدرت خرید ضعیف شده جامعه کارگری و بازنشستگی را بتوانیم برگردانیم.

ربیعی با بیان اینکه ما دنبال پاک کردن واقعیت‌ها نیستیم بلکه همدردی می‌کنیم و دنبال حل مسائل هستیم، گفت: از سال ۱۳۹۶ اعمال کردیم که ۳.۲ درصد دریافتی مددجویان اضافه شده است که بار مالی آن برای ما سالی ۳۰۰۰ میلیارد تومان است و درخواست کردیم ۷۰۰۰ میلیارد تومان دیگر هم اختصاص یابد.

وزیر کار برای همکاری با برنامه‌های تلویزیونی، چون پایش در جهت شفاف سازی امور و پیگیری مسائل مردمی اعلام آمادگی کرد و گفت: اگر نیاز باشد تیمی را برای این امر و پاسخگویی به مسائل مربوطه تعیین می‌کنم و مشکلات را برای هر کس که بتوانیم حل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همیشه نباید دنبال پیاده سازی راهکار‌های کلان بود، گاهی می‌توان با انجام کار‌های کوچک‌تر و ایجاد موفقیت‌های کوچک، راه‌های بسیاری را در جامعه گشود و وزارت کار این آمادگی را دارد که در جهت پاسخگویی به رفع مشکلات مردم همکاری کند.

دهه شصتی‌ها نعمتند

وی افزود: میل به موفقیت در بچه‌های امروز کم شده و گا‌ها ناامیدی جای آن را گرفته در حالی که ما باید این را نهادینه کنیم که می‌توانیم موفق عمل کنیم و موفق باشیم، دهه شصتی‌ها نعمتی برای ما هستند که می‌توانند موتور تحرک اقتصادی کشور باشند، آشتی کنند با ابتکار به خرج دادن و مهارت آموزی و افراد بسیاری هستند که با کار‌هایی ساده توانستند اشتغال زایی کنند و ما هم باید شرایط موفقیت را برای جوانان فراهم کنیم.

عضویت در کانال تلگرام قانون

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.